Rüyada Araba Görmek

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada araba görmek, çok farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Hem iyi hem de kötü anlamı bulunan rüyalardan biridir. Rüyada araba görmek ne anlama gelir sorusuna , birazdan yanıt vermiş olacağız.

Rüyada bir arabanın görülmesi, din alimleri tarafından çeşitli biçimlerde yorumlanmıştır:

 • Bazı alimler rüya sahiplerinin sahip oldukları maddi sıkıntılardan dolayı harcamalarını kısıtlayacağı yorumunu yapmıştır. Bu maddi sıkıntılar, şu an mevcut olmasa bile rüya sahibinin işten ayrılması nedeniyle yakın zamanda ortaya çıkabilir.
 • Bazı rüya tabircilerine göreyse, rüyada görülmüş arabalar, kişilerin hayatlarını garantiye alabilmek için yeni adımlar atmalarına delalet edilmiştir. Kişiler yatırım fikirlerini hayata geçirebilirler ya da kendi hayatlarını sigorta altına almak amacıyla bazı eylemlerde bulunabilirler.

Rüyada Araba Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülmüş araba, bazı rüya tabircileri için kişilerin insanlar tarafından övülmesine yorumlanmıştır. Hayatları boyunca, yaptıkları her şeyle ve kişilikleriyle diğer insanlara örnek gösterilen, bu sayede de çok sevilen ve sayılan kişilerdir. Yaşı genç olan rüya sahiplerinin bu rüyayı görmesi, her zaman hayallerinin peşinden gitme imkanlarının olacağı şeklinde de yorumlanmıştır. Kişiler ne olursa olsunlar kendileri için doğru olanı bulabilecek, bu sayede de attıklar verdikleri her karar ve attıkları her adımda başarıyı yakalayabileceklerdir.

Rüyada Araba Görmek İhya

Rüyada otomobil görmek, pek iyiye yorulmaz. Onun için otomobil ile ilgili görülen rüyalar farklı şekilde yorumlanır.

 • Bazı yorumculara göre şayet, rüyada bir arabaya bindiğini görmek, büyük bir makama (mevkie) çıkılacağına işarettir.
  Rüyasında bir arabadan indiğini görmek, bulunduğu mevkiden (makamdan) indirileceğine, yani mevkisini kaybedeceğine işaretle yorumlanır.
  Rüyada arabanın tekerleklerinin çıktığını görmek, işinden men edileceğine yahut malen, maddeten zarara uğrayacağına işaretle yorumlanır.Rüyasında bir araba aldığını gören kimse, yakında bir sefere, yolculuğa çıkacağına işaretle yorumlanır.

  • Rüyada otomobilini kaybettiğini gören kimse, işlerinde güçlük olacağına, işinde güçlükle karşılaşacağına yahut hanımı ile aralarında geçimsizlik çıkıp dövüş edeceklerine işaretle yorumlanır.

  • Rüyasında kendine bir araba armağan edildiğini ve bir araba verildiğini görmek, bekar şayet, evleneceğine yahut aslında bir araba sahibi olacağına (araba alacağına) işaretle deyim olunur.

Rüyada Araba Görmek Diyanet 

Diyanet’e göre rüyada araba görülmesi, rüya sahiplerinin kendilerine güvenmeyişleri olarak yorumlanmıştır. Bu güvensizlik, rüya sahipleri için farklı konularda olabilir. Bazen iş hayatı, bazen de eşler arasındaki çeşitli problemler dolayısıyla rüya sahipleri kendilerini rahatsız hissedebilirler. Ancak kişilerin bu güvensizliklerinin yersiz oluşu, bu nedenle de kendilerine biraz güvenip cesurca davranırlarsa bütün bu durumların biteceği yorumu yapılmıştır. Özellikle kariyeri ya da iş hayatı ile ilgili bir karar vermek üzere olan kimselerin rüyalarında gördükleri arabalar, doğru yolda olduklarının ancak net karar verme gereklilikleri olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Lüks Araba Görmek

Rüyada şatafatlı arabaların görülmesi, bazı rüya tabircilerine göre rüya sahiplerinin lüks ve son model bir arabaya sahip olma isteklerinin bir yansımasıdır. Bazı tabircilere göreyse, rüya sahiplerinin hayatlarında kendilerini geliştirmelerine engel bazı şeylerin olduğu, ancak kişinin direniş ve çabalarıyla bu engelleri atlatacakları yorumu yapılmıştır. Bu engellerin aşılmasıyla rüya sahipleri, hem maddi hem de manevi olarak bir rahatlığa kavuşacaklardır.

Rüyada Araba Anahtarı Görmek 

Rüyada yalnızca arabanın anahtarını görmek, genel anlamıyla kişilerin kurdukları hayallere erişmek için olan çabalarını anlatır. Aslında rüya sahiplerinin bu hayallerine ulaşabilmeleri için herhangi bir engelleri bulunmaz. Fakat kişilerin yeterli çalışmamaları nedeniyle hayalleri erteleniyor olabilir. Rüya tabircileri, rüya sahiplerinin çalışma tempolarını arttırmaları ve düzenli çalışmalar yapmalarını öğütlemişlerdir. Hayalleri ancak bu yolla gerçekleşebilecektir. Ancak rüya sahipleri, gördükleri bir araba anahtarını kaybettiklerini rüyalarında görüyorsa, hayallerine ulaşabilmeleri için mevcut olan engellerin yakın zamanda ortaya çıkacağı yorumu yapılmıştır. Böylece kişiler, sorunlarını fark edecekler ve ona göre hareket etme şansları olacaktır.

Rüyada Eski Araba Görmek

Rüyada külüstür araba görmek, rüya tabircileri tarafından iki farklı şekilde delalet edilmiştir:

 • Rüya sahiplerinin meslek hayatları dahilinde yeni bir başarıya imza atacağı ve bu sayede birçok insan tarafından tanınacağı yorumu yapılmıştır. Bu rüya, özellikle yeni çalışmaya başlayan ya da işlerini değiştirmek niyetinde olan kimseler için önemli bir rüya olarak kabul edilmiştir.
 • Eğer rüya sahipleri, rüyalarında gördükleri eski arabayı çalıştırmaya çalışıyorlarsa, geçmişte kötü ayrıldıkları bir sevgilileri ya da ilişkilerini kestikleri bir arkadaşlarıyla karşılaşabilirler.

Rüyada Oyuncak Araba Görmek 

Rüyada küçük oyuncak araba görmek, genellikle rüya sahiplerinin bir konuda beklentilerinin gerçekleşmemesine ve bu olaydan ötürü rüya sahiplerinin çok üzülecek olmasına yorulmuştur. Bazı rüya sahipleri için ise olması imkansız hayaller kurdukları, rüya sahiplerinin hayallerinin gerçek olmayacaklarını anladıkları zaman çok fazla üzüleceğini, hatta bir süre hayata küsecekleri yorumu yapılmıştır.

Rüyada Yeni Araba Görmek

Rüyada 0 kilometre araba görmek, rüya sahiplerinin kendi hayatları için verecekleri yeni kararların, bu kararlar doğrultusunda da kendilerine yeni birer yol çizmenin habercisi olarak delalet edilmiştir. Eğer rüya sahiplerinin hayatlarında evlilik gibi bir gündem mevcutsa, kişiler hızlı bir şekilde evlenebilir ve mutlu bir evlilikle ömür boyunca yaşayabilirler.

Rüyada Bir Kadının Araba Sürmesi Nedir?

Rüyada kadın şoför görmek, rüya sahiplerinin cinsiyetlerine göre şöyle yorumlanmıştır:

 • Bir erkeğin rüyasında bir kadını araba kullanırken görmesi, evli ise eşinin bekar ise annesinin çok istediği bir şeyi yerine getireceğine yorumlanmıştır. Bu istek ziyaret veya satın alınması çok istenen bir şey olabilir. Bazı alimler, rüya sahiplerinin bu isteği pek gönüllü olmayarak yerine getireceklerini ancak eşlerinin ya da annelerinin isteğini yerine getirdikten sonra işlerinin yoluna gireceği yorumunda bulunmuşlardır.
 • Bir kadının kendisini ya da başka bir kadını rüyada araba kullanırken görmesi, başarmak istediği her şeyi başaracağına yorumlanmıştır. Özellikle evli ve ailevi sorunları olan, eşleriyle anlaşamayan kadınların bu rüyayı görmeleri, yalnız başlarına her şeyin üstesinden gelebileceklerinin habercisi sayılmıştır. Eşleri boşanmalarına engel olabilir veya kendisinden boşanmak istemeyebilir. Rüya sahiplerinin kendi bildiklerinden şaşmamaları ve güçlü kalmaları öğütlenmiştir.

Rüyada Araba Değiştirmek

Rüyada yeni arabaya sahip olmak, erkek rüya sahipleri için yeni bir işte çalışmaya yorumlanmıştır. Kişiler eski işlerinden ayrılmayacaklardır ancak bu yeni başladıkları iş kendileri için çok bereketli olacaktır. Kadınların rüyalarında arabalarını değiştirdiklerini görmeleri, kendi hayatlarında memnun olmadıkları şeylere müdahale etmelerine ve bunları kökünden söküp atmalarına yorumlanmıştır. Kişiler bu ani ve fazla olan değişiklik sebebiyle sarsılabilirler ancak kendileri için çok hayırlı olacaktır.

Rüyada Araba Aldığını Görmek

Yardımlaşma şeklinde yorumlandığı gibi, dostluk olarak da yorumlanmaktadır. Bazı kişiler, finansal güç olarak yorumlamaktadır. Rüyada araba aldığını görmek, herhangi bir ihtiyacınız olduğunda dostlarınızın size yardım edeceği anlamına gelir. Bu dönemde yeni ve kalıcı dostluklar edinebilirsiniz.

Rüyada araba görmek , genel olarak kişinin geçim sıkıntısı yaşayacağına , bu sıkıntıyı yaşamamak için tedbir alacağına işaret eder. Bunun yanı sıra hareket , aktivite , yolculuk gibi anlamlara da gelmektedir.

Rüyada Güzel Araba Görmek

Rüyada güzel bir araba gördüyseniz , her konuda kendinize çok güvendiğinizi ifade eder.

Rüyada Yük Arabası Görmek

Rüyada yük arabası gördüyseniz , gönül ilişkilerinizde sorunlar yaşayacağınıza ve bu sorunlardan kurtulmak için büyük çaba sarf edeceğinize yorulur.

Rüyada At Arabası Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada at arabası görmek , kısa süreliğine bir rahatsızlık geçireceğinize bu rahatsızlık sıkıntı , maddi zorluk gibi şeyler olabilir. Bunun haricinde çabalarınızın sonucunda maddi olarak rahatlayacağınıza ve istemiş olduğunuz şeylere kavuşacağınıza delalet eder.

Rüyada El Arabası Görmek

Rüyada el arabası gördüyseniz , gerçek yaşam da sıkıntı çekerek ve zorluklarla uğraşıp ekmek parası elde edeceğinize , sıkıntılardan kurtulduktan sonra rahata kavuşup mutlu bir yaşam süreceğinize alamet eder.

Olumsuz olarak bakarsak , kötü olaylar yaşayacağınıza ve ailenizle ya da arkadaşlarınızla sorunlar yaşayacağınıza yorulur.

Rüyada Uçan Araba Görmek

Rüyada uçan araba gördüyseniz , umudunuzu kesmiş olduğunuz bir şeyin gerçek olacağına , kısa zaman içerisinde bozulan hayatınızı toparlayıp arzularınıza kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada Kaza Yapmış Araba Görmek

Rüyada kaza yapmış bir araba görmek , rüyayı gören kişinin iş konusunda yüksek yerlere geleceğine delalet eder.

Rüyada Arabaya Binmek

Rüyada Arabaya Binmek Görmek

Genel anlamda yolculuk olarak yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular, maddi kazanç olaraktan yorumlamaktadır. Yolculuk, hem iş hem de tatil için olabilir. Maddi kazanç ise, yakın zamanda verilecek bir karar sonucunda ortaya çıkar.

Rüyada Araba Satmak

Rüya sahibi, rüyadan sonra daha dikkatli olmalıdır. Özellikle iş ve yatırım hakkında vereceği kararları, iyice düşünmeli ve her ihtimal değerlendirmelidir. Rüyada araba satmak görmek, maddi kayıp olarak yorumlanmaktadır. Yakın zamanda verilecek bir karar, maddi çöküş yaşatabilir fakat bu çöküş uzun sürmeyecektir.

Rüyada Arabayla Uçmak Görmek

Rüyada arabayla uçmak görmek, 2 farklı şekilde yorumlanabilir. Hem normal uçmak hem de denize uçmak gibi. İlk önce normal uçmak görmek nedir, bunu açıklayalım. Arabanın uçtuğu görmek, kişinin mutlu olacağına işarettir. Bu mutluluk, yüksek ihtimal maddi kazançtan sonra gelecektir. Bir diğer uçmak olan araba ile denize uçmak görmek, kişinin verdiği kararları temsil eder. Rüya sahibi, eski kararlarından dolayı pişmanlık duyuyor olabilir veya duyacaktır. Bazı kişiler, eski kararları değil, rüya sahibinin şimdi vereceği kararların etkileyici olacağını söyler. İki durumda da kararlar, sizi ve yaşantınızı etkileyecektir. Rüya sahibi, verdiği kararlar yüzünden ilerleyen zamanlarda pişmanlık duyacak ve ‘keşke bu kararı vermeseydim’ gibi serzenişlerde bulunacaktır.

Rüyada Otopark Görmek

Rüyanızda otopark görmek, hayatınızda bazı beklenmedik değişiklikler olacağına işaretle yorumlanır.

 

Rüyada Yemek Yemek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu