Rüyada Rüya Görmek

Rüyada Rüya Görmek, Bir kimsenin uykuya yatıp da uyuduktan sonra bir rüya görmüş olduğunu görmesi, şartlarına göre, tabir ve yorumlanır. Şartları ortada olmayan bir rüya tabir edilemez ve gerçeği ifade etmediği için sağlıklı yorumlanamaz. Aslında, görülen rüyalar insanın içinde bulunduğu halet-i rühiyesiyle (rüh haliyle) bağlantılıdır.

Bir insan, gündüzleri geçirdiği sıkıntıları, üzüntüleri ve streslerini gece rüyasına taşıyabilir. Bu durumları gece uykusunda aynen tekrar edebilir. Bunun adına rüya deniyor. Halbuki bunun rüya denilen o büyük olayla hiç ilgisi yoktur. O insan gündüzün çektiği sıkıntıları, tekrarlayarak geceye taşımıştır ki, bu iyi bir şey değildir. Hani ne demişler. “Aç tavuk, rüyasında darı (mısır) görür.” Bunun için bu tip (bu çeşit) rüyalardan endişelenmemelidir. Çünkü bunlar gerçek rüya değildir.

Rüyada Rüya Tabir Etmek

Rüyada görülen bir rüyayı tabir edip yorumlandığını görmek, hem doğruya, hem de yalana işaretle yorumlanır.

Çünkü doğru çıkması mümkün olduğu ve olacağı gibi, yalan olması ve gerçeğe uymaması da mümkündür denilmiştir. Bunun içindir ki, uykusunda bir rüyayı tabir ediyormuş olduğunu görmek, doğru olmayan yani, yalancı olan bir kimsenin dilinden (ağzından) bir habere işarettir denmiştir. Doğru ve dürüst bir yorumcunun yaptığı yorum ve tabir o rüyanın aynen çıkmasına, gerçekleşmesine işarettir denmiştir.

Rüyada Rüya Tabircisi Görmek

Rüyasında rüyaları tabir eden (yorumlayan) bir kimseyi görmek, iyi sayılır, hayra yorumlanır. Bu rüyayı sıkıntısı, üzüntü ve kederi olan biri görse, bu dertlerinden kurtulmasına ve gizli olan ve bilinmeyen bir durumun ortaya çıkmasına veya istek ve dileklerinin gerçekleşmesine, muradına ermesine işarettir denmiştir.

• Bir kimsenin Rüyasında kendisini görmüş olduğu bir rüyasını, rüya yorumcusu bildiği birine anlattığını görmesi,
pek iyi sayılmaz. Bu rüyası, onun, insanların kusurlarını araştıran bir kişi olduğuna işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada İstediği Kişiyi ve Arzu Ettiği Şeyleri Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu