Rüyada Altın Bulmak Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada altın görmek rüya sahibinin hayatındaki iyilik ve güzelliklerin artacağı ve işlerinin açılacağı anlamına gelir. Rüyada altın bulmak hayatın her alanında zenginleşmeye delalet eder. Çocuk sahibi olanlara veya olmak isteyenlere hayırlı evlatlar, işyeri olanlara bol kazanç, iş arayanlara iş bulmayı müjdeleyen bir rüyadır. Pek çok açıdan iyilikleri haber verir.

Maddi ve manevi anlamda olumlu gelişmelerin yaşanacağına işaret eder. Yeni iş kurmak üzereyseniz bu işin size maddi kazanç sağlayacağı anlamına gelir. Rüyada altın bulmak, iş sahibi olanların patronlarının yakında kendisine zam müjdesi vereceğine yorumlanır. Dükkan sahibi olanların zamanla işlerinin açılarak güzel kazançlar elde edeceği ve maddi anlamda zenginleşeceği anlamına gelir.

Rüyada Çeyrek Altın Bulmak

Rüyada çeyrek altın bulduğunu görmek kişinin hayatında güzel gelişmeler yaşanacağına dair bir işarettir. Rüya sahibinin aşk hayatında kötü giden şeyler düzelebilir. Küs olunan biriyle barışılabilir. Romantik ve arkadaşlık ilişkilerinde kötü giden durumlar tersine dönebilir ve ilişkileriniz düzelebilir. Çeyrek altın görmek hayatınıza mutluluk geleceğine delalet eder.

Aynı zamanda rüyada altın bulmanın, kişinin ihtiyaç duyduğu veya arayışta olduğu inanca ulaşacağı, imana ereceği anlamlarına da gelir. Kişinin kötülüklerden uzak duracağı, ahlaklı davranışlar sergileyerek çevresindeki insanlara örnek olacağı güzel günlere işaret eder. Güzel ahlak ve inanç konusunda kişinin refaha ereceği, iç huzuru bulabileceğine de işaret eder.

Rüyada Altın Kolye Bulmak

ruyada altin kolye gormek

Rüyada altın kolye bulduğunu görmek kişinin etrafında çok sevilen ve sayılan biri haline geleceğinin bir işaretidir. Çevresindeki insanların rüya sahibine olan ilgileri ve saygınlıkları artacaktır. Sözleri dikkatle dinlenen ve güzel davranışları ile çevredekilere örnek olan biri haline gelecektir. Saygılı ve özgüven sahibi biri olacağınız anlamına gelir. Gelecekte çevreden değer ve sevgi gören biri haline gelebilirsiniz.

Rüyada birinin size altın bir kolye taktığını gördüyseniz bu size kolyeyi takan kişiden bir destek geleceği anlamına gelir. Borcunuz varsa size yardımcı olabilir. Eğer tanımadığınız biriyse yakın zamanda böyle bir dost edinebileceğiniz anlamına gelir. Tanıdığınız ve sevdiğiniz biriyse yine zor bir zamanınızda sizin yanınızda durarak size destek olacaktır. Birinin size altın bir kolye hediye ettiğini veya taktığını görmeniz çevrenizden her daim destek gören ve sevilen biri olduğunuz anlamına gelir.

Rüyada Altın Küpe Bulmak

Rüyada altın küpeye sahip olmak rüya sahibinin hayatını yoluna koyacağına işaret eder. İmamı Caferi-I Sağdık (r.a.) diyor ki; rüyasında birine altın küpe hediye ettiğini gören kişinin bir başkasına bir hayrı dokunacaktır. Rüyada kendinizi sevdiğiniz birine altın bir küpe verirken görmeniz o kişinin zor zamanlar geçirirken yanında olacağınıza ve elinden tutup içinin ferahlamasına yardımcı olacağınızı söyler.

Eğer rüyada tanımadığınız birinden altın bir küpe alıyorsanız bu da birilerinin desteğini ve hayrını göreceğiniz anlamına gelir. Size küpeyi veren zaten tanıdığınız ve etrafınızda olan biriyse sizi her zaman şefkatle dinleyen ve yanınızda olacak birisidir. Çevrenizde zor zamanlarınızda size hep desteğini sunacak iyi kalpli insanlar olduğunu gösterir.

Rüyada Bilezik ve Yüzük Görmek

Rüyada altın bilezik ve yüzük görmek rüya sahibine miras kalacağına delalet eder. Rüya sahibi hiç beklemediği bir anda kendisine yüklü bir miktarda miras kaldığını öğrenebilir. Varlıklı bir akrabanın ölüm haberiyle beraber bilinen bir mirasın resmi olarak zimmete geçmesi de söz konusu olabilir. Altın bilezik görmek rüya sahibinin maddi anlamda refaha ulaşacağı anlamına gelir.

Altın bilezik görmenin kadın ve erkekler için farklı anlamlara geldiği de söylenir. İmamı Gazali (r.a.) yorumuna göre; rüyasında altın bilezik gören erkekler için bu sıkıntılı bir süreci işaret eder. Başındaki bir sıkıntıdan ötürü üzüntüye kapılacağı ve uzun uzun düşünmesi gereken bir sürece gireceği anlamına gelir. Rüyada altın bulmak çoğu zaman iyilik ve güzellik getirdiği söylense de kimi zaman olumsuz anlamlara da gelebilir.

Kadınlar için ise eğer bekarsa rüyada altın yüzük görmenin yakında karşısına çıkan iyi bir kısmet ile birlikte mutlu bir yuva kuracağı anlamına gelir. Evli bir kadının rüyasında altın bir yüzük görmesi yakın zamanda hamile kalacağı ve evin bereketinin artacağı anlamına gelir. Rüyalarda altın görmek mutluluk ve zenginlik getirecek bir şey olarak yorumlanır.

Ayrıca rüyada adet olduğunu görmek bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Rüyada Altın Topladığını Görmek

ruyada altin toplamak gormek

Rüyada yerden altın topladığını görmek rüya sahibinin ardı sıra birçok güzellikle karşılacağı anlamına gelir. Olumlu ve güzel olaylar peşpeşe yaşanarak kişinin mutlu bir dönem geçirmesini sağlar. Bu dönemde edinilen bazı dostluklar uzun süreli olur. Kişinin aşk hayatı yoluna girer. Evleneceği kişi ile bu dönemde tanışabilir. Her şeyin yolunda gideceği bir zaman olur.

Kendini etrafa saçılan altınları toplarken görmek güzel şeylerin olacağına ve mutluluk geleceğine işaret eder. Yerdeki altınları sevdiğiniz insanlarla beraber topladığınızı görüyorsanız bu çevrenizdekilerin de sizin mutluluğunuzdan mutlu olduğu ve sevilen biri olduğunuz anlamına gelir. Sevinçleriniz onlarla paylaştıkça daha da artacaktır.

Rüyada Altın Verdiğini Görmek

Rüyada birisine altın verdiğini görmek rüya sahibinin birilerine faydasının dokunacağı anlamına gelir. Etrafınızdaki insanlara faydalı işler yapacağınızın ve yardımlarda bulunacağınızın işaretidir. Bu yardımların sonucunda da insanların size olan saygı ve sevgisi artacaktır. Gelecekte çok sevilen biri olacağınızın işaretçisi olan bir rüyadır.

Rüyada kocanıza bir altın verdiğinizi gördüyseniz bu ailenizin giderek genişleyeceğinin yani hamile kalabileceğinizin bir işaretidir. Hamilelik, hanenize bereket ve mutluluk getirecektir. Eğer kocanız size bir altın veriyorsa evinizin neşesinin artacağı ve işlerinizin açılacağı, sonucunda da maddi kazancınızın artacağı anlamına gelir. Hanenize giren para miktarı artacak bu da size stressiz ve mutlu bir gelecek olarak geri dönecektir.

Bir dostunuzun size altın verdiğini gördüyseniz bu kişinin size sıkıntılarınızdan kurtulmak konusunda yardımcı olacağı ve zor zamanlarda destekçiniz olacağı anlamına gelir. Borcunuz varsa ödemeniz konusunda yardımcı olacağı veya üzgün olduğunuz bir konuda sizinle dertleşerek içinizin ferahlamasına yardımcı olacağı anlamına gelir.

Rüyada Altın Bozdurmak

Rüyada altın bozdurduğunu görmek kişinin sıkıntılı bir süreç geçirebileceğini gösterir. Genelde olumlu anlamlara gelen ve iyilik, güzellik getirdiği düşünülen altın görmenin olumsuz bir tarafı da olabilir. Eğer rüyanızda altın bozduruyorsanız bu aile içi tartışmalara, akrabalarınızla aranızın bozulacağına ve araya küslüklerin gireceğine delalet ediyor olabilir.

Aynı zamanda maddi anlamda bazı kayıplar yaşayabileceğiniz ve işlerinizin yolunda gitmeyeceği gibi anlamlara gelir. Hanenizden beklemediğiniz bir anda yüklü miktarda para çıkabilir ve bu durum sizi zora sokabilir. Eğer rüyanızda altın bozdururken ağlıyorsanız işleriniz kötü gideceği için bir süre sıkıntılı süreçler geçirmenize, üzülmenize neden olacağı gibi anlamlara gelir. Altın bozdurma işlemi sırasında mutluysanız eğer bu maddi anlamda ufak kayıplar yaşayacağınız ancak sonrasında toparlayacağınız ve rahata kavuşacağınız anlamına gelir.

Rüyada eşinizin sizden habersiz bir şekilde altın bozdurduğunu gördüyseniz, eşinizin sizden bir şey sakladığı, söylemekten çekindiği bir konu olduğu anlamına gelebilir. Size anlatmak istiyor ancak nasıl söyleyeceğini bilemiyor bu yüzden de sizden gizlemek zorunda kalıyor olabilir. Veya size bir konuda yalan söylüyor olabilir. Eşinizin sizden gizli altın bozdurduğunu görmeniz aranızın bozulmasına ve evliliğiniz tehlikeye girmesine sebep olabilir.

Kısacası rüyada altın bulmak hayatınızda birçok iyilik ve güzellik yaşanacağı, işlerin yoluna gireceği, maddi kazançlar yaşayacağınız, manevi olarak huzurlu hissedeceğiniz bir döneme girdiğiniz anlamlarına gelir.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu