Rüya TabirleriA Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Anne Görmek

Rüyada anne görmek, Rüya gören kişi rüyasında annesini görmesi kişinin fakirlikten ve zor durumlardan kurtulacağına işaret eder. Rüyada anne gören kişi eğer zenginse zarara uğrar ve kazançları oldukça azalır.

Rüyada anne görmek aslında her açıdan hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüyada anne görmenin İslami tabirleri ise baba görmekten daha hayırlı bir rüya olarak yorumlanır.

İslami yorumlara göre rüyasında anne gören kişi eğer fakir ise zenginleşir ve huzura kavuşur.

Rüyasında annesini gören bir kimsenin rüyası iyiye ve bazı müjdeli ve uyarıcı işaretlerle yorumlanır:

  • Bir kimse, rüyasında annesini güler yüzlü ve sevinçli görse, bu rüya, rüyayı gören kimsenin gelecek günlerinde sevinçli ve mutluluğa ulaşacağına işarettir.
  • Rüyada anne görmek, rızkın artacağına (berekete) ve sevinçli günlerin geleceğine işaretle tabir edilir. Bunun için denmiştir ki, bir annenin rüyada görülmesi, genel olarak hayra ve iyiliğe yorulmuştur.
  • Rüyasında ölmüş olan annesini görmek, ölmüş olan annenin evlâdından beklediği hayırlı bir amel (ahiretteki annesinin ruhuna yarayacak sevaplı bir iş) yapması gerektiğine işarettir. Yani ölmüş annenin ruhu için okunacak Kur’an-ı Kerîm (meselâ en azından bir Fatiha ve üç İhlâs-ı Şerif) okumalıdır. Yine kısa olarak Yasin-i Şerîf, Tebâreke ve Amme Sürelerini okuyup sevabını ölmüş annesinin ruhuna bağışlamalıdır. Annesinin ruhu için hayır yapabilir ve sadaka verebilir, ve vermelidir. Annesinin ruhu için Tövbe ve istiğfar getirmelidir. Gördüğü rüya, ölmüş annesinin evladından bunları istediğine işaret etmektedir.
  • Rüyada sağ olan anneyi görmek, rüyayı gören kimsenin annesine karşı üzerine borç olan evlatlık hizmetini yerine getirmesi gerektiği uyarısı bulunmaktadır.

Rüyada Ölmüş Anneyi Görmek 

Rüyasında ölmüş annesini gören kişi için ölen annesi için dua okutması ve annesi için bol bol hayır yapması gerektiği konusunda yorumlanır.

Kişi rüyasında vefat eden annenin ağlamasını ve üzüntüsünü görüyorsa bu durum üzüntü ve kedere işaret eder.

Ölmüş annesini sevinçli ve huzurlu gören kişi ise huzura ve mutluluğa erecek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Anne ile Konuşmak

Kişi rüyasında annesi ile konuşuyorsa kişinin çevresinin genişleyeceği şeklinde yorumlanır.

Kişinin böyle bir rüya ile itibarının artmasına şeklinde düşünülür. Aynı zamanda böyle bir rüya kısmet ve rızık olarak da yorumlanır.

Rüyada Anneyle Tartışmak

Rüyasında annesi ile tartışan kişinin sıkıntılı ve zorlu bir sürece gireceğine delalet eder. Böyle bir rüya gören kişinin işlerinin yolunda gitmeyeceği, kazancının azalacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Annenin Ölmesi

Kişi rüyasında annesinin öldüğünü görmesi kişinin zor ve sıkıntılı bir döneme gireceği şeklinde yorumlanır. Böyle bir rüya ile talihsiz olayların kişinin başına geleceğine işaret edilir.

Rüyada Anneyi Öpmek

Rüyada annesini öpen kişi için bu rüya oldukça hayırlı bir rüyadır. Eğer kişi bekar ise kısmeti açılır.

Kişi rüyasında annesinin elini öpüyorsa kişinin muradına kavuşması demektir. Böyle bir rüya kişiler için hayırlı ve güzel rüya olarak kabul edilir. Rüyada anne görmek genel manası ile hayırlı ve olumlu bir rüyadır.

Rüyada ana rüyası görmek, baba rüyası görmekten daha iyiye yorulur. Rüyanızda annenizi görmek, rızkınızın artacağına işaretle yorumlanır.

  • Rüyada annesini güler yüzlü görmek, sevinç ve mutluluğa işaretle yorumlanır.
  • Rüyada annesi ile beraber oturduğunu veya beraber yürüdüğünü görmek, emniyet ve huzur içinde olunacağına işarettir. Annesi ile konuştuğunu görmek, iyi haberler alacağına işarettir.

Rüyada Anne ve Babaya Asilik

Rüyada anne ve babaya asi olduğunu gören kişi için iyiye yorulmaz. Bu rüya, rüyayı gören kimsenin, büyük günahlardan olan bir günah işleyeceğine işaretle tabir edilir. Bu rüya dikkatli olunması için bir çeşit uyarıdır.

 

Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

3 Yorum

  1. Bi öğlen vakti annem evden çıkıyor okula kardeşimi almaya annem evden çıktıktan sonra yatak odasından annemin seslerini duyuyorum dışardaki annemi arıyorum çabuk eve gel sana benzeyen biri var çok korkuyorum diyorum annemde allah allah yine hayal mi görüyorsun vb şeyler söylüyor sonra telefonu kapatıyor bende oturma odasına geciyom anneme benzeyen kadın gelip bana beni dün çok üzdün diyerek şiddet uyguluyor

  2. Ölmüş annemi gördüm çok sevindim evime geldi sarıldım başörtüsünü yıkamış sermiş dolabın içine gitmiş diye çok üzüldüm

  3. Rahmetli annem gideli 9 ay oldu. Dun gece ruyamda ben yeni öldüm dedi. Gozlerini kapadi ve rüya bitti. Bilen birisi yorumlarsa sevinirim cok. Sadece yuzunu gordum. Ve yuzu karanlikti. Gozlerini yavasca kapadi ve gitti dedigi gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu