Rüyada Kebap Görmek

Rüyada Kebap Görmek, Yemek, Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kebap görmek kişinin yakın zamanda aile ve dost meclisi aracılığı ile bir toplantıya davet edileceğinin ve bu toplantıda alınacak önemli kararlara delalettir. Dost ile yapılacak hoş sohbeti, daha önce uzun zamandır görülmeyen bir arkadaş ile yeniden karşılaşmayı ve anneden gelecek olan bir habere işarettir. Rüyada kebap görmek, kişinin kendisinin alacağı bir haberden çok, arkadaş çevresinden gelecek bir durumu gösterir.

Rüyada Kebap Görmek Diyanet

Rüyada Kebap Görmek Diyanet, kebapla alakalı farklı yorumları dahi vardır: Rüyada koyun etinden yapılmış kebap görmek, eziyet ve meşakkatle kazanılan yahut kazanılacak mala işaret eder demişlerdir. Bir kimsenin elinde kebap görmesi, mal ve kısmete işaretle yorumlanır demişlerdir. Kişinin Rüyada gündüzleydin (yani uyanıkken) ateşte pişmiş bir yiyeceği Rüyasında yiyormuş görmesi, iyi değildir. Harama (gayr-i yasal olan bir rızka) işarettir.

Rüyada Kebap Görmek İhya

Rüyada kebap görmek ihya, nimete ve murada ermeye işarettir biçiminde yorumlanmıştır. Rüyada kebap görmek, müjde, sevindirici ve iyi habere, sizi kutlama edenlere işarettir. Bir kimsenin Rüyada kebap görmesi, geçiminin iyi olduğuna ve bu iyiliğe müjdeleyen bir işarettir demişlerdir. Bu gördüğü kebap eğer pişmemiş olduğunu görürse, iyi değildir. Rüya sahibinin, çocuğu yüzünden düşeceği bir acı ve sıkıntıya işarettir biçiminde yorumlamışlardır.

Rüyada Kebap Görmek İhya

Rüyada Kuzu Kebap Görmek

Rüyada Kuzu Kebap Görmek, semiz (etlice) yağlı bir kuzu kebabı görmek ve yemek, çok mala, cılız kuzu etinden uygulanan kebap şayet, az mala ve zorlukla elde edilecek, güçlük ve meşakkatle kazanılacak rızka işarettir. Rüyasında kuzu kebabı yediğini gören kimse, çocuğunun kazandığından yer yahut yiyeceğine işarettir demiştir birtakım yorumcular.

• Koç etinden yapılmış kebap, büyük bir zattan gelecek iyiliğe, birtakım yorumculara göre şayet, kedere işaretle yorumlanmıştır.

Rüyada Dana Kebap Görmek

Rüyada Dana Kebap Görmek, sığır etinden yapılmış kebap yediğini görmesi, hayırlı bir Rüyadır. Bunu korkan kimsenin görmesi, güvenlik ve selamete ermesine, eşi gebe olan bireyin görmesi şayet, eşinin (hanımının) bir erkek bebek (çocuk) doğuracağının müjdesine işaret eder demişlerdir.

• Bir kimsenin Rüyada dana etinden yapılmış ve iyi pişmiş bir kebap yediğini görmesi, iyidir. Onun (Rüya sahibinin) rızık bolluğuna ve nimete ereceğine işaret eder demişlerdir yorumcular.

Rüyada Oğlak Kebap Görmek

Rüyada oğlak etinden yapılmış kebap yediğini görmesi, bir erkek çocuğa kavuşacağına (bir oğlu olacağına) işarettir biçiminde yorumlanır denilmiştir.

Rüyada Deve Kebap Görmek

Rüyada Deve Kebap Görmek, erkek devenin etinden yapılmış kebap görmek, erkek çocuğa işarettir. Rüyasında erkek deve etinden yapılmış bir kebap yediğini gören şahıs erkek bir çocuğa kavuşur. Erkek bir çocuğu olacağına işarettir demişlerdir. Rüyada görülen kebap edilmiş erkek deve, korkulardan güvenilir olmaktır biçiminde yorumlanır demişlerdir.

Rüyada Tavuk Kebap Görmek

Rüyada Tavuk Kebap Görmek

Rüyada tavuk kebap görülmesi yakın zamanda sevindireceğiniz yetim bir çocuğun, yardıma muhtaç bir bireyin, dul ve çocuklu bir kadının ya da yardım ettiğiniz hayvanın sevabını göreceğinize işaret eder. Oldukça hayırlı bir rüyadır. Yapacağınız sevap size Allah’ın izni ile hediye olarak dönecektir. Bu kişi işlemiş olduğu sevapları hayır olarak görür. Rüyada Tavuk Kebap Görmek, piliç etinden yapılmış kebap, bayan yönünden gelecek bir menfaate işaret eder denmiştir.

Rüyada Kebap Yemek

Rüyada kebap yenmesi Cafer-i Sadık (r.a) Hazretleri yorumuna göre, arkadaş ve dostlarla bir araya gelerek yapılacak bir kutlamaya delalet eder. Bu kutlama herkesi ilgilendiren hayırlı bir haberi simgelemektedir. Ev, araba alınması ya da dostlardan herhangi birinin evlat sahibi olacağı haberi üzerinedir.

Rüyada Kebap Yemek İhya

Rüyada kebap yenmesi kişinin hiç beklemediği birisi tarafından alacağı fırsatla yeni yatırım yapmasını gösterir. Ev alım, arsa alım satım, altın birikiminden gelen yüksek gelir, bolluk bereket içerisinde yaşanmayı gösterir. Erkek ve kadın tarafından görülmesi rüya anlamını değiştirmez. Kısmetin kapıda olduğunun habercisidir.

Rüyada Akrabalarla Kebap Yemek

Rüyada akrabalarla kebap yenmesi  tüm İslam alimlerine göre başaracağınız bir işle beraber yapacağınız aile içi kutlamayı ve alacağınız tebrikleri gösterir. İmam-ı Nablusi (r.a) Hazretleri, rüya aleminde aile ile beraber ziyafet sofrasında oturmanın oldukça hayırlı bir haberin tebrik olduğunu dile getirmiştir. Bu kişiler açısından bir kutlama yemeği olabilir. Rüyada kebap görmek, tek başına değerlendirildiğinde hayır rüyasıdır.

Rüyada Ciğer Kebabı Yemek

Rüyada Ciğer Kebabı Yemek

Rüyada ciğer kebabı yenmesi İbn-i Sirin (r.a) Hazretleri yorumuna göre kişinin vacip ibadetlerden birisi olan kurbanını Allah’ın izni ile gerçekleştireceğini ifade eder. Kişiye malum olan rüyada kişi helal kazancına odaklanacak ve kurban ibadetini layığı ile yerine getirecektir. Bu durum sadaka vermeye de delalet eder.

Rüyada Kebap Dürüm Yemek

Rüyada kebap dürüm yenmesi olumlu bir rüya tabiri olarak karşımıza çıkar. İmam-ı Gazali (r.a) Hazretleri bu konuda buyurmuş olduğu üzere, kişinin kendisini keyifli bir yemeği yerken görmesi ya da ziyafet sofrasında görmesinin bolluk ve bereketin artacağına işaret eder. Yakın zamanda alınacak olan haberle kişi kendisini yüksek zümreden bir ziyafet sofrası içerisinde bulabilir, kendisinden alınacak bilginin oldukça önemli olduğuna inanılan bir toplantı sofrası içerisinde bulunabilir. Bu rüya kişinin kısa vadede statü sahibi olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kebap Yapmak

Rüyada kebap yapılması kişinin hayır işlerine özen göstermesi gerektiğini ifade eder. Kişi çevresindeki yardıma muhtaçlara yardım etmeli ve gereken özeni göstermelidir. Bu rüyayı gören kişi, yakın zamanda maneviyattan uzaklaşmış durumda olabilir, aynı zamanda rüyada kebap yapan kişinin kendisi olduğunu görmek haneye gelecek toplu misafire de delalettir.

Rüyada Kebap İkram Etmek

Rüyada kebap ikram edilmesi eğer kebabı ikram eden sizseniz maddi kaynaklarınızın güçlenip insanlara yardım edecek konuma gelmenize işarettir. Kebap ikram edilen sizseniz, arkadaş çevresi aracılığı ile alınacak keyifli bir haberi göstermektedir. Kişi aldığı haberle rahatlama yaşayacak ve dost meclisinde bunu kutlamak isteyecektir.

Rüyada Kebap Ismarlamak

Rüyada Kebap Ismarlamak

Rüyada kebap ısmarlanması yüksek bir miras bölüşümü sonrası payınıza düşecek olan yüksek miktarı ifade etmektedir. Rüyada kebabı ısmarlayan kişinin siz olduğunu görmüşseniz, zengin bir hanım ya da bey olarak öleceğinize, arkanızda bıraktığınız evlatlarınıza ve çevrenize hayrınızın çokça dokunacağına ve sizden sonra da ailenizin bolluk ve bereket içerisinde yaşayacağınıza delalettir. Cabir ül Magribi (r.a) Hazretleri yorumuna göre; kebap ısmarlandığının görülmesi de son derece hayırlıdır.

Rüyada Çiğ Kebap Görmek

Rüyada çiğ kebap görülmesi arkadaş ya da eşten duyulacak kötü bir sözü, şiddetli bir tartışmayı ya da dost gibi görünen birisinden alacağınız ihaneti ifade eder. Kişi bu ihanetle yıkılacak ve toplanması zor olacaktır. Rüyada kebap görmek olumlu iken bu kebabın çiğ olduğunu görmek beklentilerinizin boşa çıkacağına vurgu yapar.

Rüyada Kebapçı Görmek

Rüyada kebapçı görmek, bir öğreticiye (öğretmene) işaret eder. Rüyasında bir kebapçıdan kebap aldığını gören kimse, çocuğunu talim ve terbiye için bir okula (öğretmene) teslim eder (okula yazdırır) biçiminde  yorumlanmıştır.

• Bir kimsenin Rüyada kendisinin kebapçı olmuş olduğunu görmesi, büyük bir memur olacağına, üstelik ehilse, bir vilayete vali olacağına işaretle yorumlanır denilmiştir. Kebapçı, malları yağma etmeğe, öldürmeye ve esirliğe işaret eder biçiminde yorumlayanlar dahi olmuştur.

Rüyada Kaza Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu