Trend

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek Ve Dirilmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek, İnsanlar uyudukları zaman gördükleri rüyaların hangi manaya geldiğini merak etmektedir. Bunun öğrenilmesi için bazı araştırmalar yapmakta ve öğrenme yolunda bir şeyler elde etmek için bir çaba içerisine girdikleri bilinmektedir. Özellikle insanların rüyalarında daha önce hayatlarında veya tanıdığı bildiği bir insanın ölmesi sonrasında canlandığını görmeyi yorumlamaktadır.

Bu rüyanın anlamı görüldüğü gibi kötü olarak değerlendirilmez. Rüyanın sahibi böyle bir rüya görmesi sonrasında feraha ve rahata kavuşacağı olarak düşünebilir. Daha önce hayatında yaşamış olduğu zorluklara göğüs gereceğini ve bunları aşarak daha güzel bir hayatın kendisini beklediği anlamını taşımaktadır.

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek, Gerçek yaşamda ölmüş birini görmek size korku ve üzüntü verebilir. Oysa rüyada ölmüş birini görmek oldukça hayırlı haberler alınacağına işaret etmektedir. Eskiler “ölüden diri haber” diye bir terim kullanmaktadır. Buna göre ölen bir kimseyi görmek birinden hayırlı haber almaya ve müjdeye işaret etmektedir.

Eğer ölen bir kişinin yeniden öldüğünü görmüş iseniz genellikle bu rüya hayırlı olarak yorumlanmaz. Yakın bir tanıdığınız kötü ve üzücü bir haber alabilir ve büyük sıkıntılar içerisine girebilir.

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

İş hayatında ve eğitim hayatında daha yüksek bir noktaya ulaşacağı ve bu noktada sevgili ve saygılı insanlar tarafından karşılanacağı olarak yorumlanır. Ekonomik olarak yapılan yorumda ise insanın feraha ve borçlarından kurtulmuş bir hayata ulaşacağına delalet etmek olarak yorumlanır.

Bu rüyadan sonra zenginleşeceğine ve diğer insanlar tarafından nispetli bir şekilde görüleceği anlamına gelmektedir. Bunun yanında ailesinden veya diğer bir takım insanlar tarafından büyük bir mirasın kendisine kalacağı diyerek de yorumlanabilmektedir.

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek İş Hayatı Açısından Yorumlamak

İnsanların mevcut iş hayatında yaşadığı sorunların kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşacağı ve iş hayatında büyük bir güç sahibi olacağına değerlendirilmektedir. İş hayatında elde ettiği bu büyük güç aracılığı ile birlikte helal olarak kazancını arttıracağı ve ailesi ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat süreceği olarak yorumlanır.

Özellikle bekar insanların böyle bir rüya görmeleri kısmet olarak değerlendirilir. Kişilerin sözlü veya nişanlı olması durumunda yakın bir zamanda bu kişinin evleneceği veya mevcut durumun aile birliği ile sonuçlanacağı olarak yorumlanır.

Rüyada Ölmüş Birinin Yeniden Öldüğünü Görmek Rüyanın Olumsuz Olarak Yorumlanması

İnsanların böyle bir rüya görmesi durumunda olumsuz olarak da yorumlamak mümkündür. Kişinin iş hayatında yaşayacak olumsuz durumların habercisi olarak da yorumlanabilir. İş hayatındaki zorlukların ve sıkıntıların çoğalacağı ve böyle bir durum karşısında sıkıntılı bir hayatın kendisini beklediği anlamına da gelmektedir.

İş yerinde ve çevresinde olan dostlarının böyle bir durum karşısında kendisine husumet besleyeceğine ve düşmanca yaklaşımların ortaya çıkabileceği anlamına gelmektedir. Yakınındaki insanların bu vesile ile gerçek yüzlerine şahit olacağına ve bu insanlar ile arasına mesafe koyacağı anlamına gelmektedir.

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ve Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin öldüğünü görmek ve ağlamak İmam Gazali (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin çok güzel haberler almaya ve hayırlı işlere vesileye olmaya delalet eder. Rüyada birinin öldüğünü görüp ağlamanın diğer anlamları şunlardır,

 • Rüya sahibi sorumluluklarının bilincinde olan olgun bir bireydir.
 • Rüya sahibinin iyi insanlarla dostluk kurduğuna ve bu insanlar tarafından hayal kırıklığına uğramayacağına işaret eder.
 • Kişinin işlerini yoluna koyacağı ve iş alanında yeni atılımlarda bulunacağı şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Uzun ve sağlıklı bir ömür sürmeye işaret eder.
 • Rüya sahibinin ailesinden maddi ve manevi destek alarak zor günleri atlatacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek Diyanet

Rüyada ölmüş birinin tekrar ölmesi Cabir ül Magribi (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin başarılı bir işe girişeceğine ve sosyal hayatında çok aktif olacağına delalet eder. Rüyada ölmüş birinin tekrar ölmesi rüya sahibi eğer bu kişiyi tanıyorsa ve değer verdiği biriyse rüya sahibinin ömrü uzadığı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi rüyasındaki kişiyi çok uzaktan tanıyorsa rüya sahibinin uzun bir yolculuğa çıkacağına delalet etmektedir. Rüyada ölmüş birinin tekrar öldüğünü görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin unutamayacağı güzel anılar yaşayacağına,
 • Bırakmış olduğu bir işe yeniden başlayacağı,
 • Rüya sahibinin iş hayatında karşılaşacağı bir kişinin ona destek olacağı ve büyük bir sıkıntıdan kurtulacağı,
 • Çekilen onca sıkıntıdan sonra sefa sürmeye ve rahata ermeye

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek İhya

Rüyada ölmüş birinin tekrar öldüğünü görmek rüya sahibinin çok umutsuz olduğu ve dallarının kırıldığı bir konuda umutlarının yeniden yeşereceğini ve o konu ile alakalı art arda olumlu gelişmeler yaşayacağına delalet etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibinin birine yapacağı iyilik vesilesiyle alacağı dua sayesinde işlerinin yoluna gireceğine ve düzeleceğine delalet eder.

Rüyada Ölmüş Annenin Tekrar Öldüğünü Görmek İhya

Rüyada ölmüş annenin tekrar öldüğünü görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin küs olduğu eski bir dostundan haber alması ve bununla birlikte küslüklerin son bulacağına delalet eder. Rüyada ölmüş annenin tekrar öldüğünü görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Kişinin hayal ettiği geliri elde etmesine,
 • Maddi ferahlığa erişmesine,
 • Dileklerinin ve isteklerinin gerçekleşmesine,
 • Hayatına yeni bir yön vereceğine,
 • Dargınlıkların bitmesine ve kişinin özellikle de hanesindeki tartışma ve tatsızlıkların son bulmasına

İşaret etmektedir.

Rüyada Ölmüş Babanın Tekrar Öldüğünü Görmek Ve Ağlamak

Rüyada ölmüş babanın tekrar öldüğünü görmek ve ağlamak Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin kendi hayatı hakkında bir karar aşamasından geçeceği ve vereceği kararlar sayesinde hayatında güzel bir dönüm noktası yaşayarak iyi yerlere geleceğine işaret etmektedir. Rüyada ölmüş babasının tekrar öldüğünü gören kişi iş hayatında terfi alabilir, uzun süredir hayal ettiği bir eşyaya sahip olur ve maddi manevi rahatlar.

Rüyada Ölmüş Birinin Tekrardan Öldüğünü Görmek
Rüyada Ölmüş Birinin Tekrardan Öldüğünü Görmek

Rüyada Ölmüş Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek Ve Ağlamak

Rüyada ölmüş birinin tekrar öldüğünü görmek ve ağlamak rüya sahibinin dualarının kabul olacağına, hayatı ve kendi için yeni bir sayfa açacağına, geçim sıkıntısının son bulmasına ve hayallerinin gerçekleşmesine delalet eder. Rüyada ölmüş birinin tekrar öldüğünü görmenin diğer anlamları şunlardır;

 • Rüya sahibinin refah içinde yaşayacağı ve sıkıntı çekmeyeceği bir döneme giriş yapmasına,
 • İyiliklerine karşılık bulacağına,
 • Kişi hayallerini ertelemek yerine gerçekleştirmek için harekete geçmesine,
 • Hayırlı bir haber almaya,
 • Kişinin doğru insan ile birlikte olmasına ve mutlu bir evlilik hayatına,
 • Yüklü miktarda bir mirasın eline geçmesine,
 • Helal kazanç elde etmeye,
 • Kişinin ailesi ile birlikte mutlu ve sağlıklı bir yaşam süreceğine

İşaret etmektedir. Öte yandan bazı rüya alimleri bu rüyayı olumsuz şekilde yorumlamışlardır bu olumsuz anlamlar şunlardır;

 • Kişinin çok yakın bir dostu ile arasının bozulacağına,
 • Aile içerisinde tartışmalar ve kavgalar yaşanacağını ve bununla birlikte aile içerisinde büyük huzursuzluklar olacağına,
 • Bazı insanlarla aralarına mesafe koymak zorunda kalacağı,
 • Tatsız durumlar içerisinde kalacağı ve kendini ifade edemeyeceği,
 • Hayatında birçok zorluk göreceği,
 • Sıkıntıların ve dertlerin bitmeyip günden güne çoğalacağı,
 • Hayır görünen bir işin sonunda şer çıkması,
 • Rüya sahibinin eşi veya sevgilisi ile alakalı büyük hayal kırıklıkları yaşayacağı,
 • Bir sırrın ortaya çıkmasıyla hanedeki huzur bozulacağı,
 • Çok sevilen ve çok değerli bir eşyanın kaybolması

Şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Ölmüş Dedenin Tekrar Öldüğünü Görmek

Rüyada ölmüş dedenin tekrar öldüğünü görmek İmamı Nablusi (r.a) tabirine göre; rüya sahibinin hayatında yanlış kararlar alıp sonrasında çok pişman olacağı anlamına gelir. Ama aynı zamanda rüyada görülen ölmüş dedenin yeniden ölmesi rüya sahibinin çok yakını olduğu birinden güzel bir haber alacağı şeklinde yorumlanmıştır. Aynı zamanda rüya sahibinin geçmişte yaşadığı güzel anılara ve çocukluk zamanlarına özlem duyduğuna işaret eder.

Rüyada Ölmüş Anneannenin Tekrar Öldüğünü Görmek

Rüyada ölmüş anneannenin tekrar öldüğünü görmek rüya sahibinin bolluk ve bereket içinde yaşayacağına, hayatındaki her şeyin güzel bir şekilde ilerleyeceğine, düzeninin bozulmayacağına, huzurlu ve mutlu bir yaşam süreceğine delalet eder. Rüyada ölmüş anneannesinin tekrar öldüğünü gören rüya sahibi hayatındaki mevcut problemlere çözüm bulur ve dertlerinden kurtulur. Bu rüya aynı zamanda kişinin çok neşeli olacağı ve bu pozitif enerjiyi çevresindeki insanlara da yansıtacağı güzel bir döneme gireceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Ölünün Dirilmesi

Rüyada ölen bir kişinin dirildiğini görmeniz genellikle hayırlı haberler olarak yorumlanmaktadır Ölen kişinin yeniden dirilmesi alacağınız hayırlı bir haber olduğuna ve kısmet ile yorumlanmaktadır.

Rüyada Ölen Kişiden Hediye Almak

Ölen bir kişinin yeniden dirilmiş olduğunu görmüşseniz ve eğer bu kişiden bir hediye almışsanız bu rüya hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Ölen bir kişiden hediye almak ne kadar hayırlı ise ölen bir kişiye bir emanet ya da hediye vermek bir o kadar hayırsız olarak yorumlanmaktadır. Ölen bir kişinin size ekmek gibi yiyecek vermesi kısmet ve para olarak yorumlanır.

Rüyada Ölen Kişi İle Konuşmak

Rüyada daha önce ölmüş bir tanıdığını görmeniz ve bu kişi ile konuşmanız hayırlı bir haber alacağınız anlamına gelmektedir. Kişinin öldüğünü bildiğiniz halde konuşuyor olmanız iş hayatınız ya da evlilik gibi kısmetli işlerde hayırlı haberler demektir.

Rüyada Ölü Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

84 Yorum

 1. Rüyam da hortum çıktı evim harabe oldu camlar kırıldı benim elbiselerim bile üzerimden çıktı eşime ve bana hiç birşey olmadı bu rüyayı rorumlar mısınız şimdiden çok teşekkür ederim

 2. Merhabalar, dedem öleli 8 ay oldu, babaannem ise sağ rüyamda dedem ve babannemin ölü olarak tabutlarının evimizde olduğunu ardından ise ikisininde dirildiğini gördüm. Yüzlerini seviyordum dedem hem yorgun hem de mutlu görünüyordu

 3. Rahmetli abimi tekrar vefat etmiş şekilde eve getirdiler kefeni açtık abimi yıkamak için ama abimin omuz bölümleri çürümüş tü bu rüyayı yorumlarsanız çok minnettar olurum teşekkürler

 4. Merhaba rüyamda 8 yıl önce vefat eden amcamı tekrar öldüğünü gördüm ve çok ağlıyordum

 5. merhaba

  arkadaşım rüyasında benim vefat etmiş annemi kefenli ve gözlerinde yeşil kumaşla kapatılmış yerde yatarken resmini görmüş resmi arkadaşıma ben göndermişim ve beni aramış ben annemin öldüğünü ve memlekete cenazeye gideceğimi söylemişim
  lütfen yorumlarmısınız , teşekkürler

 6. Rüyamda 9 ay önce mefat eden babamı tekrar ölürken ve yatağının içinde namazla seriliydi kefenide gıri kumaştı hareket edip konusuyordu

 7. Yaklaşık bir buçuk yıl önce kanserden kaybettiğim halamı rüyamda yeniden öldüğünü gördüm ve eşimin amcasının oğluna halamdan dolayı baş sağlığı diliyorum bu rüya ne anlama geliyor

 8. Rüyamda eşim öluyo ve mezarlığa defnediyoruz bi süre sonra geliyo eve kefenle benim daha 3 günün varmiş diyo üşüyorum diyo çok etkilendim

 9. Ruyamda olmus babaannemin oldugunu gorup agliyorum bi tarafdanda komsumuz olmus onunda arka arkaya kalabalik arabalarla cenazesinin camiye geldigini goruyorum

 10. İki defadır aynı ruyayı görüyorum gerçekte ölen amcamın rüyamda tekrar olmesi ne anlama geliıyo

 11. annem 4 takdir ölmüş ben onu yeniden öldüyünü gördüm ve çok ağladım

 12. Mrb Ben Özgür 2 Aylik Evliyim Ankarada Yasiyorum 23 yasindayim Dun gece Ruyamda Akrabam Olmayam Ama Cok iyi Tanidigim bi (Çolak) Amca Vardi Koyden Gecen Sene Veya Ondan Onceki Sene Ölmustu tam Hatirlamiyorum.Dun gece ruyamda koydeyiz ve kalabalik var ve o (Çolak) amcayi herkez yikadi hazirladilar.Ve yaninda bizim koylu bi ( Dado) amcayida gordum o suan yasiyo ama onuda musalla tasinda gormustum.( Colak amca) bi anda oksurmeye baslayip bogazindaki seyi cikardi vee ohh cok sukur kurtuldum dedi.Ve buna şasirirken daha cok sasirdigim musalla tasinda gordugum (Dado ) Amca ona Cok sukur iyi kurtuldun demesiydi. Bu ruyadan cok etkilendim lutfen yardimci olun.

 13. Rüyamda ölmüş olan annemin mezarından mum alevine benzer bir ateş çıktı ve bir delik açıldı sonrada annem hortladı, bende korkarak kaçtım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu