Rüyada Kül Görmek

Rüyada Kül Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kül görmek kişinin işlemiş olduğu büyük bir günahın bedelini ödemek zorunda kalacağına delalet etmektedir. Kişi farkında olarak ya da olmadan hak yemiş, kul hakkına karışmış ya da Allah’ın büyük günahlar olarak kabul ettiklerinden herhangi bir tanesini yapmış olabilir. İbn-i Şirin Hazretleri (r.a) bu konuda külün kişinin günahlarını simgelediğini simgelemektedir. Rüyada kül görmek, yaptığımız yanlışları bize hatırlatan bir rüyadır.

Rüyada Kül Görmek İhya

Rüyada Kül Görmek İhya Kişinin rüyada ateş külü görmesi, haram bir mala işaretle yorumlanır. Bazılarına göre, rüyada kül görmek, üzüntü ve kedere, göz ağrısına ve hidayetten (doğru yoldan) sonra dalalete (sapıklığa) düşmeye işarettir.

• Rüyasında ateş külüne rastladığını veya külü arkasına yüklendiğini veya kül topladığını görmek, faydasız olan batıl, yanlış sözler ve faydasız ilim toplamaya işarettir. Çünkü külün hiçbir işine yaramadığı gibi, bu topladığı faydasız söz ve ilim de kişinin işine yaramaz demek olur.

• Rüyasında kül bulunan bir yerin üzerine oturduğunu görmek, boş, faydasız ve günah olan işlerle uğraşmaya ve vakitlerini boşa geçirmeye işarettir. Bazı yorumcularca, bu rüya, kendisinden yararlanılmayan yaramaz mal toplama (biriktirmeye) işaret eder denilmiştir.

Rüyada Kül Görmek Diyanet

Rüyada Kül Görmek Diyanet, sahibini yakan haram bir mala işaretle yorumlanmıştır. Kül görmek, kötü bir göze, faydasız bir ilme işaretle de yorumlanmıştır. Hulasa kül görmek pek hayra işaret değildir. Pek hayra yorumlanır tarafı bulunmamaktadır. Çünkü kül değersiz bir şeydir. Onun için işaret ettiği özellikler de hep olumsuzluğa yorumlanmıştır.

Rüyada Kül Yığını Görmek

Rüyada Kül Yığını Görmek

Rüyada kül yığını görülmesi kişinin karışmış olduğu büyük bir günahı olduğunu işaret etmektedir. Bu günah kişinin içerisinde ağırlık yapmış ve kendisini huzursuz hissettiriyor olabilir. Kişi kül gördüğünde hareketlerini düzeltmeli, son zamanlarda yaptıklarını gözden geçirmelidir.

Rüyada Kül Tablası Görmek

Rüyada kül tablası görülmesi kişinin kasıtlı olarak kendine verdiği zararı ya da gayet bilinçli bir şekilde işlemiş olduğu günahlara delalet etmektedir. Kişi bütün uyarılara rağmen söz dinlemiyor ya da kendisine yardım etmek isteyenleri görmezden geliyor olabilir. Kül tablası çok ciddi sorunların varlığına işaret etmektedir. Oldukça büyük günahların varlığına ve bu günahların hala işlenmeye devam ettiğine işarettir. Kişiye tövbe kapılarını açması için bir fırsat oluşturmaktadır.

Rüyada Sigara Külü Görmek

Rüyada sigara külü görülmesi İmam-ı Nablusi (r.a) yorumuna göre hiç olumlu değildir. Yakın zamanda kişinin almış olduğu yanlış kararlardan ya da günahlardan dolayı ciddi bir zarar alacağını göstermektedir. Sigara külü kazaları, yakın çevreden duyulacak ölüm haberlerini, arkadaş ya da eş ile olacak kavgalara işaret etmektedir ve hiç olumlu bir rüya değildir. Sigara külü, kurtulmanız gereken bağımlılıklarınızın olduğunu ve bunun çevreye ciddi şekilde zarar verdiğini ortaya koymaktadır. Rüya sahibi bu rüyayı derhal ciddiye almalı ve kendisi ile ilgili çeşitli değişikler yapmalıdır.

Rüyada Kül Temizlemek

Rüyada Kül Temizlemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kül temizlenmesi kişinin yapmış olduğu hataların ne denli büyük olacağını idrak edeceği anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişi;

  • Evli ise eşi ile aralarında olan sorunları giderecek, sevgilisi varsa yaşanan problemler ortadan kalkarak evlilik yolu açılacak
  • Yaşlı ise bugüne kadar yapmış olduğu iyiliklerin ahirette mükafatlandırılacağını ya da yakın zamanda ailesinden övgüler alacağını ve hep beraber kutlama yapılacağına delalettir.
  • Rüyada kül görmek kötü bir anlama gelirken, külün temizlenmesi kişinin içinde bulunduğu kötü durumun koşullarından uzaklaştığı anlamını taşımaktadır.

Rüyada Sönmüş Kül Görmek

Rüyada sönmüş kül görülmesi Cafer-i Sadık (r.a) Hazretleri yorumuna göre kişinin dünyevi zevklerde doyuma ulaştığını ve bunun için hiçbir hevesinin kalmadığı anlamına gelmektedir. Kişi depresyon yaşıyor olabilir ya da yakın zamanda alacağı kötü bir haber ile kendisi depresyona sürüklenebilir. Sönmüş olma kişinin yaşam enerjisinin düşük olmasını vurgular ve kadersel etkisi vardır. Yani rüyada kişiden kaderini çizmesi beklenmektedir.

Rüyada Kül Atmak

Rüyada kül atılması kişinin dünyevi zevklerinden tümü ile uzaklaşarak artık günahlarını temizlemeye başlaması anlamına gelmektedir. Kişi çok yakın zamanda yaptığı yanlışları idrak edecek ve buna uygun adımlar atmaya başlayacaktır. Bu kişinin hayatında yeni bir döngünün başlayacağını ve kişinin arkasında eski bir hayatı bırakacağı anlamını taşımaktadır. Olgunluk dönemine işaret eder.

Rüyada Soba Külü Görmek

Rüyada Soba Külü Görmek

Rüyada soba külü görülmesi kişinin içine atmış olduğu sıkıntıların tamamından kısa sürede uzaklaşacağını ve artık hayatında huzurun hakim olacağını, aynı zamanda mutlu bir beraberliğe işaret eder.

Rüyada Soba Külü Dökmek

Rüyada soba külü dökülmesi kişinin ciddi sıkıntılarından Allah’ın izni ve yardımı ile kurtulacağını belirtmektedir. İmam-ı Gazali, soba külünün dökülmesini hayra yormuştur.

Rüyada Sobadan Kül Temizlemek

Rüyada sobadan kül temizlenmesi kişinin çeşitli bedeller ödeyerek yapmış olduğu günahların karşılığını göreceğini anlamına gelmektedir. Kısaca kişi ettiğini bulacak ancak bu yolun sonunda temizlenerek doğru yola çıkacaktır.

Rüyada Küle Yatmak

Rüyada küle yatılması Cabir ül Mağribi (r.a) Hazretleri yorumuna göre kişinin geçmiş hatalarının bedelini çok üzülerek ödediğini ve artık hayırlı bir şekilde yeni bir hayata başlayacağını ortaya koymaktadır.

Rüyada Sıcak Kül Görmek

Rüyada sıcak kül görülmesi uyarılara rağmen aynı hataları yapmaya devam ettiğinizi ortaya koymaktadır. Rüyada kül görmek, kişinin yapmış olduğu çeşitli yanlışları ve günahlarını göstermektedir. Kişi acilen yeni bir hayata başlamalıdır, bu onun için daha hayırlı olacaktır.

Rüyada Küs Olduğun Birini Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu