Trend

Rüyada Lokum Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada lokum görmek, mutluluk anlamındadır. Kişinin etrafındakiler ile çok iyi anlaşacağını göstermektedir. Rüyada lokun gören kimse, tüm dertlerini geride bırakıp sadece mutlu ve huzurlu bir hayat için çabalayacak olması anlamını içerir. Ayrıca, çok iyi bir evlilik yapacaktır. Tüm tabirler incelendiğinde lokum içeren rüyalar kesinlikle kötü ya da olumsuz bir anlam barındırmamaktadır.

Rüyada lokum görmek, bir zaman sonra o kadar mutlu olacaktır ki herkes tarafından kıskanılmaya başlayacaktır. Rüyayı gören kişinin, her konuda bilgi sahibi olacağına da yorumlanır. Rüyada güllü lokum görmek, yani bu durum iş yerinde üst düzeyde bir yöneticiliğin habercisi olabilir. Bu rüya kişinin, herkes tarafından çok sevildiğini ve değer verildiğini göstermektedir.

 

Rüyada Lokum Görmek Diyanet ve İslami Anlamı

İslam Alimleri, lokum rüyasının dini ve İslami tabiri nedir diye düşünülür ise, birkaç açıklama bulunmaktadır.

İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki; rüyada lokum görmek rahat ve mutluluk dolu bir ömre delalet eder ve rüyayı gören kişi, hayatında hiç kedere rastlamaz.

Kirmani (r.a) yorumu ise; kişi sevinçli bir haber alacaktır şeklinde olmuştur.

Cafer-i Sadık (r.a) şöyle demiştir; rüyasında lokum gören insanlar, birçok kişiye yardım edecektir ve de bu yardım onlara büyük sevap kazandıracaktır.

İbni Sirin (r.a) ise bu rüya ile ilgili şu tabirde bulunmuştur; lokum tatlı dile yorumlanır. Kişinin ailesi ve yakınları arasında çok iyi ilişkiler kuracağını öngörmektedir. Ayrıca, evleneceği kişiye de fazlasıyla kıymet vereceği anlamını taşır.

Rüyada Lokum Görmek İhya

Rüyada lokum görmek, genellikle tatlı şeylerle özellikle bal gibi birisi olacağınıza işarettir.

• Rüyada lokum yediğini görmek, bol rızıktır ve bal gibi rahat ve tatlı bir yaşamı simgeler şeklinde de yorumlanmıştır. Lokum almak veya kendisine lokum hediye edildiğini görmek hep ağız tadına, huzurlu, sağlıklı tatlı bir yaşama işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Lokum Yemek

Rüyada lokum yemek, çok iyi ve güzel olaylara tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, yaşamda isteyip de gerçekleştiremediği şeyleri artık yerine getirebileceğini göstermektedir. İlaveten, lüks bir tatile gidileceğine de işaret etmektedir.

Rüyada Lokum Yapmak

Rüyada lokum yapmak, aile bireylerini bir toplantı veya akşam yemeğine çağıracak olmaya yorumlanır. Kişi, bu şekilde herkesi mutlu edecektir. Mutlu olmaları için çok özenecek ve bu görüşmeden aile üyelerinin memnuniyet ve mutluluk ile ayrılacağını gösterir.

Rüyada Lokum Çalmak

Rüyada lokum çalmak, çok sevilen birine ihanet edileceğine tabir edilir. Bu aldatma her konuda olabilir. İş arkadaşını ya da eşini, dostunu yarı yolda bırakma manasına gelmektedir. Ya da rüyayı gören kişi birine verdiği sözü tutamayacaktır.

Rüyada Lokum Almak

Rüyada lokum almak, oldukça uzun bir seyahat yapılacağı anlamındadır. Bu yolculuk, kişiyi çok yoracaktır fakat büyük bir tecrübe ve keyif verecektir. Kazanılan deneyimler sonucunda hayatın zorlukları karşısında dayanıklı ve güçlü durabilmeyi öğrenecek demektir.

Rüyada Lokum Dağıtmak

Rüyada lokum dağıtmak, arkadaşlara sürpriz yapılacağının bir göstergesi olmaktadır. Ayrıca, rüya bir erkek tarafından görülür ise, kız arkadaşına evlenme teklif edeceği yorumu yapılır. Bu rüyayı gören her kimse, çok büyük mutluluklar yaşayacaktır.

Rüyada Lokum Aramak

Rüyada lokum aramak, yakın akrabalardan ve arkadaşlardan bir yardım isteneceğine tabir edilir ve bu yardıma kişinin gerçekten de çok ihtiyacı olacaktır. Bir de, bu rüyayı gören kişilerin akrabalık ilişkileri düzelerek aralarındaki bağ kuvvetlenecektir.

Rüyada Eşimin Beni Aldattığını Görmek İslami Ve Psikolojik Yorumu

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu