Rüyada Aşık Olmak Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada aşık olmak, manevi anlamda duyduğunuz ihtiyaçların açığa çıkma şekli olarak yorumlanmaktadır. Rüyada aşık olmak istemek, aşık olduğunuz kişiyi tanıyor olmanız yada tanımıyor olmanız gibi durumlar ise rüyanın anlamını değiştirebilir. O yüzden rüyada görülen aşık olmak ve sarılmak durumu görülen şekline göre değerlendirilmelidir.

Rüyasında aşık olduğunu görmek, rüyayı gören için, belâ, üzüntü ve kedere işaretle yorumlanır.

 • Bir kimse Rüyasında “Seni seviyorum” dediğini görse, o adamın rüyayı gören kimseye kızacağına işarettir.
 • Rüyada aşık görmek, iyi veya kötü işleri arzu eden bir kimseyi temsil eder. Çünkü âşık bu işleri isteyen kişi demektir. Rüyada aşık olmuş olduğunu görmek, belâ ve musibete, üzüntü ve kederi temsil eder. Bu nedenle bir kişi Rüyasında aşık olduğunu görse, bu onun bir belâya uğrayacağına veya bir üzüntü ve kedere düşeceğine işarettir.

Rüyada Aşık Olmak İslami Anlamı

Rüyada yaşanan aşık olma durumu için İslam alimleri birçok farklı yorum yapmıştır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada aşık olduğu kızı gören kişi ömrünün sonuna kadar aşk peşinde koşar ve tüm hayatı bu aşktan iyi yada kötü şekilde etkilenir. Rüyada aşık olmak ile ilgili İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; aşık olduğun kişinin seni seviyorum demesi, rüya sahibi azimli ve sabırlı bir şekilde hayatına yön verecektir.

Ayrıca aşık olduğun kişinin annesini görmek, rüya sahibi sadakate çok önem veren biridir şeklinde tarif etmiştir. Diğer bir İslam alimi olan İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; aşık olduğun kişiyi gülerken görmek, o kişi fakir fukaraya sadaka veren ve herkes tarafından sevilen birisi olacaktır. Kirmani (r.a) yorumu ise şöyledir; aşık olduğu kişiyi öpmek, o kişinin hafızası son derece kuvvetli olur ve manevi yönü çok zengindir.

Rüyada Birine Aşık Olmak

Rüyada birine aşık olmak hem iyiye hem de kötüye işaret eder. Bazı rüya alimleri rüyada birine aşık olmanın kişinin bir konuda verdiği emeklerin karşılığını alacağına ve çabasının takdir edileceğine işaret eder. Rüyada birine aşık olmayı olumsuz yorumlayan bazı alimler ise rüyada birine aşık olduğunu görmek rüya sahibine dert ve üzüntü getirir şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada birine aşık olmak aynı zamanda şu anlamlara da gelmektedir;

 • Kişinin hayatının yoluna gireceğine,
 • Emeklerinin ve çabanın karşılığını alacağına,
 • İş hayatında takdir toplayacağına,
 • Karşısına yeni fırsatlar çıkacağına ve bu fırsatları değerlendireceğine,
 • Hoşlandığı kişiden karşılık alacağına,
 • Beklediği adımları almaya başlayacağına

İşaret eder. Rüyada birine aşık olmayı olumsuz yorumlayan alimlerin diğer yorumları ise şunlardır;

 • Kişinin hayatında olumsuzluklar yaşaması,
 • Mutsuz olacağı bir döneme giriş yaptığına,
 • Sıkıntıların üst üste geleceğine ve kişinin çok bunalacağına

Şeklinde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Bir Kıza Aşık Olmak

Rüyada bir kıza aşık olmak rüya sahibinin çok mutlu olacağı ve hayatının yoluna girmesine vesile olacağı çok  güzel haberler alacağına delalet eder. Rüya sahibi kendisi için doğru kişiyi bulur ve mutlu bir evlilik yolunda ilerler. Eğer rüya sahibi evli biriyse bir kız bebeği müjdesi alır.

Rüyada Aşık Olduğunu Görmek Ne Demek?

Rüyada aşık olduğunu görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin istediği şefkati göreceğine ve huzurlu bir hayat yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Aşk Yaşamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada aşk yaşamak hayırlı bir rüyadır ve birçok alim tarafında olumlu yorumlanmaktadır. Rüyada aşk yaşadığını görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibine mutluluk verecek haberler almak,
 • Maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak,
 • İçinde bulunduğu sıkıntılı dönemi atlatmak

Şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Karşılıklı Aşık Olmak

Rüyada karşılıklı aşık olmak İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin değer görmesine, iş hayatında itibare kazanmasına, çevresindeki insanlardan saygı görmesine ve sağlıklı bir yaşam süreceğine delalet etmektedir. Rüyasında karşılıklı âşık olduğunu gören kişi gerçek hayatında da aşk ilişkilerinde karşılıklı durumlar yaşar ve sıkıntı çekmez.

Rüyada Aşkı Hissetmek

Rüyada aşkı hissetmek rüya sahibinin özellikle de iş hayatı hakkında bilgi vermektedir. Rüya sahibinin ağır ve mesaisi fazla olan bir işi olabilir ve bedenen de ruhen de fazlasıyla yorulabilir. Bu rüya bu yorgunlukların biteceğini simgelemektedir. Ve kişi hiç ummadığı kadar iyi yerlere gelir. Rüyada aşkı hissetmek kişinin işinde yükseliş yaşamasını ve bu yükselişle birlikte çok iyi konumlara geleceğini temsil eder.

Rüyada Yakışıklı Birine Aşık Olmak

Rüyada yakışıklı birine aşık olmak rüya sahibi için hayırlı gelişmeler yaşamaya ve hayallerinin peşinden koşmasına delalet eder. Rüyada yakışıklı birine aşık olduğunu gören kişinin sıkıntıları ve dertleri biter hayatında yeni kapılar aralanır ve hayatını mutlu olacağı bir insanla birleştirir.

Rüyada Aşık Olmak Diyanet

Rüyada aşık olmak diyanetin yorumuna göre; rüya sahibinin kalbindeki dileklerin ve isteklerin çok yakın bir zaman içerisinde gerçekleşeceğine, eğer sevdiği ve beğendiği birisi varsa bu kişiden adımlar göreceğine ve hislerini açacağına, rüya sahibi evli ise eşi ile çok mutlu olacağına delalet etmektedir. Rüyada âşık olmak aynı zamanda şu anlamlara da gelmektedir;

 • Kişinin çok arzuladığı bir şeye kavuşacağına,
 • Çaba ve emek verilerek büyük bir mal elde edeceğine,
 • Aile ilişkilerinde huzur ve mutluluğa,
 • İşinde bol kar elde etmeye,
 • Uzun bir yoldan hiç ummadığı bir misafirin gelmesi

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Bir Erkeğe Aşık Olmak

Rüyada bir erkeğe aşık olmak İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin iyilik bulmasına delalet eder. Rüyada bir erkeğe âşık olduğunu gören kişi zor zamanlarında yakın çevresinden büyük destek görür, zorluklardan kurtulup rahata ermeye işarettir.  Rüyada bir erkeğe aşık olmak aynı zamanda şu anlamlara gelmektedir;

 • Kişinin umduğu saygınlığa erişmesine,
 • Mücadelesinin karşılığını almaya,
 • Büyük projelerin içinde yer alıp adını duyurmasına,
 • Nasibinin artacağına ve karşısına iyi bir kısmetin çıkacağına,
 • Kendini toparlayacağına ve hayalleri için adım atacağına,
 • Şansının artacağına,
 • Yakın bir zamanda hediye almaya

İşaret eder.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Öpmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi öpmek, rüya yorumcuları tarafından genellikle mutlu olunacağına ve güzel haberler alınacağına vesile olacak şekilde yorumlanmaktadır. Ayrıca, rüya sahibinin etrafında yer alan kişiler son derece iyi kişilerden oluşur. Size asla zararı dokunmayacak olan bu kişileri yanınızda görmekten büyük bir mutluluk duyabilirsiniz.

Rüyada Eski Aşkını Görmek

Rüyada eski aşkını görmek, şu an yaşamış olduğunuz ilişkinin sona ereceği şeklinde yorumlanmaktadır. Ancak, şu an ilişkisi olmayan kişiler ise yeni bir aşka yelken açabilir. Yani hem olumlu hem de olumsuz manası olan bu rüyayı gören kişiler her türlü duruma hazırlıklı olmalıdır.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Hasta Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi hasta görmek, Diyanet’e ve rüya yorumcularına göre din konusunda yaşadığınız eksiklikleri gösterir. Yani rüyada aşık olduğu kişiyi hasta görenin hayatında birçok olumsuz durum yaşanabilir.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Gülerken Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi gülerken görmek, sizin en kısa zamanda çok mutlu bir haber alacağınız şeklinde yorumlanabilir. Sevdiğiniz kişi çok yakın bir zamanda size sevineceğiniz bir haber verebilir.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Kıskanmak

Rüyada aşık olduğun kişiyi kıskanmak, yakın bir zaman sorunların çıkacağına ve sizi üzecek olan durumların başlayacağına delalet eder.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Başkasıyla Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi başkasıyla görmek, rüya tabircileri tarafından geçmişten gelen bir tehlikenin hayatınızı saracak olması şeklinde değerlendirilir. Rüyasında aşık olduğu kişiyi başkasıyla gören kişinin karşısına çok fazla sıkıntı çıkacağı ve bunalacağı günlerin başlayacağı yaygın olan bir yorumdur.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Ağlarken Görmek

Rüyada aşık olduğun kişiyi ağlarken görmek, rüya yorumcuları tarafından yaşamış olduğunuz sıkıntıların biteceği şeklinde değerlendirilmektedir. Ayrıca rüyada aşık olduğunuz kişiyi ağlarken görmek, aşık olduğunuz kişinin doğru, dürüst ve karakterli bir insan olduğu şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada Aşk Mektubu

Rüyasında aşk mektubu yazdığını görmek rüyayı görenin sevineceğine işarettir.

 • Sevdiği bir kimseden aşk mektubu aldığını görmek, mutluluğa ereceğinize ve sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada Aşık Olduğun Kişiyi Görmek

Rüyada aşık olduğu kişiyi görmek , Rüyayı gören kişinin duygularının çok yoğun olduğuna , aşık olduğu kişiye daha yakın olmak istediğine işaret eder.

Tabi rüyada görmüş olduğunuz eylem ve objelerde bu rüyayı doğru bir şekilde değerlendirmek için çok önemlidir.

Bu rüya bazı yorumculara göre olumlu olurken , bazılarına göre olumsuz olarak tabir edilir.

Eğer rüyada aşık olduğunuz kişiyle beraber güzel konuşmalar yaptığınızı gördüyseniz o zaman onunda sizi sevdiğine fakat gerçek yaşam da zor bir aşk ilişkisi yaşayacağınıza yorulur.

Eğer rüyayı olumlu bir şekilde gördüyseniz hem mutlu olacağınıza hem de bir konuya çok sevineceğinize delalet eder.

Bunun haricinde emellerinize en kısa zaman içerisinde ulaşacağınıza , aşık olduğunuz kişi ile güzel bir iletişim kuracağınıza alamet eder.

Eğer aşık olduğunuz kişini yüzünü göremiyorsanız ya da sesini duyamıyorsanız o zaman aşkınızla ilgili bir beklentiniz olamayacağına işaret eder.

Rüyada Aşık Olunan Kişi ile Tartışmak

Rüyada aşık olduğunuz kişi ile tartışmak genel olarak iyiye ve hayra yorumlanmaz. Rüyada gördüğünüz anlaşmazlıklar , kavga , stres ve tartışmaların aynısı gerçek yaşamda da olur. Sevgilinizle küçük bir tartışma yaşayabilirsiniz.

Rüyada Aşık Olduğu Kişi ile Evlenmek

Rüyada aşık olduğu kişi ile evlenmek , mutlu olduğunuz kişi ile evlenerek son noktayı koyacağınıza , bundan sonra çok mutlu ve huzurlu olacağınıza delalet eder.

Rüyada Matematik Sorusu Çözmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu