Rüyada Mercimek Görmek

Rüyada Mercimek Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada mercimek görmek, tanelerinin görülmesi hem din alimleri hem de rüya tabircileri tarafından kişilerin kendilerini üzebilecek her türlü şeyden uzak duracak olmasına delalet edilmiştir. Eğer rüya sahipleri, rüyalarında gördükleri mercimekten faydalandığını, yani yiyebilecek hale getirdiğini görmüşlerse, yeni tanıştıkları insanlara çok fazla taviz verecekler ve bu verdikleri tavizler sebebiyle de en çok kendileri üzüleceklerdir. Bu nedenlerden dolayı, bu rüyayı görmüş kimselerin hem karşılarında olan kişilere hem de rüya sahiplerinin o kişilere hayatlarında verdiği yerlere karşı dikkatli olmaları gerekir.

Rüyada Mercimek Görmek Ne Anlama Gelir?

Hz. İbrahim peygamberin sürekli yediği bir besin olduğu için, mercimek rüyasını çok iyi kabul etmişlerdir. Bununla birlikte birtakım yorumcular mercimek rüyası farklı şekilde yorumlamışlardır. Ünlü yorumcu Kirmani, rüyada mercimek görmeyi pek iyi saymamıştır. Çünkü Musa peygamberin kavmi, mercimek istemişlerdir ve Cenap-ı Hak onları azarlamıştır denilmiştir.

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek

Yeşil mercimek bakliyatının rüyada görülmesi, yakın zamanda rüya sahiplerinin ellerinin bollaşacak olmasına delalet edilmiştir. Bu bollaşma ve bereket, rüyayı görmüş kişiler için geçici olmayacaktır. Ancak rüya sahiplerinin kendilerine verilen bu bereketin değerini bilmeleri, ellerine geçen parayı horca harcamak yerine yatırım amacıyla kenara koymaları gerektiği öğütleri de verilmiştir. Özellikle rüya sahiplerinin bu bolluğun devamlı olmadığını anlamaları gerektiği söylenmiş ve kişilerin yorganlarını ayakların göre uzatması gerektiği söylenmiştir.

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek İhya

Rüyada Yeşil Mercimek Görmek ihya, kederle yorumlanır. Bazı yorumculara göre de rızık ve caiz mal ile deyim edilir.

Rüyada Kırmızı Mercimek Görmek

Kırmızı mercimeği rüyada görmek, iki farklı şekilde delalet edilmiştir:

  • Bazı din alimleri, rüyasında kırmızı mercimek görmüş kimselerin kendilerinin ve yakınlarının sahip oldukları hastalıkları atlatabilmeleri için farklı çareler bulacak olmalarına delalet edilmiştir. Eğer rüya sahipleri, bu hastalıklardan kurtulmalarından sonra bazı adaklar adamışlarsa, özellikle de yemek dağıtma ve aç doyurma gibi, bu adaklarını unutmadan gerçekleştirmelilerdir.
  • Bazı rüya tabircileri, bu rüyayı görmüş kimselerin bugüne kadar çektikleri tüm cefalara karşılık tek bir olay yaşamalarına ve bu olaydan yaşadıkları mutluluk sayesinde kendilerini çok mutlu hissedecek olmalarına delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, yaşayacakları tek bir olayın sonrasında, bugüne kadar çektikleri sıkıntılardan şikayet etmemeleri gerektiğini öğreneceklerdir.

Rüyada Kırmızı Mercimek Görmek

Rüyada Siyah Mercimek Görmek

Siyah renkli mercimeğin rüyada görülmesi, rüyayı görmüş kimselerin elde edecekleri büyük bir başarının habercisi olarak yorumlanmıştır. Eğer rüya sahipleri, eğitim hayatlarına devam ediyorlarsa okulları ile ilgili hiç beklemedikleri bir anda bazı gelişmeler yaşayacaklardır. Bu gelişmelerin rüya sahiplerinin hayatlarında ilerleyişi kendilerine çok büyük katkılar sunacaktır ve bu durum, başta kendileri olmak üzere hem tanıdıklarını hem de ailelerini onure edecektir. Çalışmaya başlamış ve bir meslek alanı üzerine yoğunlaşarak kariyer yapmayı amaçlayan kişilerin bu rüyayı görmeleri, kariyerlerinde atmak istedikleri adımların doğru bir şekilde ilerleyecek oluşuna delalet edilmiştir. Rüya sahipleri çok çalışarak ancak kendilerini yıpratmadan ulaşmak istedikleri tüm başarılara erişme şerefine nail olacaklardır.

Rüyada Siyah Mercimek Görmek

Rüyada Mercimek Yemek

Mercimek yediğini görmek, çoğunlukla hastalar için deva bulmaya yahut deva bulacağına ve selamete çıkacağına işaretle yorumlanmıştır. Rüyada kuru yahut taze mercimek yediğini görmek, hastalıktan şifadır ve korkulardan kurtuluş ve emniyettir biçiminde yorumlamışlardır.

Rüyada Mercimek Çorbası Görmek

Yapılmış mercimek çorbasını rüyada görmek, rüyayı görmüş kimselerin kendilerini çok etkileyecek olan bir hastalıklarını fark etmelerine delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, bu hastalıklarını fark etmelerinden sonra bir an önce iyileşmek ve bu hastalık sürecinden kurtulmak isteyeceklerdir. Fakat bu durumun bitişi sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Rüyayı görmüş kimseler, bu hastalıkla yıllarını geçirebilirler. Çözüm sürecinin uzaması, zamanla rüya sahiplerinin bu hastalığın sonları olacağını düşündürse de kısa süre içinde geçmesine kişiler çok sevineceklerdir. Özellikle de kanser ve verem gibi uzun tedavi görmek zorunda olunan hastalıklara sahip kimseler, iyileştikten sonra hayata daha başka bakmaya ve dört elle sarılmaya başlayacaklardır.

Rüyada Mercimek Çorba İçmek

Mercimek çorbası içtiğini rüyada görmek, çeşitli şekillerde yorumlanmıştır:

  • Bazı din alimleri, bu rüyayı görmüş kimselerin kendilerine büyük saydığı bir kimseden alacakları bazı öğütlere ve bu öğütler sayesinde de hayatlarını kurtaracak oluşlarına delalet edilmiştir. Kişiler, kendilerine verilen tavsiye ve öğütleri dinlendikleri sürece yol kat ettiklerini göreceklerdir ve ilerledikleri yolların tümü, kendilerine çok uzun bir süre sonra maddi olarak da dönmeye başlayacaktır.
  • Bazı rüya tabircilerine göre rüya sahiplerinin mercimek çorbası içtiklerini rüyalarında görmeleri, kişilerin yaşadıkları acı ve kötü olayları kabullenmeyecek oluşlarına delalet edilmiştir. Eğer rüya sahipleri, bu olayların kendilerini yıprattıklarını görmezden gelmeye çalışırlarsa veya o olayların hiçbiri olmamış gibi davranırlarsa yakın zamanda sıkıntı çekmeye başlayacaklardır. Özellikle de acısını bastırmak ve yaşamamak için yaşadığı yerden kaçmak isteyen kişilerin bu rüyayı görmeleri, bu olayın üstesinden böyle gelemeyeceklerine işaret olarak yorumlanmıştır.
  • İmamı Nablusi (r.a.) ve İmamı Gazali (r.a.)’ya göre bu rüyanın görülmüş olması, rüya sahiplerinin kendi yaşadıkları bir yerden uzaklaşarak ihtiyaç sahibi olduğunu düşündükleri insanlara yardımcı olmalarına delalet edilmiştir. Eğer rüya sahipleri, yakın zamanda doğal afet olmuş bir yerde yaşayan insanlara yardım etmek ve destek olmak için bir yere gitmeyi düşünüyorlarsa, gitmek istedikleri yere gitmelerinin ardından birçok insana yardımcı olacak ve o gölgede birçok insanla tanışacaklardır.

Rüyada Çok Mercimek Görmek Ne Demek?

Çuvallarla mercimeklerin olduğunu rüyada görmek, birçok rüya tabircisi tarafından rüya sahiplerinin kendilerini bir anda bir bolluk ve bereketin içinde bulacak olmalarına delalet edilmiştir. Eğer rüyayı görmüş kimseler, beklemedikleri bu bolluk karşısında bir anda ne yapacaklarını şaşırarak hareket etmeye başlarlarsa, adımlarını kontrol etmekte zorlanışları hayatlarının ivmesini iyiden kötüye doğru çekmeye başlayabilir. Özellikle de rüyasında çuvalla gördüğü mercimekleri bir yerden bir yere taşımaya çalıştığını görmüş rüya sahipleri, bugünkü bolluklarını yarın da devam ettirebilmek için çok büyük bir çaba içinde olacaklardır. Bu çabaları, çevrelerindeki insanlar tarafından da fark edilebilir ve onların da desteği ile her zaman bereketli kazanca sahip olmanın bir yolunu bulacaklardır.

Rüyada Mercimek Yığını Görmek

Rüyada Mercimek Yığını Görmek

Bir yere yığılmış mercimeklerin rüyada görülmüş olması, din alimleri ve rüya tabircileri tarafından iki farklı şekilde yorumlanmıştır:

  • Bazı din alimleri, özellikle İmamı Nablusi (r.a.) ve İbn-i Şirin (r.a.), rüyasında mercimeklerin bir yere yığıldığını görmüş kişilerin çok büyük sıkıntılar yaşayacağı yorumunda bulunmuştur. Eğer rüya sahipleri, görecekleri bu sıkıntıların karşısında ne yapacağını bilemeden hareket etmeye çalışırsa maddi olarak değil ancak manevi olarak çok fazla sıkıntı çekecektir. Bu çektikleri sıkıntıların içinden kurtuluşları ise ancak sabrederek yaşanabilecektir.
  • Bazı rüya tabircileri için rüyada kocaman bir mercimek yığının görülmesi, rüya sahiplerinin çok fazla olay yaşayacak olmasına yorumlanmıştır. Kişiler, yaşadıkları bu hızlı olayların arasında kendilerini en çok etkileyecek olan bir olaya takılı kalacaklardır. Bu olayı sindirebilmeleri çok uzun zamanlarını alabilir ancak aileleri ile ilgili yaşayacakları bir durum, akıllarını uzunca bir süre meşgul edebilirler.

Rüyada Pişmiş Yeşil Mercimek Görmek

Rüyada yeşil mercimek yemeğinin görülmüş olması, rüyayı görmüş kimselerin cinsiyetlerine göre şöyle yorumlanmıştır:

  • Eğer bir kadın rüyasında yeşil mercimek yemeği ya da yemeğini görmüşse, kısmetleri yakın zamanda açılacaktır. Rüya sahipleri, evlilerse bu kısmet kendilerinin değil ancak hanelerine gelecek bir kısmeti kucaklayacaklardır. Kişiler, bu kucakladıkları kısmet karşısında ceplerine maddi olarak fazla şeylerin de girişine şahit olacaklardır.
  • Bir erkeğin rüyasında yeşil mercimek yemeği yediğini görmesi, eğer henüz meslek seçiminde bulunmamışsa askerlik mesleğini icra etmek isteyebilirler. Eğer rüya sahipleri, kendilerine birinin yeşil mercimek verdiğini görmüşlerse biri tarafından iş teklifi alabilir. Bu aldığı iş teklifi sonucunda rüya sahipleri, kendilerini geliştirme imkanı elde edebilir ve bu sayede de geleceklerinde çok iyi yerlere gelecektir.

Rüyada Menekşe Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu