Rüyada Açık Birinin Kapandığını Görmek

Rüyada Açık Birinin Kapandığını Görmek,  hayatınızda bir takım değişikliklerin olacağıma işarettir. Rüyada Açık Birinin Kapandığını Görmek kişi tesettür giymekten mutluysa ve huzurluysa, o kişinin hayatında ayrıca değişikler olacağıma delalet eder.

Rüyada Açık Birinin Kapandığını Görmek İhya

Rüyada kapalı olan birisini açık olarak gördüyseniz , dini konularda çelişkiler yaşayacağınıza , kafanızın çok karışık olacağına ve bazı konularda karar vermekte çok zorlanacağınıza delalet eder.

Rüyada Açık Birini Kapalı Görmek Diyanet

Rüyada açık birini kapalı görmek rüyayı gören kişinin hayatında değişimler yaşayacağı anlamına gelir. Bu değişimler olumlu şekilde yorumlanır. İmamı Nablusi (r.a) yorumunda; rüyasında açık birini kapalı görmek hayatında doğru kararlar almaya ve doğru yolu seçmeye işaret olduğunu belirtmiştir. Rüyayı gören kişi hayatında bir karar aşamasından geçiyorsa doğru kararı vereceğine işaret eder. Aynı zamanda olumlu değişimler yaşamaya ve ters giden işlerin düzelmesine de işaret eder.

Rüyada Açık Birini Kapalı Görmek İhya

Rüyada açık birini kapanması ihya yorumuna göre; rüyayı gören kişinin hayatında karşısına yeni fırsatlar çıkacağı ve bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirip hayatına bir yön vereceğine işaret eder.

Rüyada Kendini Kapanmış Görmek Ne Demek?

Rüyada kendini kapanmış görmek kişinin güzel ahlaklı olduğuna ve iyi niyetli bir insan olduğuna işaret eder. Aynı zamanda kişinin hak yolunda, merhametli ve dürüst bir insan olduğu şeklinde de yorumlanır. Kişinin rüyada kendini kapanmış bir şekilde görmesi hayra işarettir. Rüyayı gören kişinin yüksek makama ve rütbeye sahip olacağı anlamına gelir. İmam Caferi-i Sağdık Hz. Rüyada kendini kapanmış görmek açıklamasında; bir kişinin bu rüyayı görmesi doğru yolda olduğunu ve Allah yolunda geçecek güzel bir ömrün işaretçisi olabileceği yorumunda bulunmuştur.

Rüyada Tanıdık Birinin Kapandığını Görmek

Rüyada tanıdık birinin kapanması rüyada görülen kişi üzerine yorumlanır. Rüyada görülen işinin hayatındaki olumsuzlukların son bulacağı ve büyük bir hayra kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Kapalı Olduğunu Görmek

Rüyada kapalı olduğunu görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin yeni kararlar alıp bu kararlar doğrultusunda hayatına yön vermesi ve olumlu gelişmeler yaşaması şeklinde tabir edilir.

Rüyada Kendini Başı Kapalı Görmek

Rüyada başının kapalı olması İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyayı gören kişinin yeni bir hayat felsefesi edineceğini, olaylara farklı açılardan bakacağını ve yaşam biçimini olumlu anlamda değiştireceğini temsil eder. Bu rüya için ayrıca;

 • Rüya sahibinin bir karar aşamasından geçeceğine,
 • Hayatında olumlu gelişmeler yaşayacağına ve kısa zamanda hayatındaki değişimlere,
 • Ertelenen planların gerçekleşmeye başlayacağına,
 • Hayata farklı bir pencereden bakmaya başlayacağına

Şekillerinde yorumlanabilir. Olumsuz olarak ise; rüyayı gören kişinin dar bir bakış açısı olduğuna ve başkalarının fikirlerini önemsemediği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Arkadaşının Tesettüre Girdiğini Görmek

Rüyada arkadaşının tesettüre girmesi İmam Gazali (r.a) tabirine göre; rüyayı gören kişinin çektiği sıkıntıdan sonra kavuştuğu rahatlığa, beklediği haberlerin hayırlı ve olumlu gelmesine, hayalini kurduğu zenginliğe ve huzura işarettir. Rahata ermeyi simgeleyen bu rüya için ayrıca;

 • Kişinin beklediği haberlerden güzel bir sonuç alacağına ve büyük mutluluk yaşayacağına,
 • Hayatının düzene girmeye başlayacağına,
 • Hayata olumlu bakmaya,
 • Şükrü bol bir insan olmaya,
 • Çevresinde saygı ve sevgi görmeye şekillerinde yorumlanabilir.

Olumsuz olarak ise;

 • Kafasının dolu olmasına,
 • Çok zorluk çekeceğine,
 • Hayatının ters gitmesine,
 • Beklediği haberleri geç bir zamanda almasına,
 • Kuruntuya kapılmasına,
 • Kötü niyetli bazı insanlar tarafında üzüleceğine,
 • Maddi anlamda kayıp yaşayacağına ve iflas edeceğine şeklinde yorumlayan alimler de bulunmaktadır.

Rüyada Kapanmak İstemek

Rüyada kapanmak istemek rüyayı gören kişinin ileride takva sahibi olacağı, sevip sayılacağı, huzur ve mutluluğa erişeceği, soylu biri ve maddi anlamda güçlü ve dindar biri olacağı anlamına gelir. Rüyasında kapanmak istediğini gören kişi mutluluğa ve huzura kavuşur, kalbindeki dileklerin gerçekleşmeye başladığına şahit olur. Rüyada kapanmak istediğini gören kişi çok iyi niyetli bir insandır. İyi niyeti ve kalbinin temizliği sayesinde hem bu dünyada hem de ahirette mutluluğu yakaladığına işaret eder.

Rüyada Tesettüre Girdiğini Görmek

Rüyada Tesettüre Girdiğini Görmek

Rüyada tesettüre girdiğini görmek, ileride değişik bir yaşam tarzını benimsemeye ve bu şekilde yaşamaya işaret eder. Rüyayı görenin inancına, yaşam biçimine, ilgi alanına, zevklerime daha fazla yöneleceğine delalettir.

Rüyada Tesettüre Girdiğini Görmek İhya

Rüyasında tesettüre girdiğini gören kişi gelecek yaşamında öncekinden daha farklı bir hayat tarzını benimseyecek ve o yönde hayatını devam ettirecek demektir. Rüya sahibinin inanç durumuna, ilgi duyduğu alanlara ve beğenilerine daha fazla ağırlık vereceğine delalet eder.

Rüyada Kapandığını Tesettür Giydiğini Görmek

Rüyada kapandığını gören kişi yaşamına dair yeni kararlar alacağına ve hayatında yeni yollara gireceğine işaret edilir. Olumlu yönde gelişmelere işaret eder. Rüya sahibinin hayata daha farklı yönlerden bakmaya başlayacağına, hayat felsefesini ve yaşama karşı duruşunu değiştireceğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin manevi olarak duygularının yükseleceği anlamına gelir.

Rüyada Kapanmak ve Açılmak

Rüyada kapanmak ve açılmak rüyayı gören kişinin memnun olmayacağı, pişmanlık duyacağı bir takım işler yaparak umduğu sonucu alamaması sebebiyle ondan vazgeçerek en başa döneceğine alamettir.

Rüyayı gören kişinin herhangi bir sebepten dolayı pişman olacağı ya da memnun olmayacağı bir takım işler yaparak arzu ettiği sonuçları alamaması sebebi ile pes edip ondan vazgeçeceğine ve başlamış olduğu noktaya geri dönme kararı alacağına işaret eder.

Rüyada Kapanmak Örtünmek

Rüya sahibinin daha derli ve toplu bir yaşam benimsemesine, daha olgun ve ağırbaşlı bir insan olmasına, Allah’ın yolunda hayırlı işler yapmasına, duaya, sevap işlemeye tövbe etmeye ve bu yaptıkları işe huzur bulmasına işaret eder.

Rüyada Başını Örttüğünü Görmek

Kısmet olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin şansının artacağına işaret eder. Özellikle kadınlar için çok güzel bir rüyadır. Bekar bir kadının rüyasında başını örttüğünü görmesi o kişinin özel hayatında olumlu yönde gelişmeler olacağına delalet edilir.

Rüyada Kapanıp, Örtündüğünü Görmek

Rüya sahibinin daha derli toplu bir hayatı benimseyeceğine, daha oturaklı ve olgun kimse olacağına, Allah rızası için yapılacak işlere daha fazla ağırlık vereceğine, dualarını ve tövbelerini ihmal etmeyeceğine sonunda ise derin bir manevi huzur bulacağına alamet eder. Bu hayatın rüyayı gören kişiye daha çok mutluluk getireceğine yorulur.

Rüyada Baş Örtüsü Görmek

Rüyada baş örtüsü görmek, kanaat sahibi olmakla (halinden memnun) iyi bir nitelik sahibi olduğunuza işarettir.

 • Bir erkek, Rüyasında kendisinin başörtüsü taktığını (bağladığını) görse, hizmetçi bir kadın bulacağına işarettir.
 • Bir kadın Rüyasında siyah ve eski bir başörtüsü başında bulunduğunu görse, bu onun kocasının fakirliğine ve kıt görüşlü olduğuna işaretle yorumlanır.
 • Rüyasında beyaz bir başörtüsü taktığını gören kimsenin bu rüyası, onun saygılı kadri kıymet bilen, incelik, kibarlık vasıfları olan, asillik sahibi ve aşk dolu, sevgi dolu bir kimse olduğuna işaretle yorumlanır.
 • Rüyada siyah başörtüsü takmak ve görmek, üzüntü ve kedere işaretle yorumlanır.
 • Rüyasında yeşil bir başörtüsü taktığını görmek, elde edilen ve edilecek olan mutluluklara, din yönünden derece sahibi bulunduğuna ve dileklerinin gerçekleşmesine işarettir.
 • Rüyasında mavi başörtüsü görmek, dostlarından ve arkadaşlarından yardım görüleceğine işaretle yorumlanır.
 • Bir kadın Rüyasında başörtüsünün başından düşüp gittiğini görse, bu onun kocasından ayrılacağına, eğer başörtüsünü tekrar başına taktığını görürse, kocasının tekrar kendisine
  döneceğine işarettir.
 • Rüyasında kahverengi baş örtüsü taktığını görmek, rüya sahibi kişinin, yeni bir arkadaş veya arkadaşlar edineceğine işaret olarak yorumlanır.
 • Rüyasında yeni bir baş örtüsü diktiğini görmek, rüyayı gören kişinin yeni dostluk ve yeni arkadaşlıklar kuracağına ve bundan büyük fayda ve menfaatler elde edeceğine işarettir.

Rüyada Kapalı Birinin Açıldığını Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

5 Yorum

 1. Rüyamda örtündüğümü gördüm normal hayatımda tesetürlü değilim o sırada uzun boylu yakışıklı bir adam gördüm motor sikletiyle beni takip ediyordu o beni seviyordu bende ondan hoşlanıyordum ama belli etmiyordum sonra babamların evine doğru giderken amcamın kızlarını gördüm beni çağırdılar yanlarına gittim gözlerine inanamadılar kapanmışsın çok güzel olmuşsun dediler sonra o gördüm yakışıklı adam bizim komşumuzla geldiler karşıma oturdular adam benimle ciddi düşündüğü söylüyordu bizim komşumuza bizim komşumuzda beni övüyordu çok iyi bir kız dul iki tanede çocuğu var diyordu adamda sorun değil ben onu her şekilde kabul ediyorum diyordu ama evlenip ayrıldığımı iki tane çocoğumun olduğunu ilk defa orda duyuyordum

 2. 12 yasimdayim bayanim 7.sinifa geçtim.OKULUN ILK GUNUYDU. SINIFTA AYNI YERIMDEYDIM. SONRA ARKADASLARİMLA BIŞEY KONUŞYORDUM.KONUSUR KENDIME BAKIYORDUM UZERIMDE AYKLARIMA KADAR INEN BIR FERACE VARDI VE BASORTUM VARDI not:şuan açıgim ve 7.de kapanacam

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu