Rüyada Kuran Okumak

Rüya yorumcularına göre rüyada kuran okumak hayır, bolluk ve bereket, zenginlik anlamına gelir. Rüyada kuran okuduğunu gören kişi muhterem bir kişi olarak yorumlanır. Bir kişi rüyasında kuran okuduğunu görürse tüm günahları bağışlanır.

Rüyada Kuran Okumak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Maddi ve manevi anlamda rahata kavuşmaya yorumlanır. İbn-i Şirin’e (r.a) göre, rüyasında Kur’an okuduğunu gören, büyük bir mevkie ulaşır.

Rüyada Kuran Okumak İhya

Bir kimsenin rüyada Kur’an-ı Kerim’i doğru olarak okuduğunu (okuyormuş olduğunu) görmesi, mal ve
mülkünün artmasına, eğer fakirse, mal ve mülke kavuşmasına işarettir şeklinde yorumlanır.

• Kur’an-ı Kerim’i Rüyasında güzel bir sesle okuduğunu (veya okuyormuş olduğunu) görmesi, Cenab-ı Allah’ın affına mazhar olacağına ahirette büyük bir dereceye nail olacağına (erişeceğine) işarettir.

• Bir kimsenin rüyada Kur’an okunması caiz olmayan bir yerde Kur’an-ı Kerim okuduğunu ve okunduğunu ve dinlediğini görmesi, dininde noksanlık olduğuna işarettir. Rüya sahibini, bu halinden tövbe etmesi ve kendisini düzeltmesi, inancını doğrultması gerektiğine işaret eden bir uyarıdır.

• Rüyasında Kur’an-ı Kerim’i baştan sona okuyup hatmettiğini (bitirdiğini) gören kişi, imanla öleceğine ve sonunun
(akıbetinin) hayırlı olacağına işarettir denilmiştir.

• Hafız olmadığı halde, rüyada kendisinin hafız olduğunu (hafızmış olduğunu) görmesi, büyük bir hayra nail olur. Başkasının okuduğu Kur’an-ı dinlediğini gören kimse, Kur’an’ın emirlerine uyduğuna işarettir.

• Rüyasında Kur’an’ın yarısını okuduğunu görmek, onun ömrünün yarıya geldiğine işarettir şeklinde yorumlanır.

• Hasta olan bir kimse, rüyada Kur’an’dan bir ayet okuduğunu fakat, hangi ayet olduğunu bilmediğini görse, şifa bulacağına, hastalıktan kurtulacağına, üzüntüsünün gideceğine işarettir.

• Rüyasında genellikle ölü ve ölüler üzerine okunması adet olan sürelerden birini veya bir kaçını okuduğunu görmek, hastası varsa veya kendisi hasta ise, onun (hastanın) ölümüne işarettir şeklinde yorumlanır.

• Kişinin rüyada Kur’an’ın rahmet ayetlerinden birini okuduğunu görmesi, büyük bir hayra nail olacağına, işarettir.

Azap ayetlerinden birini okuduğunu görmesi, Cenabı Hakkın korkutmasına ve azabına işarettir ki, bu bir uyarıdır şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Camide Kuran Okumak

Rüyada camide kuran okumak; güzeldir. Ruhun ve bedenin temizliğine, adil olmaya, ayrıca dine duyulan sevgiye işaret eder. Rüyada camide kuran okuduğunu görmek rüya sahibinin maneviyatının yükseleceğine yorumlanır.

Rüyada Ezbere Kuran Okumak

Rüyada ezbere kuran okumak gönülden arzuladıklarının hayırlısıyla kendisine nasip olacağına, sevilen kişilerle ortaklık kurulacağına, hayırlı haberler alınacağına ve iş hayatına yeni bir yön vereceğine işarettir. Sorunlarının tamamen biteceğine ve olayların hayra çıkacağına, sağlığa rahatlığa ve ferahlığa işarettir.

Rüyada Tecvidi Kuran Okumak

Rüyada tecvidi kuran okumak ilmine vakıf olacağına, güzel ve düzgün konuşmaya işaret eder.

Rüyada Kuranı Kerim Okumak

Rüyada Kuranı kerim okumak hak ve doğruyu söylemek anlamına gelir. İbn-i Sirin (r.a) göre, rüyada kuranı kerimi okuduğunu gören kimse ise, Allah ‘ın (C.C) hayrına ve sevabına nail olur. rüyada Kuran okuyamamak ise, bu rüyayı gören kimse için günah işlemeye ve hak yoldan şaşmasına rivayet edilir.

Rüyada Mezarlıkta Kuran Okumak

Rüyada mezarlıkta kuran okumak geçmişte aileden veya yakınlarından rüyayı gören kişinin dualarına ve kuranına ihtiyacı olduğuna işaret eder. Rüyada mezarlıkta kuran okumak kişinin yakınları tarafından özlendiğine işarettir.

Rüyada Mevlitte Kuran Okumak

Rüyada mevlitte kuran okumak saygıdeğer ve sözüne güvenilir bir kişi olarak yorumlanır. Rüyasında mevlit giden kişi, güç durumda olan ihtiyaç sahibi kişilere hayırlarda bulunarak sevap işleyeceğine yorumlanır.

Rüyada Ölüye Kuran Okumak

Rüyada ölüye kuran okumak insan içine çıkmak istemediğine, eline geçen bütün sorunları çözüme kavuşturacağına delalet eder. Rüyada ölmüş birine kuran okumak hayırlı olaylar yaşanacağına, işlerinin yoluna gireceğine işaret eder. Rüyada ölü birinin kuran-ı kerim okuması ise, yeni bir işe geçeceğine ve bol paralı bir döneme girileceğine ve hayırlı kazançlara işaret eder.

Rüyada Kuran Dinlemek

Rüyada Kuran dinlemek, hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok güzel olaylar ile karşılaşacağına, sıkıntılarından en kısa süre içerisinde kurtulacağına işarettir. Aynı zamanda, aile hayatında, kendisini ve ailesini çok mutlu edecek olaylar ile karşılaşacağına alamet eder.

Rüyasında okunan Kuran-ı Kerimi veya dinî İlahi, kaside ve nâti şerif dinlediğini veyahut kendisine yapılan bir dinî nasihati dinlediğini görse, bu Rüyası onun, doğru yola ve Allah Teâlâ’ya yöneleceğine işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kuran Öğrenmek

Rüyada Kuran öğrenmek, gerçek yaşamınızda büyük bir mevkie sahip olacağınıza; işinizin rast gitmesine ve huzura kavuşmaya işarettir. Rüyada birisine Kuran öğreten kişi, insanları doğru yola yönlendirir ve onların hata yapmasını engelleyecek nasihatler verir.

Rüyada Kuran Okurken Ağlamak

Bu rüya aynı zamanda toplumda yükselmenize ve saygın bir mevki kazanacağınıza işarettir. Rüyada Kuran öğrenen ve okuyan kimse manevi anlamada iyi bir dereceye gelir ve insanlar arasında iyilik ve güzel ahlakı ile sevilir. Kuran ile görülen bu rüyalar eğer güzel bir şekilde görülmüşse hep hayır ve bereket olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yazı Yazmak

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu