Rüyada Kaz Görmek

Rüyada Kaz Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya Tabirleri

Rüyada kaz görmek hayırlı amel ve güzel ahlakı temsil eder. Kaz rüyası gören kişi erkekse kısa sürede hayırlı bir evlilik yapar. Kaz rüyası bir kadın tarafından görülmüşse iyilik, dostluk ve bereket olarak yorumlanır. İmamı Caferi-i Sağdık Hz. bir sohbette kaz rüyasını; mal, nimet, iffetli kimse ve hayırlı aile büyüğü olarak yorumlamıştır. Kaz seslerinin yoğun olarak işitildiği rüyada yakın çevrede üzücü olayların gelişmesi muhtemeldir.

Rüyada Kaz Görmek İhya

Rüyada kaz görmek ihya, türlü şekillerde yorumlanmıştır. Rüyada kaz görmek, mal ve nimete işarettir demişlerdir. Rüyada kaz görmeyi, zevce (hanım eş) ve hizmetçiye işaretle de yorumlamışlardır. Rüyada kaz görmek, hayra ve iyiliğe işaret eder demişlerdir.

Rüyada Kaz Görmek Cafer-i Sadık Yorumu:

Kişinin Rüyada ak bir kaz görmesi, mala yahut varlıklı bir kadına işaret eder. Yani bu Rüyayı gören kimse, ya bir mal elde eder (kazanır) yahut varlıklı bir kadınla evlenir, onun malından ve parasından yararlanma eder demek olur.

• Bir kimsenin Rüyada kara kaz ve ördek görmesi, hizmetçiye (yani bir hizmetçi alacağına) işarettir demiştir.

Rüyada Kaz Görmek Kirman yorumu:

Bir kimsenin Rüyada kaz görmesi, soylu (asaletli) bir aileye bağlı hizmetkarları olan, çok zengin bir kişiye (bir kadına ki, evinde hizmetçileri, hizmetkarları bulunan zengin bir kadına) işaret eder demiştir.

Rüyada Kaz Sürüsü Görmek Ne Demektir?

Rüyada sürülerle kaz görmek bereket, nimet ve ucuzluktur. Kalabalık aileye delalet eden rüya aynı zamanda doğmakta olan yeni bir aşkın da habercisi olabilir.

Rüyada Kaz Yumurtası Görmek

Rüyada Kaz Yumurtası Görmek

Rüyada kaz yumurtası gören kişi bekârsa; kısa sürede hayırlı bir evlilik yapacaktır. Helal rızık olarak yorumlanan rüya aynı zamanda itibar, bol kazanç ve yüklü mala da işarettir.

Rüyada kaz yumurtası gören kişi evliyse; evlat, umut, yeni döngü, başlangıç ve doğurganlık olarak yorumlanır. Rüya âleminde doğum her zaman bir bebek olarak değil yeni projeler, hayırlı bir iş veya gelecek vadeden fikir olarak da düşünülebilir.

Rüyada Kaz Yumurtası Görmek İhya

İhya tabirine göre rüyada kaz yumurtası görmek dua ve dileklerin kabul edileceği şeklinde yorumlanır. İbn-i Sirin Hz. katıldığı bir sohbette bu rüyayı; gerçek dostlukların kurulacağı yeni bir döneme girmek olarak yorumlamıştır.

Rüyada görülen kaz yumurtası büyükse elde edilecek başarı ve kazanç da aynı oranda büyük olacaktır. Rüyayı gören kişi bekârsa kısa sürede hayırlı bir evlilik yapabilir.

Rüyada Kaz Civcivleri Görmek

Rüyada Kaz Civcivleri Görmek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada kaz yavrusu görmek  bolluk ve bereket şeklinde yorumlanır. İmam Nablusi Hz. yaptığı bir yorumda; rüyasında kaz civcivleri gören kişinin büyük bir mirasa konacağını açıklamıştır. Kaz yavrusu hediye edilen kişiyse bol ve bitmeyen rızıktır.    

Rüyada Kaz Civcivi Görmek

Rüyada kaz civcivi görmek ve yakalamak sözünü esirgemeyen yakın bir arkadaşın varlığına işarettir. Bu arkadaştan kısa vadede bir yardım alınacak ve çeşitli nimetler sıraya dizilecektir. Rüya sahibi çevresinde insanlara yardım etmeyi seven kişi olarak tanınır.

Rüyada Kaz Eti Yemek

Rüyada kaz eti yemek mülk ve nimete işarettir. Kısa sürede ele geçecek para, hayırlı işlerde kullanılacaktır. Rüyasında yakaladığı kazı kesip yiyen kişi yüklü bir mala konacak, bu yaşına kadar çektiği sıkıntılar son bulacaktır.

Rüyada Kaz Saldırması

Rüyada kazın her türlüsü bereket olarak yorumlansa da kaz saldırması hayırlara vesile değildir.

  • Rüya sahibi bir yakınından zarar görecek
  • Kötü bir olaya tanıklık edecek veya
  • İftiraya uğrayacaktır.

İmamı Gazali Hz. rüyada kaz saldırısı gören kişi için; sıkıntıya, kaybedilen sağlığa ve yenilgiye işaret etmiştir.

Rüyada Kaz Saldırması

Rüyada Kaz Kovalaması Ne Demek?

Rüyasında kaz kovalayan veya kaz tarafından kovalanan kişi bir olay yüzünden üzüntü yaşayacaktır. Başı derde girecek rüya sahibi atacağı adımlarla yaşadığı durumun altından başarıyla kalkabilir ve turnayı gözünden vurabilir.

Rüyada Kazın Kovaladığını Görmek

Rüyada kaz kovalaması sıkıntıdır. Kaz saldırması ile benzer şekilde yorumlanan rüyada kişi hiç beklemediği bir anda sıkıntıya düşer. Hayal kırıklıkları, dedikodu, ikiyüzlülük ve geçim derdi rüya sahibinin yakasını bırakmaz. Bu süreçte sabrederek karşılaşılan zorluklara rıza gösteren kişi bir süre sonra hayatın tadını çıkartmaya başlar. İsyan etmeden gelenin kabulü ve tövbe şifa getirirken zor günler geride kalacaktır.

Rüyada Kaz Isırması

Rüyasında kazın ısırdığı kişi yeni bir iş kurar, mal ve mülk sahibi olur. Helal kazancın gelmesiyle birlikte hayatını belli bir rutine oturtmayı başaran kişi büyük bir proje gerçekleştirmek için kolları sıvar.

Kazın ayağı ısırması; sorumlulukların büyük bir sabırla yerine getirileceğine işarettir. Şans ve kısmeti kısa vadede açılacak olan rüya sahibi yeni ve kalıcı bağlantılar kurarak işini büyütür.

Kazın eli ısırması; ferahlıktır. Rüya sahibi ve ailesi rahata erecek, toplumda takdir görecek ve fırsatları iyi değerlendirecektir.

Rüyada siyah kazın ısırması; hastalık ve üzüntüdür. Isırılan yer acımış ve kanamışsa haram maldan uzak kalmak için çaba sarf etmek gerekecektir.

Rüyada Kaz Ölüsü Görmek

Yaptığı yorumlarla adeta geleceğe işaret eden Cabir ül Magribi Hz. bir sohbette rüyada kaz ölüsü görme tabiri için; üzüntüye, sorunlara, endişeye, korkuya ve yaslı günlere işaret etmiştir. Rüyasında kaz ölüsü gören kişi meslek hayatında üst üste kayıplar yaşayabilir, ortaklıkları bozulabilir.

Rüyalar her zaman olumlu yorumlanmalıdır. Rüyasını anlatan kişiye “Hayırdır inşallah” demek adettendir. “Rüyalar nasıl yorumlanırsa öyle çıkar” sözünden hareketle yorum talebi Salih amele sahip kişilerden istenmelidir.

Rüyada Karnabahar Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu