Rüyada Aç Olmak Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Aç Olduğunu görmek, kişinin uzun bir süredir çektiği sıkıntılardan ve üzgün ruh halinden artık kurtulmak istediğine ve bunun için de çok çabaladığına delalet eder. Rüyasında aç kaldığını gören biri, artık yaşadığı hayattan çok bunalmıştır ve bu durumu değiştirmek için bazı kararlı adımlar atacaktır. Bir çok rüya tabircilerine göre rüyada aç olmak olumlu anlamlar içerir.

Rüyada Aç Olmak İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) ise bu rüya ile ilgili olarak şu şekilde bir yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında aç olduğunu görürse, sürdüğü mutsuz hayatı değiştirmek için öylesine çabalayacaktır ki Allah da bu çabaları görerek onun dileklerini karşılıksız bırakmayacaktır. Bazı tabircilere göre ise de rüyada aç olmak refaha erileceği anlamına gelir.

Rüyada Aç Kalmak

Rüyada aç kalmak, kişinin kendi azmi ve sabrı ile birçok zorluğun üstesinden gelerek hayatını belli bir düzene koyacağına işaret eder. Rüyasında aç kaldığını gören biri, yaşamında köklü değişiklikler yaparak daha güzel bir hayat sürmeye başlar.

Rüyada Acıkmak

Rüyada Acıkmak
Rüyada Acıkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Acıkmak, Rüyada acıktığını görmek, rüyayı gören kişinin durumuna göre tabir edilir.

• Büyük makam sahibi ve ileri gelenlerin (halkı idare eden idarecilerin); rütbe ve makam sahibi kişilerin rüyalarında acıktıklarını görmek, kendisine tabi’ olan kimselerin zillet içinde perişan olduklarına işaretle yorumlanır.

Rüyada Acıkmak Ne Anlama Gelir?

ilim erbabı, âlim ve bilginlerin rüyalarında acıktıklarını görmesi, kendilerinin ilim ve bilgileriyle yaramaz iş ve hareketlerde bulunduklarına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Açlık

Rüyada açlık hissettiğini görmek, korku ve geçim sıkıntısına işarettir. Bazı yorumculara göre, rüyada görülen açlık ihtirasa (hırslı olmaya), işaret eder. Rüyada görülen açlık, malın gitmesine, mal zararına ve rüyada hissedilen, duyulan açlık miktarınca geçimini temin ederken, sanatını yaparken ve dünyaya meyli (bağlanması) hususundaki harisliğe (hırslı lığına) işaret eder.

• Cafer-ı Sadık (R.A.)’m yorumuna göre: Rüyada hissedilen açlık rüyası, şu dört şeye işaret olarak yorumlanır:

1. Hayra işaretle yorumlanır.
2. Hırsa (açgözlülüğe) ve hayalperestliğe işaret eder.
3. Günaha işaretle yorumlanır.
4. Tamah ve tamahkârlığa işarettir şeklinde yorumlanır.

• Bir kimse, rüyasında karnının aç olduğunu hissettiğini ve yiyecek bir şey bulamadığını görse, bu rüyası onun, çok hırslı (açgözlü) biri olduğuna ve bu hırsından zarar edeceğine, bu hırsıyla hiç bir hayra emmeyeceğine işarettir.

Rüyada Aç Kalmak

Rüyada aç kalmak, Rüyada aç kalmış birini görmek, bol rızıkla tabir olunur.

• Rüyada aç birini doyurduğunu görmek, beklemediği bir yerden kendisine bir yarar ve fayda geleceğine işarettir.
• Rüyasında aç bir kimseyi sofrasına çağırıp onunla yemek yediğini görmek, uzaklardan hayırlı ve sevindirici bir haber alacağına işaretle tabir edilir.

En çok görülen rüyalardan olan, Rüyada Kabak Görmek neye işarettir? İslami ve Dini kaynaklardan tabirini okuyabilirsiniz.

 

Rüyada Aç Gözlü Olmak

Rüyada açgözlü olmak, hafif bir hastalığın habercisidir. Rüyasında kendisini açgözlü gören biri, hemen atlatacağı küçük bir hastalığa yakalanır. Ancak bu hastalıktan çok çekmeden onu atlatacaktır.

Rüyada Aç Gözlü Birini Görmek

Rüyada açgözlü birini görmek, görülen kişinin küçük bir hastalığa yakalanacağına ama çevresindeki insanları çok korkutacağına delalet eder. Buhari Şerhi (r.a) Rüyasında da açgözlü birini gören kimse, sevdiği birinin yakalandığı hastalıktan dolayı büyük üzüntü hisseder.

Rüyada Aç Olup Yemek Yemek

Rüyada aç olup yemek yemek, fırsatların en güzel ve en iyi biçimde değerlendirilmesi ile tabir olunur. Rüyasında aç olup yemek yediğini gören biri hayatta karşısına çıkan fırsatların hiçbirini kaçırmaz ve onları kendi lehine çevirerek büyük avantajlar elde eder.

Rüyada Aç Birini Görmek

Rüyada aç birini görmek, rüya sahibinin çevresindeki insanların takdirini kazanmak için yaptığı bir işe delalettir. Rüyasında aç birini gören insanlar, aile içinde veya arkadaş çevresinde daha saygın biri olmak için bazı eylemlerde bulunacaktır.

Rüyada Aç Doyurmak

Rüyada aç doyurmak, kişinin kendi içinde yaşadığı çatışmaları ima eder.  İmâm-ı Cafer-i Sâdık(r.a) Rüya sahibi belli bir konu üzerinde haklı olup olmadığını sorgulayacak ve bu süreç onu yıpratacaktır. Rüyasında aç doyurduğunu gören biri iç çatışma yaşıyor demektir.

Anne Sütü görmenin Diyanet tabiri için, Rüyada Anne Sütü Görmek ne demek? İslami ve Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

 

Rüyada Aç Hayvan Görmek

Rüyada aç hayvan görmek, tehlikeli bir kimsenin rüyayı gören kişinin çevresinde dolaştığı ve kötü emeller içinde olduğu anlamına gelir. Rüyasında aç hayvan gören kimse, çevresindeki iyi niyetli gibi görünen insanlara karşı dikkatli olmalıdır.

Rüyada Aç Hayvan Beslemek

Rüyada aç hayvan beslemek, düşmana edilen iyiliği gösterir. Rüyayı gören kişi zor bir zaman geçiren düşmanına yardımda bulunacak ve aradaki anlaşmazlığa bir son verecektir. Rüyasında aç hayvan beslediğini gören biri, düşmanı ile barışarak onunla güzel vakit geçirmeye başlar.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu