Rüyada Evlenmek Görmek Ne Demektir? Diyanet

Rüyada Evlenmek Görmek Ne Demektir? Diyanet

Rüyada evlenmek diyanete göre farklı şekilde yorumlanabilmektedir. Genel olarak rüyada evlenmek hayır ile yorumlanmaktadır. Evlenen kişinin dünyevi olarak maddi destek alacağı ya da başarılı bir yere geleceğine dalalet etmektedir. Bekâr kimse evlendiğini görüyor ise kimi zaman hayırlı bir kısmet için önünde biraz zaman olduğu şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada evlendiğini gören kişi Allah tarafından hayırlı bir haber ile müjdelenecektir. Eğer kişi ölmüş bir ile evleniyor ise yarım kalan işini tamamlayacağı ve bol rızık alacağına işret etmektedir.

Çocuklu bir kimse evlendiğini görmüş ise çocuğunun hayırlı bir işi olacak demektir. Rüyada sevdiği adam ile evlendiğini gören kişi bir tartışma yaşayabilir. Bu kişinin biraz daha sabır etmeye ve hayırlı kısmetini beklemeye ihtiyacı var demektir.

Rüyada Gelinlik Giymek

Gelinlik beyaz ise hayırlı haber olarak yorumlanmaktadır. Bembeyaz bir gelinlik giyen kimse uzun ömürlü olur. Hem bu dünyada hem de öteki dünyada mükâfatlandırılır. Beyaz gelinlik giyen kimse aynı zamanda yakın bir akrabası ya da arkadaşının evleneceği haberini de alır.

Rüyada giyilen gelinlik eğer kirlenmiş, çamurlu veya lekeli ise hayırlı bir evliliğin olmayacağına ve bu evliliğin kötü bir son ile biteceğine işaret etmektedir. Kişinin güzel bir gelinlik içerisinde evlendiğini görmesi ise huzurlu mutlu bir yuvanın işaretidir.

Rüyada Yeniden Evlenmek

Rüya sahibi evli ise ve eşi ile yeniden evlendiğini görüyorsa ailedeki değişimlere işaret etmektedir. Evlendiğini gören kişi hayatında önemli kararlar alarak bir değişikliğe gidecektir. Aile bireylerinden alınan desteğe de işaret eden bu rüya oldukça hayırlıdır.

Rüyada Baba İle Evlenmek

Rüyada babası ile evlendiğini gören genç kız huzurlu bir evliliğe adım atar. Aile bağlarının güçlü olacağına işaret eden bu rüya eş adayının da hayırlı bir eş ve baba olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Başkasıyla Evlenmek

Rüyada evli kimsenin başka biri ile evlendiğini görmesi ev almak, iş yeri açmak gibi rızıklı ve bereketli işlere delalet etmektedir.

Gelecek maddi bir bolluğun yaşanacağına ve birileri tarafından destek alınacağına işaret eden bu rüya aynı zamanda sosyal çevrenin de genişlemesi şeklinde yorumlanabilmektedir.

Yorumlar
 1. Anonim dedi ki:

  Asma yaprağ elimde ve ben birkere evlendim demek neannamagelir

 2. Mehmet dedi ki:

  Rüyamda ismini bile bilmediğim ve kendini daha önce hiç görmediğim biriyle evleniyorum
  Kız evine gidiyoruz gelin almaya gelini arabaya bindiyorlar sonra bende geliyorum araba biniyorum evlendigim kişi arabaya binerken bana bakıyor ama ben bakmiyorum ondan sonrasını hatırlamıyorum

 3. Sultan.simsek [email protected] hotmelcom dedi ki:

  Birkac kisi biyere gidiyoduk araba bir yerde durdu bende tuvalete gitim ama tuvalet cok dardi bende ayakta isedim ustume sonrada yikiyodum ustunu sonra bi kadin cikti kar sima bana dedi seni evlendircem bende benim kocamvar dedim o anda bir adam beni yakaladi elinden kurtuldum kactim

 4. Sultan dedi ki:

  Birkac kisi biyere gidiyoduk araba bir yerde durdu bende tuvalete gitim ama tuvalet cok dardi bende ayakta isedim ustume sonrada yikiyodum ustunu sonra bi kadin cikti kar sima bana dedi seni evlendircem bende benim kocamvar dedim o anda bir adam beni yakaladi elinden kurtuldum kactim

 5. Anonim dedi ki:

  Birkac kisi biyere gidiyoduk araba bir yerde durdu bende tuvalete gitim ama tuvalet cok dardi bende ayakta isedim ustume sonrada yikiyodum ustunu sonra bi kadin cikti kar sima bana dedi seni evlendircem bende benim kocamvar dedim o anda bir adam beni yakaladi elinden kurtuldum kactimYükleniyor...