Trend

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada Mezar Görmek, Rüyada kişi mezar görüyorsa bu kişinin iç dünyasına manevi anlamda mesajlar verir. Rüyayı gören kişinin yaptığı yanlışlar ve günahlar ile ilgili vicdan sorgusu içinde olduğu anlamı taşır.

Rüyada mezar görmek, gerçekte kişiyi rahatsız eden bir sıkıntı olduğunu fakat bu sıkıntısının kişinin iç dünyasında gizli olduğunu, bunu açığa çıkarmak yerine boşuna dışarıda arayıp zaman kaybettiği şeklinde ifade edilir.

Rüyada Mezar Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu dünya için de insanın elinden geleni yapması gerektiği ve ahiret için de hazırlıklı olması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada mezar görmek ise gören kişinin derin anlamı ile maddi ve manevi yönleri arasındaki dengeyi kurması gerektiğinin bir mesajıdır. Uyarı niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada Mezar Görmek İhya Rüya Tabiri

Rüyada mezar görmek, kişinin işlediği günahların bağışlanması için dinine önem verdiğine yorulur. Rüyayı gören kişinin rüyasında mezar görmesi hayırlı işlere gireceğine, maddi ve manevi anlamda feraha ereceğine delalet etmektedir.

Bu rüya aynı zamanda rüyayı gören kişinin uzun yıllar yaşayacağına delalet eder. Rüyada mezarı terk eden bir mevta görmenin de rüya sahibinin uzun yaşayacağının işaretidir. Rüyada mezarında ağlayan bir ölü görmek ise olumsuz haberlerin geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada bir mevtanın güldüğünü görmek ise bir yakınınızın ölüm döşeğinden kurtulması gibi iyi ve hoş havadislere işarettir. Rüyada görülen mezar eskimiş ve bakımsız ise bu rüya ayrılığa ve istenmeyen sonlara delalet eder. Bir kısım rüya tabircileri rüyada mezar görmeyi dünyalık işlerden ilişiğini kesmeye de yormaktadır. Aynı zamanda zinaya batan kadına da işarettir.

Rüyada Mezar Görmek Diyanet

Mezar görmek, günahlardan tövbe edeceğinize işarettir. Kendinizi ölmüş ve tekrar dirildiğinizi görmek ise, dileklerinizin, ümitlerinizin gerçekleşeceğine işarettir. Fakat kendini ölmüş görmek, ömrünün uzayacağına işarettir.

• Rüyada görülen mezar, uzak bir yolculuğa, keder ve üzüntüye ve hapishaneye işarettir, şeklinde yorumlanır. Rüyasında bir mezarı ziyaret ettiğini gören kimse, bir hapishaneyi ziyaret eder veya edeceğine işarettir.

Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyasında mezarlık görmek, kişinin gerçek hayatta bazı alışkanlıklarından vazgeçeceği veya bir davranışına son vereceği anlamını taşır.

Mezarlıkta olduğunu, dolaştığını gören kişinin duygusal anlamda karışık olduğunu, veya ölüm korkusu olduğunu işaret eder.

Mezarlıktan geçmek rüya sahibinin yakın çevresinin malı, mülkünde gözü olduğu, yakın çevreye karşı dikkatli olunması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Bir davete, düğüne giderken mezarlıktan geçtiğini gören kişinin gerçek hayatta yolculuğa giden bir yakınında kaza haberi alacağı veya yakınını kaybedebileceği şeklinde ifade edilir.

Rüyada Mezar Kazmak

Rüyada mezar kazmak, gören kişi helal yolla,  kendisinin çabalayarak kazandığı bir mal elde eder. Rüyada mezar görmek,  rüyayı gören kişinin ömrünün sonuna kadar rahat etmesini sağlayacak ve kendisini büyük bir maddi yükümlülükten kurtaracak bir adım atacağına ve bu adımın ona güzel kapılar açacağına işarettir.

Rüya sahibinin mezar kazdığını görmesi gerçek hayatta çok savruk, başına buyruk, bilinç dışı hareket eden bir kişiliğe sahip olduğunu gösterir.

Gerçekte bu şekilde hareket etmesinin, olaylara karşı tavrının bu şekilde olmasının ona zarar vereceği şeklinde yorumlanır.

Mezar kazmak aynı zamanda gerçekte yakın çevresinden birini kaybedeceği şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyasında kazılı mezar gören kişinin ahireti unutmaması gerektiğini vurgular.

Rüyada Mezar Kazıldığını Görmek

Rüyada mezar kazıldığını görmek ile rüyada mezar kazdığını görmek aynı şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin çalışmasının karşılığında, yarınlarında huzurlu ve güzel yaşayabilmek için bir yatırım yapacağı olarak yorumlanır.

Rüyada Mezar Kazmak İhya Rüya Tabiri

  • Rüyasında mezar kazdığını gören kişinin, gerçek hayatta bir ev sahibi olacağına, ev yapacağına, işaret eder.
  • Evli olan kimselerin rüyasında mezar kazdığını görmesi, ev sahibi olup huzurlu yaşayacağına işaret eder.
  • Bekar kimseler için yeni bir yuva kurup, eşiyle aynı evi paylaşarak mutlu yaşayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kendi Mezarını Kazdığını Görmek

Rüyada kendi mezarını kazmak, genel olarak hayra yorulmaz.  Bu rüyayı gören kişinin çevresinde çok sevdiği ve çok değer verdiği bir kimse vefat edecektir. Rüya sahibi bu olaydan sonra yas durumuna girecektir.

Rüyada Başkasının Mezar Kazıdığını Görmek

Rüyada tanıdık olsun ya da olmasın, kendisi dışında bir başkasının mezar kazdığını görmek, bolluk ve bereketin, kazancı yüksek işlere adım atmanın habercisi sayılır.  Rüyayı gören kişi  çok çalışacak, çok emek verecek ve sonucunda karşılığını alarak büyük kazançlar elde edecektir. Rüyayı gören kişi, hem sevilen, hem de saygı gören biri olarak hayatını sürdürecek. Bununla beraber, elde ettiği maddi  kazanç hem kendisine hem çevresine bolluk ve bereket getirecektir.

Rüyada Mezar Açmak

Rüyada mezar açmak, mesleğinde çok iyi olan bir kişiden, onun ustalığını öğrenmeyi ve o işi yapmayı işaret eder. Rüyayı gören kişinin mezarını açtığını gördüğü kişiden iş öğreneceğine ve o kişiden öğrendikleri sayesinde gelir elde ederek hayatını sürdüreceğine işaret eder.

Rüyasında bir mezarı açmak için toprakları kürekle kaldırdığını görmek, o ölünün hayatta iken yaptığı işi yapmaya çalışacağına işarettir. Eğer ölü, hayatta iken bir bilgin ise o kimse de bilgin, eğer zengin ise zengin olur.

Rüyada Tabut Görmek

Rüyada tabut görmek, büyük uğursuzluk ve şanssızlık olarak kabul edilir. Rüya sahibinin büyük bir kötülükle karşı karşıya kalacağına ve belki de hayatının en zor günlerini geçireceğine delalet eder. Rüya sahibi üzüntü, keder ve kahır ile dolu günler yaşayabilir.

Rüyada Mezara Toprak Atmak

Rüyada mezara toprak atmak, rüyayı gören kişinin hayatı boyunca zenginlik içerisinde olacağı anlamı taşıması ile beraber bazen anlamı tam tersi de olabilir. Yaşamı boyunca yoksulluğu, düşkünlüğü yaşayacağına işaret edebilir.

Bazen de rüyada mezara toprak atmak gören kişi için hayırlara vesile olacağı anlamına gelebilir. Eğer rüya sahibi rüyasında mezarına toprak attığı kişi çok yakını ise mezardaki kişi ondan dua etmesini istemektedir. Rüyada mezarlık görülüyor ise bazı şeylerden korkuyor ise korkmaması gerektiğini, korkmayan kişinin ise korkması gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Yeni Mezar Görmek

Rüyada yeni mezar görmek, rüya sahibinin büyük sıkıntılar yaşamayacağına, ömrü boyunca sağlıklı ve sıhhatli olacağına işarettir. Rüyada yeni yapılmış olan bir mezar gördüyseniz , başkaları yüzünden acı çekeceğinize ve ciddi anlamda tehlikelere düşeceğinize delalet eder.

Rüyada Açık Mezar Görmek

Rüyada açık mezar görmek, kişinin bolluk ve bereket içerisinde yaşarken bir olay sonrasında sıkıntıya düşeceğine, ciddi oranda maddi sorunlar yaşayacağına, etrafındaki insanlardan maddi destek alamayacağına, elindeki malını ve mülkünü kaybederek zor günler yaşayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Toprak Mezar Görmek

Rüyada toprak mezar görmek, alimlerin yorumlarına göre mal mülk sahibi olmaya delalet etmektedir. Rüyayı gören kişinin hayallerini kurduğu şeylere en kısa sürede kavuşacağına, bekarsa hayırlı bir kısmeti olacağına ve dünya evine gireceğine, evliyse eşiyle birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür geçireceğine işaret etmektedir.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

Rüyasında mezar taşı görmek, bir kimse, eğer rüyasında  mezarlığa gittiğini ve mezarların üzerindeki taşlarının yazısını okuyorsa o kişi uzun yıllar yaşayacak ve aynı zamanda hayırlı bir kısmet bularak dünya evine girecektir.

Rüyada mezarlık ziyareti yapıp mezar taşlarını gören kimsenin, ömrünün uzun olacağına delalet eder. Rüyayı gören kişi evli değilse, yaşadığı hayatın anlamsız olduğuna, işaret eder.

Rüyada Mezar Taşı Görmek İhya

Rüyada mezar taşı görmek ve okuduğunu görmek, iyi değildir. Bu rüya unutkanlığa ve verdiği sözü veya
sözleri yerine getirmez veya getirmeyeceğine işarettir.

Rüyada Gece Mezarlığa Gittiğini Görmek

Eğer kişi rüyasında gece vakti mezarlığa gittiğini görüyorsa bu rüya onun işinden, evinden ya da semtinden memnun olmadığına yakın zamanda evini, semtini ya da işini değiştireceğine işarettir.

Rüyada Kazılı Boş Mezar Görmek

Rüyada kazılı boş mezar görmek, rüya tabircileri tarafından genelde hayra yorulmaz. Rüyasında kazılmış halde boş bir mezar gören kimselerin sevdikleri tarafından ötekileştirildiğine ve bu hadisenin kişiyi hem maddi hem de manevi buhrana sürükleyeceğine işaret eder.

Rüyada boş bir mezar gördüyseniz , büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağınıza ve bu yüzden mutsuz bir yaşam süreceğinize yorulur.

Rüyada Mezar Satın Almak

Rüyada bir mezar satın alarak, ölmeden önce kendi mezarını yaptırıp üzerine adını yazdırdığını görmek, rüyayı gören kişinin  tanıdığı bir kadının evleneceğine işaret eder.

Rüyada Mezar Taşımak

Rüyada bir kabri bir mezarlıktan alıp başka bir mezarlığa naklettirdiğini görmek, kendisinin veya çocuklarını o mahallede bir ev yaptıracaklarına işaret eder.

Rüyada Evin Çatısında Mezar Kazmak

Rüyada kendi evinin çatısında bir mezar kazmak, ömrünün uzunluğuna işarettir.

Rüyada Mezarda Yatmak

Rüyada mezarda yatmak, Rüyasında bir kabirde yattığını, orayı kendisine ev olarak kullandığını görmek, fakirleşmeye delalet eder. Kefenli bir halde bir mezarda yattığını görmek ise,  rüya gören kişinin bir kadınla nikahlanmasına işarettir. Rüyasında ölmediği halde gömüldüğünü görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.

Rüyada Mezar Kazdırmak

Rüyasında aile halkından birisine veya kendisine bir mezar kazdığını veya kazdırdığını görmek, o şehirde kendisi ve ailesi için bir ev yaptıracağına veya satın alacağına delalet eder.

Rüyada Aile Mezarlığı Görmek

Rüyasında aile mezarlığında olduğunu ve mezarların üzerine çiçek dikip suladığını görmek bir çocuğu olacağına işaret eder. Rüyada mezar eğer aile mezarlığı ise, mezar taçları üzerinde kuşların su içmesi için yapılan küçük oyuklardan kuşların su içmek için geldiklerim, ancak kapların içinde su bulunmadığı için içemediklerini görmek, onlar için dua etmek gerektiğine işaret eder.

Rüyayı gören kişi kendisini aile mezarlığında ailesi ile birlikte ziyaret etmesi, onun uzun ve sağlıklı bir ömür yaşamasına işaret eder.

Rüyada Mezara Girmek

Rüyada mezara girip de, tanınmış bir adamın kabrinin kendi evine dönüştüğünü gören, kabir sahibinin akrabasından biri ile evlenir. Zengin bir adamın mezarı üzerinde ayakta durduğunu gören, dünyadaki mallara kolaylıkla ulaşır. Eğer oraya girdiği zaman korku ile ağladığını yahut Kur’an okuduğunu yahut kıbleye dönerek namaz kıldığını görse, hayırlı kimselere ve zikir halkasına dahil olarak ibadet eder.

Gördüğü ve işittiği şeylerden fayda görür. Oraya girdiğinde çıplaksa ve gülüyorsa ya da ölülerle birlikte yürüyorsa, o kimsenin dünyadaki yolu iyi değil anlamına gelir. O kişinin inancını kuvvetlendirip Allah’a sığınması gerekmektedir.

Rüyada mezarda olduğunu gören, Rüyasında kendini mezarlığın içinde olduğunu gören kişinin, fani yaşamında birçok pişmanlığı olduğunu, geçmişinde bir suç işleyerek, hata yaparak günaha girdiğini ve bütün bunlardan pişman olduğuna delalet eder.

Bazı alimlerin yorumuna göre, rüyada kendisini mezarın içinde gören kimsenin, günah işleyeceği, beklenmedik bir hata yapacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Mezar Görmek

Rüyada 3 (üç) Tane Mezar Görmek

Rüyada 3 (üç) Tane Mezar Görmek, İmam Nablusiye göre, rüyada birden fazla mezar gören kişinin kuran okuyacağı, ölümü hatırlayacağı, Allah korkusu yaşamaya ve fani dünyayla ilişkilerin kesileceği anlamına gelir.

Rüyada Mezar Ziyaret Etmek

Rüyasında mezar ziyaret ettiğini gören kişi, tutsak olan birini ziyaret edeceği olarak yorumlanır.

Bazı alimlere göre mezarlık ziyareti, hasta ziyaretinin yapılacağını, hasta olan kişiye yardım edileceği işaret edilir.

Rüyada Mezar Sulamak

Rüyada Mezar Sulamak, Rüyasında mezar suladığını gören kişinin yakın zamanda evlat sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Aynı şekilde rüyasında mezara çiçek ektiğini gören kişi, hayırlı evla sahibi olacağına işaret eder.

Rüyada derviş mezarı 

Rüyada derviş mezarı görmek , yakın zaman içerisinde sevinçli bir haber alacağınıza , mutlu olaylarla karşı karşıya kalacağınıza ve hayırlı olan insanlardan yardım göreceğinize alamet eder.

Rüyada Kabir Üzerinde Ayakta Durmak

Rüyada kabir üzerinde ayakta durduğunuzu gördüyseniz , gerçek yaşam da küçük günahlar işleyeceğinize delalet eder.

Rüyada Temiz Mezar Görmek

Rüyada temiz bir mezar görmek , geçmiş zaman da bir türlü alamadığınız bir miktar parayı en kısa zaman içerisinde alacağınıza işaret eder.

Rüyada Mezarlıkta Düğün Görmek

Rüyada mezarlıkta düğün yaptığını görmek sevdiklerine kavuşmaya, kazanç elde edecek işlere girmeye, rüyayı gören kişinin sevdiği insanları da yanına almaya, hep beraber çok daha güzel işlere imza atmaya, bu durumun rakiplerinizi kıskandıracağına delalet eder.

İşlerinizin sağlam adımlarla ilerlemesine işaret ederken kimi zaman canınızı sıkabilecek ve sizi üzebilecek bir olayla karşı karşıya kalabileceğimize, itibarınızı tekrardan kazanabilmek için büyük çaba sarf ettiğinize işarettir.

Suçsuz olduğunuzu kanıtlayabilmek için bir takım insanlarla büyük tartışmalar yaşayacağınıza, aile huzurunu tekrardan sağlayabilmek için eskisinden daha fazla çaba gösterdiğinize, hayal kırıklığı yaşayacağınıza, büyük

mutlulukların sizi beklediğine, sıkıntı ve sorunların üstesinden gelmeye,  çok büyük sıkıntılar çekerken bir anda bir dost sayesinde bu sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada Mezarda Olduğunu Görmek

Rüyasında kendini mezarlığın içinde olduğunu gören kişinin, fani yaşamında birçok pişmanlığı olduğunu, geçmişinde bir suç işleyerek, hata yaparak günaha girdiğini ve bütün bunlardan pişman olduğuna delalet eder.

Bazı alimlerin yorumuna göre, rüyada kendisini mezarın içinde gören kimsenin, günah işleyeceği, beklenmedik bir hata yapacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kabir Görmek

Rüyada kabir görmek, yapılan hata ve kusurdan pişmanlık duyulacağına (tövbe edileceğine) işaret eder.

• Rüyada görülen kabir Rüyası, görenin ve görülen kabrin durumuna göre değişik şekilde yorumlar meydana getirir.

• Rüyada kendisinin kabirden çıktığını gören kimse, zorluktan ve çektiği darlıktan kurtulacağına işarettir veya hapisten kurtulmak, hapishaneden çıkacağına işarettir.

• Rüyasında bir kimseyi kabre koyduğunu gören kimse, o kimseyi bir kötülüğün içine sokacağına işaret eder.

• Rüyasında kendisi için kabir kazdığını gören kimsenin bu Rüyası, kendisi için bir ev yapacağına işaret eder.

• Rüyasında tanınmayan ve bilinmeyen (meçhul) bir mahalde (yerde) birkaç tane kabri bir arada görmek, bu Rüyası, Rüyayı gören kimsenin, münafık (iki yüzlü, dönek ve yaramaz) kimselerle karşılaşacağına işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında kabir toprağını, bir kabrin üzerindeki topraklan düzelttiğini gören kimsenin bu Rüyası, onun zengin olacağına, mal mülk edineceğine veya eline mal ve para geçeceğine işaretle yorumlanır.

• Rüyasında kendisinin bir kabre konulduğunu gören kimse, bir eve sahip olur, yani kendisine bir ev edinir veya bir ev satın alır veya bir ev yaptırır, şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında bir kabre girip çıktığını gören kimse, bir tutuklunun (bir mahpusun) iftirasına uğrar veya uğrayacağına işaretle tabir olunur.

• Bazı Rüya yorumcularına göre: Rüyasında kendisinin bir başka kimse tarafından kabre sokulduğunu gören kimse, kendisine o kabre sokan kimseden bir zarar geleceğine işarettir. Yani, Rüyayı gören kimseye o bir kişiden bir zarar veya bir tehlikeli hareket geleceğine işaretle yorumlanır.

• Yine bu yorumculara göre, Rüyasında kendisinin bir kabre konulduğunu veya bir kabir içine bırakıldığını gören kimsenin bu Rüyası, kendisinin (Rüyayı görenin), bir ev alacağına veya bir ev yapacağına, yani kendisine ait bir ev edineceğine işaret olarak yorumlanır.

• Rüyasında kendisinin kabir içinde bulunduğunu ve üzerine toprak atılarak örtüldüğünü gören kimse, mal, mülk sahibi olarak zengin olur veya zengin olacağına işaret eder.

• Rüyasında kendisinin mezarlıkta kabir toprağı kazdığını gören kimse, uzun ömürlü olur veya gördüğü bu Rüyası,
onun ömrünün uzadığına ve uzun ömürlü bir yaşam süreceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

• Rüyasında bir kabrin üstünde yemyeşil çimenlerin ve yeşillik içinde bir kabir görmek, o kabirde yatan kimsenin Allah Teâlâ’nın rahmet ve merhametine kavuşmuş olduğuna işaret olarak yorumlanır.

• Bir kimse, Rüyasında kendini kabristanda, kabirler arasında dolaştığını görse, onun (Rüyayı görenin) bu Rüyası, iyiye yorulmaz. Bu gördüğü Rüya iyi bir Rüya değildir. Bu gördüğü Rüya onun iflâs edip fakirleşeceğine, yoksullaşacağına işaret olarak yorumlanır.

• Bazı kere de, Rüyasında kendisinin kabirde olduğunu gören kimse, kedere ve sıkıntıya düşer veya düşeceğine işaretle tabir olunur demişlerdir.

Rüyada Kabristan Görmek

Rüyada kabristan görmek, değişik şekillerde yorumlanır.

• Rüyada kabristan görmek, bazen ölümü hatırlamak, ağlamak ve dünyadan ilgiyi keserek ahirete yönelmek ile tabir olunur. Bazen de işlemiş olduğu hata ve kusurlarından pişman olup tövbe edeceğine işaret olarak  yorumlanır.

• Rüyasında kendisini kabristanda geziyor gören kimsenin bu Rüyası, kendisinin fakirleşeceğine veya kendisinin hırsızlar tarafından soyulacağına işaretle tabir olunur.

• Ünlü Yorumcu Nablusi’nin yorumuna göre: Rüyada kabristan görmek, korkan ve korku içinde olan insanlar için,
emniyete ereceklerine işarettir. Korkusuz halde bulunan, korkusuz yaşayan insanlar için ise, korkuya ve korkacakları bir olayla karşılaşacaklarına işarettir.

• Bazı kere Rüyada kabristan görmek, korkuya ve ümitli olmaya işarettir. Veya yolunu sapıttıktan sonra, tekrar hidayete (doğru yola) dönmeye veya dönüleceğine işaretle tabir olunur demiştir.

• Rüyada kabristan görmek, bazı kere de, ölüme işarettir. Çünkü kabristan ölenlerin evidir, demiştir.

Rüyada Kuran Okumak Rüya Tabirleri Yazımıza göz atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu