Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini ( Mezarını) Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Tabiri

Rüyada Peygamber Efendimizin Mezarını Görmek

Birçok insan gece rüyasında çeşitli rüyaları görürler. Özellikle Peygamber Efendimizin rüyada görülmesi her açıdan çok iyi bir durum olarak yorumlanır. Bu vesile ile birlikte görülen tüm rüyalar hayra yorumlanır. Hayırlı haberlerin, güzel haberlerin ve mutlu haberlerin yakında geleceği anlamına gelir. Elbette rüya sahibinin böyle bir rüya ile karşı karşıya gelmesi durumunda bu rüya gören kişi hakkında hayırlı bir rüya olarak değerlendirilir.

Yapılan değerlendirmelerden bazılar ise böyle bir rüyayı gören kişinin kesinlikle bu rüyaya bir başkasına anlatmaması konusunda yorumlanır. Bununla birlikte birçok insan için hayırlara yorumlanır.

Rüyada Peygamber Efendimize Ait Kabri Görmek Ne Anlama Gelir?

Böyle bir rüyayı gören kişinin dini açıdan yapılan değerlendirmeler neticesinde çok olumlu olayların meydana geldiği veya geleceği anlamına gelir.

Bu rüya sahibinin hayatında yakın bir gelecekte huzur ve mutluluğun tam olarak sonuçlanacağı anlamına gelir.

Rüya sahibinin dini açıdan yapılan değerlendirmeler ile birlikte Peygamber Efendimize yakın olan mümin bir insan olarak yorumlanır.

Rüya sahibinin bu rüyayı görmesinden sonraki ahlaki güzelliğinin daha da artacağı olarak yorumlanır. Peygamber Efendimizin şefaatine nail olacak olan kişilerde genelde bu olaya vakıf olur.

Bu vesile ile birlikte dini açıdan tamamen bağlı olarak hayatına devam etmesi gerektiği de bu rüya sahibi açısından değerlendirilir.

Bununla birlikte elde ettiği dini bilgileri çevresindeki insanlara yayması gerektiği, dini hizmetlerini aksatmaması ve dinini yayması gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Kabirde Dua Ettiğini Görmek

Böyle bir rüyayı gören kişi yakın bir zamanda hac görevini icra edeceği ve bunun kendisi için dini açıdan çok doyurucu bir ibadet olacağına delalet eder.

  Rüyada Parfüm Görmek ve Sıkmak Ne Demek?

Kişinin böyle bir bilgiyi almasının ardından ibadetlerini eskisinden daha iyi bir şekilde devam etmesi gerektiği anlamına gelir.

37 yorum

37 thoughts on “Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini ( Mezarını) Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Tabiri

  1. Peygamber efendimizin mezarını görüyorum sonra mezar yerini Dualar eşliğinde yerine taşıyorum taşıyoruz böyle bir rüyayı gördüğüme sevinmelimiyim bilmiyorum

  2. Peygamber efendimizin veftin göriyordum ve mezarini benve bir arkdaşim kzyorduk ve uç genç de onunla birlikte fefat edyordu 2 erkek bir kiz onlarin mezar taşlarini da peygamber egendmiz getiriyordu ve ismlerinide oyazyrdu

  3. ruyada goruyorumki peygamberlerimmizin hepsinin mezari bizim okulun karsisinda.Bende gidip her mezara gul koyuyorum.Sonra bir mezar goruyorum orada bir sakalli kisi resmi var ve ben korkup kaciyorum

  4. Ben rüyamda sevgili peygamberimizin(s.a.v) mezarına gelip yüzüstü toprağına sarılıp ağlıyorken peygamberimiz beni hissedip mezarı sarsılıyor ve ben beni hissetti diye daha çok toprağa sımsıkı sarılıp ağlıyorum.
    Bu rüyayı tamda doğum günü sabahı görmem beni çok şaşırttı.
    Bir an önce rüyamın yorumunu bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.