Rüyada Yıldız Görmek Diyanet ve İhya Tabiri

Rüyada Yıldız görmek ne demek?

Rüyada yıldız görmek Diyanet ve İhya tabiri. Rüyada yıldız topluluğu görmek, yıldızların hareket ettiğini görmek, yıldız şekli görmek ne anlama gelir? Rüyada yıldızlara baktığını görmek, gündüz yıldız görmek, kırmızı yıldız görmek, yıldız yağmuru görmek ve kutup yıldızı görmenin Dini ve İslami gerçek tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada yıldız görmek, yorumları şu şekildedir. Rüyada yıldız görmek rüya sahibinin saygıdeğer, şerefli ve değerli bir insan olması ile yorumlanır. Rüyada birden fazla yıldız görmek ise bu şeklide insanların rüya sahibi ile buluşacağını ve görüşmeler yapacağı ile yorumlanır. Rüyada yıldız kayarken dua etmek ve dilek dilemek ise, hayırlı bir evlada, hane içerisinde huzura yorulur. Bazı alimlere göre rüyada yıldız görmek ile ilgili yorumlar şöyledir;

Rüyada Yıldız Görmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) rüyada görülen yıldızı şu şekilde yorumlamıştır. Şeref sahibi rüya sahibi ile yorumlamıştır. Parlayan bir yıldız görmeyi, hayırlı bir evlada, birden fazla yıldız ve gezegen görmeyi hane içerisinde ki temiz ve düzgün insanlara yorumlamıştır. Rüyada büyük yıldız görmek, ihsan, nimet ve bilgiye erişmek ile tabir edilmiştir.

İbni Sirin (r.a) rüyada yıldız görmek ile ilgili şu yorumu yapmıştır. Rüyada yıldız gören kimsenin alim, bilgili ve değerli olduğunu ile tabir etmiştir.

Kirmani (r.a) yıldızlar ile ilgili tabirini şöyle yorumlamıştır. Birbirine çarpışan yıldızları görmek, bulunulan bölgede çatışma ve savaş yaşanacağı ile yorumlamıştır. Yıldızları toplamayı ise mal ile tabir etmiştir.

Rüyada Yıldız Düşmesi

Rüyada yıldızın ya da yıldızların düştüğünü görmek, hayallerinizin sonunda hüsrana uğrayacağınız anlamına gelmektedir. Boş işler ile uğraşan insan ile yorumlanır. Zengin bir kimsenin yıldız düştüğünü görmesi, fakirlik ile tabir edilir ve hasta bir kimsenin görmesi de durumunun kötüye gideceği ile yorumlanır.

  Rüyada Yorgan Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Yıldız Çizmek

Rüyada yıldız çizmek, kötü niyetli bir insandan zarar görmeye ve onunla uzun süreler uğraşmaya yorulur. Bu kişinin, rüya sahibine oyun oynayarak kandıracağı ve zor duruma sokacağı ile tabir edilir. Birden fazla yıldız çizmek, etrafınızda birçok düşman barındırdığınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Yıldız Şekli Görmek

Rüyada yıldız şekli görmek, iyi görünen fakat niyeti kötü olan insanlar yorumlanır. İçinde rüya sahibine karşı kin ve nefret besleyen birçok düşmanın olduğu ile tabir edilir. Bu düşmanlar doğrudan rüya sahibine değil, onun sevdiklerine de zarar vermek için uğraştıkları ile tabir edilir.

Rüyada Yıldız Ve Ay Görmek

Rüyada yıldız ve ay görmek, iyi işler başarmak ile tabir edilir. Devlet kapısından beklenen iyi haberin gelmesine ve hane içerisinde duyulan şeref ile yorumlanmaktadır. Yıldız ve ayı iç içe görmek ise başarılarının önüne geçerek engel olan insanların olduğuna yorulur.

Rüyada Yıldız Toplamak

Rüyada yıldız toplamak, zorlanmadan kazanılan mal ve paraya yorulur. Kendi çabalarınız ile zorlanarak yıldız toplamak, emek karşılığında alınacak para ile tabir edilir. Sevdiklerinizden alacağınız değerli hediyeler ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada Yıldız Kayması

Rüyada yıldız kayması, beklentilerinizin olumsuzluklar ile sonuçlanacağı ile yorumlanmıştır. Güvendiğiniz insanların, güveninizi boşa çıkarması ve yalnız kalmak ile tabir edilmektedir.  Yüzünüze gülerek arkanızdan kuyu kazan kötü niyetli insanlar ile yorumlanır.

Rüyada Parlak Yıldız Görmek

Rüyada parlak yıldız görmek, çocuk sahibi olmayan kişilerin hayırlı ve bereketli bir evlat sahibi olması ile yorumlanmaktadır. Çevreden görülecek saygı ile de tabir edilmektedir.

1 yorum

One thought on “Rüyada Yıldız Görmek Diyanet ve İhya Tabiri

  1. Rüyamda tepe gibi bir yere çıkmışım aşağı bakıyorum birsürü küçük yıldız ve ay görüyorum ve gördüğümde çok seviniyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.