Rüyada Yazı Yazdığını Görmek

Rüyada yazı yazdığını görmek, iyi bir haber alacağınıza işaretle veya başka birisini yazı yazarken görmek, sevdiğiniz kimseden bir mektup alacağınıza işaretle tabir olunur.

• Rüyanızda arkadaşlarınızdan birine mektup yazmak (mektup yazdığınızı görmek) veya onlardan mektup almak (aldığınızı görmek) hayırlı bir haber ve sevindirici bir havadis ve müjdeye işarettir.
• Rüyanızda bir kitap yazmak (yazdığınızı görmek) kıymetli vakitlerinizi ve paralarınızı kaybedeceğinize işarettir.

Rüyada bir yere yazdı yazdığını gören kimsenin rüyası, genel olarak hayır şeklinde yorumlanmaz. Bu rüya, hile, hurda, düzenbazlık gibi hayırlı olmayan durumlara işaret eder. Dolandırıcı ya da düzenbaz kimse tarafından, rüya sahibinin oyuna getirilebileceğine delalet etmektedir.

Rüyada Yazı Yazdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Bazı rüya tabircilerine göre rüyada yazılan yazı, alim tarafından yazıldığı zaman hayırlı anlamlara gelmektedir. Eğer rüyada yazılan yazı, cahil kimse tarafından yazılıyor ise, yukarıdaki olumsuz anlamlara yorumlanır. Okuma yazma bilmeyen kimsenin yazı yazdığını görmek ise, rüyada görülen kişinin çevresindeki insanları ve devleti dolandırdığını işaret etmektedir.

Rüyada Yazı Yazmak

Kimi rüya yorumcularına göre ise rüyada yazı yazmak; işlerin yoluna girmesine, kişinin dileklerinin kabul olmasına işaret etmektedir. Görev sahibi bir kimse, rüyasında yazdığı yazının kağıt üzerinde seçilmediğini yani net okunamadığını görür ise,  o görevden alınır.

Rüyada yazı yazmak, rüya sırasında içinde bulunan şartlara göre ise farklı yorumlar alabilmektedir.

Rüyada Kötü Yazı Yazmak

Rüyasında güzel ve biçimli bir biçimde yazı yazmadığını görmek, rüya sahibine mesaj veren rüyalardandır. Bu rüya, rüya sahibini günahlardan dolayı tövbe etmeye çağırır. Rüyayı gören kişi,düzeltmek istediği halde yazısını düzeltemiyor ise gerçek hayatta büyük bir korkuya düşeceğinin işaretidir.

Rüyada Tek Bir Sayfaya Yazmak

Rüyada tek bir yaprak kağıda yazı yazmak, hayra yorulan rüyalardandır. Bu rüya, rüyayı gören kişiye miras kalacağına işaret eder.

Rüyada Kitap Yazdığını Görmek

Rüyada bir kitap yazdığını görmek, rüya sahibi için olumlu yorumlanmaz. Bu rüya, rüya sahibinin haram malda gözü olduğuna işaret etmektedir. Bu rüya ayrıca rüya sahibinin ciddi olmayan hafifçe atlatacağı bir sağlık sorunu yaşayacağı şeklinde de ifade edilir. İbn-i Sirin (R.A.)der ki,  bir kimse rüyada bir kitap yazdığını görse, o kimsenin haram bir mala malik olmasına işarettir.

Rüyada Sol Elle Yazı Yazmak

Gerçek hayatta sağ eli ile yazı yazan bir kişinin rüyasında sol eli ile yazı yazdığını görmesi,  hayra yorulmaz ve zinaya bulaşmak demektir. Bazı rüya tabircilerine göre ise sol elle yazmak zina sonucu doğacak çocuğa işarettir der. Rüyada sol eliyle yazı yazdığını görmek, gayri meşru bir çocuğa sahip olmaya ya da bilerek ya da bilmeyerek haram kazanç sağlamaya işaret eder.  Rüyada sol eliyle bir sayfaya yazı yazdığını görmek olumlu yönde yorumlandığında ise, rüyayı gören kişinin kendisinin ya da çocuğunun şair olmasına işaret eder.

Rüyada Kendi Hakkında Yazıldığını Görmek

Bir kişi rüyasında kendisi hakkında yazılan bir yazıyı görüyor ve içeriğini okuyabiliyor ise, yazıyı yazan kimsenin rüya sahibine kin beslediği anlamına gelir.

Rüyada Dilekçe Yazmak

Rüyada resmi bir dilekçe yazmak, rüyayı gören kişinin devlet ya da toplum nezdinde önemli bir yere geleceğini ve saygı göreceği anlamına gelir.

Rüyada Şiir Yazmak

Rüya sahibinin rüyasında şiir yazdığını görmesi,  son zamanlarda yaşanan bir olaydan ötürü bir arkadaşına alındığını ya da bir arkadaşının kalbini kırdığını ifade eder.

Rüyada Silgiyle Yazı Yazmak

Rüyada silgiyle yazı yazmaya çalıştığını görmek, rüyayı gören kişinin bu ara yapmaktan çekindiği bir durumla karşı karşıya kaldığını ve bu durumun rüya sahibini kötü etkilediğini, psikolojik olarak sıkıntılar yaşadığını ifade etmektedir.

Rüyada Yazdığın Şeyin Silinmesi

Bir kimsenin rüyasında yazı yazarken yazdığı şeyin sürekli silindiğini görmesi, o kişinin çok sinirleneceği bir durum yaşayacağına, katlanamayacağı kadar büyük bir sinir harbi geçireceğine işaret etmektedir.

Rüyada Yeşil Mürekkeple Yazı Yazdığını Görmek

Rüyada yeşil mürekkeple veya yeşil renk kalemle yazı yazdığını görmek, dindar kimse için din ve dünya hayatı için hayır ve esenliğe işaret etmektedir. Eğer bu rüyayı gören kişi günahkâr bir kimse ise, vefat etmeye delalet etmektedir.

Rüyada Sağ Elle Yazı Yazdığını Görmek

Rüyada sağ eliyle bir sayfaya yazı yazdığını görmek, rüya sahibi için hayra yorumlanmaktadır.  Rüyada yazıyı sağ elle yazdığını görmek, hayır ve berekete, sevinç ve saadete delalet eder. Sağ elle güzel şeyler yazdığını görmek ise, rüyayı gören kişinin çok bilgili ve yetenekli olduğuna, bu bilgi ve becerisini diğer insanlara öğreteceğine ve bu sayede birçok insanın yeteneklerini fark etmesini sağlayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Okur Yazar Olmadığı Halde Yazı Yazdığını Görmek

Rüyada okur yazar olmadığı halde yazı yazdığını gören kişi, rüyayı gören kimsenin durumuna göre farklı anlamlara gelebilir. Seyid Süleyman der ki; okur yazar olmadığı halde yazı yazdığını gören  kişi, rızkını halkı aldatmak suretiyle elde eder. Aynı rüya, bir alim veya bir katip için ise hayır, menfaat ve bol rızka delalet etmektedir. Ancak bu rüyayı görenlerin bir görevleri var ise, o görevden alınırlar. Rüyada caiz olmayan bir şeyi yazmak da hayra yorulmaz.

Rüyada Yazısının Güzel Olduğunu Görmek

Rüyasında güzel yazı yazan kimse, dünyada ahiret hayatının iyiliği için çalışıyor demektir.

Rüyada Yazı Tahtası Görmek

Rüyada yazı tahtası görmek, rüyayı gören kişinin müjdeli haberler alacağına ve sürpriz gelişmelerle karşılaşacağına işaret eder. Rüyayı gören kişi bu sayede dertlerinden, sıkıntılarından ve geçim derdinden kurtulacaktır. Bu kişi aynı zamanda bol kazanç elde edecek, kısa zaman içerisinde zengin olacak, çevresine karşı duyarlı olarak büyük hayırlar ve yardımlar yapacaktır.

Rüyada Yazı Tahtasını Silmek

Rüyada yazı tahtasındaki yazıyı sildiğini görmek, rüya sahibi eğer ticaret ile uğraşıyorsa,  iş ortaklarıyla görüş ayrılıkları ve fikir çatışmaları içine gireceğine işaret eder. Bu nedenle de iş ayrılıkları, iş değiştirmelere gidilebilir.

Rüyada El Yazısı Görmek

Rüyada el yazısı görmek, rüyayı gören kişinin kavuşacağı üne işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi, yaptığı işte önemli bir noktaya gelecek, çevresi hatta bulunduğu ülkede tanınmaya başlayacaktır.

Rüyada Duvara Yazı Yazmak

Rüyasında duvara yazı yazdığını görmek, rüya sahibinin çalışkanlığına ve ardı ardına gelen başarıların onun için yeterli olmadığına, çok daha fazlasını istediğine işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi böylelikle çok önemli ve ciddi işlerin başına geçecek ve şan, şöhret, itibar kazanarak herkesin sevdiği bir kimse olmayı hak edecektir.

Rüyada Yazı Yazamadığını Görmek

Bir kimse gerçek hayatında yazı yazabildiği takdirde,  rüyasında  yazı yazamadığını görür ise, o kimse büyük bir sıkıntı içerisine girecektir. Bu sıkıntı maddi olabileceği gibi, manevi de olabilir. Rüyayı gören kişi, bu sıkıntısını Allah’a sığınarak atlatacaktır. Rüyayı gören kişi bir çeşit sabır sınavı verecek ancak karşılığını alacaktır. Rüyada yazı yazamadığını gören kişiye, büyük sorunlardan sonra gelecek aydınlık günler müjdelenir.

Rüyada Beyaz Kağıtta Yazı Görmek

Rüyada beyaz kağıtta yazı görmek, rüyayı gören kişiye hayırlı haberlerin geleceğine işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi eğer erkek ise toplumda itibar gösterilen bir kişi haline gelecektir. Bu rüya aynı zamanda güzel bir hayat sürmeye ve işini severek yapmaya işaret etmektedir.

İslam alimleri ise bu rüyayı, kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek sevindirici değişimlere, zorluklarla mücadele ettikten sonra gerçekleşen hayale, umudu yitirdikten sonra gelen güzellikler olarak yorumlar. Bu kişiyi aynı zamanda büyük bir kazanç beklemektedir.

Rüyada Mürekkep Görmek

Rüyada mürekkep görmek, iyiye yorulur. Her işinizi kısa zamanda halledeceğinize işarettir.

• Kişinin rüyada mürekkep görmesi, ailesinin maişeti (geçimi) için gayret sarfetmesine ve muradına ermesine işarettir şeklinde yorumlanır demişlerdir.

• Kişinin rüyada elbisesine mürekkep döküldüğünü görmesi, rüya sahibinin bir mazarrata, bir belaya düşmesine işaretle yorumlanır.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu