Rüyada Işık Görmek

Rüyada Işık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ışık görmek, rüyayı gören kişinin mutlu günler geçireceğine , mutlu olacağına ve aydınlık günlere işaret eder.  Bunun haricinde sıkıntılardan kurtulacağına , çekmiş olduğu zahmetlerden ve çilelerden kurtulup feraha kavuşacağına, her türlü acının en kısa zaman içerisinde dineceğine ve her türlü yaranın yavaş yavaş iyileşip kapanacağına yorulur.

Rüyayı gören kişi geçmiş zamanda yaşamış olduğu acılardan ve sıkıntılardan artık kurtulacağına , bundan sonra yaşamış olduğu günlerin tadını çıkaracağına ve sabırlı birisi olacağına alamet eder.

Bazı rüya tabircilerine göre , Yüce Allah’ın kendisinden yana olacağına , işlerinizde bir çıkmaza girdiğiniz zaman Allah’ın size el uzatacağına , cehennemden ve karanlıktan sizi çekip kurtaracağına yorarlar. Rüyada ışık görmek genel olarak ilme , aydınlığa ya da elçiye yorumlanır.

Rüyada Işık Görmek Diyanet

Rüyada ışık görmek genellikle güzele ve hayra yorumlanan rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişi gerçek yaşam da yaşamış olduğu güçlüklerden kurtulup feraha kavuşacağına , parlak bir geleceğinizin olacağına , geçiminizin kolay olacağına ve yaşamış olduğunuz her türlü acının artık son bulacağına işaret eder. Bunun yanı sıra geçmiş zaman da yaşadığınız can sıkıcı ve üzücü şeyleri artık geride bırakıp yeni bir sayfa açacağınıza delalet eder.

Rüyada ışık yaktığınızı gördüyseniz , hem istek hem de arzularınıza yakın zaman içinde kavuşacağınıza , parlak bir geleceğinizin olacağına , hedeflerinize kavuşacağınıza ve helal yoldan para kazanacağınıza yorulur. Rüyada ışık kapatmak genel olarak kişinin her konuda başarısız olacağına ve bu yüzden büyük bir hayal kırıklığına uğrayacağına delalet eder.

Bazı rüya yorumcularına göre , umudunuzu yitireceğinize , karamsarlık içerisinde olacağınıza ve mutsuz bir yaşam süreceğinize alamet eder. Rüyada ışık topu gördüyseniz , gerçek yaşam da hayırlı işler yapacağınıza , iç huzura ve rahata kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada gecenin tam ortasında ışık olduğunu gördüyseniz , sıkıntıları artık geride bırakacağınıza , hastaysanız şifa bulacağınıza ve bazı konularda aklanacağınıza yorulur. Rüyada ateş ışığı gördüyseniz , birisinden acele bir haber alacağınıza ya da sürprizlerle karşı karşıya kalacağınıza işaret eder. Rüyada şafak ışık görmek genel olarak rüyayı gören kişinin çok başarılı olacağına alamet eder.

Rüyada Işık Görmek İhya Rüya Tabirleri

Rüyada ışık görmek, evlâda ve çocuğa işaretle yorumlanır. Yanmış ışık görmek ise sıhhat ve sağlığa işaret eder. Bir kimsenin hanımı hamile olduğu bir zamanda bu ışık Rüyası görse, onun hanımı bir erkek çocuk dünyaya getirir veya getireceğine işaretle yorumlanır. Yine, hamile bir kadın, böyle bir Rüyayı görse, yine aynı şekilde tabir edilir.

• Hasta bir kimse, Rüyasında evinde veya odasında yanmakta olan bir ışığın söndüğünü veya sönmüş olduğunu görse, onun bu Rüyası kendisinin (Rüyayı görenin) ölümünün yakın olduğunu (yani öleceğine) işaretle yorumlanır.

• Rüyada yanmakta olan (ışık veren) bir ışık (yanan bir kandil) görmek, emniyet ve selâmete kavuşmaya, ferahlık ve geçim bolluğu ile mutluluğa işaret eder.

• Bir kimse, Rüyasında yanan bir ışığın söndüğünü görse, bu Rüya, hastanın varsa, ölümüne ve çaresizlik içinde kalınacağına işarettir.

• Rüyada gökyüzünde görülen bir ışık, bir ışık, sevinç ve mutluluğa, büyük bir ilim adamına işaretle yorumlanır.

• Rüyada gökyüzünde sönmüş bir ışık, bir ışık görmek, büyük bir zatın vefatına veya büyük bir âlim vefatına (ölümüne – öleceğine) işaretle tabir olunur.

• Rüyasında ışık ışığında camide Kuran okuduğunu gören kimse, ilim adamı (âlim) olur veya olacağına işaret olarak tabir olunur.

• Rüyada bir şehirde veya bir mahalde (bir çevrede) birçok ışığın yandığını görmek, bu Rüya, herkesin ferahlık ve düzenli bir durumda, sevinçli, huzur içinde olduğuna işaret olarak tabir olunur.

• Bir kimse Rüyasında, birkaç tane ışığın yandığını görse, bu Rüyası, onun bir düğün ziyafetine katılacağına veya o
yerde (o mahalde) düğün, dernek gibi, ziyafet gibi, genel bir sevincin, neşenin bulunacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada Işık Yakmak Nedir?

Rüyada ışık yaktığınızı gördüyseniz , istemiş olduğunuz şeylere kısa sürede kavuşacağınıza , hayırlı işlere gireceğinize ve hayırlı insanlarla tanışacağınıza yorulur. Bunun yanı sıra helal yoldan mal elde edeceğinize ve bundan sonra çok mutlu olacağınıza işaret eder.

• Rüyada ışık yaktığını görmek, zenginliğe kavuşacağınıza işaretle yorumlanır.

• Bir kimse, Rüyasında gündüz vaktinde bir ışık yaktığını görse, bu Rüyası onun işlerinin güzel ve yolunda düzgün gideceğine ve mutluluk içinde ferah bir hayat süreceğine işaret olarak tabir olunur.

Rüyada Işık Kapamak

Rüyada ışık kapatmak genel olarak kişinin , karamsar , mutsuz ve umutsuz olacağına delalet eder. İstemiş olduğunuz şeylere bir türlü kavuşamayacağınıza , her konuda başarısız olacağınıza ve bu yüzden büyük üzüntü içerisine girip hayal kırıklığı yaşayacağınıza alamet eder.

Rüyada Işık Topu Görmek

Rüyada ışık topu görmek , yakın zaman içerisinde huzura kavuşacağınıza ve rahata ereceğinize işaret eder. Hayırlı insanlarla tanışacağınıza ve hayırlı işler yapıp Allah’ın rızasını kazanacağınıza delalet eder.

Rüyada Aydınlık Işık Görmek Ne Demektir?

Rüyada aydınlık görmek , genel olarak hayra yorumlanan rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişinin gerçek yaşam da aydınlık güne kavuşacağına , zarardan kurtulup feraha çıkacağına ve ümidini kestikten sonra yakın zaman içerisinde çocuğu olacağına işaret eder.

Bunun yanı sıra bilim öğreneceğinize , başarılardan başarıya ulaşacağınıza , sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza , engelleri aşacağınıza , borçlarınız varsa onları en kısa zaman içerisinde ödeyeceğinize , yakın birisinden müjdeli haber alarak çok sevineceğinize ve şansınızın bol olacağına delalet eder. Rüyada görülen ışık ve aydınlık iyiye ve hayra yorumlanır.

Bir kimse rüyasında karanlıktan aydınlığa çıktığını görse, bu rüya onun, bir servete kavuşacağına, zengin olacağına işaret eder şeklinde yorumlanır. Aydınlıktan karanlığa çıktığını görmek ise, iyiye ve hayra Bu rüya, rüya sâhibinin bir ihtiyaç, bir geçim sıkıntısına düşeceğine veya işinden çıkarılıp keder ve üzüntüye gireceğine işarettir şeklinde yorumlanır.

Rüyasında mükemmel ve çok güzel bir aydınlık içinde bulunduğunu görmek, rüya sâhibi kişinin büyük bir kısmete ereceğine ve ömrünün bereket ve bolluk içinde geçeceğine ve içinde bulunduğu sene içinde hiç bir hastalık yüzü görmeden sağlık ve sıhhat içinde olacağına işarettir.

Bazı rüya yorumcularına göre , umudunuzu yitireceğinize , karamsarlık içerisinde olacağınıza ve mutsuz bir yaşam süreceğinize alamet eder. Rüyada ışık topu gördüyseniz , gerçek yaşam da hayırlı işler yapacağınıza , iç huzura ve rahata kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada aydınlık oda görmek

Rüyada aydınlık bir oda gördüyseniz , kısa süre içerisinde sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza ve huzurlu bir yaşam süreceğinize alamet eder.

Rüyada aydınlık ev görmek

Rüyada aydınlık ev görmek , hane içerisinde yaşamış olduğunuz sıkıntıların artık son bulacağına , bundan sonra büyük sorunlarla karşı karşıya kalmayacağınıza ve ömür boyu huzur içerisinde olacağınıza yorulur.

Rüyada evi aydınlık görmek

Rüyada evi aydınlık gördüyseniz , hem istek hem de arzularınıza yakın zaman içinde kavuşacağınıza ve sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada bahçede aydınlık görmek

Rüyada bahçede aydınlık gördüyseniz , komşularınızla aranızın biraz açılacağına ve küçük bir tartışma yaşayarak moralinizin çok bozuk olacağına alamet eder.

Rüyada Nur Görmek

Rüyada görülen nur, murada ermek, başarılı olmak, Cenap-ı Hakkın lütuf ve keremine ermek, mutluluk ve esenlik gibi güzel cihetlere işaretle yorumlanır demişlerdir. Bazı yorumcular ise, rüyada görülen nur, hidayete ermeye işarettir demişlerdir.

• Bir kişinin Rüyasında kendi vücudundan veya herhangi bir azasından nur çıktığını görmesi, şunlara işaretle yorumlanır: Kederden ve sıkıntıdan kurtulmaya, iyi bir evlat sahibi olmaya, kalbinin, vicdanının temizliğine ve muradına ermeye denmiştir.

• Rüyada nurdan zulmete (aydınlık bir yerden karanlık bir yere) çıktığını görmek, hiç iyi sayılmaz. Bu rüya, zenginin fakirleşmesine, şerefli, izzet sahibi birinin, şerefsizliğe, itibarsızlığa, imandan sonra küfre, hidayetten sonra sapıklığa ve kör (ama) olmasına gibi olumsuzluklara ve fenalıklara işaretle yorumlanır denmiştir.

Rüyada Asfalt Yol Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu