Rüyada Kapalı Birinin Açıldığını Görmek

Rüyada Kapalı Birinin Açıldığını Görmek, rüyayı gören kişinin yakın zaman içerisinde günah işleyeceğine , kötülük yapacağına işaret eder.

Bunun haricinde kapalı olarak bildiğiniz kişiyi açık olarak gördüyseniz , o kişiden kötülük göreceğinize , tanımadığınız birisinin açıldığını görmek , çevrenizde iki yüzlü insanların olduğuna ve size kötülük yapmak için ellerinden geleni yapacaklarına yorulur.

Rüyada Kapalı Birinin Açıldığını Görmek, kişi için pek hayırlı değildir genel olarak iyiye yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin çevresinde her zaman kötü insanlar vardır.

Rüyada Kapalı Birini Açık Halde Görmek

Rüyada kapalı birini açık olarak gördüyseniz , yapmış olduğunuz hatalardan ve işlemiş olduğunuz günahlardan dolayı çok pişman olacağınıza , bu hatalar yüzünden çok üzüleceğinize ve diğer insanlar tarafından kötü birisi olarak anılacağınıza alamet eder.

Rüyada Kapalı Bir Kadın Görmek

Rüyada kapalı bir kadın gördüyseniz , gerçek yaşam da sevap işleyeceğinize , sürekli olarak iyi işler yapacağınıza ve Allah yolunda ilerleyeceğinize işaret eder.

Bunun yanı sıra yapmış olduğunuz iyiliklerden dolayı birçok insanın hayır duasını alacağınıza ve dualarınızın kabul olacağına delalet eder. Yani kısacası bu rüya hayırlıdır ve iyiye yorumlanır.

Rüyada Kapalı Birinin Açıldığını Görmek Diyanet

Rüyada Kapalı Birinin Açıldığını Görmek Diyanet

Rüyada kapalı birinin açıldığını görmek bazı alimler tarafından hayra yorulmaz. Eğer bu kişi tanıdığınız birisi ise size karşı samimi olmadığının, ikiyüzlü davranışlar sergilediğinin ve sizin iyiliğinizi istemediğine işaret eder. İmam Nablusi (r.a) tabirine göre; rüyada kapalı birinin açıldığını görülmesi o kişinin doğru yolda olmadığına ve yanlış kararlar verebileceği bir dönemde olduğuna işaret eder.

Rüyada Kapalı Birinin Açıldığını Görmek İhya

Rüyada kapalı birinin açılması Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; rüyada görülen kişi tanıdık biri ise bu kişiden zarar görmeye, haksızlığa uğramaya ve iftiraya maruz kalmaya işaret eder. Eğer rüyada görülen kişi tanınmıyorsa rüya hayra yorulur. Tanınmayan birini rüyada kapalı iken açıldığını görmek kişinin hayata karşı yeni bir bakış açısı kazanacağına ve yapılan yanlıştan dönülmeye işaret eder.

Rüyada Kapalı Birini Saçı Açık Görmek

Rüyada kapalı birini saçı açık görmek büyük bir günaha girmeye ve büyük bir yanlış yapmaya işaret eder. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada gerçek hayatında kapalı olan birinin saçını açık görmek ibadetlerini eksik yapmaya ve hak yolundan ayrılmaya işaret eder. Rüyada kapalı birinin saçının açık görülmesi ayrıca;

 • İçsel olarak huzursuzluk yaşamaya,
 • Fevri davranışlarda bulunmaya,
 • Haksızlığa uğramaya,
 • Büyük bir günaha girmeye,
 • İhanete uğramaya,
 • Söylenen yalan sözlere,
 • Rüyayı gören kişinin çevresinde bulunan ikiyüzlü insanlara İşaret eder.

Rüyada Kapalı Birini Açık Görmek Diyanet

Rüyada kapalı birini açık görmek İmam Gazali (r.a) yorumuna göre; rüyada görülen kişiden gelecek hayırsız bir habere işaret eder. Bazen de hayırsız bir kız evladına, tesettürlü olmasına rağmen tesettüre yeteri kadar önem vermeyen bir kadın olarak yorumlanır. Rüyada kapalı birini açık görmek aynı zamanda giyimine özen göstermemek ve günaha düşmeye işaret eder.

Rüyada Kapalı Birinin Saçını Görmek Diyanet

Rüyada Kapalı Birinin Saçını Görmek Diyanet

Rüyada kapalı birinin saçını görmek hayra yorulur. Eğer rüyayı gören kişi kadın ise karşısına iyi insanlar çıkacağına ve hayırlı bir eşi olacağına işaret eder. Rüyada kapalı birinin saçını görmek karanlıktan aydınlığa çıkaran bir rüyadır. Bu rüyanın bazı alimlere göre diğer olumlu anlamları;

 • Zahmetsiz ulaşılan bolluk,
 • İşlerin yoluna girmesi,
 • Hane içerisinde maddi zorluğun bitmesi ve feraha çıkmak,
 • İyi niyetli ve dürüst kimselerle karşılaşmak

Ama aynı zamanda olumsuz anlam olarak ise; hilekar ve yalancı insanlarla karşılaşıp manevi olarak zarar görmeye de işaret eder.

Rüyada Kendini Başı Açık Görmek Diyanet

Rüyada kendini başı açık görmek;

 • Rüyayı gören kişinin bazı haram işlere girdiği veya girebileceğine,
 • Başkalarının arkasından konuşabilen birisi olduğuna,
 • İbadetlerini yanlış şekilde yaptığına,
 • Kişinin maneviyatının azalmasına,
 • Maddi olarak kayıplar yaşayacağına
 • Yaptığı iyiliğin karşılığını alamayacağına,
 • Birtakım hatalara düşmeye ve bu hatalardan ders çıkartmamaya İşaret eder.

Rüyada Kapalı Birini Açık Görmek İhya

Rüyada kapalı birini açık görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibini mutlu günlerin beklediğine, iyi niyetli kimselerle dostluklar kuracağına, doğruyu ve yanlışı ayırt edebileceğine işaret eder. Aynı zamanda rüyasında kapalı birini açık gören kişinin olgun düşünceli, ilim irfan sahibi ve bilgili bir kişiliği olduğu şeklinde de yorumlanır. Rüyayı gören bir kadın ise iyi bir eşe sahip olacağına ve mutlu bir evlilik yapacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi erkek ise hayırlı bir kız çocuğunun olacağına işaret eder.

Rüyada Başını Açık Görmek İhya

Rüyada başını açık görmek değişimi simgeler. Kişinin sosyal hayatında değişiklikler yaşayacağına işaret eder. yeni bir arkadaş ortamına, yeni insanlarla tanışmaya, kişinin kendi hayatında köklü değişimler yapmasıyla birlikte hayatında yeni bir sayfa açık geçmişi geçmişte bırakmasına işaret eder.

 

Rüyada Açık Birinin Kapandığını Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu