Rüyada Zarf Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Zarf görmek ne demek?

Rüyada Zarf görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Zarf görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada zarf almak ihya tabirine göre, rüya sahibi kişinin yakın zaman da önemli bir haber alacağı anlamına gelmektedir. Rüyada zarf görmek herkesten saklanan bir sırrın ortaya çıkmasına rivayet edilir. İbni Cerir (r.a) Buyurmuştur’ki; Zarf gören kişi ayrılık yaşar, hasretlik yaşar. Rüyada zarf görmek yalan bir durumunun ortaya çıkması şeklinde rivayet edilir.

Kirmani(r.a)‘ya göre rüya sahibi kişi zarf görürse alacağı haber ile yorumlanır. Zarfın rengi koyu ise alacağı haberin kötü olacağı, rengin açık olması iyi haber ve para şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Boş Zarf Görmek

Rüyada boş zarf görmek herkesten sakladığınız bir sırın ortaya çıkması şeklinde yorumlanır. Duymaktan rahatsız olacağınız bir haber almak, öğrendiğiniz de hayatınızı değiştirecek bir gerçekle yüzleşmek şeklinde de tabir edilir. Ebu Said Vaaz (r.a) Buyurmuştur’ki; Boş zarf gören kişi kısa zaman sonra doğru bildiği şeyler hakkında aslında yalan olduğu gerçeğiyle yüzleşir.

Rüyada Zarf Pulu Görmek

Rüyada zarf pulu gören kimse uzun süreden beri görüşmediği bir kişiden mektup alacağı, haber duyacağı ve görüşmeye başlayacakları anlamına gelir. Uzak bir yerden alınacak haber, uzun zamandır görüşmeyen insanların tekrardan görüşmesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Beyaz Zarf Görmek

Rüyada beyaz zarf görmek hayırlı ve mutlu edici bir haber almak şeklinde rivayet edilir. Rüyasında beyaz zarf gören kişi hiç beklemediği bir yerden sevinç göz yaşları dökeceği bir haber alır. Küslüklerin biteceği, dargınların barışacağı rivayet edilir. İmâm-ı Nablusi Hazretleri Buyurmuştur’ki; bu rüyayı gören kimse için güzel bir rüyadır. Hayırlara vesile olması şeklinde yorulur.

  Rüyada Zengin Birini Görmek İslami Yorumu

Rüyada Zarf Açmak

Rüyada zarf açmak bilinmemesi gereken bir sırrın ortaya çıkması, yakınlarınızın bu sırrı öğrenmesi ve sizinde zor günler geçireceği anlamına gelmektedir. Rüyada zar açan kimse bir sıra tanıklık eder. Eskiden bilinen saklanan bir durum ortaya çıkması şeklinde tabir edilir.

Rüyada Zarf İçinde Para Görmek

Rüyada zarf içinde para gören kimse kısa süre içerisinde eline geçecek olan para sayesinde bir süre rahat edeceği şeklinde yorumlanmıştır. Rüya da zarf içinde para gören kimse iyi haber alır, servet sahibi olur anlamına gelmektedir.

Rüyada Yazılı Zarf Görmek

Rüyada yazılı zarf gören kimse kısa süre içerisinde uzun zamandan beri haber almadığı kişilerden haber almaya başlar ve tekrar görüşür. Eskiden görüşülen dostla tekrardan görüşmek ve eskisi gibi olmak anlamına gelmektedir.

Rüyada Zarf Almak

Rüyada zarf almak alınacak olan haber anlamına gelmektedir Rüyada zarf alan kişi kısa sürede yeni bir haber alır. Özel bir sırrın ortaya çıkması ve aile fertleri arasında duyulması şeklinde rivayet edilmesidir.

Rüyada Açılmış Zarf Görmek

Rüyada açılmış zarf gören kişi kısa sürede duymaması gereken bir olayla alakalı gerçekleri öğrenmesi ile rivayet edilir. Alınacak olan haber hakkında kişinin sıkıntı yaşaması, sırrın ortaya çıkması, yalan söyleyen bir dost ile tabir edilir. İbn-i Şirin (r.a) Buyurmuştur’ki; Kişinin gözünü açması ile alakalı uyarı niteliğinde bir rüya olmasından ötürü önemli bir rüya özelliğindendir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.