Rüyada Yaralanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yaralanmak, kişinin yakın zamanda bir hata yapmasına ya da bir dedikoduya karışmasına tabir edilmektedir. Ayrıca rüyada yaralanmak kişinin kendi akraba ya da yakınlarından birinden zarar görmesine de yorumlanır. Bazı İslam alimlerine göre bu rüyayı gören kişi elinden ya da ayağından yaralanıyor ise aile bireylerinin birinden ihanete uğrar ve çok üzülür.

Rüyada bedeninde bir yara görmek, yaranın görüldüğü mahalle (yere) göre yorumlanır. Rüyasında vücudundan yaralandığını gören kimsenin malı ve parası çoğalır yahut çoğalıp iki katma çıkacağına işaretle deyim olunur.

Rüyada Yaralanmak İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre rüyada yaralanmak yakın zamanda yaşanacak kötü bir olay karşısında çok şaşırarak ne yapacağını bilememek anlamına gelmektedir. Bu rüyalar genel olarak kişinin ummadığı kişilerden manevi olarak yaralanması olarak tabir edilirken bazı yorumculara göre malının çalınması ya da biri tarafından gasp edilmesi olarak ta yorumlanmaktadır.

Bir kimse, Rüyasında kendisini vücudundan yaralanmış olarak görse bu düş, onun (rüyayı görenin) çalışması ile eline para yahut mal geçeceğine işarettir.

Rüyada Karnından Yaralanmak

Rüyada karnından yaralanmak kişinin hastalanacağına aya da ciddi bir rahatsızlık geçireceğine tabir edilmektedir. Bazı İslam bilginlerine göre ise bu rüya kişinin malının bir kısmını birine kaptırmasına ve o kişiyi bulamamasına parasını geri alamamasına tabir edilmektedir. Bazı alimler ise bu rüyayı sadece acı söz duymaya ve üzülmeye yorumlamaktadırlar.

Bir kimse, karnında yahut bedeninde kan akan bir yara görse, bu düş, rüyayı gören kimsenin malına bir zarar gelir, yahut aleyhinde dedikodu yapılır, biçiminde deyim olunur.

Rüyada Göğsünden Yaralanmak

Rüyada göğsünden yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle aşık olmaya ya da birinden aşk teklifi almaya tabir edilmektedir. Bu rüyayı çok sayıda yorumcu karasevda çekmeye yani karşılıksız aşk yaşamaya tabir etmektedirler. Ayrıca bazı alimlere göre ise rüya sahibinin kısa süre içinde çok değerli bir eşyasını kaybetmesine de yorumlanmaktadır.

Rüyasında göğsünde yahut kalbinin üstünde yara gören yaşlı bir kimse, üzüntü ve kedere düşeceğine işarettir.

Rüyada Silahla Yaralanmak

Rüyada silahla yaralanmak kişinin güçlenmesine ve bir toplulukta iktidar sahibi olmasına yorulur. Bu rüya çok sayıda alim tarafından ise kısa süre içinde geçirilecek ufak bir tartışma ya da kazaya da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Bıçakla Yaralanmak

Rüyada bıçakla yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya çok sayıda yorumcu tarafından en yakınındaki bir dostundan ya da akrabasından beklenmedik bir darbe görmeye tabir edilir.

Rüyada Başından Yaralanmak

Rüyada başından yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle kişinin aldığı darbeler sonunda insanlara güvenmemesine ve kabuğuna çekilmesine yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya kişinin kafasında kurduğu bazı düşünceleri nedeniyle kendini yalnız hissetmesine ve kimseden yardım istememesine de yorumlanır.

Rüyada Ayağından Yaralanmak

Rüyada ayağından yaralanmak kişinin eşi tarafından kandırılıyor olmasına yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya kişinin evladı tarafından kandırılmasına ve baba bedduası almasına yorumlanmaktadır.

Rüyada Kolundan Yaralanmak

Rüyada kolundan yaralanmak kişinin kardeşlerinden dolayı sıkıntı çekmesine yorumlandığı gibi aynı zamanda kardeşlerinden darbe almasına da yorumlanmaktadır. Bazı alimlere göre ise yaralanma rüyaları mala ve mülke gelmekte olup kişinin yakın zamanda büyük bir mal sahibi olmasına tabir edilmelidir.

Rüyada Elinden Yaralanmak

Rüyada elinden yaralanmak kişinin en yakınından alacağı darbeye gelmektedir. Ayrıca çok sayıda dini yorumcu tarafından bu rüya kötü söz duymaya tabir edilmektedir. Ayrıca bazı yorumcular bu rüyayı kişinin kendi işini yapamaması ve sürekli birilerine muhtaç olması olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada Bacağından Yaralanmak

Rüyasında bacağından yaralandığını gören kimsenin, akraba ve yakınlarının çok olacağına işaretle deyim olunur.

Rüyada Baldırından Yaralanmak

Rüyasında baldırından yaralandığını gören kimsenin, ömrünün çok çok uzadığına işarettir biçiminde deyim olunur.

Rüyada Bülbül Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu