Rüyada Yumruk Atmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Yumruk Atmak, kimse için, genel anlamıyla güç, intikam, cimrilik anlamına gelmektedir. Bazı yorumculara göre ise, namaz kılmamaya, ibadeti terk etmeye işaret eder. Bir başka yorumcuya göre ise, yumruk gücü temsil etmektedir, birine yumruk atmak o kişiye yapılacak iyiliğe işaret eder. Rüyada birisine yumruk attığını görmenin ihya yorumu, hayat karşı dik durmaya, kişinin her türlü engeli aşarak pes etmeden istediği başarıya kavuşacağına delalet eder. Çalışma ve hırs sayesinde hayal edilen maddi beklentinin de üzerinde bir kazanç elde edileceğine, huzurlu ve mutlu bir aile hayatının olacağına delalettir.

Rüyada Yumruk Yumruğa Kavga Etmek

İslam alimlerinden Ebu Said’ül Vaaz’a göre, yumruk yiyen kişi yumruk atan kişiden bir hayır göreceğine delalet eder. Bir diğer İslam alimi Cabir’ül Mağribi‘ye göre ise, rüyasında kim tarafından niçin yumruk yediğini görmeyen kişi hayra ve mala nail olur ve yeni elbise giyer.

Rüyada Yumruk Yemek

Rüyada yumruk yemek, Rüyayı gören kişinin yumruk yediği kişiden büyük bir iyilik göreceği anlamına gelmektedir. Maddi kayba, manevi olarak zayıflığa, başa gelen bir sıkıntıya işaret eder. Rüyada tanıdık bir kişiden yenilen yumruk, güç kazanmaya, bu kişiden gelecek yardıma ve yücelmeye delalet eder. İbn-i Şirin (r.a) Farklı bir yorumcuya göre yumruk yemek, rüyayı gören kişinin kısmetinin artacağına, yaptığı veya yapacağı bir işten büyük paralar kazanacağına işaret eder.

Rüyada Yumruk Atmak

Rüyada yumruk atmak, Rüyayı gören kişi eğer tanıdığı bir kişiye yumruk atarsa o kişiye verilecek desteğe ve bu kişinin daima yanında olunacağına işaret eder. Atılan yumruk, bir yabancıya atılıyorsa, inancı kuvvetli olan, yoksullara yardım eden birini işaret eder. Bu kişinin hanesinden bolluk ve bereketin eksilmeyeceğine delalettir.

Rüyada Yumruk Sıkmak

Rüyada yumruk sıkmak, öfkeye ve intikam alma isteğine işaret eder. İhya yorumu olarak, kişinin kötü ve zor günler yaşayacağını, iler ki yıllarda kendisini kanıtlayacağı bir fırsat bulup şöhret olacağına yorumlanır.

Rüyada Yumruklaşmak

Rüyada yumruklaşmak, Rüyayı gören kişinin yapmakta olduğu işte kıskanıldığını ve engellenmek istendiğini haber verir. Rüyada yumruklaşmak, yumruk atılan kişiye bir iyilik yapılacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Yumruk Atamamak Ne Demek?

Rüyada yumruk atamamak, rüyayı gören kişinin yepyeni ve bembeyaz bir sayfa açacağına, büyük kazançlar elde edeceğini, korkularını yenip hayatının güzel yönde değişeceğine delalettir. Bir başka yorumcu İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) göre ise şu şekilde yorumlanmaktadır, kişinin kendi işini kuracağına, sektörde önemli bir yere geleceğine işaret eder.

Rüyada yumruk atamadığını görmek, eve giren paranın artacağına, sorun ve sıkıntılarından kurtulup büyük başarılar kazanacağına, anne-baba duası sayesinde işlerin iyiye gideceğine yorumlanır. Rüyada yumruk atamadığını gören kimse için, mal mülk edinmeye, sevdikleriyle mutlu bir dönem geçireceğine, sıkıntı ve zorlukların aşılacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Göze Yumruk Atmak

Rüyada göze yumruk atmak, kişinin yüzünün güleceğine, mutsuzluğun biteceğine, huzur ve sıhhate işaret eder. Bir başka yorumcuya göre göze atılan yumruk, kişinin maddi kazancının düşeceğine bu durumun aile içine olumsuz yansıyacağına ve tartışmalar yaşanacağına delalet eder.

Rüyada Cama Yumruk Atmak

Rüyada cama yumruk atmak, sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşmaya, hayatın düzene girmesine ve bu sebeple yüzün gülmesine işaret eder. Ayrıca eğlence ortamlarına, yeni yerlere, kalabalıklara, yeni arkadaşlıklara, tüm hayatını değiştirecek adımlar atılacağına, iş hayatında terfi alacağına, zararlı alışkanlıklardan uzak durmaya delalettir.

Bir başka yorumcu Kirmâni (r.a) göre ise, olumsuz gelişmeler yaşanacağına, kurulan hayallerin yıkılmasına, çıkılan bir yoldan geri dönmeye delalettir.

Rüyada Duvara Yumruk Atmak

Rüyada duvara yumruk atmak, sahip olunan saygınlığın tarafsız gibi görünen bir kişi tarafından kaybedileceğini, maddi anlamda gücün kaybedilmesine, büyük üzüntü yaşatacak olaylara, geçim sıkıntısı ve yokluğa, Allah’ tan gelen her türlü zorluk ve sıkıntıya katlanmaya işaret eder. Bir başka yoruma göre ise, gerçekte yaşanılan kin ve nefreti işaret eder. Kişinin içinde kopan fırtınaları yansıtır.

Rüyada 900 Sayısı

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu