Rüyada Kelebek Görmek

Rüyada kelebek görmek, genel olarak çok hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Bu rüya , sevgiyi , gerçek olan aşkı , mutluluğu ve aynı zaman da huzuru simgeler. Rüya sahibinin kısmetinin açık olacağına , her işte başarı elde edeceğine ve başarılarının sonucunda zengin olacağına işaret eder.

Bazı rüya yorumcularına göre rüya sahibinin sanatkar olacağına delalet ederler.

Rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında sivri dili vardır ve bu dili ile birçok kişiyi sokmaktadır. Kişi gireceği bir işten dolayı büyük zarara uğrayacağına ve kısa ömürlü olacağına alamet eder.

Rüyada kelebek görmek gerçek ve saf mutluluk olarak yorumlanır. Rüyasında kelebek gören kimse kısa süre içerisinde hayırlı bir işe ya da mutluluğa kavuşur. Rüyada kelebek görmek aynı zamanda başarı ve şans olarak yorumlanmaktadır.

Rüyanın anlamını daha iyi çıkarmak için öncelikle rüyadaki diğer unsurlara da dikkat etmek gerekir.

Rüyada Kelebek Görmek Diyanet

Rüyada kelebek görmek , zayıf ve aynı zaman da duygulu olan bir kadına , gerçek ve saf bir aşka delalet eder. Rüya sahibinin kısa süre içerisinde mutlu olacağına ve resim sanatına büyük ilgi duyacağına işaret eder.

Bu rüya alıngan olan bir dosta , güzel söz işitmeye , lükse ve aynı zaman da ilgi görmeye yorulur.

Bazı rüya yorumcularına göre, dili sivri olan bir düşmana , hiç düşünmeden girmiş olduğunuz bir işten büyük zararlı çıkacağınıza delalet eder.

Rüyada kelebek görmek gerçek ve saf mutluluk olarak yorumlanır. Rüyasında kelebek gören kimse kısa süre içerisinde hayırlı bir işe ya da mutluluğa kavuşur. Rüyada kelebek görmek aynı zamanda başarı ve şans olarak yorumlanmaktadır.

Rüyanın anlamını daha iyi çıkarmak için öncelikle rüyadaki diğer unsurlara da dikkat etmek gerekir.

Rüyada Kelebek Görmek İhya

Rüyada kelebek görmek çeşitli şekillerde yorumlanmıştır. Rüyada kelebek görmek, zayıf bir düşmana işarettir diyenler olmuştur. Rüyada görülen kelebek, duygulu, ince ruhlu bir kadına da işaretle yorumlanmıştır.

• Ziraat işleriyle uğraşanların (çiftçilerin) kelebek görmesi, işsizlik, sıkıntı, şerli ve kötü kadınların kendilerine musallat olmalarına işaret eder denilmiştir.

• Rüyasında bir kelebeği tuttuğunu ve elinde öldüğünü görmek, değerini ve kıymetini bilemediği veya bilemeyeceği ince ruhlu, duygulu, zarif bir kızla evleneceğine ve onu üzeceğine işaret eder şeklinde de yorumlanmıştır.

• Bazıları, Rüyada kelebek görmeyi, gözü hep dışarıda olan bir kadına işaretle de yorumlanır demişlerdir.

• Bazen de Rüyada görülen kelebek, kişinin ecelinin yaklaştığına işlerinin (amelinin) son bulmasına işaret eder

Rüyada Beyaz Kelebek Görmek  

Rüyada görülen beyaz kelebek, genellikle rüya sahibinin hasretlik çekmesine yorumlanmıştır. Rüya sahibi ailesinden veya sevgilisinden ayrı şehirde yaşıyor, bu nedenle de onları çok özlüyordur. Bazı psikologlar için kişilerin rüyalarında beyaz kelebek görmesi, kişilerin hep pozitif ve sevgi dolu olmalarının işaretidir. Kişilerin başlarına ne gelirse gelsin iyi kalpliliklerini koruyacaklardır.

Rüyada Büyük Kelebek Görmek

Boyutları normalde büyük kelebeklerin rüyada görülmesi, farklı rüya tabircileri tarafından şöyle yorumlanmıştır:

  • Rüya sahipleri eğer evliyse, eşlerinden ilgi görmemeleri ve sevildiklerini hissetmemeleri nedeniyle çok üzgündür. Ancak eşleri, rüya sahiplerinin bu mutsuzluğunu fark etmiyor, etse dahi bununla ilgilenmiyordur.
  • Rüyada görülmüş kocaman kelebekler, bazı yorumcular için karmaşıklığa delalet edilmiştir. Rüya sahipleri içinden çıkamayacakları işlere girmiş olabilirler. Eğer kişiler, yeni bir yerde çalışmaya başlayacaklarsa, ilgili işin şartlarını kabul ederken dikkatli davranmalılardır.

Rüyada Kelebek Sürüsü Görmek

Bir sürü kelebeğin rüyada bir arada görülmesi, hem din alimleri hem de rüya tabircileri tarafından rüya sahibinin çevresinde olan düşmanlara yorulmuştur. Rüya sahibi, bu çevresinde sessiz ve sinsice gezen düşmanlarını hiç beklemediği bir anda fark edecektir. Bazı yorumculara göre de sürü halinde görülen kelebeklerin rengi önemlidir. Kelebeklerin renklerine göre yapılan yorumlar ise şöyledir:

  • Rüya sahiplerinin beyaz kelebeklerin uçuştuğunu görmeleri bazen aile fertlerinden birinin kaybına, bazen de aileyi çok özlemeye yorumlanmıştır.
  • Rüyada siyah kelebeklerin sürü halinde uçtuğunun görülmesi kötü bir haber almaya delalet edilmiştir.
  • Eğer kişiler, rüyalarında karışık renkli kelebekler görüyor ve bu renkler arasında mavi, mor, yeşil gibi canlı renkler varsa, rüya sahipleri iyi hissedecekleri haberler alacaklardır. Bu haberler hem kendileriyle hem de arkadaşlarıyla ilgili olabilir.

Rüyada Üstüne Kelebek Konması

Rüyada sahibine konan kelebek görülmesi, din alimleri tarafından kişinin Allah’tan ne dilerse olacağına ve dualarının kabul olacağına delalet edilmiştir. Allah rüya sahibinin yolunu açık edecek, kendisi için hayırlısıyla yazılan her şey gerçekleşecektir. Bazı tabircilere göre ise bu rüya, kişilerin bir başarı kazanmasına yorumlanmıştır. Bu başarının kazanılmasından sonra rüya sahipleri kendilerine sonsuz bir güven duymaya başlayacak ve bu güven duygusuyla beraber çok büyük işlerin altından kolayca kalkacaklardır. Eğer bir kimse, rüyasında üzerinde kelebeklerin konmadığını ancak düştüklerini görüyorsa, çok ince ruhlu ve düşünceli biridir. Hayatı boyunca kazandığı her şeyi de bu düşünceli ve iyi niyetli oluşundan kanacaktır.

Rüyada Evde Kelebek Görmek

Rüyada evde uçan kelebekler görmek, rüya sahiplerinin hanesi içinde çok mutlu ve kalabalık zamanlar geçirmesine yorumlanmıştır. Eğer rüya sahipleri bekarsa hızlı bir evlilik kararı alabilir, bu nedenle de evde bir şenlik havası olacaktır. Evli kişilerin bu rüyayı görmesi, yeni bir bebeğin doğmasına yorumlanmıştır. Rüyada farklı alanlarda görülen kelebekler için yapılmış yorumlar şu şekilde sıralanmıştır:

  • Eğer rüya sahibi, iş yerinde birçok kelebeğin uçtuğunu görüyorsa terfi alabilir veya aylık maaşı yükselebilir.
  • Rüyayı görmüş kişi, açık bir alanda, dağda veya bir tarlada kelebeklerin uçtuğunu görüyorsa, çok yakın zamanda kendisi için çok hayırlı olacak bir seyahat gerçekleştirebilir. Bu gerçekleştirdiği seyahatten sonra hayatı olumlu açıdan değişecek ve daha bereketli bir hayata sahip olacaktır.
  • Eğer rüya sahipleri, mezarlıkta uçuşan bir kelebeği rüyalarında görüyorlarsa, ani ve beklenmedik birinin öldüğünü öğrenebilirler. Birkaç kelebeğin art arda uçmasının rüyada görülmesi ise çoğu din alimi tarafından rüya sahibinin kendisinin ecelinin yaklaştığı şeklinde yorumlanmış ve kişilere bir yerde düşmemeleri için uyarıda bulunulmuştur.

Rüyada Kelebek Yakalamak 

Rüyada kelebek yakaladığınızı gördüyseniz , hiç istemeden üzmüş olduğunuz bir yakınınızdan , arkadaşınızdan veya dostunuzdan özür dileyeceğinize işaret eder.

Rüyada kelebek yakalamak hayırlı bir kısmet olarak ifade edilmektedir. Rüyada kelebek görmek bazı tabirciler için aynı zamanda tartışmadan dolayı oluşan kırgınlık olarak da ifade edilmektedir.

Rüyasında kelebek gören bir kimse istemeden birini kırmış ya da üzmüş olabilir. Fakat bu kişi hatasını kısa sürede anlayacak ve kırgınlığı sonlandırmak için özür dileyecektir.

Rüyada kelebek görmek aynı zamanda dost olarak da yorumlanır. Rüyasında kelebek yakaladığını gören kişi aynı zamanda iyi bir dost elde edecektir.

Rüyada Kelebek Yakalamak İhya

Rüyada kelebek yakalamak hayırlı bir kısmet olarak ifade edilmektedir. Rüyada kelebek görmek bazı tabirciler için aynı zamanda tartışmadan dolayı oluşan kırgınlık olarak da ifade edilmektedir.

Rüyasında kelebek gören bir kimse istemeden birini kırmış ya da üzmüş olabilir. Fakat bu kişi hatasını kısa sürede anlayacak ve kırgınlığı sonlandırmak için özür dileyecektir.

Rüyada kelebek görmek aynı zamanda dost olarak da yorumlanır. Rüyasında kelebek yakaladığını gören kişi aynı zamanda iyi bir dost elde edecektir.

Rüyada Kelebek Görmek

Rüyada Kelebek Konduğunu Görmek

Rüyada kelebek konması gördüyseniz , sevmiş olduğunuz kişiden istediğiniz ilgili alakayı göremediğinizden dolayı kendinizi çok mutsuz ve üzgün hissedeceğinize yorulur.

Rüyada Uçuşan Kelebekler

Rüyasında etrafında uçuşan kelebekler olduğunu gören bir kimse başarılı işlere adım atacak ve bu işlerden dolayı pek çok kimsenin övgüsünü elde edecektir.

Hayatında ani ve olumlu gelişmeler yaşayacak olan rüya sahibi aynı zamanda kalabalık ve eğlenceli bir ortamda da bulunabilir.

Etrafında kelebekler uçuştuğunu gören bir kimse aynı zamanda büyük bir mutluluk yaşayacak ve günlerce ağzı kulaklarında dolaşacaktır.

Rüya sahibi bekar ise çok güzel bir aşk yaşayabilir. Eğer rüya sahibi evli ise bir evlat sahibi olarak müjde yaşayabilir. Rüyasında uçuşan kelebekler gören bir kimse dini anlamda da sevaplarını artırmış ve iyiliğe yönelmiştir.

Rüyada uçuşan kelebekler gördüyseniz , hem yakın çevrenizde hem de hayatınızda güzel gelişmeler olacağına , eli bol olan dostlar elde edeceğinize işaret eder.

Rüyada Kelebek Öldürmek

Rüyada kelebek öldürdüğünüzü gördüyseniz , size zarar vermek isteyen kişiyi anlayacağınıza , ona sağ gösterip soldan vuracağınıza işaret eder.

Rüyada Ölü Kelebek Görmek

Rüyada ölü kelebek gördüyseniz , çevrenizdeki insanların size karşı tatlı tatlı konuştuklarına fakat size düşmanlık beslediklerine alamet eder.

Rüyada Ölü Kelebek Görmek ihya

Rüyasında çevresinde ölü kelebeklerin olduğunu gören bir kimse etrafındaki kişilere dikkat etmelidir.

Bu rüya; rüya sahibinin yakınında tatlı dilli bir düşmanının olduğunu ifade eder.

Kimi yorumcular için ölü kelebek sinsi arkadaşlığa da işaret etmektedir. Bu nedenle bu rüya uyarıcı olarak yorumlanabilir.

Rüyada Renkli Kelebekler Görmek

Rüyada renkli kelebek görmek , hayatınızda sizi çok mutlu edecek olan gelişmeler ile karşı karşıya kalacağınıza alamet eder.

Rüyada Kelebek Tırtılı Görmek

rüyada kelebek tırtılı görmek , olumlu olan bir dönüşüm ile değişim dönemine giriş yapacağınıza işaret eder.

Rüyada kelebeği uçarken gördüyseniz , uzakta olan bir dostunuzdan güzel haberler alacağınıza alamet eder.

Genç olan bir kadının mutlu olan aşkını simgeler. Bazı rüya tabircilerine göre , güzel habere , sadık ve aynı zaman da iyi olan bir işe delalet ederler.

Rüyada Kelebeklerin Uçtuğunu Görmek

Rüyada kelebeklerin uçtuğunu gördüyseniz , uzak yerde olan arkadaşınızdan veya dostunuzdan güzel haberler alacağınıza yorulur. Rüyayı gören kişi eğer kadınsa o zaman sevgili bulup onunla beraber evleneceğine işaret eder.

 

Rüyada Kendi Kızını Görmek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu