Rüyada Yılanın Üstüne Basmak

Rüyada Yılanın Üstüne Bastığını görmek, bir düşmanın varlığını engellemek ve yolunda gitmeyen bir olaya müdahale etmek anlamına gelir. Yılan görmek iki şekilde yorumlanır; hem hane ve rüya sahibi için düşmanlık besleyen kişiler ve olaylar hem de şifa ve iyileşmedir. Bu anlamda yılanın üstüne basıldığının görülmesi, şifa konusunda bir zarara uğranması anlamına da gelebilmektedir.

İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada yılanın üstüne bastığını gören kimse, bir düşmanın gelişini engellemek demektir. Hane içerisine rahatça girip çıkan, kendisini dost gibi gösteren ancak düşmanlık besleyen insanların varlığını fark etmek ve onları def etmek anlamında yorumlanır. Son anda bir beladan ya da bir düşmandan kurtulmak şeklinde de anlamlar taşır.

Rüyada Yılanın Üzerine Yapışması

Rüyayı gören kişi, evlilik hayalleri kurduğu bir insanın kendisi için aslında hiç de uygun olmadığını fark edebilir. Bu rüya, görülen dönem için aydınlanma, gerçeklerin farkına varma ve doğru ile yanlışı birbirinden ayırt etme anlamlarına göre yorumlanmalıdır. İbn-i Şirin (r.a) Yılan görmek, düşmanlık ve bela olarak yorumlandığı zaman olumsuz anlamlar içermekle birlikte, şifa ve hane içerisinde iyileşmenin müjdesi şeklinde anlamlara da gelebilir.

Rüyada Yılanın Üzerine Gelmesi

Rüyada yılanın üzerine doğru geldiğini görmek, din alimleri rüyayı gören kişinin kendi hayatına göre yorumlayabileceği farklı iki anlam bulunduğunu ifade etmektedir. Yeni iş kuran, yeni insanlarla tanışan ya da bir hastalıkla boğuşan kişi kendisine göre yorumlamalıdır.

En çok görülen rüyalardan olan, Rüyada Aç Olmak neye işarettir? İslami ve Dini kaynaklardan tabirini okuyabilirsiniz.

 

Rüyada Yılanın Üstünü Örtmek

Rüyada yılanın üstünü örtmek, bir kötülüğü en başından engellemek ya da bir kötülüğe neden olan grubun en başında yer alan kişi ya da olayı fark etmek demektir. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Aynı zamanda bir kişinin ayıbını ya da yaptığı bir hatayı gizleyerek gerçekleri saklamak olarak da anlam bulabilir.

Rüyada Yılanın Üstüne Gelmesi ihya

Rüyada yılanın üstüne gelmesi, kötülük ve uğursuzluğa neden olan insanların yoluna çıkması anlamına gelir. Düşmanlık besleyenlerin haneden uzaklaştırılması gerektiğine delalet eder. Cesaret toplayan bir kişinin kötülük etmek için harekete geçtiğini duyurur.

Rüyada Yılanın Üstünden Geçmek

Rüyada yılanın üstünden geçmek, hastalığa neden olan bir durumu engellemek ya da şifa olacak bir etkiyi uzaklaştırmak gibi iki farklı yorumu bulunur. Rüya sahibi bir fırsat kaçırdığını sansa da, sonradan bu işin daha hayırlı olduğunu fark edecek ve bir beladan kurtulduğunu anlayacaktır. İbni Kesir (r.a) Önce olumsuz gibi görünen ancak sonradan şükür edilen olaylar anlamına gelir.

Yılbaşı Bileti Almak görmenin Diyanet tabiri için, Rüyada Yılbaşı Bileti Almak ne demek? İslami ve Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

 

Rüyada Yılanın Üstüne Sıçraması

Rüyada yılanın üstüne sıçraması, bir olay karşısında rüya sahibinin kimin dost kimin düşman olduğu göreceğine, gerçeklerin tek tek gün yüzüne çıkacağına işaret eder. Rüya sahibine gelecek bir kötülük, bir söz ya da bela sonucunda gerçeklerin ayırdına varması olarak yorumlanabilir.

Rüyada Yılanın Üstüne Kusması

Rüyada yılanın üstüne kusması, bir kişinin gerçek düşüncelerini açığa vurmasına ve gizli düşmanlıkların ortaya çıkmasına işaret eder. Rüya sahibinin gerçek dostlarını tanıyacağı bir döneme girdiği görülebilir. Aynı zamanda aniden gelen şifa haberine ve iyileşmeye de delalet eder.

Rüyada Yılan Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu