Rüyada Terazi Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada terazi görmek Diyanete göre yorumu; iman ve ahlak güzelliğine, işlerinde adalet ve doğruluktan ayrılmamaya, edep ve haya ile bir ömür sürmeye dalalet etmektedir. Bazen de rüyada terazide tartılmak, insaflı ve adaletli bir hakim ile yorumlanır. Terazinin kefeleri hakimin kulaklarına dalalet eder. Terazi herhangi bir yöne meyilli değilse tam ve doğru ise, adaletli bir hakime dalalet etmektedir. İslam alimlerine göre bu rüya çok farklı şekillerde yorumlanmaktadır.

İmam Nablusi (r.a) tarafından yapılan rüya yorumlarına göre rüyada terazi görmek karar verilmesi gereken önemli bir konuya rivayet etmektedir. Rüyada görülen terazi eşit ise akıl ve mantığın süzgecinden eşit olarak geçirildikten sonra isabetli karar verileceğine dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya hakemlik yapmaya dalalet eder.

Rüyada Terazi Görmek İhya

Rüyada terazi görmek, mala işaret olarak zenginlikle, yani zenginliğe işaretle yorumlanır.

• Fakirlik çeken, geçim sıkıntısı içinde bulunan bir kimse, Rüyasında terazide bir şeyler tartıyormuş olduğunu görse, görmüş olduğu bu Rüyası, onun geçim sıkıntısından kurtulacağına ve işlerinin düzelip zengin olacağına işarettir.

• Memur olan maaşla geçimini temin eden bir kimse, Rüyasında terazi görse veya terazide bir şey tarttığını veya
tartıldığını görse, gördüğü bu Rüya onun maaşının artacağına işaret eder, şeklinde yorumlanır. Bu Rüyayı gören
kimse, yevmiyeli çalışan biri ise, yevmiyesi (günlük alacağı) artar veya artacağına işarettir.

• Ticaretle uğraşan (tüccar olan) bir kimse, Rüyasında terazi görse, gördüğü bu Rüyası, onun kazancının artacağına, ticaretinde bol kazanacağına, yaptığı ticaretin bol kâr ettireceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Terazi Görmek

Rüyada mizan-terazi görmek, doğru ve adalet sahibi ve kuvvetli iman sahibi ile yorumlanır.

• Bir kimsenin rüyada kıyamet günü mizanın kurulmuş olduğunu görmesi, zulmün kalkacağına ve adaletli günlerin
geldiğine veya geleceğine işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyasında amellerinin mizana konulduğunu ve iyiliklerinin ağır geldiğini görmek, rüya sahibinin dünya ve ahirette durumunun iyi olacağına işaret eder denmiştir. Rüyasında günahlarının ağır geldiğini görmek ise, bu yorumun tersiyle yorumlanır demişlerdir.

Rüyada ölçek görmek, zarar ve ziyan ile geçecek bir seneye veya kötülükler dolu ve sıkıntılar ile geçecek bir seneye işaretle yorumlanır.

Rüyada terazi görmek

Rüyada terazi görmek, adalete işaretle yorumlanır. Rüyada terazi görmek, adalet, denklik (müsavat) hakim,
mahkeme başkanı (reis), Kur’an-ı Kerim ve mühendisi temsil eder, biçiminde deyim olunur.

• Rüyasında doğru bir terazi görmek, adil hakime, adalet sahibi bir reise (başkana) işaretle deyim olunur.

• Rüyasında eğik bir terazi görmek, adaletsizlik, hükümet işlerinde hainlik ve hainlik olduğuna işaretle yorumlanır.

• Rüyada terazi görmek, yoksul bir kimse için zenginliğe, bol rızka işarettir, biçiminde deyim olunur.

• Rüyada görülen terazi (ölçek-ölçü) görmek, ara sıra de içinde bulunan, kalbinde olan şeyi yahut şeyleri koruma ettiğinden ötürü eşe (zevceye) işaret olarak deyim olunur.

• Bir kimse Rüyasında elinde terazi bulunduğunu görse, bu rüyası o kimsenin dine elverişli, peygamberimizin sünnetine elverişli, yanlışsız birkimse olduğuna işarettir.

Rüyada Terazi Almak

Rüyada terazi almak, önemli bir meselede kararlarına başvurulmasına, tarafsız olarak bir konuda hakemlik yapılmasına, adalete ve eşitliğe dalalet etmektedir. Atılan adımların doğru yoldan şaşmayacağına dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya devlet kapısında bir iş sahibi olacağına dalalet etmektedir.

Rüyada Terazi Bulmak

Rüyada terazi bulmak, bulunan terazi doğru ve eşit tartıyor ise iyi ve adaletli insanlarla karşılaşmaya, iyi işler yapmaya hayırlı ameller işlemeye ve haksızlıklardan uzak kalmaya dalalet eder. Yapılan iyiliklerin gün gelip karşılığının alınacağına, refah dolu ve güzel bir hayatın olacağına da yorulan bir rüyadır.

Rüyada Teraziye Çıkmak

Rüyada teraziye çıkmak, geleceğini etkileyecek büyük işler yapmaya yorulur. Bu işleri yaparken de kalbinin sesini dinlemeye, vicdanını tartmaya ve kuldan utanıp Allah’tan korkarak adımlarını atmaya dalalet etmektedir. Bu rüya kişinin kendisini ölçüp biçmesinin en açık delilidir.

Rüyada Bozuk Terazi Görmek

Rüyada bozuk terazi görmek, kul hakkına girmeye yorulur. Şer rüyalardan biridir. Nefsine uymaya, hak yemeye, kalp kırmaya, kırdığı kalpleri tamir etmeden yoluna devam etmeye, başkalarının rızkını yemeye dalalet eder.

Rüyada Kırık Terazi Görmek

Rüyada kırık terazi görmek, baştaki kişinin hastalanması ve ölmesi manasına gelmektedir. Baştaki kişiden kastedilenin ne olduğu bilinmemektedir. Bu kişi devlet yöneticisi de olabilir, iş yerinde patronunuz da olabilir. Ancak başta adaletin sağlanmasından sorumlu olan kişinin akıbetine yorulur.

Rüyada Altın Terazi Görmek

Rüyada altın terazi görmek, genel olarak hayra yorulan rüyalardan kabul edilmez. Altın terazi, vücudun herhangi bir yerindeki eksikliğe dalalet etmektedir. Bu eksiklik sebebiyle üzülmek ve isyana başvurmakla yorumlanan bir rüyadır.

Rüyada Eski Terazi Görmek

Rüyada eski terazi görmek, eve yakın zamanda gelecek olan ya da gelmiş olan istenmeyene bir misafire dalalet eder. Bazen de bu rüya kaybolan bir eşyaya ve bu eşyanın boş yere aranmaması gerektiğine dalalet eder. İş yeri ortamında yaşanacak olan büyük tartışmalara, işten çıkarılmaya ya da çıkmaya bunun ardından gerçekleşecek uzun bir yolculuğa dalalet eder.

Rüyada Kantar Görmek

Rüyada kantar görmek, alnına sürülmüş bir lekeye, bu lekenin haksız yere sürülmüş olduğuna ve günü gelince ispatlanacağına dalalet etmektedir. Gün gelince pek çok insan özür dileyecek ve pişmanlığını dile getirecektir. Rahatlamaya, huzur bulamaya da yorulan bir rüyadır.

Rüyada Terazici Görmek

Rüyada görülen terazici, kadıya (hakime) işaretle yorumlanır. Terazinin başında durup terazideki ölçüleri dikkat göstermeyen terazici, mahkemede hükümlerini adâlet ve hakkaniyet üzere vermeyen kadı veya şimdiki tabiriyle hâkime temsil eder. Terazicinin eksikleri veya düzgün ölçülü olması, o yerin, o bölgenin hakiminin veya hakimlerinin mahkeme kararlarındaki zulümleri (haksızlıkları) veya adâlet üzere olan kararlarına işarettir.

• Bir kimse, Rüyasında bir terazicinin tarttıklarını eksik olarak tarttığını görse, gördüğü bu Rüyası, o beldenin, o
mahallin (o yerin) hakiminin, verdiği mahkeme kararlarında haksızlık (zulüm) ettiğine işaret eder.

Terazinin başındaki görevlinin (terazicinin) tarttığı şeyi veya şeyleri doğru ve tam olarak tarttığını görmek ise, o mahallin (o yerin) hakimlerinin veya hakiminin, adaletli (âdil) bir kimse olduğuna işarettir, şeklinde tabir olunur.

Rüyada Ölçmek

Rüyada kol (kulaç) veya karış ile bir şeyin uzunluğunu ölçtüğünü görmek, yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

• Bir kimse, Rüyasında karışla bir elbiseyi veya bir duvarı veya bir yeri ölçtüğünü görmesi, yolculuğuna, yani bu rüyayı gören kimse bir yolculuğa çıkar, şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında bir çölü ölçtüğünü gören kimse, üzüntü, keder ve sıkıntıdan kurtulur ve ferahlar, gönül ferahlığına erer, şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında bir yolu ölçtüğünü görmek, ölçtüğü yol kadar yolculuk yapar, şeklinde tabir olunur.

• Rüyasında yeşil bir ovayı ölçtüğünü gören kimse, ibadetlerine önem veren dindar bir kimse olacağına işarettir.

Rüyada Işık Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu