Rüya TabirleriS Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Saç Görmek

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada uzun saç görmek , gerçek yaşam da karşınıza çıkacak olan sorunları çözmek için aceleci davranmamanız gerektiğine yorumlanan bir rüyadır. Her zaman ince eleyip sık dokuyarak karar vermeniz gerekmektedir.

Yani alacağınız kararlarda her zaman dikkatli olun. Görmüş olduğunuz bu rüya genellikle kişi için uyarıcıdır.

Rüyada Saç Görmek Diyanet

Rüyada saç görmek, kişi diyanete göre kadınsa, bu rüya çok iyiye yorumlanır. Kadınların hayatında saçın önemli bir yer aldığı ve güzellik için bir kadının en değerli parçası olması nedeniyle rüyada görülen saç hayırlı işlerin olmasına yorumlanır. Rüyada saç görmek rüya sahibinin güçleneceğine delalettir. Eğer çalışma hayatında sıkıntılarınız var ise bunların altından kalkacağınıza yorumlanır.

Rüyada Saç Görmek İhya

Rüyada saç görmek mal ve uzun bir hayata, şayet saçlar normal olarak uzamışsa zengin olmaya ve uzun bir ömre, aşrı derecede uzaması kadın için iyi bir hayata erkek için ise keder ve gama delalet eder.

Kimi kaynaklara göre rüyada uzun saç görmek değerinizin bilinmesine, nefsinize hakim bir insan olduğunuza delalettir.

Erkeğin saçını tıraş etmesi hacca gitmeye, yolculuk etmesine, şeref ve şan kazanmasına, mevki be makama, şayet saçını tıraş eden kişi devlet memuru ise görevinden alınmasına, kadının saçını tıraş etmesi eşi tarafından veyahut yakın ailesinden birisinin vefat edeceğine, kadının saçının bir kısmının kesilmesi kocası ile kavga edeceğine yada bir balaya, kadının saçının tamamen beyazlaşması kocasının günah işlemesine, saçlara ak düştüğünü görmek ize dini açıdan güzelliğe veya malınızdan eksilme olacağına, Saçların döküldüğünü görmek anne ve babanız ile ilgili bir takım üzüntüler yaşayacağınıza, dağınık saç malın israfına, genç bir insanın saçının ağardığını görmesi ise olgun, oturaklı ve ağırbaşlı yada yoksul olacağına işarettir.

  • Rüyada saçların azaldığını görmek hapse girmeye, borçlu olmaya, yoksulluğa delalettir.
  • Rüyada saçsız olduğunu görmek ve takma saç takmak berekete ve huzur bulmaya, kel olduğunu görmek gam ile kedere, kel olduğu halde saçlarının tekrar çıktığını görmek şerefe, izzetli olmaya ve bolluğa delalettir.
  • Rüyada saçını tarakla taradığını gören bir insan izzetli bir insan olur.
  • Saçını tararken beyaz kıl yada başka bir şey düşmesi elinize geçecek maldan infak etmeye,
  • saçının yıkandığını ve ardından suların aktığını görmek ise başkalarının durumuna
  • muttali olacağınıza ve onlarında kendi durumunu bileceğine yorumlanır.

Rüyada Saç Yolmak

Rüyada saç yolmak rüyayı gören kimsenin çevresinde bulunan kişilerin git gide azalacağı anlamına gelir.

Rüyada Saçın Uzaması

Kişi rüyasında o anki saçından daha uzun saçlı olduğunu görüyorsa bu onun uzun bir hayatının olacağı anlamına gelir. Başka bir yoruma göre ise eve alınacak olan herhangi bir eşya anlamına gelir.

Çocuk sahibi olmak isteyen ya da çocuk bekleyen kişiler saçının uzadığını görmüşse biran önce çocuk sahibi olur. Saç uzatmak isteyen ve rüyasında saçının çok uzadığını gören kişi ise oldukça büyük paralar kazanır.

Rüyada Siyah Saç Görmek

Rüyasında siyah saç gören bayan eğer evli ise eşinin dürüst ve sadık olduğu, bekâr ise gelecekte evleneceği kişinin dürüst olacağı anlamına gelir. Çok koyu siyah renk görmek ise zengin bir eş ile evlenmeye, evli bayanlar için ise zengin olmaya delalettir.

Rüyada Saç Görmenin Anlamları

Rüyada Yumuşak Saç 

Rüyada yumuşak saç görmek rüyayı gören kişinin mal mülk kazanacağını işaret eder.

Rüyada Bakımlı Saç 

Bakımlı saç görmek rüyayı gören kimsenin yakın bir zaman içinde birisiyle arkadaşlık yapıp bu durumdan menfaat sağlayacağı anlamına gelir.

Rüyada Çirkin Ve Bakımsız Saç 

Eğer bir kişi rüyasında çirkin, bakımsız ve biçimsiz bir saç görmüşse o kişinin yapacağı işlerin amacına ulaşması için çok çalışıp, çok yorulması gerektiği söylenir.

Rüyada Kızıl Saç Görmek

Kızıl saç görmek demek sevimli, sempatik ve güler yüzlü olmak anlamına gelir. Bu sayede çevrenizdeki kişiler tarafından çok sevilip, size saygı duyulacağına yorumlanır.

Rüyada Kırlaşmış Saç 

Rüyasında kır saç gören kimsenin geleceğinden duyduğu şüphe ve kaygı nedeniyle sıkıntı yaşayacağına yorumlanır.

Rüyada Saç Dökülmesi 

Rüyada saç dökülmesi gören kişinin maddi kayıplar vereceği söylenir. Rüya gören kişinin maddi kayıplar nedeniyle sıkıntı yaşayacağına delalettir.

Rüyada Uzun Saç Taramak

Rüyada uzun saç taradığınızı gördüyseniz , hem aile hem de iş hayatınızda başarılar kazanacağınıza , hayırlı işlere gireceğinize , mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğinize yorulur.

Bunun haricinde başarılarınızdan dolayı toplum tarafından sevilip satılacağınıza , iş hayatınızda makam olarak yüksek yerlere geleceğinize işaret eder.

Rüyada Uzun Saç Yıkamak

Rüyada uzun saç yıkadığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da çekingen birisi olduğunuzdan dolayı bazı konularda kendinizi yetersiz göreceğinize , toplum içerisinde çok fazla yer almak istemeyeceğiniz , her zaman mümkün olduğunca insanlardan uzak kalacağınıza ve tanımış olduğunuz insanlara tavrınızı koyacağınıza delalet eder.

Rüyada Uzun Saç Teli 

Rüyada uzun saç teli gördüyseniz , gerçekte yasacağınız sıkıntılara delalet eder.

Hem aile hem de iş hayatınızda bazı sorunlarla karşılaşacağınıza ve bu yüzden çok huzursuz olacağınıza alamet eder.

Rüyada Saçının Uzadığını Görmek

Rüyada saçınızın uzadığını gördüyseniz , yakın zaman içerisinde evleneceğinize , genç bir erkek gördü ise yeni bir işe gireceğine yorulur.

Rüyada Kıvırcık Saç Nedir?

Rüyada kıvırcık bir saç gördüyseniz , sünneti seniyeye uyacağınıza , amal edeceğinize ve işinizde sebat edeceğinize alamet eder.

Rüyada kıvırcık saç görmek, çirkinliğe yorumlanmıştır. Saçlarının düz olup da Rüyasında saçlarının kıvırcıkmış olduğunu görmek, o kimsenin hakkında arkasından çirkin dedikodular yapıldığına işarettir.

• Başında saç olmadığı (kel olduğu) halde Rüyasında saçlarının kıvırcık olduğunu görmek, rüyayı görenin, çekemeyenleri olduğuna ve kendisinin arkasından türlü iftiralar atarak çirkin dedikodusunu yapan kişilerin olduğuna işarettir.

• Rüyasında kıvırcık olan saçlarını tararken hepsinin döküldüğünü ve bu dökülen saçların elinde kaldığını görmek
ise, iyidir, hayırla yorumlanır. Bu rüyası bol rızık ve berekete ermeye ve sağlığa kavuşmaya işarettir demişlerdir.

Rüyada Dağınık Saç 

Rüyada dağınık saç görmek , kişinin temel olacağına , boş vakitlerle zaman geçireceğine , dağınık olacağına ve her zaman dünyevi hayata yönelerek ahreti unutacağınıza yorulur.

Rüyada Dudak Görmek

3 Yorum

  1. Rüyada saçlarımı kuaförde ördüğü nü ve şeker paketi yaptığını doğum yaptığı mi ve evde yatak hazırladıkları yatakta yatmak

  2. Rüyamda hem çok aradım ve diyer rüyam saçımın kızıl olarak uzun ve çok gür gördüm anlamı ne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu