Trend

Rüyada Nazar Boncuğu Görmek

Rüyada Nazar boncuğu görmek, Maşallah dedirtecek kadar güzel olayların meydana geleceğine ve rüya sahibinin hayatının geri kalanında neredeyse hiçbir sıkıntı çekmeden yaşayacağına delalet eder. Rüyasında nazar boncuğu taşı gören kimse, tüm işlerini yoluna koyarak kendisine güzel bir gelecek hazırlar. Çoğu rüya tabircisi tarafından yapılan yorumlara göre ise rüyada nazar boncuğu görmek kişinin emeklerinin karşılığını en kısa zamanda alacağına delalet eder.

Rüyada Nazar Boncuğu Görmek İslami Anlamı

Rüyada Nazar boncuğu görmek, İbni Sirin (r.a) ise bu rüya ile ilgili olarak şu şekilde bir yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında nazar boncuğu görürse, Allah da onun yüzünü güldürecek demektir.” Hatta bazı yorumculara göre de rüyada nazar boncuğu görmek hem rüya sahibinin hem de ailesinin çok mutlu olacağı anlamına gelir.

Rüyada Nazar Boncuğu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nazar boncuğu gördüyseniz , uzun zamandan beri hiç görmediğiniz bir arkadaşınızı en kısa zaman içerisinde tekrardan göreceğinize, onunla beraber güzel vakitler geçireceğinize, koruyucu bir kişiliğiniz olduğundan herkes tarafından sevileceğinize ve eğer gerçek yaşam da evli değilseniz yakın zaman içinde evleneceğinize yorulur.

Rüyada nazarlık cinsinden şeyler görmek, sürekli gelecek iyi haberlere işarettir.

Bazı yorumculara göre de, Rüyasında nazarlık (Nazar değmesin diye çocuklara, hayvanlara ve nazar değmesi korkulan şeylere asılan bir takım çeşitlen vardır.) görmek, hastalığa yakalanmaya, işlerin durması ve işlerin bozulmasına, üzüntü ve kedere düşülmeye veya düşüleceğine işarettir.

Rüyada Nazar Boncuğu Takmak

Rüyada nazar boncuğu takmak, kişinin gerçeği yansıtmayan bazı söylentilere inanarak çok sevdiği bir kişi hakkında yanlış düşüncelere kapılacağını ima eder. Rüyasında nazar boncuğu taktığını gören biri, bazı asılsız dedikodulara inanacak demektir.

Rüyada nazar boncuğu takmak , ailenizden birileriyle anlaşmazlık içerisine düşeceğinize , daha sonrasında ise konuşup her şeyi yoluna sokacağınıza delalet eder.

Rüyada nazar boncuğu verdiğinizi gördüyseniz , yakın zaman içerisinde elinize az miktarda para geçeceğine , çocuklarınız varsa onların güvende olacağına alamet eder.

Rüyada Nazar Boncuğu Toplamak

Rüyada nazar boncuğu toplamak, bir kişinin hayatta sahip olmak istediği bir şeyi sonunda elde edeceğini ima eder. Rüyasında nazar boncuğu topladığını gören biri, çok uzun zamandır olmasını istediği bir dileğinin gerçekleştiğine şahit olacaktır.

Rüyada nazar boncuğu toplamak, size yapılmak istenen kötülüklere engel olacağınıza ve kendinizi her türlü tehlikelere karşı koruyacağınıza işaret eder.

Rüyada Nazar Boncuğu Hediye Almak

Rüyada nazar boncuğu hediye almak, uzun sürecek olan mutluluk hali ile tabir olunur. Rüyasında birisinin kendisine nazar boncuğu hediye ettiğini gören kimse, hayatındaki sıkıntılardan uzun bir süre ulaşarak mutluluğa erişecek demektir.

Rüyada Nazar Boncuğu Kırılması

Rüyada nazar boncuğu kırılması, çok olumsuz anlamlar içermektedir. Rüyasında nazar boncuğunun kırıldığını gören birinin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor demektir. Rüya sahibinin başına bazı felaketler gelecek ve bunlarla tek başına mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Rüyada Nazar Boncuklu Altın Bileklik Görmek

Rüyada nazar boncuklu altın bileklik görmek, bir dosttan gelecek olan çok değerli bir hediyeye işarettir. Rüyayı gören kişi için bu hediyenin manevi değeri çok büyük olacaktır. Rüyasında nazar boncuklu altın bileklik gören kimse, dostundan değeri paha biçilemeyen bir armağan alır.

Rüyada Nazar Boncuklu Bileklik Görmek

Rüyada nazar boncuklu bileklik görmek, kişinin kötü gitmekte olan işlerinin düzeleceği anlamına gelir. Özellikle maddi anlamda çekilen sıkıntılar son bulacak ve rüya sahibi finansal açıdan refaha erecektir. Rüyasında nazar boncuklu altın bileklik gören kimse, kendi çabaları sayesinde işlerini yoluna koyacak ve büyük bir iç huzura erişecek demektir.

Rüyada Nazar Boncuğu Kaybetmek

Rüyada nazar boncuğu kaybetmek, gerçek hayatta kaybolan itibar ile tabir olunur. Rüyayı gören kişi yaptığı yanlış davranışlardan ötürü hem aile içindeki hem de arkadaş çevresindeki saygınlığını yitirecek ve kendisini alçak bir konuma düşürecektir. Rüyasında nazar boncuğu kaybettiğini gören biri, kendi hatalarından ötürü birçok kişinin takdir ve beğenisini kaybedecek demektir.

Rüyada Boncuk Görmek

Rüyada boncuk görmek, şu cihetlere işaret eder:

  1. Kötü mizaçlı, zevce,
  2. Ahlaksız hizmetçi, kötü huylu (huysuz) erkek hizmetkâr,
  3. Az miktar ve devamsız bir mal,
  4. Edep, terbiye ve evlât gibi şeylere işaret eder demiştir.
  • Bazı yorumculara göre; Rüyada görülen bir şey içine dökülmüş ve dizilmemiş renkli boncuklar, hayal kurmaya, zihnini lüzumsuz ve gereksiz şeylerle meşgul etmeye işarettir.
  • Dindar bir kimsenin, Rüyasında dizilmiş, bir takım renkli boncuklar görmesi, mal ve mülke kavuşacağına işaret eder. Günahkar olan bir kişinin bu rüyayı  görmesi ise, üzüntü ve kedere işarettir şeklinde yorumlanır.
  • Rüyasında beyaz bir boncuk görmek, dindar ve iyi bir kimseye işarettir.
  • Rüyasında siyah boncuk görmek, dinsiz ve kötü bir hizmetçiye işarettir.
  • Rüyasında yeşil boncuk görmek, dindar ve iyi huylu bir hizmetçiye işaret eder şeklinde tabir olunur.
  • Rüyada  boncuk satan (boncukçu) görmek, kadın işleriyle uğraşan ve onların işlerini düzenlemeye çalışan kimseyle tabir olunur.

Rüyada Boncuk Bulmak

Rüyada boncuk bulduğunu veya boncuk satın aldığını görmek, bir hizmetçi ve bir yardımcıya işarettir.

Rüyada Boncuk Bulmak Câbiril’ Mağribî’nin yorumu:

Rüyasında boncuk bulduğunu yada boncuk satın aldığını gören kimse, kendisine yardım edecek bir hizmetçi alır veya hizmetçi alacağına işaret eder şeklinde tabir etmiştir.

Rüyada Boncuk Bulmak Sâlimî’nin yorumu:

Rüyasında bir boncuk bulduğunu görmek, az bir mala sâhip olmaya ve bir miktar nimete ermeye işaret eder, yada çıkmış olduğu yolculukta eline bir miktar para veya mal geçer şeklinde tabir olunur demiştir.

Rüyada Nazar Görmek

Rüyada Nazar Görmek

Rüyada nazar görmek , genel olarak birden fazla farklı şekilde yorumlanmaktadır. Hayatınızla ilgili büyük değişikler yapacağınıza, yapmış olduğunuz hatalardan dolayı bazı insanları çok rahatsız edeceğinize ve bu yüzden çok pişman olacağınıza işaret eder.

Eğer rüyada kem gözlerden rahatsız olduğunuzu gördüyseniz tehlike içerisine gireceğinize ve özellikle toplumsal alanlarda çok dikkatli olmanız gerektiğine alamet eder.

Rüyasında kendisine nazar değmiş veya değdiğini görmek, küçük (hafif) bir kaza atlatmaya veya atlatacağına
işaretle tabir olunur.

 

Rüyada Bardak Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu