Rüyada Dudak Görmek

Rüyada dudak görmek, veya dudaklar akrabalığa, bazen de mala ve nimete, bazen de evlâda, bazen ise, dostluğa ve arkadaşlığa işaret olarak yorumlanır. Rüyada görülen alt dudak kadın akrabaya işaretle, üst dudak erkek akrabaya işaret olarak yorumlanır denmiştir.

• Kişinin Rüyada üst dudağının yerinden kopmuş veyahut kesilmiş olduğunu görmesi, elindeki nimet ve malının kaybolmasına veya eksilip azalmasına işaret eder.

• Rüyasında kişinin alt dudağının kesilmiş veya yerinden kopmuş olduğunu görmesi, karısının vefatına (ölümüne) veya karısını boşayacağına ve ondan ayrılacağına işaret olarak tabir olunur.

Rüyada Dudak Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Rüyada görülen dudaklar, evlâda işaretle tabir olunur demiştir. Üst dudak, erkek evlâdı temsil ederken, alt dudak da kız evlâda işaret eder demiştir. Rüyada dudaklarda görülen olumlu ve olumsuz
haller, evlâtta görülecek iyi ve kötü hallere işaret eder şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında dudaklarının etli ve sağlıklı olduğunu görmek, evlâdının sağlıklı ve iyi bir durumda olduğuna işarettir.

• Rüyasında dudaklarını zayıf ve incelmiş olduğunu görmek, evlâdının zayıf ve halsizliğine işaret eder.

Rüyada Dudak Görmek Kirmânî’nin yorumu:

Kişinin Rüyada iki dudağını birden (hem alt, hem üst dudaklarını) yerinden düşmüş olduklarını görmesi, anne ve babası yüzünden büyük bir üzüntü ve kedere, büyük sıkıntıya düşeceğine işarettir şeklinde yorumlanır demiştir. Bazı yorumda da Rüya sahibi kişinin, gammazlığına (dedikoduculuğuna) işarettir denmiştir.

Rüyada Doğan Kuşu Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu