Rüya TabirleriS Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Sınava Girmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Sınava Girmek, önündeki zamanlarda ferahlığa ve rahatlığa kavuşacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada sınava giren kimse, sonunda istediği hayata ulaşacağına geçim derdinin olmayacağı bir yaşama delalet eder. Rüyada sınava girdiğini görmek, gelecekte oluşabilecek sorunları ön görerek plan yapabilmesine işaret etmektedir.

Rüyada Sınava Girmek İhya

İslam alimlerine göre rüyasında sınav gören kişi ile alakalı yorumları şu şekildedir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Rüyasında sınava girdiğini gören kişi hayatında her şeyin bir emeği olduğunu, emek sarf etmeden bir şeylere sahip olunamayacağına, her şey çalışma ve sınav süreci olduğunu aynı zamanda dünya da bir sınav şeklinde olacaktır diye tabir edilmiştir.

Rüyada Ehliyet Sınavına Girmek

Rüyada ehliyet sınavına girmek, uzun uğraşlar verilen bir emeğin sonunda karşılığını almak için bir adım kaldığını bu adımı da sağlıklı ve temkinli bir biçimde geçilmesi gerektiğine işaret edilmiştir. Rüyasında kendini ehliyet sınavında gören kişi, hayatında her şeyi belli bir çabanın sonucuna göre elde edilebilecek şeklinde tabir edilmiştir.

İmâm-ı Nablusi (r.a) Hazretleri Buyurmuştur ‘ki; Hak ve adalet ile çalışmanın sonuncunda elde edilen kazancın hayırlı olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada Sınava Girememek

Bundan dolayı başka bir yorumda ise istediği kısmetlerin ayağına geleceğine işaret etmektedir. Bunun için sabırla ve dua ile hareket etmek gerektiğine işaret edilir.

Rüyada Üniversite Sınavına Girmek

Rüyada üniversite sınavına girmek, gelecek de güzel bir hayatın olacağına işaret etmektedir. Sıkıntılı bir dönemin ardından feraha kavuşacağını, geçim sıkıntısının biteceği şeklinde yorumlanır. Meşakkatli bir yoldan geçtikten sonra mükafatını alacağa anlamlarına gelmektedir. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; geçici bir sıkıntı olarak da yorumlanır fakat geçici olması sebebiyle sonunda yine huzurlu bir hayata ulaşacağına delalet etmektedir.

Rüyada Sınava Geç Kalmak

Rüyada sınava geç kalmak, gerçek yaşamda çok güzel bir fırsatın kaçılacağı anlamlarına gelmektedir. Ama bu fırsatın tekrar gelebilmesi söz konusu olabileceğine de işaret ederek daha temkinli daha dikkatli bir davranış belirlenmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada Sınava Yetişememek

Rüyada sınava yetişememek, küçük hatalar yüzünden hayatında bazı arkadaşlarıyla ya da akrabası ile arasının bozulacağına delalet eder. Bundan dolayı kişinin hayatında küçük hatalarına da dikkat etmesi gerektiği şeklinde tabir edilir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; kişinin kendine gelmesi içinde küçük bir uyarı olabileceği şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Sınav Sorularını Yapamamak

Rüyada sınav sorularını yapamamak, hayatında birçok denemesinde başarısız olduğuna işaret edilmektedir. Yalnız denemekten asla vazgeçmemesi gerektiğine, sonunda başarılı olacağına işaret etmektedir. Rüyada sınav sorularını yapamamak, bir şeyler içinde çabalandığını göstermektedir.

Rüyada Sınavda Başarısız Olmak

Rüyada sınavda başarısız olmak, hayal kırıklığı, üzülmek olarak şeklinde tabir edilir. Beklenilen bazı sonuçların istenildiği gibi olmayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ama bazı İslam alimleri, Allah’ın ayetlerinden bahsederek, “sizin şer gördükleriniz de hayır, hayır gördükleriniz de şer vardır” ayeti ile insanları uyararak hayal kırıklığının kişinin hayra yorması gerektiğini de işaret etmişlerdir.

Rüyada Kedi Görmek

3 Yorum

  1. Rüyamda sınava son anda yetiştigimi bana yer ayırdıklarını hamile olduğumu gördüm

  2. merhaba ben üniversiteye hazırlanıyorum bugün rüyamda sınav günü başıma gelen bir sürü talihsizlik gördüm örnegin gözetmen öğretmen optik ve kitapçıgımı vermeyi unutuyordu ve ben zamanı yetiştiremeyecem diye aglıyordum en iyi yapabildigim dersi bile yetiştiremedigim için sınav sonunda aglıyordum
    anlamı nedir bu rüyanın
    ve inşallah istedigim bölümü kazanabilirm dualarınızı esirgemeyin lütfen ..

  3. Merheba ben bugün rüyamda lise son sınavının sonuçları açıklandiginin gördüm benim aldığım not kazandığımi yada kaybettiğimi anlamadim ama sadece 3 arkadaşım yüksek puan almışlardır bende ruyada çok endişelendim bunlar nasıl yüksek puan alirlar diye.
    Not// benim sınavım sadace 4gün sonra başlıyacak çok endişeliyim bu sınav için bana dua edin inşallah yüksek puan alırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu