Rüyada Sinir Krizi Geçirmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada sinir krizi geçirmek hayırlı işlere alamet değildir. Bu rüyayı gören kişilerin bir süre sonra sabrının sınırı taşacaktır. İmâm-ı Nablusi (r.a)Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; Rüyasında ağlayarak sinir krizi geçiren kişiler bir süre sonra tatsız ve kötü olaylarla karşılaşacaktır. Rüyasında bu durumu yaşayan kişilerin hayatında uğursuz bir dönem başlayacaktır. Bu rüya oldukça etkili bir rüyadır. Kişi hem rüyasında çileden çıkmış bir halde kendisini görür hem de gerçek hayatta kötü olaylar yaşayarak sabrı sınanır.

Rüyada Babanın Sinir Krizi Geçirmesi

Rüyada babanın sinir krizi geçirmesi; kişinin yakın bir zamanda bu olayı gerçek olarak tecrübe edeceğine işarettir. Rüyada babasının sinir krizi geçirdiğini gören kişi, bu olayın yaşanma nedeni ve mekan gibi durumlar rüyanın doğru yorumlanmasında etkili olacaktır. İmâm-ı Cafer-i Sâdık (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Rüyasında sinir krizi geçirdiğini gören kişilerin hayatında bazı olumsuzluklar seyredecektir. Bu rüyayı gören kişiler bir süre sonra maddi kazancında düşüş gözlemleyecektir ve bu durum kişide hüzün uyandıracaktır. Aynı zamanda aile hayatında tatsızlıklar yaşanmasına da işaret etmektedir.

Rüyada Annesinin Sinir Krizi Geçirmesi

Rüyada annenin sinir krizi geçirmesi; bu rüya en çok hayal kırıklığı ve umutların terk edilmesi anlamına gelmektedir. Rüyasında kriz geçiren kişiler bir süre sonra istediği şeylerden vazgeçmek zorunda kalır ve hayalleri sonra ere. Bu rüya kişide büyük bir mutsuzluk uyanacağına dair işarettir.

Rüyada Sinirlenmek

Rüyada sinir krizi geçirmek ve ağlamak çeşitli şekillerde görülebilir. Bu rüyada asıl odak noktası sinirlenmekse bu rüya sahibinin bir süre sonra maddi kazancının azalacağına işarettir. Bu rüyayı gören kişilerin maddi anlamda itibarının azalması mümkündür. İmâm-ı Muhammed el-Mısîrî Buyurmuştur ‘ki; Aynı zamanda kişinin maddi kazancında yaşanacak bu azalma, ailevi tartışmalara ve zorluklara da sebebiyet verecektir.

Rüyada Sinirlenmek İhya

Rüyasında sinirlendiğini görmek, pek iyi sayılmamıştır. Bir kimsenin rüyada kendisini sinirlenmiş olarak görmesi, ona işinde veya evinde bazı canını sıkacak durumların beklediğinin habercisidir. Yani bu rüya, can sıkılmasına, kedere düşmeye işaret eder demek olur.

Rüyada Feryat Etmek

Rüyasında feryat ettiğini gören kişiler her ne kadar kötü bir olayla karşı karşıya olsa da esasında hayırlı bir rüya görmüştür. Rüyasında feryat eden kişi, kısa bir süre sonra olumlu olaylar yaşayacaktır. Rüyasında feryat ettiğini gören kimse bir süre sonra girdiği işlerde başarı elde eder. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Bu rüya özellikle iş hayatında kişinin çok başarılı olmasına işarettir. İşi olmayan kişiler de bu rüyadan sonra iş bulacaktır. Rüyada ağlama krizine girmek de benzer anlamlar gelmektedir.

Rüyada Avazı Çıktığı Kadar Bağırmak

Rüyada başkası için ağlamak da herhangi bir sebepten ağlamak da, sonunda avazı çıktığı kadar ağlamaya dönüşüyorsa aynı anlama gelmektedir. Rüyasında avaz avaz ağlayan kişiler için yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

  1. Kötü olayların yaşanacağı bir döneme girmek
  2. Kişinin huzurunu kaybedecek olması
  3. Yakında şerli olaylar yaşanacak olması
  4. Küslükler yaşanması
  5. Hayal kırıklıklarıyla karşılaşılması

Rüyada İsyan Etmek

Rüyada sinir krizi geçirmek diyanet tarafından da yorumlanmaktadır. Bunun yanında kişinin bu kriz içerisinde bir şeylere isyan ettiği de görülebilir. Bu tip durumlarda rüya sahibinin kötü olaylarla karşılaşacak olmasına dair yorumlar yapılır. İbni Kesir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Rüyasında isyan eden kişiler bir süre sonra işlerinin rast gitmediğini görebilir. Yaşadığı olaylar karmaşaya dönüşür ve içinden çıkılmaz bir hal alır. Kötü haberler almak ve can sıkıntısına da işaret eden bu rüya, olumlu sonuçlara yorumlanmaz.

Rüyada Ağlayarak Sinir Krizi Geçirmek Psikolojik Yorumu

Rüyada hıçkırarak ağlamak da sinir krizi sırasında yaşanacak olaylardan biridir. Bu tip rüyalarda eylemler bütünlük gösterir. Rüyasında sinir krizi geçiren ve ağlayan kişilerin psikolojik durumu pek de iç açıcı değildir. Bu kişilerin psikolojisine dair yapılan yorumlar şu şekilde sıralanır:

  1. Kişinin kendisini kimsesiz hissetmesi
  2. Tartışmalarda hakkını savunamamış olmak ve üzülmek
  3. Kişinin içerisinde bir şeyler ukde kalması
  4. Bazı olaylarda gerekli yerlerde tepki verememek ve kişinin pişmanlık yaşaması

Rüyada Ağlayarak Sinir Krizi Geçirmek Dini Yorumu

Rüyada ağlamak diyanet tarafından da sık sık incelenmiştir. Bu rüyayı gören kişiler bir süre sonra rüyalarının anlamını merak ederler. Genellikle din alimleri bu tip rüyalarda ortak yorumlarda buluşmuştur. Ancak yine de farklı yorumlar da yapıldığı görülebilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyasında sinir krizi geçiren kişiler bu olayların benzerini yaşar. Kişi sahip olduklarına şükrederek sakinlik içerisinde olmalıdır. Aksi takdirde yıpranacaktır.

Rüyada Yazma (Tülbent) Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu