Rüyada Kaza Görmek

Rüyada Kaza Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kaza görmek, kaza olması İslam alimlerine göre gören kişi için ders alınması gereken ve hayatın akışının değiştirilmesi gereken bir durumdur. Kaza hayra yorulmaz. Rüyada kaza görmek, kişinin hürriyetinden yoksun alıkonulabileceğine, yakın zaman içerisinde olumsuz bir haber duyabileceğine, yakın eşraftan olumsuza yorulabilecek bir haber alınacağına delalettir. Kaza görülmesi, bir felaketin habercisi olabilir. Kişinin emlak alım satımları ile ilgili bir haberi olumsuz sonuçlanabilir, gebelikte düşük durumu söz konusu olabilir. Evliliğin tehlike altına girmesi ya da yakın zamanda alınacak bir hastalık haberi meydana gelebilir.

Rüyada Kaza Görmek İhya

Rüyada Kaza Görmek İhya, Bir kimsenin Rüyada hafif bir kaza geçirdiğini ve yarasını eczanende sardırdığını görmesi, iki yüzlü (arkasından diğer, yüzüne karşı diğer konuşan) bir dostu yönünden ihanete uğramaya fakat diğer bir arkadaş ve arkadaşının bu ihaneti daha evvela haber alarak bu ihanetten ortaya gelecek yarayı düzeltip kapatacağına işarettir denilmiştir.

Rüyada Kaza Görmek Diyanet

Rüyada Kaza Görmek Diyanet, Bir kimsenin Rüyada kaza ve kaderin kendisinde yahut malında cari olduğunu görmesi, onun (Rüyayı görenin) gelirinin (ücretinin) yahut sevabının arttığına (artacağına) işaret eder. Çünkü Efendimiz (Aleyhi selam), “Allah (Celle Celalüh) kulu için fakat hayırlı olanı buyurur.” Hadis-i Şerifinde işaret edildiği gibi, Rüya sahibi korktuğu bir şeyden kurtulmaya çaba eder ve bu gayretinde akıbeti iyi olur denmiştir.

Rüyada Kaza Yaptığını Görmek

Rüyada Kaza Yaptığını Görmek

Rüyada kaza yapılması rüyayı görenin kendisi tarafından görülüyorsa, İmam-ı Gazali (r.a) Hazretleri’nin yorumuna göre;

 • Bekar kızlar tarafından görülüyorsa ailesinin onaylamadığı bir evlilik yapabileceğine bu durumun kendisi için olumsuz durumlara sebebiyet vereceğini anlatır.
 • Rüyanın evli kişiler tarafından görülmesi, evliliğin sarsılabileceğine, eşlerden birisinin diğerinin ihaneti ile sarsılabileceğine işarettir.
 • Yaşlılar tarafından görülen bir kaza rüya, hastalık haberi ile sınanabileceğine ya da alınacak ölüm haberini anlatmaktadır.
 • Bu aynı zamanda yakın çevrenin hapse düşmesi, çıkacak anlaşmazlıkları da ifade eder.

Rüyada Başkasının Kaza Yaptığını Görmek

Rüyada başkasının kaza yapması Cabir Ül Magribi (r.a) buyurduğuna göre, çevrenizdeki birinin yanlışınızı duyacağınıza delalettir. Bu yanlış bütün çevreyi etkileyebilecek kadar büyük bir haber olacaktır. Kişinin bile ve isteye kendisini kötü bir durumun içine çektiğini ve yakın zaman içerisinde aklını başına toplaması gerektiğini ifade eden bir rüyadır. Rüyalarda görülmüş olan kazalar hiçbir tabirde hayra yorulmamakta, çoğu zaman kişinin sadaka vermesi ve hayra yorulması gereken bir durum olarak ifade edilmektedir.

 • Başkasının kaza yaptığını görmek, arkadaşlık ilişkilerinizde daha dikkatli olmanızı, çevrenizden ya da ailenizden birinin olumsuz haberini ifade etmektedir.

Rüyada Birinin Kaza Yaptığını Görmek

Rüyada kaza yapan birini görmek 2 vadelik süre içerisinde birinin sizin yardımınıza ihtiyaç duyacağını ve yardımınızın onun hayatını dönüştüreceğini ifade etmektedir. Hayır yapabilir ve arkadaşlarınızın yardımına koşabilirsiniz. İmam-ı Nablusi (r.a) yorumuna göre, kaza yapan birisi yanlış yola sapmış yardım eline ihtiyaç duyan birisi olarak yorumlanabilir. Bu rüyanın size malum olması, sizin yardımınızla bu kişinin bu yanlıştan ya da içine bulunduğu durumdan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Kazada Ölen Birini Görmek

Rüyada birinin kazada ölmesi yine aile içerisinde ya da yakın çevremizdeki kişilerin tamamını ilgilendirecek nitelikte olumsuz bir haber duyacağımızı ifade eder. Rüyada kaza görmek, yeterince kötü bir rüya iken, kazada birinin öldüğünü hissetmek rüyayı gören kişinin sebebi ile birinin zarar göreceğini ve kişinin yapmış olduğu yanlıştan derhal dönmesi gerektiğini ifade eder. Rüyada ölüm, bilinenin aksine iyiye yorulur. Ancak ölümün niteliği rüyanın açıklamasını değiştirebilir.

Rüyada Zincirleme Trafik Kazası Görmek

Rüyada Zincirleme Trafik Kazası Görmek

Rüyada zincirleme trafik kazası görülmesi İmam-ı Cafer-i Sadık (r.a) yorumuna göre arka arkaya alınan yanlış kararların kişinin hayatında felaketi getirmesi olarak yorumlanabilir. Bu yoruma göre;

 • Rüyayı gören kişi haksız yere kazanç sağlıyor olabilir, mal kaçırma durumu olabilir ya da yetim hakkına giriyor olabilir. Yakın zamanda hepsinin sonucunu ağır şekilde görecektir.
 • Rüyayı gören kişinin ticari faaliyetler ile ilgili işi yoksa, yapmış olduğu dedikodu söz konusu olabilir, birinin hakkına girmiş olabilir.

Rüyada Trafik Kazasında Ölen İnsanlar Görmek

Rüyada trafik kazasında ölüm görülmesi hayır değildir. İşlerin yolunda gideceğine delalet etmez, ölümün rüyada görülmesi, kişiler için bir uyarıdır. Alınan yanlış kararların hayatımızda derin ve dönüşü olmayan sonuçlar yaratabileceğine işaret eder. Trafik kazasında ölümün görülmesi, ölen kişiler tanıdıksa bu kişilerin yanlış yol içinde olduğuna ve aldıkları kararların sonlarını getireceklerine delalettir. İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre rüyada sıkışmak ya da ezilmek suretiyle ölüm (trafik kazasında ölüm) felaket getirir.

Rüyada Trafik Kazası Geçirmek ve Yaralanmak

Rüyada trafik kazasında yaralanmak kişinin yine yanlış kararlar aldığını, ancak zararın neresinden dönerse o oranda kar edeceğini kişiye ifade eden bir rüyadır. Açıkça yanlıştan dönmesi hususunda bir bilgi veren haberde, kişi yaptığı yanlışlar için Allah’a sığınarak yeni bir hayata manevi yönü yüksek olarak başlayabilir. Rüyada kaza görmek, rüyayı tüm detaylarını inceleyerek tabir etmek gerektiren bir durumdur. Rüyanın olumlu tarafları da olabilir.

Rüyada Trafik Kazası Geçirdiğini Görmek

Rüyada trafik kazası geçirdiğini görmek negatif ve hayra yorulmayan bir rüyadır. Genel olarak bireyin rüyada trafik kazası geçirmesinin negatif anlamları;

 • Rüya sahibinin başına gelebilecek bir yıkım olabileceği,
 • Hayatında esaslı değişimler yapabileceği ama bu değişimlerin pozitif yönde olmaması,
 • Hiç beklemediği arkadaş görüntülü bir düşmandan zarar göreceği,
 • Yüklü bir oran para yitirme durumu,
 • Aile bireyleri ile arasının bozulması gibi pek çok manası vardır.

Rüyada Kaz Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu