Rüyada Kel Olduğunu Görmek

Rüyada Kel Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada Rüyada Kel Olduğunu Görmek, kellik görülmesi anlamını kadın ve erkeğe göre değişiklik göstermekle beraber kadın için kellik gücün ve bereketin yitirilmesini ifade ederken, erkeklerin rüyalarında kel olduğunu görmeleri tam aksini gücün toplanacağını ve bir zorlukla mücadeleyi ifade eder. Rüyada kel olduğunu görmek Cabir ül Magribi (r.a) tabirlerine göre;

  • Genç kızlar ya da yetişkin kadınlar tarafından görülürse gücün yitirilmesine, doğurganlığın kaybedilmesine, kadının yakın zaman içerisinde yaşayabileceği sağlık sorunlarına işaret eder.
  • Yaşlı kadınlar tarafından kel olduğunun görülmesi, bir erkek tarafından alınacak olumsuz bir haberi gösterir.
  • Erkeklerin kel olduklarını rüyalarında görmeleri, oldukça zor bir durum ile mücadeleyi, bu mücadelenin başarılı olmasının ardından alınacak hayırlı haberi gösterir.

Rüyada Kel Olduğunu Görmek İhya

Rüyada kellik ihya olması İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre erkekler için zorlukla sınanmaya, ancak sonrasında manevi olarak güçlenmeye ve dinine imanına dönük bir kişi olmayı ifade eder. Erkekler tarafından kel olmak cinsel yönden güçlü olacağını ve eşiyle hoş bir ömrü simgeler.

Rüyada Saçının Bir Kısmının Kel Olduğunu Görmek

Rüyada saçın bir kısmının kel olması birini tam olarak doğrusunu öğrenmeden eksik bilgi ile suçladığınızı, bu kişinin hakkına girdiğinizi gösterir. Rüyada saçının bir bölümü eksik ya da kel olan tanıdık biri ise, bu kişinin yakın zamanda kayıpları olabileceğini, ya da depresyon sorunları yaşayabileceğini gösterir. Bu kişi erkekse saçının bir kısmı kel olarak görüyorsanız bu aynı zamanda erkeğin kendi karısına ya da sevgilisine ihanetini gösterir. Bu aynı zamanda rüyayı gören kişinin kaybetme korkularını açığa vurur.

Rüyada Saçının Kel Olduğunu Görmek

Rüyada kişinin saçını kel görmesi okul ya da iş hayatında alınacak kötü haberi işaret eder. Bir zorluk ve sınanma ile karşı karşıya kalacağınızı söyler. İmam-ı Gazali yorumuna göre bu durumun kadın tarafından görülmesi, kadının kendi hemcinsleri tarafından göreceği kötü muameleyi, ayıplanmayı söyler. İş yerinde hırsızlıkla suçlanabilirsiniz.

Rüyada Tepesinin Kel Olduğunu Görmek

Rüyada Tepesinin Kel Olduğunu Görmek

Rüyada saç tepesinin kel olması kellik ile ilgili görülebilecek olumlu rüyalardandır. Başarıya ulaşmak için sizin görmediğiniz, gözünüzün önünde olan fırsatı gösterir. Saçının tepesinin kel olduğunu gören kimse egosu ve kibri yüzünden çevresinde olanları ve ona uzatılmış yardım elini göremez. Bu kişi kalbini yumuşatmalı, çevresinde dikkatle bakarak kendisine sunulmuş olan fırsatı elde etmelidir. Yetişkin erkekler tarafından görülmesi, kadınlara kıyasla daha hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Saçının Yarısının Kel Olduğunu Görmek

Rüyada saçın yarısının kel olması kişinin hayatında başarılı olamayacağını gösterir. Rüyada kel olduğunu görmek, olumlu bir tabir iken, yarısının kel olması kişinin işine ya da aile yaşantısına gerekli özeni göstermediğini, bu sebepten gidişatın kötü olduğunu gösterir.

Rüyada Kendini Yarı Kel Görmek

Rüyada yarı kel olmak iyi bir durumu ifade etmemekle beraber, erkeğin sadakatsizliği, işlerin bozulması, tarlanın sel suları ya da fazla yağmurdan gerekli hasadın sağlanamayacağını ortaya koyar. Yarı kellik İslam alimlerine göre bereket eksikliğini ya da düzgün giden işin bozulmasını ifade etmektedir. Eşin yarı kel görülmesi, ihanetini ya da eşler arasındaki şiddetli tartışmayı verir.

Rüyada Saçının Ortasının Kel Olduğunu Görmek

Rüyada Saçının Ortasının Kel Olduğunu Görmek

Rüyada saçın ortasının kel olması kişinin hayatta ise anne babasından, değilse çok yakın akrabalarından kendisine sunulacak yardım elini ve ortaklıkları gösterir. İmam-ı Nablusi (R.a) yorumuna göre kişi yakın zamanda iş yeri sahibi olabilir ve evine ekmek götürmeye imkan sağladığını çalışanları olabilir.

Rüyada Kel Olduğunu Görmek Kadın

Rüyada kadının kel olduğunu görmek hem cinslerden alınacak kötü niyetli haberi, arkadaşın eş ile olan gizli görüşmesini, iş yerinde suçlanmayı ve haksızlığa uğramayı ifade eder. Cafer-i Sadık (r.a) Hazretleri yorumuna göre kadının kendisinin kel olduğunu görmesi, kendisini yakın zamanda çok üzecek bir haber alacağına işaret eder.

Rüyada Eşinin Kel Olduğunu Görmek

Rüyada eşin kel olması rüyayı gören kişi erkekse, yakın zamanda kadın olan eşten gelecek yıkıcı habere delalet eder. Rüyayı görenin kadın olması durumunda, haneye girecek olan parayı ve eş ile olan ilişkilerin her zamankinden daha iyi olacağına vurgu yapar. Rüyada kel olduğunu görmek, gören kişinin durumuna göre anlam yoluyla değişiklik gösterir.

Rüyada Keklik Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir Yorum

  1. Rüyamda kanser olduğumu gördüm kısa süre önce öğrenmeme rağmen üzülüyorum ama neşem yerinde atlatıcam diyorum kendime. Peruk takıyorum arada sonra ablamlar bize geliyor onlar da öyle görüyor beni ama ağlama falan yok oturuyoruz sonra yigenime kuzum elini yıka yanima öyle gel hatta dur bende yikiyim diyorum yıkarken aynaya bakıyorum ben daha evlenecektim mutlu mesut sağlıkla yaşayacaktık bunu ona nasıl soylicem diyor bi huzunleniyorum sonra perugu çıkarıyorum buda kasindirdi diyorum kafama bakıyorum kelim ama parlak ve pürüzsüz bide kafamda çiçekli taç var hiç görüntümden rahatsız değilim. Sonra kedi görüyorum ayy bu balkondaydi içeri nasıl girdi annem inşallah kızmaz diye düşünüyorum kendi kendime. Ablama abla bu çok zayıflamış küçülmüş ben hasta olunca bakanda olmamış ananemler gelecek nasılsa birazdan beni görmeye diyelimde köye götürsün o baksın diyorum. Sonra oturma odasına gidiyorum babanem ağlıyor ben kanser oldum diye ama oda öyle çok içli ağlamıyor biraz agliyo sonra kendi ağrılarına dönüyor kendine ağlıyor az da. Bende ağlama babane saçlarım.yerine gelir hem daha kemoterapi ye baslamadi doktor belki de hic gerek kalmayacak iyilescem diyorum sonra hayalimde saçımın nasıl döküldüğü ve elime nasıl tutam tutam saç geldiği geliyor sonra dönüyorum kendime bir anda kesmem daha iyi oldu diye dusunuyorum . Yani genel anlamda ailecek bi matem havasında değildik üzülüyorduk üzülüyordum ama çok bi aglayqn yoktu ben de bi kere ve içten gizli aglad8m o kadar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu