Rüyada Ok Görmek Ne Demek, Neye İşarettir?

Rüyada Ok Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Diyanete göre rüyada görülen ok gören kimse için, çalışkan ve akıllı bir kişiliğe işaret eder. Kişinin kendisi ya da hanesinde ki birisi büyük bir adım atarak, hayırlı ve kazançlı işler başarır. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi hastalıklarına şifa bularak tam sağlığına kavuşur.

İslam alimlerine göre rüyada ok atmak birden fazla anlamalara yüklenir. Rüyayı gören kişinin rüyasında oku nasıl ve nereye attığı gibi görülmesine göre yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) rüyada ok atanın rüyasının, rüyada ok atmak, rüyada ok fırlatmak, rüyada okla vurulmak veya rüyada ok batması gibi anlamlarına göre yorumlanması gerektiğini buyurmuştur.

Rüyada Ok Görmek İhya Rüya Tabiri

Rüyada elde ok görmek ihya, güç ve kuvvet sahip olmak ve düşmanı yenmek, başarıyla yorumlanır. Rüyada oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, murada ermekle yorumlanır. Bir kimsenin rüyada üzerinde ok taşıdığını görmesi, rüya sahibinin pek yakında büyük bir şöhrete (üne) ulaşacağına ve insanlar arasında saygınlığa kavuşacağına işarettir. Rüyada okçu görmek sıkıntıya işarettir. Bezende yolculuk ve sefere işarettir, şeklinde tabir edilir.

Rüyada Ok Atmak

Rüyada ok atmak, rüya yorumcularına göre hedefe ulaşmak anlamına gelir. Kişi sevdiği bir kimse ile mutluluğa ererek kavuşma anı yaşar. Uğraş gösterilen tüm işlerden başarı elde edilir. Aynı zamanda devlet kapısında işi olan herkesin işleri çözüme kavuşur.

Rüyada Ok Fırlatmak

Rüyada ok fırlatmak, rüya yorumcularına göre rüyayı gören kişinin bir iş için uzun süre kafa yoracağına ve uzun uzun hesap kitap yapacağına delalet eder.

Ebu Saidü’l-Vaaz (r.a) Buyurmuştur ‘ki; ancak Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi çocuk sahibi olur.

Rüyada Okla Vurulmak

Rüyada okla vurulmak, rüya yorumcularına göre kişinin başka bir kimse tarafından hainlik göreceği anlamına gelir. Dost sanılan ilişkiler tersine döner. Diyanet’e göre eşler arasında yalan ya da ihanet yaşanması anlamına gelir.

Rüyada Ok Batması

Rüyada ok batması, rüya sahibinin bir kimseyi hak ettiğinden çok daha fazla sevmesi anlamına gelir. Kişinin hayatında fazla değer vermesi ve bir kimse için fazla emek harcamasına delalet eder.

Rüyada Demir Ok Görmek

Rüyada demir ok görmek, rüya yorumcularına göre kişinin hayatıyla ilgili çok sağlam bir karar vermesine yorumlanır. Kişi doğru ve akıllı adımlar atar. Fakat Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişinin arkasında her zaman ona dua eden ve yol gösteren birileri vardır.

Rüyada Okla Yaralanmak

Rüyada okla yararlanmak, rüya yorumcularına göre yaralanan kişi bir hastalık süreci geçirir. Rüyada ok saldırısına uğramak, kısa süreli de olsa sağlıktan düşmeye yorumlanır. Rüyada ok saplandığını ve yaralandığını görmek, İmâm-ı Muhammed el-Mısîrî Buyurmuştur ‘ki; Diyanet bu rüyayı rüya sahibinin sevdiği bir kimse tarafından kırgınlık yaşamasına yorumlar.

Rüyada Ok Yay Görmek

Rüyada ok yay görmek, rüya yorumcularına göre kişinin hayatını çekip çeviren bir kadın olmasına işaret eder. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişinin mal ve mülkü başka bir kaynağa bağlı olur. Kişi mirasa ya da aile desteğine bağlı olarak zenginlik yaşar. Bu kaynakla birlikte kalan hayatın bol para ve sefa içinde sürülmesi anlamına gelir.

Rüyada Yay Görmek

Rüyada yay görmek, bir yolculuğa çıkılacağına, ara sıra de, zevceye (hanıma) ve çocuğu olacağına yahut erkek kardeşin varlığına işarettir. Bazı yoruma göre de, Necm suresinin 9. ayetinin işaretince Allahü Teala’ya yakın olmaya (rızasına ermeye) işarettir. Bazı kez de, rüyada yay görmek, doğru ve sevindirici bir haber alacağına işarettir.

• Bir kimse Rüyasında gebe bulunan hanımı (zevcesi) tarafından kendine (rüyayı gören kocaya) bir yay verdiğini
görse, bu rüyası, onun doğacak olan çocuğunun erkek olacağına işarettir biçiminde yorumlanır.

• Rüyasında hanımı gebe olan bir adam, kendi hanımına bir yay verdiğini görse, bu rüyası onun bir kız çocuğu olacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Mızrak Görmek

Rüyada mızrak görmek, rüya sahibinin oğlan çocuğu olmasına yorumlanır. Çocuğu olmayan bir kimse için sevinçli bir çocuk sahibi olma haberi almaya delalet eder. Bekar bir kimse bu rüyayı görürse yakın zamanda evlenir. Bu evlilikten birden fazla erkek çocuğu olur.

Rüyanızda mızrak görmek, çok çalışacağınıza ve bu çalışmanız neticesinde zengin olacağınıza işaret eder.

• Yine rüyada mızrak görmek, fayda elde edeceği bir ticarete ve büyük menfaat sağlayacağı bir kazanca işaretle yorumlanır demişlerdir. Rüyasında gördüğü mızrakla beraber bir de silahı da bulunuyor olduğunu görmesi, rüyaya şu yorum da eklenir. Saltanat ve kuvvete de işaret eder demişlerdir.

• Fakir olan bir kişi, rüyada bir mızrak görse zengin olacağına işaretle yorumlanır. Şayet mızrak rüyasını, zengin olan biri görse, malı ve zenginliği daha da artar ve artacağına işarettir. Rüyayı gören kişi, düşmanlarına galip (üstün) geleceğine ve onları yeneceğine de işaret eder şeklinde yorumlanır demişlerdir. Gördüğü mızrağının iyi ve mükemmelliği nispetinde kar ve kazancı, işleri mükemmel olacağına da işarettir.

Rüyada Mescit Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu