Rüyada Yılan Görmek

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek genel olarak gizli bir düşmanı işarettir. Kimi zaman esenliğe, bazen bir çocuğa, kadına yada saltanata işaret eder. İnsanın geçimine, Bedeninin herhangi bir yerinden yılan çıktığını görmek ise ailenizden birisinin size karşı düşmanlık beslediğine delalettir.

Rüyada yılanı, nasıl gördüğünüz çok önemlidir. Buna göre anlam değişmektedir.0

Rüyada yilan görmek diyanet, bu rüya genel olarak gerçek yaşam da gizli bir düşmanınızın olduğuna , bu yüzden Allah’a sığınmanız gerektiğine , etrafınızda bulunan kötü niyetli insanlara karşı tedbirli olmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada yılan görmek ihya, bu rüya ferahlamaya , ailevi olan yeniliklere , büyük bir güce ve servete yorarlar. Yılan rüyada ne şekilde görülürse görülsün düşman anlamına geliyor. Kobra ve engerek gibi yılanlar görmek de düşmanın ne denli tehlikeli olduğunu gösterir.

Yılan her halükarda hilekar ve zarar veren boyutta bir düşman anlamına gelir. Yılanın ne kadar tehlikeli olursa düşman da o kadar tehlikeli anlamına gelir Yılan görmenin birçok çeşidi vardır. Rüyada en yaygın olarak görülenleri ve sorulanları sizlerle paylaşacağız.

 

Rüyada Evde Yılan Görmek

Rüyada Evde Yılan Görmek, Bu rüya tabirinin 2 anlamı bulunmaktadır. Hem maddi hem de manevi anlam olarak ayırabiliriz. Evde yılan görmek, etrafınızda size düşman olan birinin olduğunu işaret etmektedir. Bu kişi hem evinizde hem de iş yerinizde olabilir. Rüyayı gördükten sonra çevrenizdeki insanlara dikkat etmeniz ve sır paylaşmamanız yararınıza olacaktır. Aynı zamanda harcama konusunda 2 kere düşünerek adım atmanız gerekmektedir, aksi takdirde maddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Rüyada evde yılan görmek , gerçek yaşamda yaşayacağınız en hayırlı ve güzel olarak delalet eder.

Olumlu şeylerle karşılaşacağınıza , maddi olarak sorunlardan kurtulup feraha kavuşacağınıza ve kendinize bundan sonra yeni bir sayfa açacağınıza yorulur.

Evde yılan görmek ev içerisindeki düşmana yada başka bir yerde yılan görmek yine düşmanınızın olduğunu belirtir.

Rüyada evin içinde dolaşan bir rüya gördüyseniz bu düşmanınızın size çok yakın olduğu ve karı koca arasında şiddetli tartışmalar yaşanacağı ve kırıcı sözler sarf edileceği anlamına gelir.

Rüyada Küçük Yılan Görmek ne anlama gelir?

Rüyada küçük yılan görmenin , yakın zaman içerisinde başınıza gelecek küçük ve önemsiz sıkıntılara işaret eder. Fakat bu sıkıntıları atlatacağınıza , işinizde kendini geliştireceğinize ve maddi olarak ise kazancınızın artmasına yorulur.

Rüyada Çok Sayıda Yılan Görmek nedir?

Rüyada çok sayıda yılan görmek , düşmandan dolayı büyük zarar göreceğinize , düşmanınızın tuzağına düşeceğinize , başınız beladan kurtulmayacağına ve sürekli olarak sorunlarla karşı karşıya kalacağınıza işaret eder.

Rüyada etrafınızda yılanların olduğunu görmek yakınlarınızın size karşı düşmanlık beslediğine delalettir. Eğer yılanlar sizi sokmamışsa, size düşman olan yakınlarınız hiçbir zarar veremeyecek demektir.

Rüyada Yılan Saldırması ne demek?

Rüyada yılan saldırması , sizden daha güçlü ve zengin olan birisi tarafından kötülük geleceğine , bu kişiden kurtulmak için büyük çaba sarf edeceğinize , zararlar göreceğinize , tartışmalara ve kavgalara delalet eder.

Rüyada Yılan Görmenin Anlamı

Rüyada Yılan Isırması

Rüyada yılan ısırması düşmandan gelecek olan bir zarara delalet eder. Düşman tarafından bir zor durumda bırakılacağınıza ve bu durumdan çıkmak için farklı yollar arayacağınıza işaret ediyor.

Rüyada Yılandan Kaçmak 

Rüyada yılandan kaçmak, Bu da en çok görülen rüyalardan biridir. Yılan korkutucu olduğu için birçok kişi kaçmaktadır. Rüyada yılandan kaçmak, iyi şeyleri işaret eder. Kötülüklerden ve sıkıntılardan kurtulacağınız zamanların geldiğini ifade eder. Aynı zamanda işinizde veya çevrenizde yükselip, başarılı olacağınızı da ifade etmektedir. Rüya olarak düşünüldüğünde kötü olarak algılanabilir fakat anlamı iyi rüyadır.

Rüyada Beyaz Yılan Görmek 

Rüyada beyaz yılan görmek , Allah yolunda ilerleyeceğinize , hayatınızı artık düzene sokacağınıza , kötü alışkanlıklarınızı bir kenarı bırakacağınıza , dininize çok önem vereceğize delalet eder.

Rüyada Büyük Yılan Görmek 

Rüyada büyük yılan görmek , büyük korkular içerisinde olacağınıza , bu korkulardan dolayı ise sürekli olarak diken üzerinde yaşayacağınıza , çevrenizde size kötülük besleyen ve kıskanç insanların olduğuna yorulur.

Rüyada Yatakta Yılan Görmek 

Rüyada yatakta yılan görmek , yaşayacağınız kavgalara , tartışmaların olacağına ve küslüklere alamet eder. Bunun yanı sıra , başınızın derde gireceğinize , abisi gibi gördüğünüz kişinin size yardım edeceğine , feraha ereceğinize ve mutlu zamanlar geçireceğinize işaret eder.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek ne demek?

Rüyada yeşil yılan görmek , dostluklarınızı kıskanan kişilerin olmasına , etrafınızda kötü niyetli insanların olduğuna fakat bunları hayatınızdan çıkaracağınıza , ferah ve sıkıntısız bir yaşam süreceğinize delalet eder.

Yeşil yılan rüyada görülürse din düşmanı anlamına gelir. Rüyada Sarı yılan görmek, ise hastalık ve zayıflık demektir.

Kırmızı yılan gördüyseniz düşmanınız akrabaları ve çevresi çok geniş tehlikeli bir düşmanınız var olduğu anlamına geliyor.

Rüyada Beyaz Yılan Tutmak

Rüyasında beyaz bir yılan tutmak, kişi büyük bir mertebeye yükselir. Her işi rast gider. Beklediği makama kısa süre içerisinde ulaşır.

Yanında küçük yılanlar bulunan ve siyah renkli bir yılan gören kişinin ise malında artış meydana gelir.

Rüyada Siyah Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah yılan görmek , gerçek yaşam da dost olarak bildiğiniz kişilerin aslında düşman olduğuna , size büyük kazık atacağına , hem maddi hem de manevi yönden sizi büyük zarara sokacağına işaret eder.

Rüyada kara yılan görmek, rüya sahibi etrafında düşmanların olduğuna ve size zarar vermek için fırsat kolladığına işaret der.

Bunun yanı sıra dost olarak bildiğiniz kişilerin arkanızdan iş çevirdiğine , sinsi tavırlarıyla size zarar vermeye çalışacağına delalet eder.

Eğer rüyanızda yılan gördüyseniz kesinlikle gerçek yaşamdaki arkadaşlarınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Bazı rüya yorumcularına göre , hem bolluk hem de bereket olarak yorumlanır.

Rüyayı gören kişinin maddi durumunun iyi olacağına , yüksek kazançlar elde edeceğine ve bu kazançlarını yatırım olarak biriktireceğine delalet eder.

Rüyada renkli yılan

Rüyada Renkli Yılan Görmek ne anlama gelir?

Rüyada renkli yılan görmek, çevrenizde bulunan bazı insanların art niyetli olduklarına , bu insanlardan zarar göreceğinize , mutsuz olmaya , moralinizin bozulmasına işaret eder.

Rüyada Yılan Öldürmek nedir?

Rüyada yılan öldürmek, hastaysanız kısa sürede şifa bulacağınıza , bekarsanız evleneceğinize , mutlu bir yaşam süreceğinize alamet eder.

Aynı zaman da bu rüya hayra yorumlanır ve kişi için çok hayırlıdır.  Feraha kavuşacağınıza , sıkıntılardan kurtulmaya ve mal mülk sahibi olmaya yorulur.

Rüyada Yılan öldürdüğünü görmenin de anlamı iyidir. İş hayatınızda yükseleceğinizi ve problemlerden kurtulacağınızı işaret eder. Aynı zamanda maddi sıkıntılarınız varsa, bu sıkıntıların da en azından azalacağının işaretidir. Başarılı günler, bu rüyayı gördükten sonra karşınıza çıkacaktır. Bu noktada size karşı kıskanç olan ve kötü düşünen insanlar varsa, bu insanlar amaçlarına ulaşamayacaktır.

Rüyada yılan öldürdüğünü görmek veyahut kesmek düşmanınıza karşı zafer elde edeceğinize rüyada yılanı tutmak korktuğunuz herhangi bir şeyden emin olduğunuzu gösterir.

Yılanın derisi ve eti hatta kanı size düşman olan insanların malı olarak tabir edilir. Rüyanızda bir yılanı öldürdüğünüzde düşmana galip gelmiş sayılırsınız. Onun mal varlığı da size geçmiş olur.

Rüyada Ölü Yılan Görmek nedir?

Rüyada ölü yılan görmek , gönlünüzün ferahlayacağına , tüm sıkıntılardan kurtulacağınıza , korkularınızın üstesinden geleceğinize , size huzursuzluk veren şeylerin cevabını bulacağınıza alamet eder.

Rüyada Yılan Sokması

Bu durumda davranışlarınıza dikkat etmeniz gerekecektir. Herhangi bir konuda sergileyeceğiniz davranış, hem sizi hem de çevrenizi etkileyebilir. Aynı zamanda rüyada yılan sokması, maddi sorunları işaret eder. Borçluysanız veya borç almayı düşünüyorsanız, borcun geri ödemesinde problem yaşayacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada yılan ısırması , maddi olarak zorluklarla karşılaşacağınıza , gereksiz harcamalardan her zaman kaçınacağınıza , borç almayacağınıza işaret eder.

Rüyada Yılan Yemek

Yılanın etini rüyasında çiğ olarak yiyen kimse düşmana galip gelir ve üstün duruma geçer. Aynı zamanda bu düşmanın malından da nasiplenir.

Yılanın etini, kemiğini yada derisini görmek düşmandan elde edilecek olan mala mülke işarettir.

Rüyada Bir Kişinin Yılan Eti Yediğini Görmek

Rüyada yılan eti görmek, düşmandan gelen zararın mal olduğuna delalettir. Yılanın etini pişmeden çiğ yemek, düşman üzerinden Galip gelmeye, düşmanın kendi malından nasiplenmeye yorumlanır.

Rüyada yılan etinin piştiğini görmek, düşmanın kazanmasına delalettir. Rüyada yılanın etinin yandığını görmek, düşmanın kendi kendine gelin güvey olmasına delalettir. Rüyada yılanı sevdiğini görmek, çok büyük zarara delalettir.

Rüyada Yılan Eti Görmek

Rüyada görülen yılan eti düşmandan kazanılacak mala delalettir. Yılan etini çiğ çiğ yemek de aynı anlamı ifade eder. Yılanın etini, kemiğini, derisini ya da kanını rüyada görmek düşmanın malı, mülkü anlamına gelir. Eğer çiğ yılan etini yediğini görse, düşmanı tarafından dedikoduya uğrayacağına delalet eder.

Rüyada Yılanbaşı Ezmek

Rüyada yılanın başını ezmek, görülmüşse bu durum rüyayı gören kimsenin düşmanlarına karşı kazanacağı zafer anlamına gelir.

Rüyada Vücuttan Ya Da Ağızdan Yılan Çıktığını Görmek

Rüyada vücuttan yılan çıktığını görmek ailenizden birinin size ya da diğer bireylere düşmanlık beslemesine yorumlanır. Eğer rüyada ağızdan yılan çıktığı görülürse bu durum rüya sahibinin söyleyeceği bazı sözlerden zarar görmesi anlamına gelir.

Ağızdan yılan çıkması kötü söze ve bu sözden dolayı zarar görmeye, yatak yada yastıktan yılan çıkması kişinin vefat edeceğine, boğazda yılanın çıkarak toprağa girmesi ise ecelin yakın olduğuna, yılan ile savaşmak yada boğuşmak düşmanlarınızdan zarar göreceğinize işarettir.

Rüyada Ağza Yılan Girmesi

Rüyada ağzına yılan girdiğini görmek ilim açısından büyük ilerleme kaydedileceğine delalettir. Yılanın uçtuğunu görmek ise mutluluğa yorumlanır. Rüyada ağzına yılan girdiğini görmek ilim açısından büyük ilerleme kaydedileceğine delalettir. Yılanın uçtuğunu görmek ise mutluluğa yorumlanır.

Rüyada Yılanla Konuşmak

Yılanları kendisi ile konuştuğunu gören insan düşmanı ile barışır yada hayra ve menfaate erer. Rüya esnasında bir yılanın kişiye güzel şeyler söylediğini görmesi düşmanları ile barışmasına arada barış ortamlarının olmasına işarettir.

Ancak yılan kötü sözler sarf ettiyse kişi düşmanı ile karşı karşıya gelecek ve kavga edecek demektir.

Rüyada Yılana Hükmetmek ya da Yılana Sahip Olmak ve Yılandan Korkmamak

Yüksek mertebelere yorumlanır. Gören insanın işlerinde yükseleceğine işaret eder.

ruyada-yilan-gormek

Rüyada Yere Yılan Düştüğünü Görmek

Bulunduğunuz yerin yöneticisinin vefat etmesine, kafanızın üzerinde yılan görmüşseniz devlet ve kamu kademesinde itibarlı olacağınıza, bir kap dolusu yılan görmek Müslümanlara karşı kin nefret ve düşman olmaya yorumlanır.

Rüyada Vücuttan Ya Da Ağızdan Yılan Çıktığını Görmek

Rüyada vücuttan yılan çıktığını görmek ailenizden birinin size ya da diğer bireylere düşmanlık beslemesine yorumlanır. Eğer rüyada ağızdan yılan çıktığı görülürse bu durum rüya sahibinin söyleyeceği bazı sözlerden zarar görmesi anlamına gelir.

Rüyada Yılan Tutmak

Rüyasında yılanı tutan kişinin korktuğu şeylerden artık korkmamasına ve düşmanından ona gelecek mala işarettir.

Rüyada Yılanın Üstüne Basmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Yılanın Üstüne Bastığını görmek, bir düşmanın varlığını engellemek ve yolunda gitmeyen bir olaya müdahale etmek anlamına gelir. Yılan görmek iki şekilde yorumlanır; hem hane ve rüya sahibi için düşmanlık besleyen kişiler ve olaylar hem de şifa ve iyileşmedir. Bu anlamda yılanın üstüne basıldığının görülmesi, şifa konusunda bir zarara uğranması anlamına da gelebilmektedir.

İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada yılanın üstüne bastığını gören kimse, bir düşmanın gelişini engellemek demektir. Hane içerisine rahatça girip çıkan, kendisini dost gibi gösteren ancak düşmanlık besleyen insanların varlığını fark etmek ve onları def etmek anlamında yorumlanır. Son anda bir beladan ya da bir düşmandan kurtulmak şeklinde de anlamlar taşır.

Rüyada Yılanın Üzerine Yapışması

Rüyayı gören kişi, evlilik hayalleri kurduğu bir insanın kendisi için aslında hiç de uygun olmadığını fark edebilir. Bu rüya, görülen dönem için aydınlanma, gerçeklerin farkına varma ve doğru ile yanlışı birbirinden ayırt etme anlamlarına göre yorumlanmalıdır. İbn-i Şirin (r.a) Yılan görmek, düşmanlık ve bela olarak yorumlandığı zaman olumsuz anlamlar içermekle birlikte, şifa ve hane içerisinde iyileşmenin müjdesi şeklinde anlamlara da gelebilir.

ruyada-yilan-gormek

Rüyada Yılanın Üzerine Gelmesi

Rüyada yılanın üzerine doğru geldiğini görmek, din alimleri rüyayı gören kişinin kendi hayatına göre yorumlayabileceği farklı iki anlam bulunduğunu ifade etmektedir. Yeni iş kuran, yeni insanlarla tanışan ya da bir hastalıkla boğuşan kişi kendisine göre yorumlamalıdır.

Rüyada Yılanın Üstünü Örtmek

Rüyada yılanın üstünü örtmek, bir kötülüğü en başından engellemek ya da bir kötülüğe neden olan grubun en başında yer alan kişi ya da olayı fark etmek demektir. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a)
Aynı zamanda bir kişinin ayıbını ya da yaptığı bir hatayı gizleyerek gerçekleri saklamak olarak da anlam bulabilir.

Rüyada Yılanın Üstüne Gelmesi

Rüyada yılanın üstüne gelmesi, kötülük ve uğursuzluğa neden olan insanların yoluna çıkması anlamına gelir. Düşmanlık besleyenlerin haneden uzaklaştırılması gerektiğine delalet eder. Cesaret toplayan bir kişinin kötülük etmek için harekete geçtiğini duyurur.

Rüyada Yılanın Üstünden Geçmek

Rüyada yılanın üstünden geçmek, hastalığa neden olan bir durumu engellemek ya da şifa olacak bir etkiyi uzaklaştırmak gibi iki farklı yorumu bulunur. Rüya sahibi bir fırsat kaçırdığını sansa da, sonradan bu işin daha hayırlı olduğunu fark edecek ve bir beladan kurtulduğunu anlayacaktır. İbni Kesir (r.a) Önce olumsuz gibi görünen ancak sonradan şükür edilen olaylar anlamına gelir.

Rüyada Yılanın Üstüne Sıçraması

Rüyada yılanın üstüne sıçraması, bir olay karşısında rüya sahibinin kimin dost kimin düşman olduğu göreceğine, gerçeklerin tek tek gün yüzüne çıkacağına işaret eder. Rüya sahibine gelecek bir kötülük, bir söz ya da bela sonucunda gerçeklerin ayırdına varması olarak yorumlanabilir.

Rüyada Yılanın Üstüne Kusması

Rüyada yılanın üstüne kusması, bir kişinin gerçek düşüncelerini açığa vurmasına ve gizli düşmanlıkların ortaya çıkmasına işaret eder. Rüya sahibinin gerçek dostlarını tanıyacağı bir döneme girdiği görülebilir. Aynı zamanda aniden gelen şifa haberine ve iyileşmeye de delalet eder.

Rüyada Ayakları Olan Yılan Görmek

Rüyada ayakları olan bir yılan gördüyseniz , hem maddi hem de manevi açıdan büyük zarara uğrayacağınıza ,

işlerinizin bir türlü yolunda gitmeyeceğine ve dost olarak bildiğiniz kişilerin düşman olduğuna , zor günler geçireceğinize alamet eder.

 

Rüyada Köpek Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Rüyada Kedi Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Yorumlar
  1. Anonim dedi ki:

    Evinden birinin ölmesiYükleniyor...