Rüyada Keklik Görmek

Rüyada Keklik Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada keklik görmek maddi varlığın kısa süre içerisinde artacağına, haneye yeni bir hayırlı haber doğacağına işaret eden bir semboldür. Keklik, avcılığın bolluk ve bereketin ifadesidir. Rüyada keklik görmek, gören kişilerin içini ferah tutması gereken bir rüyadır.

  • Ev almak isteyenlerin yakın zamanda hayallerini gerçekleştireceklerine
  • Bebek sahibi olmak isteyen kişi için gebelik haberinin yakın zamanda geleceğine
  • İş sahibi olmak isteyenlerin yakın zamanda atamasının gerçekleşeceğine delalet olan haber İmam-ı Nablusi (r.a) yorumuna göre keklik görülebilecek en güzel kuşlardandır ve rüyada görülmesi bereket getirmektedir.

Rüyada Keklik Görmek İhya

Rüyasında keklik görmek ihya, hoş ve pak bir kadına yahut hizmetçi almaya işarettir. Bazıları dahi hoş konuşan bir kimseye işaret eder demişlerdir. Bazı yorumcular dahi, Rüyada görülen keklik, hoş ve geçimsiz bir kadına işarettir. Bu kekliği aldığını gören kimse, bu huydaki bir kadınla evlenir denilmiştir.

Bazı yorumcular, Rüyada keklik görmeyi, bayanlara ve sevinçli insanlara işaret eder biçiminde yorumlamışlardır. Rüyasında dişi bir keklik görmek, hoş bir kadına işarettir.

Rüyada Keklik Avlamak

Rüyada Keklik Avlamak

Rüyada keklik avlanması iş gücünün artacağı, kişinin hastalığı ya da yorgunluğu varsa yakın zamanda eski sıhhatine tekrar kavuşarak maddi refahı elde edeceğini ifade eder. Erkekler tarafından görülen keklik avı, yakın zamanda kendisine sunulacak bir işten alınacak yüklü geliri, kadınlar için ziynet eşyalarındaki artışı ifade eder. İbn-i Sirin yorumuna göre kadınlar için rüyada keklik avlandığının görülmesi, kadının güçlü bir konuma geçeceğini ve mutluluğun geleceğini anlatır. Rüyada keklik görmek, neşeli bir haberin göstergesidir.

Rüyada çok keklik avladığını görmek, çok mal edinmeye yahut çok para kazanmaya işarettir. Rüyasında bir keklik tuttuğunu görmek, evlenmeye işarettir.

Rüyada Keklik Yakalamak

Rüyada keklik yakalanması kişilerin kendi emeği ile elde edecekleri bir haberi işaret eder. Ev ya da araba sahibi olmak, tarladan hasadın bol çıkması, kısmetlerinden gelecek hayırlı haber, evliler için bebek haberi ve borçların hafiflemesi olarak yorumlanabilir. Keklik yakalayan kişi için yakın zamanda bizzat elleri ile tutacağı bir fırsat gelecektir. Keklik için talih kuşu da denebilir. Bu doğurganlığın artması, kişiye piyango çıkması gibi durumları da ifade eder. İmam-i Cafer-i Sadık da keklik görülmesini hayra yormuş ve talih ve bereketle bağdaştırmıştır.

Rüyada Keklik Yavrusu Görmek

Rüyada yavru keklik görülmesi masumiyet ile ilgili alınacak bir haberi ifade eder.

  • Dara düşmüş olan kişi tarafından görüldüyse, kısa zaman içerisinde borçların hafifleyeceğine ve yeni bir iş kapısının açılacağına
  • Eşiyle arası kötü olan birisi tarafından görüldüyse eşin kendisine yapmış olduğu haksızlığı fark edeceğine ve gönlünü almak için çabalayacağına
  • Kayınvalideyle kötü olan gelin için yakın zamanda aralarının düzeleceğine ifade eder.
  • Evli olan kadın için keklik yavrusu bebek sahibi olmaya işaret eder.
  • Bekarlar için kısmeti, parayı ve okuldan gelecek olumlu haberi simgeler.
  • Haksızlık karşısında ezilen birisi tarafından bunun görülmesi, tüm karanlıklarının yakın zamanda çözüleceğine delalet etmektedir.

Rüyada Keklik Yavrusu Görmek

Rüyada Keklik Yavrusu Yakalamak

Rüyada keklik yavrusu yakalanması yavrunun sadece sevilmek için alınıyorsa doğrudan gebelik haberine delalet etmektedir. Ancak keklik yavrusunun yakalanıp yenmesi ya da rüya içerisinde hayvana herhangi bir zarar verilmesi, kişinin yakın zamanda alacağın olumsuz bir habere ya da düşeceği kötü duruma delalet eder.

Rüyada Keklik Yemek

Rüyada Keklik Yemek, keklik eti yediğini görmek, yeni elbiseler edinmeye ve yeni elbiseler giymeye yahut armağan almaya işarettir.

Rüyada Keklik Kesmek

Rüyada Keklik Kesmek, bir kızı hizmetçi olarak alacağına yahut genç bir kadınla dostluk edeceğine işarettir denilmiştir.

Rüyada Keklik Sürüsü Görmek

Rüyada keklik sürüsü görülmesi toplu halde alınacak haberlerin varlığına işaret etmektedir. Kekliklerin toplu halde görülmesi bereketli bir hayata geçiş yapılacağının, hane içerisine girecek toplu parayı ifade eder. Aynı zamanda aile üyelerinin birbirlerine yardımı ile elde edilecek büyük bir tarla, malikane ya da toplu şekilde kullanılacak bir yapıyı da ifade edebilir. İmam-ı Gazali (r.a) keklik sürüsünü haneye adeta güneş gibi doğacak bir haber olarak yorumlamıştır.

Rüyada Keklik Yuvası Görmek

Rüyada kekliğin yuvasının görülmesi kişinin kendi sahibi olacağı bir iş yerini ifade eder. Kişi kısa vade içerisinde paranın kaynağının kendisi olacağı bir iş sahibi olacaktır. Bu oldukça bereketli bir rüyadır.

Rüyada Keklik Yumurtası Görmek

Rüyada kekliğin yumurtası henüz bekleme sürecinde olan bir haberin çok yakın bir vakit içerisinde kişinin lehine sonuçlanacağını ifade eder. Kişi yakın zamanda alacağı haberle ihya olacak, işleri yolunda gitmeye başlayacaktır.

Rüyada Kafeste Keklik Görmek

Rüyada Kafeste Keklik Görmek

Rüyada kekliğin kafeste olması kişinin emellerine kavuşmak için son bir adımı kaldığını ifade eder. Kişi içinde bulunduğu durumu doğru değerlendirirse çok yakın vakitte hak ettiği ödülleri alacaktır.

Rüyada Keklik Sevmek

Rüyada kekliğin sevilmesi kız kardeş erkek kardeş ya da varsa kuzenlerden gelecek bir bebek haberini ifade eder. Çoğu kez bu ikiz bebeklere delalettir. Kişi bu şekilde bir hayırlı haber alacaktır

Rüyada Keklik Ölüsü Görmek

Rüyada ölmüş keklik mal varlığının tamamının kaybedilebileceğine delalettir. Kişi için önlem alması gerektiğini ifade eder. Cabir ül Magribi (r.a) haneden gelecek ölüm haberini işaret eder.

Rüyada Keklik Öldürmek

Rüyada keklik öldürülmesi kişinin haksızlığa uğrayacağına, mal varlığını eşini kaybedip hapse düşebileceğini ifade eder. Oldukça olumsuz bir rüya tabiridir. Rüyada keklik görmek bereketi simgelerken, bu durum bereketin bozulmasına delalettir.

Rüyada Keklik Almak

Rüyasında bir keklik satın aldığını görmek, bir hizmetçi alacağına yahut bir kız çocuğu dünyaya geleceğine işaret
eder demişlerdir.

Rüyada Kebap Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu