Rüyada Kıyamet Görmek

Rüyada Kıyamet Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dünyanın sonunu görmek , bu rüya genel olarak kişi için uyarıdır. Günahlarınızdan sıyrılacağınıza , yeni bir hayata kavuşacağınıza , bir Müslüman olarak yaşayacağınıza , günah işlemekten her zaman kaçınacağınıza, düzgün bir yaşamınızın olacağına işaret eder.

Rüyada Kıyamet Görmek Ne Anlama Gelir?

Bunların yanı sıra , illegal işler yapacağınıza , yalanlara ve kötülükler ile dolu olan hallere karşılık uyarıcı bir rüyadır. Eğer gördüğünüz kıyamet sadece sizi etkiliyorsa o zaman ani bir kaza sonucu vefat edeceğinize yorulur.

Rüyada Kıyamet Görmek Diyanet

Rüyada kıyamet görmek , savaşa , hoş olmayan olaylarla karşı karşıya kalacağınıza ve her zaman adaletin yerini bulacağınıza delalet eder. Bu rüya kişi için uyarıcıdır yani kişinin kendisine çeki düzen vermesini söyler.

Rüyayı gören kişinin işlemiş olduğu günahlardan dolayı pişman olup tövbe edeceğine , şerefli olan bir kadınla evleneceğine , faydalı insanlarla tanışacağına ve yaşamış olduğu olaylardan dolayı artık daha temkinli davranacağına alamet eder.

Bunun yanı sıra bu rüya harama bulaşmamanız , günah işlememeniz gerektiğine ve hatalardan dönmeniz için uyarıcı olarak yorumlanır.

Eğer Allah yolunda ilerlerseniz ve haram mal yemezseniz o zaman hem mutlu hem de çok huzurlu olursunuz.

Bazı rüya yorumcularına göre , kötülüklerin ve düşmanların rüya sahibine döneceğine , haklının haksıza dönüşeceğine , mazlum olan kişinin zalimden intikam alacağına ve akla karanın birbirinden ayrılacağına işaret eder.

Rüyada kıyamet gününü beklemek , hayatınızla ilgili hiç beklemediğiniz şeylerin yaşanacağına , iş konusunda Allahtan yardım isteyeceğinize , muhtaç olan kişilere yardım edeceğinize alamet eder.

Rüyada kıyamet gününü yaşadığınızı gördüyseniz , günahlardan kaçınacağınıza , her zaman iyiyi ve güzeli düşüneceğinize , doğru ile yanlışı birbirinden ayırt edeceğinize ve hatalarınızla yüzleşeceğinize delalet eder.

Rüyada kıyamet gününün yaklaştığını gördüyseniz , sevmiş olduklarınızı ve yakınlarınızı her türlü kötülükten koruyacağınıza , korumak için elinizden geleni yapacağınıza yorulur.

Rüyada Kıyamet Görmek İhya

Rüyada kıyamet görmek , şehirde ya da ülkede çok kan döküleceğine , kötü olayların yavaş yavaş başlamasına, günahların bir anda artmasına , tartışmaların olmasına , kavgalara , ayrılıklara alamet eder.

Aynı zaman da , ölülerin dirildiğine , gerçek yaşamdaki her şeyin gerçekleşeceğine , herkes hakkı olanı alacağına , hayırlı olmayan bir istekte bulunacağınıza , başınıza gelecek olan ölümcül bir belanın açılmasına yorulur.

Rüyada Kıyamet gününü Görmek

Rüyada Kıyamet Gününü Görmek

Rüyada kıyamet gününü görmek, adalet, insaf ve mazlumların (zulme-haksızlığa uğrayanların) zalimlerden intikam almasına (alacaklarına) işaret eder.

• Bir kimsenin rüyada kıyamet gününün dehşetini, korkunçluğunu görmesi, rüya sahibini korkutarak günahlardan sakındırıldığına işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

• Bir kimsenin rüyada sadece kendi üstüne kıyametin koptuğunu görmesi, onun ömrünün bittiğine ve ecelinin yaklaştığına (geldiğine) işaret eden bir uyarıdır şeklinde yorumlanır.

• Kişinin rüyada kıyamet gününün olduğunu ve Arasat meydanında durduğunu görmesi, onun bir yolculuğa (se-
fere) çıkacağına işarettir.

• Bir kimsenin kıyamet koptuğunu ve kabirlerin yarılıp açıldığını ve ölülerin kabirlerinden çıktığını görmesi, o yerde
(bölgede) adaletin tam olarak uygulandığına işaret eder.

• Kişinin rüyada kıyamet günü olmuş ve hesabının çok kolay görüldüğünü, kolay geçtiğini ve kurtulduğunu görmesi, hanımının kendisine çok saygılı, hürmetli davrandığına veya hanımının iyi hal ve hareketli ve dininde ihlaslı, mütedeyyin (çok dindar) olduğuna işarettir. Bu rüyanın tersine hesabının çok şiddetli geçtiğini ve çetin görüldüğünü görmesi, rüyayı gören kimsenin zarar ve ziyana, üzüntü ve sıkıntıya düşeceğine işarettir.

• Rüyada kıyamet günü olmuş ve mahşer kurulup Cenab-ı Hakkın kulları hakkında hüküm verdiğini görmek, o bölgede insanlara adaletli bir kişinin önderlik ve başkanlık edeceğine ve herkesin bu adaletten faydalanıp yararlanacaklarına işarettir.

Rüyada Kıyamet Gününü Görmek Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumu:

Dindar bir kimsenin rüyada kıyamet gününü görmesi, şu dört cihete işaret eder:

1. Ferah ve sevince işaretle,

2. Her türlü sıkıntıdan kurtuluşa işaretle,

3. Felah-bela ve afetlerden kurtulup selamete işaretle,

4. Hayırlı akıbet, imanlı bir ölüme işaretle.

Salih amelli dindar bir kişinin bu rüyası, bu dört husustan birine işaretle yorumlanır demiştir.

• Rüyasında kıyamet günü amel defterini sağından (sağ elinden) aldığını gören kişi, selamete ve kurtuluşa erer.
Herkesin övgüsüne, iyilikle anmasına kavuşur, itibarı (saygınlığı) artar şeklinde yorumlanmıştır. Amel defterini solundan (sol elinden) aldığını görmek ise, bu yorumun tersiyle yorumlanmıştır.

• Rüyasında kıyamet günü hesaba çekildiğini gören kimse, gaflet içinde olduğuna, mihnet ve meşakkate, sıkıntı ve
azaba uğrayacağına işaret olarak yorumlanır denilmiştir.

Rüyada Kıyamet Koptuğunu Görmek

Rüya yorumcuları rüyalarında kıyamet koptuğunu gören kişilerin Allah korkusu taşıyan ve dinin kurallarını ve emirlerini yerine getiren insanlar olduğunu belirtirler. Kıyamet rüyaları görenler günah işlemekten kaçınan dinin buyruklarını yerine getiren Salih kişilerdir.

Bazı yorumculara göre ise rüyada kıyamet koptuğunu gören kişilerin hayatlar ile ilgili bazı endişeleri ve kuşkuları olduğu ve bunları bir türlü kafalarından atamadığı ve bu yüzden hayatını kendilerine zindan ettiği şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Bir Şehirde Kıyamet Koptuğunu Görmek

Rüyada bir şehirde kıyamet koptuğunu görmek , dini bütün bir Müslüman olarak yaşadığınıza , Allah katında makbul bir hayata sahip olacağınıza , günahlarınızdan arınacağınıza , kötülükten yana hiçbir şekilde zarar görmeyeceğinize işaret eder.

Rüyada Kıyamet Sesi Duymak

Rüyada kıyamet koptuğuna dair bir ses duyduğunu gören kişilerin ise maddi ve manevi olarak bazı yüklerin altına girecek ve hayatlarında mutsuz, stresli ve üzüntülü bir dönem geçirecekleri anlamına gelmektedir.

Ayrıca bazı yorumcularda bu rüyayı gören kişilerin işledikleri bazı günahlardan dolayı son derece pişman oldukları ve vicdan azabı çektiklerini söylemektedir.

Bu yüzden de kendini suçlu hissettiği ve üzgün ve mutsuz günler geçireceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Kıyametin Kopmak Üzere Olduğunu Hissetmek

Rüyasında yakın bir zamanda kıyametin kopmak üzere olduğunu hisseden kişiler yaşadıkları bazı sorunlardan dolayı fazlasıyla mutsuz bir dönem geçirmişler ve karamsar bir döneme girmişlerdir.

Kişinin yaşamış olduğu bu olumsuz bir ruh hali yüzünden her zaman hayatında olumsuz ve kötü olaylar yaşayacağını düşünmekte ve bunu rüyalarına da yansıtmaktadır.

Kişi kendisine ve çevresine bir türlü huzur verememekte ve yüklendiği bu kötü enerjilerden biran önce kurtulması gerektiğine delalet eder.

Rüyada Dayı Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu