Trend

Rüyada Yıldız Görmek

Rüyada yıldız görmek, yorumları şu şekildedir. Rüyada yıldız görmek rüya sahibinin saygıdeğer, şerefli ve değerli bir insan olması ile yorumlanır. Rüyada birden fazla yıldız görmek ise bu şeklide insanların rüya sahibi ile buluşacağını ve görüşmeler yapacağı ile yorumlanır. Rüyada yıldız kayarken dua etmek ve dilek dilemek ise, hayırlı bir evlada, hane içerisinde huzura yorulur. Bazı alimlere göre rüyada yıldız görmek ile ilgili yorumlar şöyledir;

Rüyada yıldız görmek, insanlar arasında çok sevilip sayıldığınıza , itibarlı ve şerefli birisi olduğunuza yorulur. Bunun yanı sıra iyi , çok cömert , imanlı , güzel ve doğru huylu olan birisinin varlığına alamet eder.

Rüyada Yıldız Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişi çevresinde bulunan insanların yaralarını sarmak için büyük çaba harcayacağına , çalışkan ve başarılı birisi olacağına , zaferler elde edeceğine ve iş konusunda başarılardan başarıya ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Yıldız Görmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) rüyada yıldız görmek konusunu şu şekilde yorumlamıştır. Şeref sahibi rüya sahibi ile yorumlamıştır. Parlayan bir yıldız görmeyi, hayırlı bir evlada, birden fazla yıldız ve gezegen görmeyi hane içerisinde ki temiz ve düzgün insanlara yorumlamıştır. Rüyada büyük yıldız görmek, ihsan, nimet ve bilgiye erişmek ile tabir edilmiştir.

İbni Sirin (r.a) rüyada yıldız görmek ile ilgili şu yorumu yapmıştır. Rüyada yıldız gören kimsenin alim, bilgili ve değerli olduğunu ile tabir etmiştir.

Kirmani (r.a) yıldızlar ile ilgili tabirini şöyle yorumlamıştır. Birbirine çarpışan yıldızları görmek, bulunulan bölgede çatışma ve savaş yaşanacağı ile yorumlamıştır. Yıldızları toplamayı ise mal ile tabir etmiştir.

Rüyada Yıldız Görmek Diyanet

Rüyada yıldız görmek , insanlar arasında çok sevilip sayıldığınıza , itibarlı ve şerefli birisi olduğunuza yorulur. Bunun yanı sıra iyi , çok cömert , imanlı , güzel ve doğru huylu olan birisinin varlığına alamet eder. Rüyayı gören kişi çevresinde bulunan insanların yaralarını sarmak için büyük çaba harcayacağına , çalışkan ve başarılı birisi olacağına , zaferler elde edeceğine ve iş konusunda başarılardan başarıya ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Yıldız Görmek İhya

Rüyada yıldız görmek ihya, bilen ve kıymetli bir kimse ile görüşmeye işarettir. Bazen deniz yolculuğuna işaretle; büyük, muhterem kimseleri temsil eder biçiminde yorumlanır.

Rüyada Gökyüzünde Yıldız Görmek

Rüyada Gökyüzünde Yıldız Görmek, Bütün yıldızlar şerefli başkanların en kuvvetlisi alimler içinde ki en bilgini, insanlık içinde ki en zenginlerin tümü olarak yorumlanır. Yıldızların gökten gittiğini gören bir kimse fakirse vefat eder, zenginse malı gider. Genel olarak Rüyada Gökyüzünde Yıldız Görmek değerli birisiyle görüşmeye delalet eder.

Rüyada Yıldız Çizmek

Rüyada yıldız çizmek, kötü niyetli bir insandan zarar görmeye ve onunla uzun süreler uğraşmaya yorulur. Bu kişinin, rüya sahibine oyun oynayarak kandıracağı ve zor duruma sokacağı ile tabir edilir. Birden fazla yıldız çizmek, etrafınızda birçok düşman barındırdığınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Yıldız Şekli Görmek

Rüyada yıldız şekli görmek, iyi görünen fakat niyeti kötü olan insanlar yorumlanır. İçinde rüya sahibine karşı kin ve nefret besleyen birçok düşmanın olduğu ile tabir edilir. Bu düşmanlar doğrudan rüya sahibine değil, onun sevdiklerine de zarar vermek için uğraştıkları ile tabir edilir.

Rüyada Yıldız Ve Ay Görmek

Rüyada yıldız ve ay görmek, iyi işler başarmak ile tabir edilir. Devlet kapısından beklenen iyi haberin gelmesine ve hane içerisinde duyulan şeref ile yorumlanmaktadır. Yıldız ve ayı iç içe görmek ise başarılarının önüne geçerek engel olan insanların olduğuna yorulur.

Rüyada Yıldız Toplamak

Rüyada yıldız toplamak, zorlanmadan kazanılan mal ve paraya yorulur. Kendi çabalarınız ile zorlanarak yıldız toplamak, emek karşılığında alınacak para ile tabir edilir. Sevdiklerinizden alacağınız değerli hediyeler ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada Yıldız Kayması Görmek

Rüyada yıldız kayması görmek, beklentilerinizin olumsuzluklar ile sonuçlanacağı ile yorumlanmıştır. Güvendiğiniz insanların, güveninizi boşa çıkarması ve yalnız kalmak ile tabir edilmektedir.  Yüzünüze gülerek arkanızdan kuyu kazan kötü niyetli insanlar ile yorumlanır.

Rüyada yıldızın kaydığını görmek, hayallerinizin sonunda hüsrana uğrayacağınız anlamına gelmektedir. Boş işler ile uğraşan insan ile yorumlanır. Zengin bir kimsenin yıldız düştüğünü görmesi, fakirlik ile tabir edilir ve hasta bir kimsenin görmesi de durumunun kötüye gideceği ile yorumlanır.

Rüyada Yıldız Düştüğünü Görmek

Rüyada yıldız düştüğünü görmek, o bölgede ki onurlu ve iyi insanların başlarına bazı bela ve problemlerin geleceğine alamet eder. Rüyada büyük bir yıldızın düştüğünü görse, o bölgede ki toplumun ileri gelenlerinden biri vefat eder. Yıldızların yere düşmesi ve dağılması durumunda bir çok toplumun yok olacağına alamet eder.

Küçük yıldızların düştüğünü görse, zayıf ve kim olduğu bilinmeyen kimselerin ölümüne, büyüklerinin düştüğünü görse devlet büyüklerinin usta ve alimleri kuvvetine delalet eder. Gökteki bütün yıldızların düştüğünü görse, düşen yıldız adedi kadar saçı dökülür. Evladı hasta olan biri rüyasında yıldızın düştüğünü görse, hasta olan kişinin vefat edeceğine işaret eder.

Rüyada Parlak Yıldız Görmek

Rüyada parlak yıldız görmek, çocuk sahibi olmayan kişilerin hayırlı ve bereketli bir evlat sahibi olması ile yorumlanmaktadır. Çevreden görülecek saygı ile de tabir edilmektedir. Rüyada görülen parlak yıldızın büyük ışıklı olması durumunda gören kişi, nimetlere, ihsana ve bilgiye ulaşır.

  • Rüyada parlayan bir yıldız görmek, ferahlık ve sevince işarettir

Rüyada Parlak Yıldız Görmek Diyanet

Rüyada parlak yıldız görmek, hayatta her zaman mutlu olacağınıza ve sürekli sevinçli haberler alacağınıza alamet eder. Rüyada parlak yıldız gören kişi sevinç ve ferahlık kazanır ve toplum kendisine bulunan ihtiyaçlarından dolayı itaat ve boyun eğer.

Rüyada Parlak Yıldız Görmek ihya

Rüyada parlak yıldız gördüyseniz , hayatta her zaman mutlu olacağınıza ve sürekli sevinçli haberler alacağınıza alamet eder.

Rüyada Yıldız Topluluğu Görmek

Rüyada yıldız topluluğu görmek, hem büyük kısmetlere hem de büyük fırsatlara delalet eder. Karşınıza çıkacak olan fırsatları değerlendirip çok iyi yerlere geleceğinize , iş konusunda başarılı olduğunuz için büyük kazançlar elde edeceğinize , hem maddi hem de manevi olarak istediklerinize kavuşacağınıza ve sıkıntılardan kurtulup rahat bir nefes alacağınıza yorulur.

Rüyada yıldızlarla dolu bir gökyüzü gördüyseniz , hem mutlu hem şanslı hem de zengin olacağınıza alamet eder. Bunun haricinde gerçek yaşam da hastaysanız kısa süre içerisinde sağlığınıza kavuşacağınıza işaret eder.  Bir kimse yıldızların baş ucunda toplandığını görse, onurlu ve şerefli birine hizmet ederek yaşıtlarından üstün geleceğine alamet eder.

Yıldızların toplandığını ve ışık saçtıklarını görse, kişinin yolculuk yapacağına bu yolculuklar hayır elde edeceğine işaret olunur. Eğer kişi zaten yolcuysa sevinçle toprağına geri döneceğine işaret olunur. Bir kimse yıldızların açılıp ve dağıldığını görse, savaşın çıkacağına, büyük yöneticilerin ölümüne, ve bir çok askerin şehit düşeceğine alamet olur.

Rüyada Tek Yıldız Görmek

Rüyada tek yıldız görmek , köklü değişimler yapacağınıza , iyi bir işe gireceğinize ve hayallerinizi gerçekleştirmek için büyük çaba sarf edeceğinize delalet eder. Rüyada tek bir yıldız görmek , köklü değişimler yapacağınıza , iyi bir işe gireceğinize ve hayallerinizi gerçekleştirmek için büyük çaba sarf edeceğinize delalet eder.

Rüyada Evinde Yıldız Görmek

Rüyada evinde yanında bazı parlak yıldızların olduğunu görmek kimsenin yanında toplumdan şerefli ve saygı değer kimselerin toplanacağına alamet eder. Eğer görülen yıldızlar parlak değil ise toplumun ileri gelen şerefli ve saygı değer kimseleri bir problem yüzünden yanında toplanmalarına alamet eder.

Rüyasında evinde yıldızların olduğunu gören kimsenin nesli çoğalır. Rüyasında Yıldızları tavanın altında görse, o kimsenin evinin yıkılacağına yıldız ışıklarının evinin içine gireceğine işaret eder veya bazı durumlarda ev sahibinin vefatına işaret eder. Evinde bir kaç yıldızın olduğunu görse, alim ve bilgin bir kimseye işaret eder. eve bazı bilge veya alimlerin geleceğine delalet eder.

Bir yıldızın gökten inerek yanına geldiğini görse, gurbetteki bir yakının geri geleceğine alamet eder. Eğer bu kişinin ailesinde gebe varsa hem anne hem bebek için sağlıklı bir doğuma işaret eder. Rüyada evde yıldız görmek, büyük ve bilen (bilgin) bir kimseye temsilen yorumlanır. Rüyada Evde birkaç adet yıldızın bulunduğunu görmek, o eve birkaç adet büyük zatın geleceğine ve o evde birkaç büyük muhterem adamın toplanacağına işaretle deyim olunur.

  • Rüyada gökte ve evinde yıldız olduğunu görmek, iyiliğe, yüceliğe ve mutluluğa erileceğine işaretle deyim olunur.

Rüyada Elinde Yıldız Görmek

Rüyada elinde yıldız görmek, kişi şerefli, çok değerli, büyük adam olacak bir evlat sahibi olur. Rüyada küçük yıldızları eliyle aldığını görse, toplum içinde şöhret, onur ve azizliğe ulaşır. Evli kişi rüyasında elinde yıldız görse, kişinin bir kız evlat sahibi olacağına delalet eder. Rüyasında elinde bir yıldız olduğunu gören kimsenin çok değerli ve büyük adam olacak bir çocuğu olacağına işarettir.

Rüyada Yıldız Çaldığını Görmek

Rüyada yıldız çaldığını görmek, gören kimse kıymetli bir şey çalar.

Rüyada Yedi Gezegen Görmek

Rüyada yedi gezegen görmek, ticaret, ilim, sanat ve saltanat olarak tabir olunur, bunlar içinde herkesin kısmeti durumunda sahip olduğu kadardır.

Rüyada Yıldıza Bindiğini Görmek

Rüyada yıldıza bindiğini görmek, Reislik, Kuvvet, Devlet, Menfaat elde edeceğine tabir olunur. Makam ve mevkii sahibi olur. Rüyasında bir yıldıza bindiğini gören kimse, müdür, başkan ve yönetici, idareci gibi rütbelerden birine yükselerek makam ve mahal sahibi olur, biçiminde deyim olunur.

Rüyada Yıldız Yemek

Rüyada yıldız yemek, gören kimse insanların malını yer ve onları yok olmaya sürükler. Rüyada çiğnemeden yıldızları yuttuğunu görse, gizli saklı şeylerinde ve işinde toplumun ileri gelen şereflileri ona müdahale eder veya sahabe R.A için kötü sözler söyler. Bazı tabircilere göre, rüyada yıldız yediğini görmek, kendisi eğer astronomi veya falcıysa gören kişi için büyük görev ve iyi hale diğer insanlar hakkında da göçüp gitmeye (ölüm) alamet eder.

Yemek yer gibi yıldız yediğini görse önemli bir kişinin ayıbını aşikar edeceğine ve toplum içinde dedikodusunun yapılacağına işaret eder. Rüyada Yıldız Emmek, rüyada yıldızları emdiğini görse, alimlerden ilim öğrenir.

Rüyada Gündüz Yıldız Görmek

Rüyada gündüz yıldız gördüğünü görmek, büyük problemlere, rezilliğe, şöhrete, ve tehlikeli şeylere alamet eder. Sabah yıldızları gelini gerdek odasına götürmek için güveliğe teslime işaret eder.

Rüyada Yıldız gütmek

rüyada yıldız güttüğünü görmek, kişi, toplumda yönetici olur.

Rüyada Çoban Yıldızı Görmek

Rüyada çoban yıldızı görmek, güzel bir kadına işaretle tabir olunur. Bu işaretten de görüldüğü üzere, Rüyada çoban yıldızı gören kimse, halkı çeşitli kötülüklere düşürerek kendisine yakınlığı bulunmayan güzel bir kadınla evlenme istek ve arzusunda bulunmaya kalkacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada çoban yıldızını görmek, itham edilmeye, suçlanmaya, oyuna, eğlenceye, gülmeye ve süslü güzel elbiselere işaret eder şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyasında çoban yıldızını gören kimse, eğer bekârsa akrabasından olmayan yabancı güzel bir kadınla evleneceğine işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Kutup Yıldızı Görmek

Rüyada kutup yıldızı görmek, iyi huylu, uyumlu, anlayışlı, kocasına ve ailesine sadakatle
bağlı bir kadına işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kuyruklu Yıldız Görmek

Rüyada kuyruklu yıldız görmek, talih ve kısmetin açıklığına, mal mülk ve servet sahibi olmaya veya sevinçli bir haber almaya işaretle yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Ay Görmek, Yazımıza göz atın.

Bir Yorum

  1. Rüyamda tepe gibi bir yere çıkmışım aşağı bakıyorum birsürü küçük yıldız ve ay görüyorum ve gördüğümde çok seviniyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu