Rüyada Patates Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada patatesin çeşitlerini görmek kişinin huzura ve saygınlığa erişeceği anlamına gelir. Rüyada patates görmek olumlu anlamlara gelen iyi bir durum olarak yorumlanır. İşsiz olanların iş bulacağına, borcu olanların borcunu kapatacağına delalet eder. Birçok iyi anlama gelen patates görmek, rüya sahibinin doğru yolda olduğuna ve huzura ereceği anlamına gelir. Patates, rüyada görüldüğü zaman bolluk ve bereket getirileceği söylenir.

Patatesin birçok farklı hali görülebilir. Haşlanmış veya kızarmış hali, patates tarlaları, çürük patates, patatesle yemek yaptığını görmek gibi farklı versiyonları vardır. Genellikle çok fazla görülen patatesler tek halinde de görülebilir.

Rüyada Patates Görmek İhya

Rüyanızda patates görmek, yeni arkadaşlıklar kuracağınıza ve para kazanacağınıza işaretle yorumlanır.

• Rüyasında pazardan çok patates aldığını görmek, bu önümüzdeki yılın mahsullerinin, bol ve bereketli olacağına
işaretle tabir olunur.

Bazen de rüyada patates görmek, mal ve nimete işarettir demişlerdir. Rüyasında çok miktarda patates görmek, o yılın bolluk, bereket ve ucuzluk olacağına işarettir denmiştir.

Rüyada Patates Kızartması Görmek

Rüyada patates kızarttığınızı görmek hayatınızda huzur ve mutluluk bulacağınız anlamına gelir. İbn-i Sirin (r.a.) diyor ki; genç bir kadının rüyasında patates görmesi yakın zamanda evlenebileceğine işaret eder. Yeni yuva kurmak isteyenlerin yakın zamanda bu isteklerinin gerçekleşeceği söylenir. Patates kızartması yaptığını görmek, sağlık sıkıntıları yaşıyorsa rüya sahibinin yakında bu sıkıntılardan kurtulacağını anlatır.

Olumlu anlamlara gelen rüyada patates kızartması görmek, kişinin yaşadığı mutluluğu başkalarıyla paylaşacağına ve paylaştığı kişilerin de en az onun kadar sevineceği ve mutluluğunu paylaşacakları anlamına gelir. Patates kızartması görmek, sevindirici haberlere ve onları başkalarıyla paylaşmaya delalettir.

Kişinin rüyada kızarmış bir şey yediğini görmesi, hastalığa işarettir şeklinde yorumlanır demişlerdir.

• Rüyada kızartma görmek, zahmet ve meşakkatle, sıkıntılı bir şekilde kazanılan mal ve paraya işaret eder.

Rüyada Haşlanmış Patates Görmek

ruyada haslanmis patates gormek

Rüyada patates haşladığını görmek sağlık ve mutluluğa işaret eder. Kişinin hayatında her ne sıkıntı varsa yakında çözüleceğine ve huzura kavuşacağına işaret eder. Rüya sahibi borcu olan genç bir adam ise yakın zamanda borcunu kapatabileceğini müjdeler. Rüya sahibi ailesi ile sıkıntılı zamanlar geçiriyorsa veya aile fertleri ile arası bozuk olduğu için dertleniyorsa yakın zamanda aile fertleri ile arasının düzeleceğine, ailece yaşadıkları bir sıkıntıdan kurtulacakları anlamına gelir.

Rüyasında patates haşladığını gören kişi yaşlı biriyse ve sağlık sorunları yaşıyorsa yakın zamanda bu sıkıntılardan kurtulacağı anlamına gelir. Rüya sahibi yakın zamanda bir ameliyata girecekse başarılı geçeceğine ve ardından sıkıntısız bir süreç yaşayacağı anlamına gelir

Rüyada Patates Yemeği Görmek

Rüyada patates yemeği yaptığını görmek bolluk ve zenginlik anlamına gelir. Patates birçok farklı şekilde görülebilen bir sebzedir. Kişinin patatesi kullanarak bir yemek yaptığını görmesi yaşadığı sıkıntıların son bulacağını ve hayatındaki iyiliklerin, güzelliklerin çoğalacağı anlamına gelir. Rüyada görmenin bereket anlamına geldiği bir sebze olan patatesle yemek yaptığını görmek, rüya sahibinin hayatındaki güzel şeyleri artıracağı, çevresinden yaptığı işlere dair olumlu geri dönüşler alacağı anlamına gelir.

İmamı Gazali (r.a.) yorumunda; patates görmek rüya sahibinin hayatına bolluk getirir. İşlerinin açılacağına ve kazancının artacağına delalet eder. Başkasının yaptığı bir patates yemeğini yediğini görmek, rüya sahibinin o kişiden bir iyilik ve yardım göreceği, o kişinin sıkıntılarını çözmesine yardım edeceği anlamına gelir.

Rüyada Patates Tarlası Görmek

Rüyada patates tarlası ektiğini görmek bereket anlamaına gelir. Rüya sahibi eğer esnafsa yakın zamanda işlerinin açılacağı ve yoluna gireceği, varsa borçlarını ödeyeceği anlamına gelir. Yakın zamanda bir kişiye yapılan bir iyiliğin çok daha güzel bir şekilde rüya sahibine geri döneceği anlamına da gelir. Yaptığınız yardımlar karşılıksız kalmayacak ve bir gün sizlere çok daha güzel bir şekilde geri dönecektir.

Rüyasında patates tarlası ektiğini  gören genç bir kadınsa ve çocuk sahibi olmak istiyorsa yakın zamanda hamile kalabileceği anlamına gelir. Aileye gelen bebeğin hem rüya sahibine hem de çevresindekilere bereket ve getireceği söylenir. Kişi, rüyasında sadece patates tarlasında dolandığını görüyorsa yakın zamanda kafasını kurcalayan bir konuda çözüm yolunu bulacağına ve çözüm ile birlikte hayatında yeni ve güzel bir döneme girebileceğine işaret eder.

Ayrıca rüyada altın bulmak hakkında bilgilere bakabilirsiniz.

Rüyada Çürük Patates Görmek

Rüyada çürük patates aldığını görme haksız kazanç ve harama delalet eder. Bir yerden çuvalla alınan patateslerin arasından çürük bir veya birkaç tanesinin çıktığını görmek iş yapan kişilerin dikkatli olması gerektiği anlamına gelir. İşyerinde olabilecek hatalara karşı dikkatli olması gerektiği anlamına gelir. Eğer varsa iş hayatındaki rakiplerinin ayağını kaydırmaya çalışabileceğini ve işlerde aksamaya neden olabileceği anlamına gelir.

Rüya sahibi hamile bir kadınsa dikkatli hareket etmesi gerektiği, çocuğuna zarar gelebileceği veya düşük yapabileceği anlamına gelir. Rüyada patates görme genelde hayırlı anlamlara gelen bir durum olsa da alınan patateslerin içinden çürük çıktığını görmek harama işaret eder. Kişinin işlerinin bozulabileceği veya ticaret yapıyor ise birinin hakkının yendiğine şahit olabileceği anlamlarına gelir.

Rüyada Patates Sattığını Görmek

ruyada patates sattigini gormek

Rüyada patates sattığını görmenin yorumu; rüyayı gören kişinin bir başkasına yardımı dokunacağı anlamına gelir. Birden fazla patatesi bir araya getirerek birine verdiğini görmek rüyayı gören kişinin patatesi verdiği kişiye yakın zamanda bir sıkıntısını çözmesi için yardım edeceğine delalet eder. Patatesi alan kişi eğer boynu bükük ve üzgün görünüyorsa başında çok büyük sıkıntılar olduğu anlamına gelir. Ancak rüyada ona patates veren kişi, sıkıntısını çözmesinde veya sıkıntısını dinleyerek yükünü hafifletmesinde yardımcı olur.

Patatesi alan kişinin sıkıntısı borçsa patatesi satan kişinin ona maddi anlamda yardım edeceği veya birlikte bir işe girerek kazançlı bir gelir elde edebileceklerine delalet eder. Bir kişi işsizse ve tanımadığı bir kimseden patates aldığını görüyorsa bu yakın zamanda bir iş bularak gelir elde edeceğine ve büyük sevinçler yaşayacağına işarettir.

Rüyada Patates Soyduğunu Görme

Rüyada elinde patates soyduğunu görme, arzu ve kısmete yorumlanır. Eline bir patates alarak soyduğunu görmek kişinin dileklerinin yakın zamanda gerçekleşebileceğine işaret eder. Rüya sahibi patatesleri tek tek eline alarak, birden fazla patatesi art arda soyuyorsa doğru yolda olduğuna delalet eder. Rüya sahibinin dileklerinin sırayla gerçekleşebileceği ve hayatında büyük mutluluklar yaşadığı bir döneme girebileceği anlamına gelir. Hayatındaki sıkıntılardan yavaş yavaş kurtulacağı ve huzurlu olacağı günlere gireceği anlamına gelir.

Rüyasında ağlayarak patates soyduğunu gören kimseler sahip oldukları sıkıntılardan yavaş yavaş kurtulacakları anlamına gelir. Dertlerini başkalarına açarak çevreden gelen tavsiyelerle de zamanla dertlerinden kurtulacağı veya hafifleyeceği şeklinde yorumlanır. Yakın olunan bir kişiden görülen bir yardım sayesinde rüya sahibinin eli hafifleyebilir ve sıkıntılarına çözüm bulunabilir.

Rüyada Patates Ektiğini Görmek

Rüyada tarlaya patates ektiğini görme rüya sahibinin hayatında çok güzel bir döneme gireceği anlamına gelir. Aile kurmak isteyen genç kadın veya erkeklerin karşılarına iyi kalpli kimselerin çıkacağı ve birlikte mutlu bir yuva kurabileceklerine delalet eder. Evli genç kadınların hamile kalmak istiyorlarsa yakın zamanda hamile kalabilecekleri ve bu müjdeli haberi sevdikleri ile paylaşacaklarına, onlarında bu habere çok sevineceğine işaret eder. Rüyada patates ektiğini görme bereket ve kazanç anlamlarına gelir.

İş yapan kişilerin işlerinin açılacağına ve daha çok kazanacaklarına veya beklemedikleri anda bir yerden bir kazanç elde edecekleri şeklinde yorumlanır. Rüya sahibine veya evliyse eşine beklenmeyen bir anda birisinden bir miras kaldığı öğrenilebilir. Bu miras sayesinde haneye girecek olan maddi kazanç artacak ve aile biraz daha rahata kavuşacaktır. Rüyada patates görme çeşitli yorumlamaları olsa da genellikle olumlu anlamlara gelir. Rüya sahibinin veya çevresinin hayatına huzur ve bereket geleceği şeklinde yorumlanır.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu