Rüyada Merdiven Görmek

Rüyada merdiven görmek, hayırlı bir rüya olarak yorumlanamaz. Rüyada merdiven gören kimse, rüyayı gören kişinin sürekli olarak hayatta engellerle karşılaşmasına ve bu engeller nedeniyle çileli bir hayatının olacağına yorulur. Rüyada demir merdiven çıktığını görmek, rüya sahibi ise ve merdivenlerin sonuna gelmiş ise tüm dert ve kederlerinin artık biteceğine ve daha sakin ve huzurlu bir hayatının olacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada beton merdiven görmek, ayrıca bazı dini yorum sahiplerine göre bu rüya da son basamağa gelmek ve bu basamaktan sonra uçurum bulunması ise kişinin hayatının son bulmasına tabir edilmektedir. Rüyada tahta merdivenden çıktığını görmek, rüyayı gören kişi merdiven çıkan olarak başka birini görüyor ise onun hayatının bittiği anlamı çıkarılmaktadır.

Rüyada Merdiven Görmek İhya

İbni Sirin (r.a)’a göre rüyada merdiven kişinin hayatının aşamalarını temsil etmekte olup merdivenin şekli ve kişiye verdiği zahmet kişinin hayatında karşılaşacağı olaylara tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda islam alimine göre rüyada görülen bu olay kişinin hayatının bittiğine ya da sıkıntıların sona erdiğine de tabir edilmektedir. Rüyada merdivenin dik ya da dar olması da kişinin çok çetrefilli bir hayat yaşayacağına ve hayatından sıkıntı eksik olmayacağına tabir edilir.

Rüyada Merdiven Görmek İslami Anlamı

Bir kimsenin rüyada merdiven görmesi, işlerinde doğruluk ve selamete dünya ve ahirette yüksek mertebe
ve mutluluğa işaret eder şeklinde yorumlanmıştır. Bununla beraber rüyada merdiven görmenin hayli değişik yorumları vardır. Ünlü rüya tabir ve yorumcuları merdivenlerin cinsine göre yorumlar ortaya koymuşlardır.

• Bir kimsenin rüyada toprak ve kerpiçten yapılmış bir merdivenden çıktığını görmesi, büyük hayır ve selamete ermeye ve helalinden rızkını kazanmaya işaret eder.

• Kireç veya tuğladan yapılmış bir merdivenden çıktığını gören kişinin,, bu rüyası, hayırlı bir rüya değildir. Bu rüyası
onun (rüya sahibinin), dininde eksikliğine ve din ve inanç yönünden kendisindeki bozulmaya işaret eder denmiştir.

• Taş merdiven görmek, rüya sahibinin kalbinin katılığını ve acımasızlığını gösterir şeklinde yorumlanmıştır.

• Tahtadan ve ağaç cinsinden yapılmış merdiven görmek, kişinin dinindeki zaafı (zayıflığadır şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Merdiven Görmek Diyanet

Rüyada merdiven görmek , rüyayı gören kişinin makam ve mevki sahibi olacağına , eğer üzüntü içerisindeyseniz üzüntülerinizden kurtulup feraha kavuşacağınıza , hayalini kurmuş olduğunuz şeylere kavuşup çok mutlu birisi olacağınıza işaret eder.

Rüyada Merdiven Silmek

Rüyada merdiven silmek kişinin hayatında daha önce yaptığı bazı hataların bedelini ödediğine ve bu nedenle hayatının daha da zorlaştığına, bazı kişilerin hatalarını yüzüne vurduğuna yorulmaktadır. Ayrıca bazı dini alimlere göre bu rüya kişinin çevresine verdiği borçları geri alamaması nedeniyle dara düştüğüne ve bu nedenle hayatının zorlaştığına yorulmaktadır.

Rüyada Merdiven İnmek

Rüyada merdiven inmek ne anlama gelir? Bu rüya hayırlı bir rüya olup kişinin hayatındaki tüm zorlukların bittiğine ve huzurlu ve mutlu bir hayata adım attığına tabir edilir. Bazı yorumculara göre ise bu rüya kişinin önemli bir mevkideki birinden yardım alarak hayatını değiştireceğine ve bu sayede sıkıntı atacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Merdiven Çıkmak

Rüyada merdiven çıkmak sıkıntılar ile mücadele etmeye ve bu nedenle dara düşmeye ya da geçim sıkıntısı çekmeye tabir edilmektedir. Ayrıca bazı yorumculara göre ise eziyet ve cfa çekmeye birileri tarafından hor görülmeye ve hakkı yenmeye de yorulmaktadır. Hayırsız evlattan çile çekileceğine ya da hayırsız kocadan eziyet görmeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada merdiven çıkan birisini gördüyseniz , nimete kavuşacağınıza , hayallerinizin gerçekleşeceğine , hem makam hem de mevki olarak yükselip saygınlık kazanacağınıza işaret eder.

Rüyada Merdiven Yapmak

Rüyada merdiven yapmak kişinin kendi eli ile hayatını zorlaştırdığına ya da cimri bir kişiye dalalet etmektedir. Özellikle para hırsı ile yaşayan yakın akrabaya ya da çocuklarına para vermeyen ve sıkıntı çekmesine sebep olan aile büyüğüne yorumlanmaktadır.

Rüyada Merdiven Yıkamak

Rüyada merdiven yıkamak ne anlama gelir? Rüyada merdiven yıkayan kişi hayatında yaptığı hatalardan ve günahlardan dolayı pişman olan ve af dileyen kişi olarak tabir edilmektedir.

Rüyada Merdiven Çıkamamak

Rüyada merdiven çıkamamak kişinin hayatta karşılaştığı zorluklarla mücadele edemeyecek hale gelmesine ve bu nedenle pes etmesine tabir edilir. Kişi bu nedenle umutsuz bir ruh haline sahip olarak isyan edecektir. Ya da yakın çevresinden birinin böyle bir durumu karşısında üzülecektir.

Rüyada Eski Merdiven Görmek

Rüyada eski merdiven gördüyseniz , gerçek yaşam da ticaretle uğraşıyorsanız o zaman işlerinizin düzeleceğine ve bozulmayacağına , memursanız makam ve mevki sahibi olup kısa zaman içerisinde yükselip herkes tarafından tanınan birisi olacağınıza yorulur.

Rüyada Yeni Merdiven Görmek

Rüyada yeni merdiven gördüyseniz , yakın zaman içerisinde iç huzuru yakalayıp dine yöneleceğinize delalet eder.

Rüyada Merdivenin Kırıldığını Görmek

Rüyada bir merdivenin kırıldığını görmek genel olarak hayra yorumlanmayan rüyalardan birisidir. Rüyayı gören kişinin hüsrana uğrayacağına alamet eder.

Rüyada Mermer Merdivenden Çıkmak

Rüyada mermer merdivenden çıktığınızı gördüyseniz , başınıza gelecek olan sorunları ve problemleri hiçbir zaman umursamayacağınıza fakat daha duyarlı olmanız gerektiğine yorulur.

Rüyada Basamak Çıkmak Ne Demektir?

Rüyada basamak çıkmak , hem hayatınızı hem de kendinizi düzene sokmak için büyük bir çaba içerisine gireceğinize delalet eder.

Rüyada Dar Merdivenden Çıkmak

Rüyada dar merdivenden çıktığınızı gördüyseniz , amacınıza ya da hedefinize ulaşmak için elinizden geleni yapacağınıza alamet eder.

Rüyada 7 (yedi) Ne Anlama Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu