Rüyada Bağırsak Görmek

Rüyada Bağırsak Görmek, Bağırsakla ilgili görülen rüyalar değişik şekilde yorumlanır. Bazı yorumculara göre, bağırsak görmek, mal ve evlada yorumlanır.

• Rüyada kendi bağırsağını yediğini gören kimse, kendi malını yemesi ile yorumlanır.

• Rüyada başkasının karnındaki bağırsakları yediğini gören kimse, başkasının malın yiyeceğine işaretle yorumlanır.

• Bazı yorumculara göre, bir kimsenin karnındaki olan şeylerin dışarı çıktığını görmesi, bu rüya sahibinin sırlarının ifşa edilmesine (yayılmasına) işarettir demişlerdir.

• Câfer-i Sadık (R.A.)’ın yorumu: Rüyasında bağırsak görmek, haram mala, kötü söze, şefaat, evlât, maişet ve iş gibi şeylere işaretle yorumlanır.

• Câbir-il’ Mağribî’nin yorumu: Rüyasında bağırsaklarının karnından dışarıya doğru çıktığını görmek, rüyayı gören kişinin evlâdının vefatına, ölümüne işarettir. Veya günahlarından tövbe edeceğine işaret eder.
Diğer bazı yorumcuların yorumu: Rüyasında bir çok bağırsak aldığını görmek, rüya sâhibi kişinin, eline, haram mal geçeceğine, kazancına haram mal karıştıracağına işarettir.

• Rüyasında bağırsaklarını karışmış olduğunu görmek, rüya sâhibi kişinin, kendi aleyhinde söylenen sözler ve dedikodular duyacağına işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında bağırsaklarının içindeki pislikleri yediğini veya cebine koyduğunu görmek, kazancına haram karıştıracağına ve haram yiyeceğine işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında binlerine bağırsak verdiğini görmek, haram bir şeyden veya haram paradan sadaka vereceğine, haramdan hayır yapacağına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında bir çok bağırsağın bir yere toplanmış, küme halinde bir yere yığılmış olduğunu görmek, geçim darlığı çekildiğine ve bu çekilen sıkıntıyı gidermek için, akrabaların, eşin-dostun ve arkadaşlarının bir araya toplanıp bir çare arayacaklarına işarettir.

Rüyasında bağırsaklarının birbirinden parçalanıp koptuğunu, fakat bu halden herhangi bir ağrı sızı acı duymadığını görmek, elindeki veya malında ki bulunan haramdan ve haram paradan kurtulacağına, elindeki ve malındaki haramları temizleyeceğine ve huzura kavuşacağına, rahata ereceğine işarettir.

Eğer bu gördüğü bağırsakları tekrar derleyip toparlayıp yeniden karnına doldurduğunu görse, bu onun, elinden çıkardığı, malını temizlediği haram mal ve parayı yeniden malına ve kazancına karıştıracağına, yeniden haram mal ve parayı kazancına katacağına ve helal malına karıştıracağına, yani yine haram kazanacağına işarettir.

• Nablûsî’nin yorumu: Rüyada bağırsağın karnından dışarıya çıktığını görmek, rüya sâhibi kişinin hanımını boşayacağına veya hanımının hastalanacağına işaret eder.

• Rüyasında bağırsaklarından birinin çatladığını veya yırtılıp patladığını görmek, ölüme veya boşanmaya işarettir.

• Rüyasında bağırsak yediğini görmek, rüya sâhibi kişinin, yetim malı veya kendisine emanet edilen malı yiyeceğine işaret eder ki, haram mal yiyeceğine işarettir.

Bazı yoruma göre ise, bağırsak yemek, aileden mal yemeğe işaretle yorumlanır. Kendi bağırsağını yemek, kendi malını yemeye işaretle yorumlanır.

 

Rüyada Başkasının Çocuğunu Emzirmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu