Rüyada Yorgan Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada yorgan görmek ve yıkamak,  farklı durumlar için farklı yorumlanmaktadır. Rüyada yorgan taşımak, kişinin bekar olması veya evli olması sonucu değiştirmektedir. Rüyada mavi yorgan görmek, bu tarz rüyalar genelde erkekler üzerinden hayırlı ve iyi anlamlar ile yorumlanmaktadır.

Rüyada yorgan kucaklamak, bu nedenle daha çok kuvvet ile sonuçlanacağı düşünülmektedir. Rüyada yorgan yakmak, ancak genel olarak hem kadın için hem de erkek için rahata erişmek olarak yorumlamak mümkündür. Bu bakımdan rüyada yorgan katlamak dini yönden çeşitli alimlerce de yorumlanmıştır.

Rüyada yorgan yaptırmak, bekar birisi için rahatlık, dinlenme ve kadın olarak yorumlanmaktadır. Rüyada yorgan bulmak, sıkıntılı zamanlar geçirmekte olan bekar bir erkek bu sıkıntısından yakın zamanda kurtulacak ve nişanlanacaktır. Rüyada yorgan satmak, böylece doğru kararlar ve mantıklı adımlar ile huzura erişmeniz mümkündür.

Rüyada Yorgan Görmek İhya

Cafer-i Sadık (r.a) hazretlerine hem de İmam-ı Nablusi hazretlerine göre rüyada beyaz yorgan görmek, bu rüya hayırlı bir eş olarak tecelli edecektir.

Aynı zamanda İbn-i Şirin (r.a) rüyada beyaz yorgan görmeyi, bilge bir eş ve yüksek bir makam olarak da yorumlamıştır. Bunun yanı sıra evli birisinin ise rüyada yorgana sarılmasını görmesi yorganın durumuna göre değişmektedir ve keyifli huzurlu bir hayat olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yorgan Görmek İslami

Rüyada yorgan görmek genel olarak rahatlık ve huzur olarak ifade edilmektedir. Yorgan aynı zamanda seyahat olarak da yorumlanmaktadır. Yorgan gören kimse evinde misafir ağırlar ya da misafirliğe gider. Rüyasında yorgan gören bir kimse vicdani olarak rahat edeceği bir olay ile de karşılaşır.

Rüyada yorgan görmek aynı zamanda temkinli adımlar atmak olarak da yorumlanır. Rüyasında yorgan gören kimse aynı zamanda hayırlı bir evlilik de yapar. Eğer rüya sahibi erkek ise rüyada yorgan görmek çok hayırlı bir kadın ile evlenecektir.

Rüyada Yorgan Görmek

Rüyada Yorgan Görmek Diyanet

Rüyada yorgan görmek diyanet, bayan ve evliliğe delalet eder. Yorgan görmek, aile mutluluğuna işarettir. Bazen de rüyada yorgan görmek, erkek için evleneceği veya evlendiği hatun ile deyim olunur. Rüyasında geceleğin yorganı alıp içerisinde uyuduğunu gören erkek şayet, bir kadınla evleneceğine işarettir. Veya rüyayı gören rahat bir yaşama kavuşur, biçiminde deyim olunur. Rüyada görülen yorgan, rahatlık ve güç ile deyim olunur, biçiminde yorumlar yapılmıştır. Yorgan, güvenlik, rahatlık ve dinlenmeyi temsil eder biçiminde yorumlanır.

Rüyada Yorgan Diktirmek

Rüyada yorgan diktirmek aileden bağımsız olarak alınacak bir karara işaret eder. Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Eğer yorgan çift kişilik ise birlikte alınacak bir karar var demektir ve bu karar evlilik olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Yırtık Yorgan Görmek

Rüyada yırtık yorgan görmek ayrılığa işaret etmektedir. Rüyada yorgan sırımak, birlikte verilen kararların bir olumsuzluğa veya sekteye uğrayacağı anlamına gelmektedir.

Rüyasında yırtık yorgan gören kimse çok sevdiği biri ile ayrılık yaşayabilir. Yorgan kimi zaman da uzaklık olarak da ifade edilir. Eğer kişi rüyasında yırtık yorgan görüyor ise bu durumda ayrılık nedeni ile uzaklık yaşayacaktır.

Rüyada Yeni Yorgan Görmek

Rüyasında yeni ve temiz yorgan gören bir kimse eğer erkek ise temiz ve namuslu bir kadın ile evlilik yapacaktır. Yeni yorgan aynı zamanda alımlı ve güzel bir kadını da ifade eder. Rüya sahibi erkek ise güzel bir kadın ile evlenir, rüya sahibi kadın ise yakışıklı ve dikkat çekici bir erkek ile evlenir.

Rüyada Eski Yorgan Görmek

Rüyada eski yorgan görmek mutluluğa ve hayırlı bir işe yorulmaktadır. Rüyada yorgan iğnesi görmek, bu bakımdan hakimlik, savcılık veya polislik gibi adaletli bir işte çalışmaya dalalet etmektedir.

Rüyada Kirli Yorgan Görmek

Rüyada kirli yorgan görmek ilişkilerde yaşanacak olan yıpranma ve sıkıntı anlamına gelir. İbni Kesir (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Maddi olarak bazı sıkıntılar meydana gelecektir. Ancak üstesinden gelmeyi başaracaksınız. Ayrıca hayatın geri kalanının sıkıntısız bir şekilde geçeceğine ve duaların kabul olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Yeşil Yorgan Görmek

Rüyada yeşil yorgan görmek bir şeylerden medet ummak olarak tabir olunur. Bu yönüyle alınacak olan bir eşya veya malın şifa vereceği düşünülmektedir. Yeşil renk bu yönüyle şifa anlamına gelmektedir.

Rüyada bazen renkler önem taşır. Yorganın yeşil renkte olması sağlık olarak yorumlanır. Yeşil şifa rengidir. Bu nedenle rüyada görülen yeşil yorgan şifa ve sağlık anlamına gelmektedir.

Eğer kişi rüyasında hasta bir şekilde yatıyor ve üzerinde yeşil yorgan örtüyor ise kısa sürede şifa bularak sağlığına kavuşacaktır. Bir kişi üzerine yeşil yorgan örtmek yardım etmek anlamına gelir.

Rüyada Bebek Yorganı

Rüyasında bebek yorganı gören kişi bir hediye alır. Bebek yorganı aynı zamanda müjdeli haber olarak da yorumlanır. Bir kimse bebek yorganı görmüş ise beklemediği anda sürpriz bir olay ile karşılaşarak mutlu olur.

Rüyada Yatak Yorgan Görmek

Rüyada yatak yorgan görmek ruhi bir huzursuzluk anlamına gelmektedir. Ancak bu sıkıntı geçicidir. Ardından bir rahatlama ve huzur yaşanacaktır. Bu huzur hiç beklenmeyen bir anda beklenmeyen bir yerden karşınıza çıkacak ve bolluk bereket yaşanacaktır.

Rüyada Yorgan Yıkamak

Rüyada yorgan yıkamak temizliğe işarettir. Bu nedenle kişinin temiz bir eşe veya evli ise temiz bir evlada sahip olması anlamına gelmektedir. Buhari Şerhi (r.a) Buyurmuştur ‘ki; Ayrıca bu rüya yeniden bir düzen kurmak olarak da tabir edilir. Bu bakımdan kişi yeni bir işe girecek veya işinde farklı yerlere ulaşacaktır.

Rüyada Yorgan Kesmek

Rüyada yorgan kesmek kişinin hayatındaki durumundan dolayı bunalımda olduğunu gösterir. Bir süre sonra bu kişi istenilen hayat düzenine kavuşacak ve arzu ettiği zenginliğe erişecektir.

Rüyada Adam Öldürmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

3 Yorum

  1. rüyada bebek yorganı gördüm sonra icinde bıtırak cıktı yunu rtemizledim acaba iyimidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu