Rüyada Yemek Vermek, Dağıtmak

Rüyada yemek vermek, hayırlı bir rüyadır, hikmet sahibi, alim kişilerden olmak, hidayete ermek anlamına gelir. Rüyayı gören kişi Allah’ın lütuflarına erer, Allah’ın izniyle dünya nimetlerinden nasiplenir, iyi ve güzel bir hayat sürer. Doğru yolda yürüyen, akıllı, imanlı ve inançlı bir düşünceye sahip olmaya, güçlü ve kudretli bir kimse olmaya, başarılı bir insan olmaya işaret eder. En hayırlı rüyalardan biridir, temiz yürekli olmaya ve temiz niyetlere sahip olmaya işaret eder.

Rüyada Yemek Vermek

Kişinin rüyada yemek verdiğini görmesi, hayırsever birisi olduğuna dalalet eder. Bereket ve bol kazanç olarak tabir edilen yemek rüya sahibi için hayır olarak yorumlanır. Rüya sahibinin kendisinin de iyilik göreceği şansının açılacağı, mutluluğun kendisini takip edeceğine dalalet eder. Rüyada yemek vermek, rüya sahibinin beklenmedik bir yerden iyilik bulacağına işaret eder.

Rüyada Yemek Dağıtmak

Rüyada yemek dağıtmak, sonu hayır olan bir işe girileceği ve bu iş için yardımsever kişilerle işbirliği yapılarak birlikte hareket edileceği anlamını taşır.  Rüyayı gören kişi için hayır yapmak için diğer insanlarla yardım etmek için işbirliği yapacağına işaret eder. Rüya sahibinin hayır için bir işe başlayacağı ve hayırseverlerle ortak hareket ederek insanların yararına olacak bir iş yapacağı ve bunda başarılı olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada bir kişinin yemek dağıtması o kişinin cömert olduğunu ifade eder. Bu nedenle kişi cömertliğinin mükafatı olarak bereket ile ödüllendirilecektir. Rüyada yemek dağıtmak bazen yapmanız gereken iş ile ilgili de ipucu verir. Kişi hayırlı bir iş için maddi anlamda para harcamak durumunda kalabilir. Fakat harcanan bu para yerine daha çok kazancı getirecektir. Bu nedenle rüyada yemek dağıtmak hayırlı işler için para harcamak olarak da ifade edilebilir.

Kişinin aşk ilişkilerinde iyi gelişmeler olacağına, fakirlikten kurtulup maddi açıdan olumlu gelişmeler yaşayacağına, yatırımlar yapma fırsatı bulacağına, geleceğinin refah içinde geçeceğine, sağlıklı hayata, yakın zaman içinde gelecek güzel haberlere ve hayırlı gelişmelere işaret eder.

Olumsuz yorum olarak da korktuğu bazı şeylerin gerçekleşmesine, sağlık açısından sıkıntılar yaşayacağına, mutsuz edici haberler alacağına, ticari anlamda zarar yaşayacağına yorulur.

Rüyada Birine Yemek Vermek

Rüyasında birine yemek veren kişi gerçekte de bir hayır işi yapacaktır, insanlara yardım edecektir.

Rüyayı gören kişi bir adağı varsa yerine getirmek, zekat vermek veya sadaka vermek amacı ile düşkün bir kimseye el uzatacak, düşkün bir kimseyi mutlu edecek demektir.

Hayır olsun diye yardım ettiği bu kimseden çok dua alacak, hayır duaları alacaktır.

Rüyada Kalabalık Topluluğa Yemek Vermek

Rüyada kalabalık bir gruba yemek verdiğini gören kişi, insanlara yardım etmekten gocunmayan, sürekli yardımlarda bulunan, alçak gönüllü, iyiliksever, eli açık bir insandır. Rüyayı gören kişi elinde bulunan imkanlar dahilinde ihtiyacı olan herkese yardım etmeyi sever, düşkün olan herkese gözünü kırpmadan para harcar demektir.

Rüyada görülen bu kalabalık gerçek hayatta toplanan insanlara işaret eder. Düğün, mevlit veya bir cenazenin habercisi olabilir. Rüyanın görüldüğü zaman içinde hasta olan bir kişi varsa vefat ermesine yorulabilir. Kötü günlerin başlayacağı anlamını taşır.

Maddi sorunlar yaşanabilir. Fakat tüm yaşanan bu olumsuzlukların kısa sürede geçeceğine işaret etmektedir. Olumsuzlukları atlattıktan sonra yaşanacak olumlu gelişmelere yorulur. İş anlamında ilerlemeler olabilir. Maddi açıdan olumlu gelişmeler yaşanarak tüm olumsuzluklar geride bırakılabilir.

Rüyada Yemek Daveti Vermek

Rüyasında yemek daveti vermek, yani insanları yemeğe dâvet ettiğini görmek, bir hayır için toplanmaya işarettir.

  • Rüyasında kendi çevresindeki ve kendi bölgesindeki halkın hepsinin yemek dâvetinde hazır bulunduklarını ve yemek yediklerini görmek, onların başına başkan olacağına işarettir şeklinde yorumlanır.
  • Bir kimse rüyasında kuşluk yemeğine dâvet edildiğini görse, uzak yolculuğa çıkacağına işaret olarak yorumlanır.
  • Öğle yemeğine dâvet edildiğini görse, onun bu rüyası, sıkıntılardan kurtulacağına ve rahat bir yaşama kavuşacağına işaret olarak yorumlanır.
  • Akşam yemeğine dâvet edildiğini görse, kendisine hile ile bir tuzak kurulmak istendiğine ve fakat o bunun farkına varıp tuzak kurmak isteyen hilekâr kimselere hile yaparak tuzak kurmayı başaracağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyada Ölüye Yemek Vermek

Ölüye yemek vermek çok hayırlı bir rüya değildir. Rüyayı gören kişi beklediği şeylere kavuşamayacak, istekleri gerçekleşmeyecek anlamına gelir.

Rüya sahibi yanlış kişilerle karşılaşacak, yanlış kararlar alacak ve sonuçta hayal kırıklığı yaşayacağı ortamlar oluşacaktır. Ölüye yemek vermek biraz üzüntü ve hüzün yaratacak olaylara işaret eder.

Bir kimse rüyasında ölmüşlerinden birine yemek verdiğini veya yemek yedirdiğini görse, bu onun (ölünün) için yapılması gereken bir vazife olduğuna işarettir. Rüyayı gören kimse, ölmüşünün ruhu için fakirlere yemek vermeli ya da yemek yedirmelidir. Veya rüyada yemek yedirdiği ya da yemek verdiği ölmüşünün ruhu için sadaka vermelidir. Özellikle gördüğü ölmüşünün ruhu için hayır yapmalı, sadaka vermeli, yemek yedirmelidir.

Rüyadan anlaşılıyor ki, ölmüşünün veya ölmüşlerinin buna çok ihtiyacı veya ihtiyaçları vardır. Görmüş olduğu rüyayı bir haber bilmeli ve ölülerini sevindirmelidir. Onların ruhları için fakirlere yemek vermeli veya yemek yedirmelidir vesselâm!..

Rüyada Köpeğe Yemek Vermek

Rüyayı gören kişinin etrafında onun için hayırlı bir kimse olduğuna, bu kişi sayesinde doğru yolda yürüyeceğine, iş ve kariyer sahibi olacağına, bolluk içinde yaşayacağına yorumlanır. Onu iyiliğe yöneltecek kadar temiz kalpli bir dost var demektir.

 

Rüyada Yemek Yemek Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

Rüyada Yemek Yapmak Rüya Tabirleri Yazımıza Göz Atın.

18 Yorum

  1. Rüyada arkadaşıma Lukantada yemek ısmarladım bunun anlamı nedir

  2. Rüyada arkadaşıma Lukantada yemek ısmarladım bunun anlamı nedir

  3. Merabalar ben rüyamda eski eşime yemek verdim büyük bi evde hayır olsun

  4. Rüyamda ölen Kayın pederinde var yemek veriyorum dayım bundan sonra artık bu rada yiyelim diyor yemek ten sonra daylmln kızı mutfak ta elini yıkamak istiyor bende iZinvermiyorum tartışıyoruz sonra anlaşıp lavabo dayıkıyor vebütün akrabalar var

  5. Rüyamda büyük bir evim çinde kalabalık bir yemek veriyorum evde yemek pişirilip ikramlarda bulundum

  6. iyi gunler.ruyamda bi yerdeyim ve tanidigim insanlar vae hic sevmediyim.3 tane kucuk kiz cocuklarini ise goturmusler ve onlara bulasiklari yika yerleri supur diye emr veriyor.ben gelip goruyorum bunlar cocuk kac kisiyiz burda herles el atsin para toplayip verelim diyorum hayir islerini yapsinlar diyo.bende hayir izin vermiyorum dedim.hadi cocuklar gidiyoruz dedim ve gozluklu olan kucuk kiz bana bana yemek verirmisin cok acim dedi bende onlara yemek bisirdim ama yemeyi yeyip bitirmisler bende gelip lavga cikartiyorum 1 tabak saklasaydiniz diye.cocuklara cok az kalmis yemekden veriyorum domates falan haziliyip kendim yediriyorum bunun anlamadi ne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu