Rüya TabirleriY Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Yorgan Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada yorgan görmek ve yıkamak,  farklı durumlar için farklı yorumlanmaktadır. Rüyada yorgan taşımak, kişinin bekar olması veya evli olması sonucu değiştirmektedir. Rüyada mavi yorgan görmek, bu tarz rüyalar genelde erkekler üzerinden hayırlı ve iyi anlamlar ile yorumlanmaktadır.

Rüyada yorgan kucaklamak, bu nedenle daha çok kuvvet ile sonuçlanacağı düşünülmektedir. Rüyada yorgan yakmak, ancak genel olarak hem kadın için hem de erkek için rahata erişmek olarak yorumlamak mümkündür. Bu bakımdan rüyada yorgan katlamak dini yönden çeşitli alimlerce de yorumlanmıştır.

Rüyada yorgan yaptırmak, bekar birisi için rahatlık, dinlenme ve kadın olarak yorumlanmaktadır. Rüyada yorgan bulmak, sıkıntılı zamanlar geçirmekte olan bekar bir erkek bu sıkıntısından yakın zamanda kurtulacak ve nişanlanacaktır. Rüyada yorgan satmak, böylece doğru kararlar ve mantıklı adımlar ile huzura erişmeniz mümkündür.

Cafer-i Sadık (r.a) hazretlerine hem de İmam-ı Nablusi hazretlerine göre rüyada beyaz yorgan görmek, bu rüya hayırlı bir eş olarak tecelli edecektir.

Aynı zamanda İbn-i Şirin (r.a) rüyada beyaz yorgan görmeyi, bilge bir eş ve yüksek bir makam olarak da yorumlamıştır. Bunun yanı sıra evli birisinin ise rüyada yorgana sarılmasını görmesi yorganın durumuna göre değişmektedir ve keyifli huzurlu bir hayat olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yorgan Diktirmek

Rüyada yorgan diktirmek aileden bağımsız olarak alınacak bir karara işaret eder. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur’ki; Eğer yorgan çift kişilik ise birlikte alınacak bir karar var demektir ve bu karar evlilik olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yırtık Yorgan Görmek

Rüyada yırtık yorgan görmek ayrılığa işaret etmektedir. Rüyada yorgan sırımak, birlikte verilen kararların bir olumsuzluğa veya sekteye uğrayacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Eski Yorgan Görmek

Rüyada eski yorgan görmek mutluluğa ve hayırlı bir işe yorulmaktadır. Rüyada yorgan iğnesi görmek, bu bakımdan hakimlik, savcılık veya polislik gibi adaletli bir işte çalışmaya dalalet etmektedir.

Rüyada Kirli Yorgan Görmek

Rüyada kirli yorgan görmek ilişkilerde yaşanacak olan yıpranma ve sıkıntı anlamına gelir. İbni Kesir (r.a) Buyurmuştur’ki; Maddi olarak bazı sıkıntılar meydana gelecektir. Ancak üstesinden gelmeyi başaracaksınız. Ayrıca hayatın geri kalanının sıkıntısız bir şekilde geçeceğine ve duaların kabul olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Yeşil Yorgan Görmek

Rüyada yeşil yorgan görmek bir şeylerden medet ummak olarak tabir olunur. Bu yönüyle alınacak olan bir eşya veya malın şifa vereceği düşünülmektedir. Yeşil renk bu yönüyle şifa anlamına gelmektedir.

Rüyada Yatak Yorgan Görmek

Rüyada yatak yorgan görmek ruhi bir huzursuzluk anlamına gelmektedir. Ancak bu sıkıntı geçicidir. Ardından bir rahatlama ve huzur yaşanacaktır. Bu huzur hiç beklenmeyen bir anda beklenmeyen bir yerden karşınıza çıkacak ve bolluk bereket yaşanacaktır.

Rüyada Yorgan Yıkamak

Rüyada yorgan yıkamak temizliğe işarettir. Bu nedenle kişinin temiz bir eşe veya evli ise temiz bir evlada sahip olması anlamına gelmektedir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur’ki; Ayrıca bu rüya yeniden bir düzen kurmak olarak da tabir edilir. Bu bakımdan kişi yeni bir işe girecek veya işinde farklı yerlere ulaşacaktır.

Rüyada Yorgan Kesmek

Rüyada yorgan kesmek kişinin hayatındaki durumundan dolayı bunalımda olduğunu gösterir. Bir süre sonra bu kişi istenilen hayat düzenine kavuşacak ve arzu ettiği zenginliğe erişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu