M Harfi Rüya TabirleriRüya Tabirleri

Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada merdiven görmek, hayırlı bir rüya olarak yorumlanamaz. Rüyada merdiven gören kimse, rüyayı gören kişinin sürekli olarak hayatta engellerle karşılaşmasına ve bu engeller nedeniyle çileli bir hayatının olacağına yorulur. Rüyada demir merdiven çıktığını görmek, rüya sahibi ise ve merdivenlerin sonuna gelmiş ise tüm dert ve kederlerinin artık biteceğine ve daha sakin ve huzurlu bir hayatının olacağına tabir edilmektedir.

Rüyada beton merdiven görmek, ayrıca bazı dini yorum sahiplerine göre bu rüya da son basamağa gelmek ve bu basamaktan sonra uçurum bulunması ise kişinin hayatının son bulmasına tabir edilmektedir. Rüyada tahta merdivenden çıktığını görmek, rüyayı gören kişi merdiven çıkan olarak başka birini görüyor ise onun hayatının bittiği anlamı çıkarılmaktadır.

Rüyada Merdiven Görmek İslami Anlamı

İbni Sirin (r.a)’a göre rüyada merdiven kişinin hayatının aşamalarını temsil etmekte olup merdivenin şekli ve kişiye verdiği zahmet kişinin hayatında karşılaşacağı olaylara tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda islam alimine göre rüyada görülen bu olay kişinin hayatının bittiğine ya da sıkıntıların sona erdiğine de tabir edilmektedir. Rüyada merdivenin dik ya da dar olması da kişinin çok çetrefilli bir hayat yaşayacağına ve hayatından sıkıntı eksik olmayacağına tabir edilir.

Rüyada Merdiven Silmek

Rüyada merdiven silmek kişinin hayatında daha önce yaptığı bazı hataların bedelini ödediğine ve bu nedenle hayatının daha da zorlaştığına, bazı kişilerin hatalarını yüzüne vurduğuna yorulmaktadır. Ayrıca bazı dini alimlere göre bu rüya kişinin çevresine verdiği borçları geri alamaması nedeniyle dara düştüğüne ve bu nedenle hayatının zorlaştığına yorulmaktadır.

Rüyada Merdiven İnmek

Rüyada merdiven inmek ne anlama gelir? Bu rüya hayırlı bir rüya olup kişinin hayatındaki tüm zorlukların bittiğine ve huzurlu ve mutlu bir hayata adım attığına tabir edilir. Bazı yorumculara göre ise bu rüya kişinin önemli bir mevkideki birinden yardım alarak hayatını değiştireceğine ve bu sayede sıkıntı atacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Merdiven Çıkmak

Rüyada merdiven çıkmak sıkıntılar ile mücadele etmeye ve bu nedenle dara düşmeye ya da geçim sıkıntısı çekmeye tabir edilmektedir. Ayrıca bazı yorumculara göre ise eziyet ve cfa çekmeye birileri tarafından hor görülmeye ve hakkı yenmeye de yorulmaktadır. Hayırsız evlattan çile çekileceğine ya da hayırsız kocadan eziyet görmeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada Merdiven Yapmak

Rüyada merdiven yapmak kişinin kendi eli ile hayatını zorlaştırdığına ya da cimri bir kişiye dalalet etmektedir. Özellikle para hırsı ile yaşayan yakın akrabaya ya da çocuklarına para vermeyen ve sıkıntı çekmesine sebep olan aile büyüğüne yorumlanmaktadır.

Rüyada Merdiven Yıkamak

Rüyada merdiven yıkamak ne anlama gelir? Rüyada merdiven yıkayan kişi hayatında yaptığı hatalardan ve günahlardan dolayı pişman olan ve af dileyen kişi olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Merdiven Çıkamamak

Rüyada merdiven çıkamamak kişinin hayatta karşılaştığı zorluklarla mücadele edemeyecek hale gelmesine ve bu nedenle pes etmesine tabir edilir. Kişi bu nedenle umutsuz bir ruh haline sahip olarak isyan edecektir. Ya da yakın çevresinden birinin böyle bir durumu karşısında üzülecektir.

Rüyada 7 (yedi) Ne Anlama Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu