Rüyada Yurt Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Yurt görmek aile evinden ayrılıp kendi ayakları üzerinden durarak yeni bir eve çıkması anlamına gelir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada yurtta kavga etmek, hayırlı bir şekilde dünya evine girmek olarak yorumlamıştır. Rüyada yurtta oda değiştirmek, yapacağı bu evlilikten bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk sahibi olmak anlamına gelir.

Rüyada Yurtta Kalmak Diyanet Yorumu

Rüyada kendini üniversite yurdunda görmek, Ünlü rüya yorumcusu, Mehmet Emin Kırgil’in yorumu ise, evsiz kalan kişi için yeni bir vilayette yeni insanların gölgesinde yaşamak demektir. Rüyada yurt arkadaşını görmek ile ilgili olarak, Ünlü rüya yorumcusu, Mehmet Emin Kırgil’in yorumu ise, kimileri için ise sürgün ve memleket özlemi duymak gibi menfi duygular barındıran bir rüya türü olarak lanse edilmektedir.

Rüyada Yurda Girmek

Rüyada yurda gitmek işsizler için iş, evsizler için ev müjdesi taşımaktadır. Rüyada gittiği yurtta güler yüzlü biri tarafından karşılandığını gören kimse gerçek hayatında dost meclislerinde ağırlanarak koruma altına alınır ve sahipsiz kalma hissinden kurtulur.

Rüyada Yatılı Yurt Görmek

Rüyada yatılı yurt görmek rüya yorumcuları ve tabircileri açısından farklı farklı kaleme alınan bir rüya biçimidir. Yatılı yurt genel olarak göç etmeye, kurulu düzenden vazgeçip başka bir şehre yerleşmeye, hayatın her alanında yeni şeyler denemeye ve muvaffak olmaya delalettir. İbni Kesir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Rüyada yatılı bir yurdun yandığını gören kimsenin umutları kademeli olarak söner ve yılgınlığa kapılır.

Rüyada Yurtta Yatak Görmek

Rüyada yurtta yatak görmek misafir ağırlamaya, hoş sohbetli insanlar ile vakit geçirmeye, yeni arkadaşlıklarla çoğalmaya, mutlu mesut bir ömür sürmeye işaret eder. Rüyada bir ayağı kırık yatak görmek ise mutsuz sonla nihayete erecek bir evlilik için beyhude bir şekilde çabalamaya işaret eder.

Rüyada Öğrenci Yurdu Görmek

Rüyada öğrenci yurdu görmek kişinin ilim aşkıyla çalışmasına, az uyuyup çok kitaplar okumasına, bilgi ile yükselmesine, yakın çevresi tarafından alim olarak tanınmasına işaret eder. Öğrenci yurdunun içerisindeki boş koridorlarda koştuğunu gören kişi bilgi arayışı içerisinde daldan dala atlasa da sonunda kendi ağacının gölgesinde yer bulacaktır.

Rüyada Yetiştirme Yurdu Görmek

Rüyada yetiştirme yurdu görmek kişinin yeni bir okula girerek dersleri ve sınavları konusunda başarılı bir öğrenciye namzet olmasına işaret eder. Rüyasında yetiştirme yurdunda kaybolduğunu ve ne kadar bağırsa da sesini duyuramadığını gören kişi için mutlak bir şekilde şanssızlık hasıl olur. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Yetiştirme yurdunda dilsiz bir çocuğun peşinden koştuğunu gören kişi memleket özlemi ortaya çıkar.

Rüyada Yurt Yemekhanesi Görmek

Rüyada yurtta yemek yemek, kişinin oburluk içerisinde yer aldığına işaret eder. Yurt yemekhanesinde ağzına kadar dolu tabaklardan yemek yediğini gören kişi dünya zevklerine tamah ederek günah işleme yoluna gider. Yemekhanede hiç yemek kalmadığını gören kişi fakirlik ani ve zorlayıcı bir şekilde gelir.

Rüyada Yatakhane Görmek

Rüyada yatakhane görmek kişinin miskinlik ve tembellik günahları işlediğine işaret eder. Bununla birlikte büyük ve temiz bir yatakhanede tek başına olduğunu gören kişi için uyurken randevusunu kaçıran kişinin uyanır uyanmaz baş gösteren pişmanlığı ortaya çıkar. Yatakhane aynı zamanda hastalığa, dermansız derde işaret eder.

Rüyada Makarna Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu