Rüyada Kuyumcu Görmek

Rüyada Kuyumcu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kuyumcu görmek kişinin hayatında erişeceği bolluğu, altından zorlanmadan çıkacağı bir borcu ve hayırla tamamlanacak bir evliliğe delalet etmektedir. Bu rüyanın evli bireyler tarafından görülmesi eş ile devamlı olarak muhabbetin devam edeceği, hayırlı evlatlar yetiştirileceği ile ilgilidir. Rüyada kuyumcu görmek Cabir ül Mağribi (r.a) Hazretleri yorumuna göre en hayırlı rüyalar arasındadır. Çünkü altın değerli ve değeri ifade eden bir madendir.

Rüyada Kuyumcu Görmek ihya

Rüyada kuyumcu görmek ihya, çeşitli şekilde yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyada kuyumcu veya işlenmiş altınları satan bir sarrafı görmesi, sevince işaret olarak yorumlanmıştır. Bazı yorumcular, bu rüyayı, doğruyu yanlış ile karıştıran bir kimseye işaretle yorumlamışlardır.

Rüyada Kuyumcu Görmek Diyanet

Rüyada Kuyumcu Görmek diyanet, riyakarlık (gösteriş) yapan, yalan söyleyen, yaramaz işler yapan (doğruyu yalanla karıştıran) ve hilekarlık (insanları aldatan) bir kişiye işaret olarak yorumlanmıştır. Bunlara göre, kuyumcu görmek, şu işlere işaretle yorumlanır:

1. Riya-riyakarlık ile,

2. Yalan dolan ile,

3. Hile-hilekarlık ile,

4. Yaramaz işler yapmak ile rüyada görülen kuyumcu, işte bu dört özellik (vasıf) kendisinde bulunan bir kimseyi
temsil eder şeklinde yorumlanır denilmiştir. Bazı yorumcular da, kuyumcu yorumunda kendisinde hayır ve bereket olmayan şerli (zararlı) bir adamı temsil eder, böyle şerli bir adama işaret eder demişlerdir.

Rüyada Kuyumcu Dükkânı Görmek

Rüyada Kuyumcu Dükkânı Görmek

Rüyada kuyumcunun dükkanının görülmesi maddi bir haber alınacağına ve alınan bu haberin hane içerisinde yaratacağı mutluluğa işaret etmektedir. Kuyumcu dükkânı kişinin yapmış olduğu sevapların karşılığını çeşitli şekillerde alacağına, işlerinin kolaylaşacağına ve eğer iç huzursuzluğu bulunuyorsa bütün bunların kısa süre içerisinde giderileceğine işaret etmektedir. Altının bir arada görülmesi o derece büyük bir değeri ifade eder.

Rüyada Kuyumcuya Gitmek

Rüyada kuyumcuya gidilmesi kişinin maddi olanaklarının artacağına doğrudan işarettir. Bu rüyanın kadınlar tarafından görülmesi kadının eşi tarafından göreceği değerin artacağına, ziynet eşyalarının bolluğuna ve evlilik hayatı içerisinde zorlanmadan bir ömür bu evliliği tamamlayacağına delalet etmektedir.

Rüyada Kuyumcudan Altın Almak

Rüyada kuyumcudan altın alınması önemli alimlerimizden İmam-ı Nablusi Hazretleri (r.a) yorumuna göre kişinin eline geçecek çok ciddi bir parayı ifade etmektedir. Kişi korumasını gerektirecek derece gelir kazanacak ve tüm ailesini bu sayede kalkındıracaktır. Kuyumcudan altın alınması, oldukça güzel bir rüyayı ifade etmektedir. Özellikle kadınlar tarafından görülüyor olması kişiler için gebelik haberlerini de verebilmektedir. Altın ile ilgili haberler kişinin hayatında mutluluk getiren haberlerdir.

Rüyada Kuyumcuda Altın Bakmak

Rüyada kuyumcuda altın bakılması altın bakan kişinin kısa zaman içerisinde gerçekleştireceği bir hayali ifade etmektedir. Rüya tabirlerinde İslam alimlerinin yorumlarına göre kuyumcu, ziynet ve altın ile ilgili olan rüyalar değerli oldukları için hayır şeklinde yorulmaktadır. Rüyada görülen kuyumcu ve altın imgeleri kişinin yaşamında ciddi başarıların olacağını ifade etmektedir.

Rüyada Altın Bozdurmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada altın bozdurmak kişinin var olan maddi kaynaklarını yanlış şekilde harcadığını ifade eden bir rüyadır. İbn-i Sirin Hazretleri (r.a) bu konuda yapmış olduğu tabirde kişinin sahip olduklarını sünnete uygun olarak değerlendiremediğine ve har vurup harman savurduğunu ifade etmektedir. Yanlış para kullanımı kişi için ciddi sorunlar doğurabileceğinden kişi bu duruma dikkat etmelidir. Rüyada kuyumcu görmek, aslında olumlu bir rüyayı ifade ederken, altını bozduruyor olmak hayır değildir.

Rüyada Kendini Kuyumcuda Görmek

Rüyada kendinin kuyumcuda görülmesi kısa zaman içerisinde alacağınız bir haber ile maddi gelirlerinizin artacağına ve bir arsa sahibi olabileceğinize delalet etmektedir. Aynı zamanda bu bekar kişiler için ev alma ya da evlilik haberlerini de gösterebilmektedir. Kuyumcu rüyası olumlu bir rüyadır.

Rüyada Kuyumcu ile Konuşmak

Rüyada kuyumcuyla sohbet rüya tabirlerinde yüksek mevkiye gelmiş birinden alacağınız öğüt ile başarı kapılarının sizin için açılmasını ifade etmektedir. Bu tabire göre kişi yükselmiş ve istediklerini elde etmiş bir erkek kişinin yardımı ile işlerinde yükselecektir. Kuyumcu ile sohbet etmek öğüt almayı simgelemektedir.

Rüyada Kuyumcuya Altın Sormak

Rüyada kuyumcuya altın sorulması Cafer-i Sadık (r.a) Hazretleri yorumuna göre kişinin iş yerinden yüksek bir gelir elde edeceğini gösterir. Bu iş yerinde yükselme olabileceği gibi, yüksek satış yapma, patron tarafından prim ile ödüllendirme olarak yüklenebilir. Aynı zamanda kişi kendine ek iş kapısı da bulabilir.

Rüyada Kuyumcu Çarşısı Görmek

Rüyada Kuyumcu Çarşısı Görmek

Rüyada kuyumcular çarşısı görülmesi kişinin sahip olduklarının ciddi şekilde değerleneceğini ortaya koymaktadır. Kişi çok ciddi para kazanacak ve bunu arsa ve ev gibi ciddi yerlerde değerlendirmek isteyecektir. Bu çok hayırlı bir rüyayı ifade eder.

Rüyada Kuyumcuda Çalışmak

Rüyada kuyumcuda çalışılması İmam-ı Gazali (r.a) Hazretleri yorumuna göre kişinin bir büyüğünden almış olduğu eğitim ile kendi yerini açacağını, anne öğüdü ile içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulacağını ifade etmektedir.

Rüyada Kuyumcu Vitrini Görmek

Rüyada kuyumcu vitrini görülmesi son derece olumludur. Bu rüya kişinin eline para elde etmek için ciddi fırsatlar geçeceğini ve kişinin bunların hepsini bilinçli bir şekilde değerlendireceğini ortaya koymaktadır. Vitrin önünüze çıkacak fırsatları simgelemektedir. Rüyada kuyumcu görmek genel anlamı ile haneye girecek olan çok yüksek miktarda yatırımlık paraya işaret eder.

Rüyada Kutu Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu