Rüyada Kurbağa Görmek

Rüyada Kurbağa Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kurbağa görmek farklı anlamlar ile yorumlanırken, genel olarak hayır ve güzelliği olarak işaret eder. Görmüş olduğunuz kurbağa hayırlı bir insan olduğunuza, vazifelerinizi düzenli olarak yerine getirerek Allah’ın huzurunda sonsuz şekilde ödüllendirileceksiniz demektir.

Kurbağanın rüyada görülmesi, bazı rüya tabircileri tarafından rüyayı görmüş olan kimselerin hayatlarının iyi niyetli ve iyi kalpli biri ile kesişecek olmasına delalet edilmiştir. Rüyasında kurbağa görmüş olan kimseler, bu kesişme ardından hayata bakış açılarının değiştiğini görecek, kendilerinin de uzun vadede daha iyi biri haline geldiğine şahit olacaklardır. Rüya sahipleri, bugüne dek sergilemedikleri birçok iyi davranışı bu rüyayı görmelerinden sonra yapmaya başlayabilirler.

Rüyada Kurbağa Görmek İhya

Rüyada kurbağa görmek, hayırlı bir rüyadır. Kişinin rüyada kurbağa görmesi, abid (ibadetlerini hiç aksatmayan,
ibadetine ibadet katan) bir kimseyi temsil eder şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyada bir kurbağa bulduğunu görmesi, onun (rüya sahibinin) çok değerli fazilet sahibi bir insanla dostluk ve arkadaşlık yapacağına işaret eder.

Kişinin rüyada bir kurbağayı sudan çıkarıp kuyuya attığını görmesi, ibadet ehli (abid) ve çok değerli, fazilet sahibi bir insana kötülük yapacağına ve ona zarar vereceğine işarettir. Rüyasında kurbağa ile konuştuğunu görmek, hayır ve berekete kavuşmaya işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

Bazı yorumcular, kişinin rüyada kurbağa sesi duyduğunu (işittiğini) görmesi, iyi sayılmaz. Bela ve musibete (felakete) işaret eder şeklinde yorumlamışlardır.  Rüyasında bir kurbağa ile karşılaştığını görmek, iyi ve değerli bir kimse ile karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Kurbağa Görmek Diyanet

Diyanet’e göre rüyada kurbağanın görülmüş olması, rüyayı görmüş kişilerin kendilerine çok boş vaatler verecek biri ile bir arada olacak olmasına delalet edilmiştir. Eğer bu rüya, bir kadın tarafından görülmüşse rüya sahipleri kendilerine havadan konuşan kimselerin söylediklerine inanabilirler. Rüyayı görmüş kimselerin beklenti içine girmeleri, en çok kendilerini üzecek, kendilerini üzgün gören ailelerinin de bütün olanlardan olumsuz etkilenmesine aralık kapı bırakacaktır.

Rüyada Kurbağa Görmek Diyanet

Rüyada Yeşil Kurbağa Görmek Diyanet

Diyanet’e göre rüyada yeşil bir kurbağanın görülmüş olması, rüyayı görmüş olan kişilerin meraklı insanlar dolayısıyla moral bozukluğu yaşayacak olmalarına delalet edilmiştir. Hayatlarına insanların karışmasını ve müdahale etmesini hiç istemeyen ve sevmeyen rüya sahipleri, kendilerine yakın gördükleri kimselerin bu tavırları sergilemelerinden dolayı rahatsızlık duyacağı ve duydukları rahatsızlıkları da karşılarında olan kişilere söyleyeceği söylenmiştir. Ancak karşılarındaki kişilerle iletişim kurarak bu sorunları çözebilecek olan rüya sahipleri, karşılarındaki insanlar ile tartışmaya girmemek için de dikkatli olmalılardır.

Rüyada Beyaz Kurbağa Görmek

Beyaz renkli kurbağanın rüyada görülmesi, rüya sahipleri için değişmeleri gerektiğine dair verilmiş bir işarettir. Özellikle son zamanlarda çevrelerinden insanların eksildiğini gören rüya sahipleri, bazı huylarından vazgeçmeli, gerekiyorsa da bu kendilerini bir süre boyunca insanlardan soyutlayarak hareket etmelilerdir. Kendilerini yalnız bırakmaları, kendilerinin hata olarak görmedikleri birçok davranışın aslında insanlar tarafından yanlış anlaşılmaya fazla müsait olduğunu fark etmelerini sağlayacaktır.

Rüyada Büyük Kurbağa Görmek

Kocaman bir kurbağanın rüyada görülmesi, rüya sahipleri adına tehlikeye işarettir. Rüya sahipleri yeni bazı işlere girmenin arifesinde iseler, hem dostları hem de düşmanları tarafından bazı konularda kandırılacaklardır. Rüyayı görmüş olan kişiler, eğer gördükleri büyük kurbağanın kendilerine zarar verdiğini ya da vermeye çalıştığını da rüyalarında görmüşlerse, yakın zamanda başardıkları işlerde kandırılmalarından sonra canlarının da tehlikede olduğunu göreceklerdir. Bu durum dolayısıyla rüyayı görmüş kimseler, ya yaptıkları işleri kimse ile paylaşmamayı tercih etmeli, ya da herkesi aynı anda bir işle uğraştıkları hususunda bilgilendirmemelilerdir.

Rüyada Büyük Kurbağa Görmek

Rüyada Kurbağa Topluluğu Görmek

Rüyada görülen kurbağa toplulukları kalabalık bir ortama işaret eder. Rüyanızda topluluğun çok olması, düzenbaz ve oyun sever kalabalık anlamına gelir.

Rüyanız bu yüzden pek hayır ile yorumlanmaz. Yakın çevrenizden uzak kalarak, sizin için hayırlara vesile olacak insanlar ile görüşmeniz daha iyi olacağı anlamına gelir.

Bazı rüya yorumcuları, rüyada kurbağa görmeyi hayırla yorumlamışlardır. Ancak çok sayıda kurbağa görmeyi iyi
saymamışlardır.

Rüyada Bir Sürü Kurbağa Görmek

Rüyada Bir Sürü Kurbağa Görmek, Çok kurbağa görmeyi, azaba, sıkıntıya ve bozguncu bir topluluğa işaretle yorumlamışlardır. Böyle kötü insanların bulunduğu bir yerde ancak azap ve işkence, ıstırap vardır, sıkıntı vardır demişlerdir. Bazıları, çok kurbağa görmeyi de hayır saymışlardır, hayra yorumlamışlardır.

Rüyada Kurbağalar İle Birlikte Olmak

Rüyanızda kurbağalar ile birlikte oluyorsanız hayırla yorumlanır. Dost ve ailenizle mutlu iletişim içinde olduğunuz, bu ilişkilerinizin uzun yıllar süreceği ve sosyal yaşantınızın olacağına işaret eder.

Eğer kurbağalar ile birlikte mutlu olduğunuzu görürseniz sağlam dostluklar ve sonsuz aile desteği alacaksınız demektir.

• Rüyasında kurbağalarla beraber bulunduğunu görmek, dost ve arkadaşlarıyla iyi geçinmeye ve onlarla iyi bir diyalog içinde bulunmaya işaret eder.

Rüyada Kurbağa Eti Görmek

Rüyada kurbağa eti yediğinizi görmek hayırlı sonuçları işaret eder. Aile ya da çok yakın bir çevreden az miktarda bir mal kalacak demektir. Bu mal miras olarak da tabir edilebilir.

Yakın zaman içerisinde maddi sıkıntılardan kurtulup rahata günler geçireceksiniz anlamına gelmektedir. Rüyasında kurbağa eti görmek ve yemek, dostlarından arkadaşlarından hayır ve menfaat elde etmeye işarettir.

Rüyada Kurbağa Avlamak

Rüyada kurbağa avladığınızı görürseniz rüyanız güzel olarak devam eder. Eğer bir kurbağa avlıyor iseniz kıskanç, gözü yükseklerde olan ve hakkınızda sürekli plan yapan kişileri yenerek güçlü olduğunuzu ispat etmişsiniz demektir.

Rüyada Kurbağa İle Karşılaşmak

Rüyada kurbağa ile karşı karşıya gelirseniz hayırlı bir kişi karşınıza çıkarak, doğru yola adım atmanıza vesile olacaktır.

Rüyada Eve Kurbağa Girdiğini Görmek

Rüyada Eve Kurbağa Girdiğini Görmek

Eve giren kurbağanın rüyada görülmüş olması, rüya sahiplerinin karşılarındaki insanlara karşı sabırlı ve tahammüllü biri olacak olmalarına delalet edilmiştir. Agresif, heyecanlı ve her şeye hemen tepki veren kimselerin bu rüyayı görmeleri, hayatlarında olan birinden sabırlı olmayı öğrenmeleri gerektiğine delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, sabır göstermeyi öğrenemezlerse, hayatları boyunca kazanma şansına sahip oldukları birçok şeyi kazanamadan ellerinden kaydığına da şahit olacaklardır. Bazı rüya tabircilerine göre ise bu rüya, rüyayı görmüş kişilerin hanelerine çok konuşan ve konuşmayı çok seven birinin girecek olmasına delalet edilmiştir. Rüya sahipleri, bu kişiyi kişilik ve karakter olarak çok sevecek ancak fazla konuşma huyundan hiç hoşnut olmaması sebebi ile de devamlı olarak onunla iletişim kurmak istemeyeceklerdir. Bu durum, karşılarında olan kişi için üzücü olabilir.

Rüyada Kurbağanın Üstüne Zıpladığını Görmek

Rüyada kurbağanın sana zıpladığını görmek, rüya sahipleri için birden karşılarına çıkacak olan bir durumdan dolayı nerede ne yapmaları gerektiğini bilemeden hareket edecek olmalarına delalet edilmiştir. Rüyasında büyük bir kurbağanın kendi üstüne atladığını görmüş olan rüya sahipleri, yakın zamanda yakın bir dostlarından duydukları şeyler dolayısıyla çok şaşırabilirler.

Rüyada Kurbağa Isırması

Kurbağa tarafından ısırıldığını rüyada görmek, birçok din alimi tarafından rüya sahiplerinin birilerinden görecekleri zarar ve ziyanların habercisi olarak delalet edilmiştir. Beklemedikleri anlarda rüya sahiplerine mantıklı ve karlı gelecek birçok iş sayesinde kişiler, kendilerini sürmekte oldukları sefil hayattan çıkararak çok güzel bir yere getireceklerini düşüneceklerdir. Ancak yaptıkları işin işleyiş ve düzeninden haberdar olmayan rüya sahipleri, işin işine girdikten sonra hayallerinin bir bir yıkıldığını göreceklerdir. Hayalleri yıkılan rüya sahipleri, bu hayallerin yenilerini kurmak için uzunca bir süre cesaret edemeyeceklerdir.

Rüyada Domuz Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

4 Yorum

  1. Rüyamda mutfaga gidiyoduk iki tane kurbaga vardi anne soruyodum diyodu iyidir sakn cikarma

  2. Ruyamda beyaz kurbagalarin yuzdugunu gordum uzeri camla kaplı bir havuz gibi birşeydi bir an yanındaki arkadaşım ayağımın altındakini gösterdi kurbağaya basmışım ve cansız bir şekilde yatiyodu o şekilde bastığımi görünce korkarak ayagimi kaldırdım. Sizce bu rüyam ne anlama geliyor yardımcı olurmusunuz.simdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu