Rüya TabirleriT Harfi Rüya Tabirleri

Rüyada Terazi Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada terazi görmek Diyanete göre yorumu; iman ve ahlak güzelliğine, işlerinde adalet ve doğruluktan ayrılmamaya, edep ve haya ile bir ömür sürmeye dalalet etmektedir. Bazen de rüyada terazide tartılmak, insaflı ve adaletli bir hakim ile yorumlanır. Terazinin kefeleri hakimin kulaklarına dalalet eder. Terazi herhangi bir yöne meyilli değilse tam ve doğru ise, adaletli bir hakime dalalet etmektedir. İslam alimlerine göre bu rüya çok farklı şekillerde yorumlanmaktadır.

İmam Nablusi (r.a) tarafından yapılan rüya yorumlarına göre rüyada terazi görmek karar verilmesi gereken önemli bir konuya rivayet etmektedir. Rüyada görülen terazi eşit ise akıl ve mantığın süzgecinden eşit olarak geçirildikten sonra isabetli karar verileceğine dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya hakemlik yapmaya dalalet eder.

Rüyada Terazi Görmek İhya

Rüyada terazi görmek, mala işaret olarak zenginlikle, yani zenginliğe işaretle yorumlanır.

• Fakirlik çeken, geçim sıkıntısı içinde bulunan bir kimse, Rüyasında terazide bir şeyler tartıyormuş olduğunu görse, görmüş olduğu bu Rüyası, onun geçim sıkıntısından kurtulacağına ve işlerinin düzelip zengin olacağına işarettir.

• Memur olan maaşla geçimini temin eden bir kimse, Rüyasında terazi görse veya terazide bir şey tarttığını veya
tartıldığını görse, gördüğü bu Rüya onun maaşının artacağına işaret eder, şeklinde yorumlanır. Bu Rüyayı gören
kimse, yevmiyeli çalışan biri ise, yevmiyesi (günlük alacağı) artar veya artacağına işarettir.

• Ticaretle uğraşan (tüccar olan) bir kimse, Rüyasında terazi görse, gördüğü bu Rüyası, onun kazancının artacağına, ticaretinde bol kazanacağına, yaptığı ticaretin bol kâr ettireceğine işaretle yorumlanır.

Rüyada Terazi Görmek

Rüyada Terazi Almak

Rüyada terazi almak, önemli bir meselede kararlarına başvurulmasına, tarafsız olarak bir konuda hakemlik yapılmasına, adalete ve eşitliğe dalalet etmektedir. Atılan adımların doğru yoldan şaşmayacağına dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya devlet kapısında bir iş sahibi olacağına dalalet etmektedir.

Rüyada Terazi Bulmak

Rüyada terazi bulmak, bulunan terazi doğru ve eşit tartıyor ise iyi ve adaletli insanlarla karşılaşmaya, iyi işler yapmaya hayırlı ameller işlemeye ve haksızlıklardan uzak kalmaya dalalet eder. Yapılan iyiliklerin gün gelip karşılığının alınacağına, refah dolu ve güzel bir hayatın olacağına da yorulan bir rüyadır.

Rüyada Teraziye Çıkmak

Rüyada teraziye çıkmak, geleceğini etkileyecek büyük işler yapmaya yorulur. Bu işleri yaparken de kalbinin sesini dinlemeye, vicdanını tartmaya ve kuldan utanıp Allah’tan korkarak adımlarını atmaya dalalet etmektedir. Bu rüya kişinin kendisini ölçüp biçmesinin en açık delilidir.

Rüyada Bozuk Terazi Görmek

Rüyada bozuk terazi görmek, kul hakkına girmeye yorulur. Şer rüyalardan biridir. Nefsine uymaya, hak yemeye, kalp kırmaya, kırdığı kalpleri tamir etmeden yoluna devam etmeye, başkalarının rızkını yemeye dalalet eder.

Rüyada Kırık Terazi Görmek

Rüyada kırık terazi görmek, baştaki kişinin hastalanması ve ölmesi manasına gelmektedir. Baştaki kişiden kastedilenin ne olduğu bilinmemektedir. Bu kişi devlet yöneticisi de olabilir, iş yerinde patronunuz da olabilir. Ancak başta adaletin sağlanmasından sorumlu olan kişinin akıbetine yorulur.

Rüyada Altın Terazi Görmek

Rüyada altın terazi görmek, genel olarak hayra yorulan rüyalardan kabul edilmez. Altın terazi, vücudun herhangi bir yerindeki eksikliğe dalalet etmektedir. Bu eksiklik sebebiyle üzülmek ve isyana başvurmakla yorumlanan bir rüyadır.

Rüyada Eski Terazi Görmek

Rüyada eski terazi görmek, eve yakın zamanda gelecek olan ya da gelmiş olan istenmeyene bir misafire dalalet eder. Bazen de bu rüya kaybolan bir eşyaya ve bu eşyanın boş yere aranmaması gerektiğine dalalet eder. İş yeri ortamında yaşanacak olan büyük tartışmalara, işten çıkarılmaya ya da çıkmaya bunun ardından gerçekleşecek uzun bir yolculuğa dalalet eder.

Rüyada Kantar Görmek

Rüyada kantar görmek, alnına sürülmüş bir lekeye, bu lekenin haksız yere sürülmüş olduğuna ve günü gelince ispatlanacağına dalalet etmektedir. Gün gelince pek çok insan özür dileyecek ve pişmanlığını dile getirecektir. Rahatlamaya, huzur bulamaya da yorulan bir rüyadır.

Rüyada Terazici Görmek

Rüyada görülen terazici, kadıya (hakime) işaretle yorumlanır. Terazinin başında durup terazideki ölçüleri dikkat göstermeyen terazici, mahkemede hükümlerini adâlet ve hakkaniyet üzere vermeyen kadı veya şimdiki tabiriyle hâkime temsil eder. Terazicinin eksikleri veya düzgün ölçülü olması, o yerin, o bölgenin hakiminin veya hakimlerinin mahkeme kararlarındaki zulümleri (haksızlıkları) veya adâlet üzere olan kararlarına işarettir.

• Bir kimse, Rüyasında bir terazicinin tarttıklarını eksik olarak tarttığını görse, gördüğü bu Rüyası, o beldenin, o
mahallin (o yerin) hakiminin, verdiği mahkeme kararlarında haksızlık (zulüm) ettiğine işaret eder.

Terazinin başındaki görevlinin (terazicinin) tarttığı şeyi veya şeyleri doğru ve tam olarak tarttığını görmek ise, o mahallin (o yerin) hakimlerinin veya hakiminin, adaletli (âdil) bir kimse olduğuna işarettir, şeklinde tabir olunur.

Rüyada Işık Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu