Rüya TabirleriP Harfi Rüya TabirleriSık Görülen Rüyalar

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Görmek

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini ( Mezarını) Görmek Ne Anlama Gelir? İslami Tabiri

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Görmek, Birçok insan gece rüyasında çeşitli rüyaları görürler. Özellikle Peygamber Efendimizin rüyada görülmesi her açıdan çok iyi bir durum olarak yorumlanır. Bu vesile ile birlikte görülen tüm rüyalar hayra yorumlanır. Hayırlı haberlerin, güzel haberlerin ve mutlu haberlerin yakında geleceği anlamına gelir. Elbette rüya sahibinin böyle bir rüya ile karşı karşıya gelmesi durumunda bu rüya gören kişi hakkında hayırlı bir rüya olarak değerlendirilir.

Yapılan değerlendirmelerden bazılar ise böyle bir rüyayı gören kişinin kesinlikle bu rüyaya bir başkasına anlatmaması konusunda yorumlanır. Bununla birlikte birçok insan için hayırlara yorumlanır.

Rüyada Peygamber Efendimize Ait Kabri Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Görmek, Böyle bir rüyayı gören kişinin dini açıdan yapılan değerlendirmeler neticesinde çok olumlu olayların meydana geldiği veya geleceği anlamına gelir.

Bu rüya sahibinin hayatında yakın bir gelecekte huzur ve mutluluğun tam olarak sonuçlanacağı anlamına gelir.

Rüya sahibinin dini açıdan yapılan değerlendirmeler ile birlikte Peygamber Efendimize yakın olan mümin bir insan olarak yorumlanır.

Rüya sahibinin bu rüyayı görmesinden sonraki ahlaki güzelliğinin daha da artacağı olarak yorumlanır. Peygamber Efendimizin şefaatine nail olacak olan kişilerde genelde bu olaya vakıf olur.

Bu vesile ile birlikte dini açıdan tamamen bağlı olarak hayatına devam etmesi gerektiği de bu rüya sahibi açısından değerlendirilir.

Bununla birlikte elde ettiği dini bilgileri çevresindeki insanlara yayması gerektiği, dini hizmetlerini aksatmaması ve dinini yayması gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Kabirde Dua Ettiğini Görmek

Böyle bir rüyayı gören kişi yakın bir zamanda hac görevini icra edeceği ve bunun kendisi için dini açıdan çok doyurucu bir ibadet olacağına delalet eder.

Kişinin böyle bir bilgiyi almasının ardından ibadetlerini eskisinden daha iyi bir şekilde devam etmesi gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Ziyaret Etmek Diyanet

Rüyada Peygamber Efendimizin kabrini ziyaret etmek, çok daha fazla mal ve gelir sahibi olunacağına, atılacak her bir adımın ardından uzun bir zamandan beri devam eden düşmanlığın biteceğine, evli olan kişiler için ev içindeki huzurun günden güne çok daha fazla artacağına, dünya üzerindeki nimetlerin hiçbirinden mahrum kalınmayacak ona, olumlu açıdan pek çok adım atılmasına vesile olacağına inandığı bir takım işlere girişeceğine, başarılı işlere girileceği ne ve ilerisi için planlanan planların oldukça başarılı bir biçimde sağlanacağına inanılır. Rüyasında Peygamber Efendimizin kabrini ziyaret  etmek rüya sahibi olan kişinin mesleki hayatındaki iş yerinde yenilikler yapacağına, bazı dedikodulara sebep olan kişileri bularak bu kişileri utandıracak ana bu sayede kendisini temizleye bileceğine, oldukça başarılı olacağına, teorik olarak düşüncelerini uygulama fırsatı elde edeceğine, elde edilen maddi kazancın bir kısmının yatırım için ayrılacağına, eskisine nazaran çok daha rahat bir biçimde harcama ve alım yapılabileceğine, afiyette olunacağına, son derece huzurlu ve güzel bir geleceğe adım atılacağına delalet eder.

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrini Görmek ve Dua Etmek

Rüyada Peygamber Efendimizin kabrini görmek ve dua etmek, rüyayı gören kişinin hak yoluna gireceğine ve kendisini oldukça eksik hissettiği konularda bilgi sahibi olacağına, araştırmalar yapacağına ve kendisini bu hususta geliştireceğine, eksiklerini kısa bir süre içerisinde tamamlayacağını, karşısına güzel fırsatlar çıkacağına, oldukça hayırlı haberlerin geleceğine yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin hayatını değişeceğine ve uzun süredir hayalini kurduğu hususlara kavuşacağına, çevresindeki insanlar tarafından oldukça sevilip sayılan bir kişi haline geleceğine, rüya sahibinin hayırlı bir insan olarak anılacağına işaret eder.

Rüyada Peygamber Efendimizin Kabrinde Ağlamak

Rüyasında Peygamber Efendimizin kabrinde ağlayan kişi gerçek hayatta kutsal topraklara gitme imkânını elde etmeye işaret olmaktadır. Aynı zamanda koşu içinde rahat bir hayat sürmeye de yorumlanır. Rüyada peygamber efendimizin kabrinde ağlamak ticarette Zafer elde edileceğine ve gerçek anlamda huzuru yakalayabileceğine, güzellikler ve bozuklar içerisinde yaşamaya, sorunlarının artmasına, mutsuz ve hasta edecek bazı olayların yaşanacağına, Ziynet eşyalarına delalet eder. Diyanete göre rüyada peygamber efendimizin kabrinde ağlamak işsiz kılınacağına ve düşmanları haline güleceğine maddi anlamda birtakım sıkıntılar çekileceğine üzerinde uzun zamandır çalışılan bir iş ile ilgili olarak önemli adımların atılacağına tüm yaşanan bu sorunları ortadan kalkacağına işaret etmektedir. Bu nedenle görülen bu rüya oldukça hayırlı bir rüya olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Peygamber Efendimizi Kefenli Görmek

Rüyada Peygamber efendimizi kefenli görmek imanın güçlü olmasına be çekilen sıkıntıların önemli bir derecede azalmasına bir gün hayırlı bir hayata ve uzun ömürlü sağlıklı olmasına, kişinin kendine yatırım yapmamasından dolayı mesleki hayatında her daim geri planda kalacağını de ve herhangi bir kariyer sahibi olamayacağını ancak oldukça olgun bir insan olduğuna bu neden neyse bazı konularda insanlara öncülük edeceğini alamet eder. Peygamber efendimizi kefenli görmek yeni sırdaşlar edinmeye ve yeni bir hayat düzeni kurmak adına çabalamaya, çevrenizdeki insanlar tarafından oldukça sevilen bir kişi olmanıza, geçim derdinden ve yokluktan kurtulmaya, günahlardan uzak durarak daha çok sevap kazanmaya işarettir. Aynı zamanda Peygamber efendimize kefenli görmenin açıklaması akıl yürütmek ve sorunları bu sayede çözüme kavuşturabilmektir. Peygamber efendimizi rüyada kefene olarak görmek kişinin patrona duyduğu öfke, mutsuz bir insan olma ve acı çekmeye delalet eder.

 

Rüyada Mezar Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

41 Yorum

 1. Cinsiyetim kadin 28 yasimdayim ruyamda kendimi kucuk bir kiz cocugu olarak goruyordum annem ve babam la bi yere gidiyorduk bana buranin peygamber efendimizin kabri oldugunu soyluyorlardi ben de onlarin onunde kosuyordum yaklastikca binses duyuyordum cocuk kabre su doksun ve gitsin sesini yalniz ben duyuyordum aileme soyluyordum bunun uzerine uyandim hayirli bir şeklide yorumlarsaniz gunduz niyetine cok sevinirim cunku ben kendim kurdukca kuruyorum kabrinden gonderilmek ruyada bile olsa cok üzüyor haberinizi bekliyorum

 2. Rüyamda Peygamberimiz rahmetli annem ve babamın kabirlerini suluyordu bunun manası nedir ?

  1. Merhaba Erdem,

   Rüyanızın hayırlara vesile olmasını dilerim. Rüyanızı eşinize dostunuza anlatmayınız. Anne ve babanızı saygıyla anınız mekanları cennet olsun inşaallah.

 3. Ben HZ.MUHAMMEDİN İ kabrini gördüm ama kocaman bir yılan vardı o ne anlama gelir gerçekten çok merak ediyorum bi yandanda korkuyorum lütfeb bana profosyonel biri yazsın

 4. Ben rüyamda sevgili peygamberimizin(s.a.v) mezarına gelip yüzüstü toprağına sarılıp ağlıyorken peygamberimiz beni hissedip mezarı sarsılıyor ve ben beni hissetti diye daha çok toprağa sımsıkı sarılıp ağlıyorum.
  Bu rüyayı tamda doğum günü sabahı görmem beni çok şaşırttı.
  Bir an önce rüyamın yorumunu bekliyorum.

 5. ruyada goruyorumki peygamberlerimmizin hepsinin mezari bizim okulun karsisinda.Bende gidip her mezara gul koyuyorum.Sonra bir mezar goruyorum orada bir sakalli kisi resmi var ve ben korkup kaciyorum

 6. Peygamber efendimizin kabri yanina beni canli olarak tabuta koydular

 7. Peygamber efendimizin veftin göriyordum ve mezarini benve bir arkdaşim kzyorduk ve uç genç de onunla birlikte fefat edyordu 2 erkek bir kiz onlarin mezar taşlarini da peygamber egendmiz getiriyordu ve ismlerinide oyazyrdu

 8. Peygamber efendimizin mezarını görüyorum sonra mezar yerini Dualar eşliğinde yerine taşıyorum taşıyoruz böyle bir rüyayı gördüğüme sevinmelimiyim bilmiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu