Rüyada Terazi Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Terazi görmek ne demek?

Rüyada Terazi görmenin Dini ve İslami anlamı; Rüyada Terazi görmek hakkında Ünlü İslam Alimlerinin Diyanete göre, kadın ve erkekler için tabirlerini ilgili yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada terazi görmenin Diyanete göre yorumu; iman ve ahlak güzelliğine, işlerinde adalet ve doğruluktan ayrılmamaya, edep ve haya ile bir ömür sürmeye dalalet etmektedir. Bazen de rüyada terazide tartılmak, insaflı ve adaletli bir hakim ile yorumlanır. Terazinin kefeleri hakimin kulaklarına dalalet eder. Terazi herhangi bir yöne meyilli değilse tam ve doğru ise, adaletli bir hakime dalalet etmektedir. İslam alimlerine göre bu rüya çok farklı şekillerde yorumlanmaktadır.

İmam Nablusi (r.a) tarafından yapılan rüya yorumlarına göre rüyada terazi görmek karar verilmesi gereken önemli bir konuya rivayet etmektedir. Rüyada görülen terazi eşit ise akıl ve mantığın süzgecinden eşit olarak geçirildikten sonra isabetli karar verileceğine dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya hakemlik yapmaya dalalet eder.

Rüyada Terazi Almak

Rüyada terazi almak, önemli bir meselede kararlarına başvurulmasına, tarafsız olarak bir konuda hakemlik yapılmasına, adalete ve eşitliğe dalalet etmektedir. Atılan adımların doğru yoldan şaşmayacağına dalalet etmektedir. Bazen de bu rüya devlet kapısında bir iş sahibi olacağına dalalet etmektedir.

Rüyada Terazi Bulmak

Rüyada terazi bulmak, bulunan terazi doğru ve eşit tartıyor ise iyi ve adaletli insanlarla karşılaşmaya, iyi işler yapmaya hayırlı ameller işlemeye ve haksızlıklardan uzak kalmaya dalalet eder. Yapılan iyiliklerin gün gelip karşılığının alınacağına, refah dolu ve güzel bir hayatın olacağına da yorulan bir rüyadır.

Rüyada Teraziye Çıkmak

Rüyada teraziye çıkmak, geleceğini etkileyecek büyük işler yapmaya yorulur. Bu işleri yaparken de kalbinin sesini dinlemeye, vicdanını tartmaya ve kuldan utanıp Allah’tan korkarak adımlarını atmaya dalalet etmektedir. Bu rüya kişinin kendisini ölçüp biçmesinin en açık delilidir.

Rüyada Bozuk Terazi Görmek

Rüyada bozuk terazi görmek, kul hakkına girmeye yorulur. Şer rüyalardan biridir. Nefsine uymaya, hak yemeye, kalp kırmaya, kırdığı kalpleri tamir etmeden yoluna devam etmeye, başkalarının rızkını yemeye dalalet eder.

Rüyada Kırık Terazi Görmek

Rüyada kırık terazi görmek, baştaki kişinin hastalanması ve ölmesi manasına gelmektedir. Baştaki kişiden kastedilenin ne olduğu bilinmemektedir. Bu kişi devlet yöneticisi de olabilir, iş yerinde patronunuz da olabilir. Ancak başta adaletin sağlanmasından sorumlu olan kişinin akıbetine yorulur.

Rüyada Altın Terazi Görmek

Rüyada altın terazi görmek, genel olarak hayra yorulan rüyalardan kabul edilmez. Altın terazi, vücudun herhangi bir yerindeki eksikliğe dalalet etmektedir. Bu eksiklik sebebiyle üzülmek ve isyana başvurmakla yorumlanan bir rüyadır.

Rüyada Eski Terazi Görmek

Rüyada eski terazi görmek, eve yakın zamanda gelecek olan ya da gelmiş olan istenmeyene bir misafire dalalet eder. Bazen de bu rüya kaybolan bir eşyaya ve bu eşyanın boş yere aranmaması gerektiğine dalalet eder. İş yeri ortamında yaşanacak olan büyük tartışmalara, işten çıkarılmaya ya da çıkmaya bunun ardından gerçekleşecek uzun bir yolculuğa dalalet eder.

Rüyada Kantar Görmek

Rüyada kantar görmek, alnına sürülmüş bir lekeye, bu lekenin haksız yere sürülmüş olduğuna ve günü gelince ispatlanacağına dalalet etmektedir. Gün gelince pek çok insan özür dileyecek ve pişmanlığını dile getirecektir. Rahatlamaya, huzur bulamaya da yorulan bir rüyadır.

  Rüyada Tütün Görmek Ekmek ve Sarmak Neye işarettir?
0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.