enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
7,2293
EURO
8,7750
ALTIN
414,68
BIST
1.496
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
9°C
İstanbul
9°C
Çok Bulutlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
10°C
Cuma Parçalı Bulutlu
14°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
12°C
Pazar Yağışlı
10°C

Rüyada Araba Sürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada Araba Sürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri
17.02.2021
0
A+
A-

Rüyada araba sürdüğünü görmek kaderin belirlenmesi, ilerde güzel günlerin yaşanması, sevilen kişi ile hayatın birleştirilmesi, sürprizli günler gibi farklı anlamlara gelir. Genellikle olumlu anlamlara sahip olan bu rüya, içeriğinde yer alan detaylarına göre olumsuz anlamlara da sahip olabilir. Olumsuz anlamları arasında, seçim yaparken yanlış karara varmak, istenmeyen insan olmak, sosyal çevrede adın yanlış anılması gibi anlamlar yer alır. İslam alimleri bir rüyanın hem olumlu hem de olumsuz anlamlara gelebileceğini önemli olanın rüya detaylarına hakim olmak olduğunu belirtmişlerdir.

Rüyada Hızlı Araba Sürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada hızlı araba sürdüğünü görmek kişinin istediği hayatı seçmesi, hayatı sonuna kadar yaşamak, hayattan keyif almak, eğlenmek gibi anlamlara gelmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında hızlı araba sürdüğünü gören kişinin hayatı da olumlu olur. Hayatındaki olumsuz durumlar son bulur ve kişi sonunda hayalini kurduğu düzene sahip olur. Rüyada hızlı sürülen araba eğer pahalıysa bu, kişinin hayatında olumsuz herhangi bir durum yaşamayacağı anlamına gelir. Kişi istediği hayatı yaşarken diğer yandan da hayatın keyfini çıkaracak sağlık ve durumda olur. Eğer kişi hızlı sürdüğü arabanın fiyatının ucuz olduğunu görmüşse bu rüya kişinin elde etmek istediği hayata giden yolda bazı zorluklara katlanması gerektiği anlamına gelir.

Bazı islam alimlerine göre bu rüyayı gören kişiler hedeflerine tam da öncelik sırasına göre ulaşır derler. Kişi hayatında gerçekleştirmek istediği özellikle maddi hedefleri artık gerçekleştirebilecek bir duruma gelir. Bu rüyanın olumsuz bir anlamı bulunmuyor. Gören kişinin isteklerini kendine çekmesini sağlıyor.

Rüyada Lüks Araba Sürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada luks araba surdugunu gormek ne anlama gelir

Rüyada lüks araba sürdüğünü görmek zenginlik, para kazanmak, projelerden sonuç almak, maddi anlamda rahat ermek, para hesabı yapmadan yaşamak gibi farklı anlamlara gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında lüks araba sürdüğünü gören kişiler, hayatlarında yeni bir sayfa açarlar. Açtıkları yeni sayfada bu kişiler maddi anlamda asla sıkıntı yaşamazlar. Birden bire kişi elde edeceği zenginliğe kendisi bile şaşırır hale gelecektir.

Bazı islam alimleri bu rüyanın olumsuz anlamları olabileceğine karşı insanları uyarır. Eğer lüks araba üzerinde çizik vb. varsa bu durumda rüya olumsuz anlama gelir. Kişinin maddi kaybı, fakirlik yaşaması ve herkese borçlanması durumları söz konusu olabilir. Lüks arabada görülen herhangi bir arıza, hata ve kötü görünüm, rüyanın olumsuz anlamının baskın olması anlamına gelmektedir.

Rüyada İstemeden Araba Sürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada istemeden araba sürdüğünü görmek güven sorunu, istenmeyen bir haber alınması, bazı kişilerin hayata istemeden girmesi gibi farklı anlamlara gelmektedir. İstenmeden sürülen araba siyah renk ise bu durum kişinin ilerde önemli bir güven sorunu ile karşılaşması ve bu nedenle maddi kayıba uğraması anlamına gelir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu kayıp kişinin kan bağı olan akrabalarından kaynaklı olarak ortaya çıkacaktır. Yani kişiler akrabaları tarafından para konusunda ihanete uğratılabilir. Bu nedenle kişilerin özellikle iş hayatında karar alırken kimseye güvenmemesi gerekir.

Eğer sürülen araba kırmızı renkli ise kişinin özel hayatı ile ilgili istenmeyen bir durum meydana gelecektir. Kişi hiç beklemediği anda bu durumla ilgili haberi alacaktır. Rüya sahibinin bu durumu sindirmesi uzun sürebilir. Kişinin sabırlı olması şarttır. Sinirlenmek ve tepki vermek yerine kişinin sakin olması ve beklemesi gerekecektir.

İstenmeden sürülen arabanın renginin beyaz olması ise kişinin hayatına istenmeyen bir kişinin vakıf olması anlamı çıkar. Kişi kendinden üst seviyede bulunan bir kişinin emri altına girebilir. Kişinin bu kişinin istediği şeyleri yapması ona zor gelebilir.

Ayrıca Rüyada Araba Görmek hakkında ki Rüya Tabirine de bakabilirsiniz.

Rüyada Kırmızı Araba Sürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kırmızı renkli araba sürdüğünü görmek aşk, tutku, keyif, sevilen insanla zaman geçirmek, çocuk sahibi olmak gibi çeşitli anlamlara gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kırmızı araba eğer spor bir arabaysa bu rüya kişinin aşık olması anlamını taşır. Kişi iş yaparken beklenmedik bir kişiye aşık olacaktır. Kafasında aşk olmamasına rağmen kişi aşkı bulup mutlu olur. Eğer kırmızı araba jipse bu durumda kişinin keyifli vakit geçireceği ve streslerinden uzaklaşacağı anlaşılır. Yolculuk yapılabilir ve sevilen yerlere ziyaret gerçekleşebilir. Eğer kırmızı renkli araba 4 kapalı aile arabasıysa, bu durumda kişi ailesi ile birlikte daha çok zaman geçirir. Aile ziyaretleri bu dönemde çok sık gerçekleşebilir. Kırmızı renkli arabanın lüks bir markaya ait olması halinde evli kişiler çocuk sahibi olur. Çocukların çok bereketli geleceği söylenir. Çocuk rüya sahibinin hayatına şans ve aşk olur.

Rüyada Şöförsüz Araba Sürdüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada şöförsüz araba sürdüğünü görmek kontrolü kayıp etmek, güven duyulan kişinin ihaneti, yapılacak şeyin  bulunamaması anlamlarına gelmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kullanıcısı olmayan arabayı gören kişi hayatında ne yapacağını bilemez olur. Aile büyüklerinden öneri alınması ve onların sözünün dinlenmesi iyi gelecektir. Bu kişiler tek başlarına önemli kararlar almadan önce mutlaka güvendikleri kişilere danışsınlar. Kişiler güven duyulan kişinin ihanetine uğramasın diye bin kire düşünüp bir kere hareket etsinler. Kendilerini korumayı bilen kişiler bu ihanetten etkilenmeden yoluna devam edebilirler.

Rüyada Bozuk Araba Sürmek Görmek Ne Anlama Gelir?

ruyada bozuk araba surmek ne anlama gelir

Rüyada bozuk araba sürdüğünü görmek para kaybı, iflas etmek gibi maddi anlamda olumsuz anlamlara gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; bozuk araba gören kişiler kesin gözüyle baktıkları işlerden bile sonuç alamaz hale gelirler. Bu kişiler hayatlarında maddi sorunlar yaşayabilirler. Herkese borçlu kalıp insan içine çıkamaz hale gelebilirler. Özellikle bozuk arabadan ses geldiğinin görünmesi halinde kişi borçlu durumunu çok uzun bir süre için devam ettirecektir. Bozuk arabanın rengi mavi ise bozuk durumuna aileden bir kişinin neden olacağı söylenir. Çok yakında bulunan bir kişinin yanlış karar almasından kaynaklı olarak işlerde bozulma meydana gelebilir. Rüya sahibinin işle ilgili kararları kendisi alması, çok dikkatli hareket etmesi, maddi zararın en aza inmesini sağlayacaktır.

Rüyada Araba Sürdüğünü ve Kaza Yaptığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba sürdüğünü ve kaza yaptığını görmek rüya sahibinin akrabalarının zora düşmesi, imrenmek, kıskanmak gibi durumlara işaret eder. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kaza yapan kişinin mutlaka hayatında yer alan önemli bir insana bir şey olur. Ancak bu durum geçici meydana geleceğinden rüya sahibinin bu durumu atlatması kolay olacaktır. Önemsiz trafik kazaları söz konusu olabileceği için mutlaka araba kullanırken dikkat etmek ve kurallara uymak gerekir. Eğer şiddetli bir kaza yapıldığı görülmüşse bu durumda kişinin maddi anlamda zor durumda kalacağı söylenir. Kişi mal varlıklarından bazılarını satmak durumunda kalabilir. Eğer kaza hafif ise  bu rüyanın etkileri kişinin çok yakın olduğu dostlarına ya da akrabalarına etki edebilir. Kötü haberler de alınabilir ancak rüya sahibi güçlü kalacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.


Yükleniyor...