Rüya TabirleriY Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Yaralanmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada yaralanmak, kişinin yakın zamanda bir hata yapmasına ya da bir dedikoduya karışmasına tabir edilmektedir. Ayrıca rüyada yaralanmak kişinin kendi akraba ya da yakınlarından birinden zarar görmesine de yorumlanır. Bazı İslam alimlerine göre bu rüyayı gören kişi elinden ya da ayağından yaralanıyor ise aile bireylerinin birinden ihanete uğrar ve çok üzülür.

Rüyada Yaralanmak İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre rüyada yaralanmak yakın zamanda yaşanacak kötü bir olay karşısında çok şaşırarak ne yapacağını bilememek anlamına gelmektedir. Bu rüyalar genel olarak kişinin ummadığı kişilerden manevi olarak yaralanması olarak tabir edilirken bazı yorumculara göre malının çalınması ya da biri tarafından gasp edilmesi olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada Karnından Yaralanmak

Rüyada karnından yaralanmak kişinin hastalanacağına aya da ciddi bir rahatsızlık geçireceğine tabir edilmektedir. Bazı islam bilginlerine göre ise bu rüya kişinin malının bir kısmını birine kaptırmasına ve o kişiyi bulamamasına parasını geri alamamasına tabir edilmektedir. Bazı alimler ise bu rüyayı sadece acı söz duymaya ve üzülmeye yorumlamaktadırlar.

Rüyada Göğsünden Yaralanmak

Rüyada göğsünden yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle aşık olmaya ya da birinden aşk teklifi almaya tabir edilmektedir. Bu rüyayı çok sayıda yorumcu karasevda çekmeye yani karşılıksız aşk yaşamaya tabir etmektedirler. Ayrıca bazı alimlere göre ise rüya sahibinin kısa süre içinde çok değerli bir eşyasını kaybetmesine de yorumlanmaktadır.

Rüyada Silahla Yaralanmak

Rüyada silahla yaralanmak kişinin güçlenmesine ve bir toplulukta iktidar sahibi olmasına yorulur. Bu rüya çok sayıda alim tarafından ise kısa süre içinde geçirilecek ufak bir tartışma ya da kazaya da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Bıçakla Yaralanmak

Rüyada bıçakla yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya çok sayıda yorumcu tarafından en yakınındaki bir dostundan ya da akrabasından beklenmedik bir darbe görmeye tabir edilir.

Rüyada Başından Yaralanmak

Rüyada başından yaralanmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle kişinin aldığı darbeler sonunda insanlara güvenmemesine ve kabuğuna çekilmesine yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya kişinin kafasında kurduğu bazı düşünceleri nedeniyle kendini yalnız hissetmesine ve kimseden yardım istememesine de yorumlanır.

Rüyada Ayağından Yaralanmak

Rüyada ayağından yaralanmak kişinin eşi tarafından kandırılıyor olmasına yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre bu rüya kişinin evladı tarafından kandırılmasına ve baba bedduası almasına yorumlanmaktadır.

Rüyada Kolundan Yaralanmak

Rüyada kolundan yaralanmak kişinin kardeşlerinden dolayı sıkıntı çekmesine yorumlandığı gibi aynı zamanda kardeşlerinden darbe almasına da yorumlanmaktadır. Bazı alimlere göre ise yaralanma rüyaları mala ve mülke gelmekte olup kişinin yakın zamanda büyük bir mal sahibi olmasına tabir edilmelidir.

Rüyada Elinden Yaralanmak

Rüyada elinden yaralanmak kişinin en yakınından alacağı darbeye gelmektedir. Ayrıca çok sayıda dini yorumcu tarafından bu rüya kötü söz duymaya tabir edilmektedir. Ayrıca bazı yorumcular bu rüyayı kişinin kendi işini yapamaması ve sürekli birilerine muhtaç olması olarak ta yorumlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu