Rüyada Araba Kazası Görmek Ne Anlama Gelir? ( Diyanet)

Rüyada araba kazası görmek diyanete göre , rüyayı gören kişinin tedirginlik yaşayacağı bazı olaylarla karşılaşacağına , sabırsız olacağına ve tedbirsiz bir şekilde çıkacağı yoldan büyük oranda zarar göreceğine delalet eder.

Yani bu rüya genel olarak uyarı niteliğindedir. Çıkacağınız bir yoldan veya gireceğiniz bir iş girişiminde alacağınız tavırların önemi çok büyüktür.

Bu rüya genel olarak uğursuzluk olarak tabir edilir. Eğer kan , yaralanma gibi şeyler yoksa o zaman bu rüya olumlu olarak yorumlanır.

Rüyayı gören kişi hayatıyla ilgili önemli değişiklikler yapacağına , bundan sonra daha tutarlı olacağına ve girmiş olduğu işte yeni kararlar vereceğine delalet eder.

Rüyada Araba Kazası Yapmak

Rüyada araba kazası yaptığınızı gördüyseniz , gerçek yaşam da hatalarınızı fark edip hayatınızı tekrardan düzenleyeceğinize , tüm sıkıntıları geride bırakacağınıza ve başınıza gelen sorunları çözmek için büyük bir çaba sarf edeceğinize yorulur.

Rüyada Birinin Kaza Yaptığını Görmek Neye İşarettir?

Rüyada birinin kaza yaptığını görmek rüya sahibinin bazı sırlarının ortaya çıkacağına işaret eder. İmam Nablusi (r.a) yorumuna göre; rüyada birinin kaza yaptığını görmek hayra yorulmaz. Rüya sahibinin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ve bu sıkıntıları kısa zamanda atlatamayacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin sıkıntılarının art arda gelmesine ve yaşanılan zorluklar karşısında psikolojik olarak yıpranacağı bir süreç yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Kaza Yapmak Ne Anlama Gelir Diyanet?

Rüyada kaza yapmanın anlamı rüya sahibinin değişim yaşayacağına işaret eder. Bu değişim genellikle iş alanında ve hayatının sosyal alanında yapılacak değişimdir. Rüya sahibi iş değişiminde bulunabilir. Bununla birlikte sosyal hayatında da değişimler ve yeni ortam deneyimleri edinebilir. Ayrıca rüyada kaza yapmak aksilikler yaşamaya ve şanssız bir sürece girmeyi de temsil eder.

Rüyada Trafik Kazası
Rüyada Trafik Kazası Ne Anlama Gelir?

Rüyada Trafik Kazası Geçirdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada trafik kazası geçirdiğini görmek olumsuz ve hayra yorulmayan bir rüyadır. Genel olarak kişinin rüyada trafik kazası geçirmesinin olumsuz anlamları;

 • Rüya sahibinin başına gelebilecek bir felaket olabileceği,
 • Hayatında köklü değişimler yapabileceği fakat bu değişimlerin olumlu yönde olmaması,
 • Hiç beklemediği dost görünümlü bir düşmandan zarar göreceği,
 • Yüklü bir miktar para kaybetme durumu,
 • Aile bireyleri ile arasının bozulması gibi birçok anlamı vardır.

Rüyada Araba Kazası Yapan Birini Görmek Diyanet

Rüyada araba kazası yapan birini görmek Caferi Sadık (r.a) yorumuna göre; rüyayı gören kişinin işlerinin yolunda gitmemesi ve kişinin yanlış seçimler yaptığı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin seçimlerinden dolayı mutsuz ve pişman olacağını simgeler. Ayrıca rüyayı gören kişinin yakın zamanda bir karar aşamasına geleceğini ve yanlış kararlar vereceğini simgeleyen uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Zincirleme Trafik Kazası Görmek

Rüyada zincirleme trafik kazası görmek İbn-i Sirin (r.a) yorumuna göre; rüyayı gören kişinin art arda yanlış kararlar vermesine ve hayatındaki sıkıntıların çoğalması olarak yorumlanır. Aynı zamanda rüyada görülen zincirleme trafik kazasını bazı rüya  tabircileri art arda alınacak müjdelerin ve güzel haberleri temsil ettiği şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada Araba Kazası Görmek İhya

Rüyada Araba Kazası Görmek İhya

Rüyada araba kazası görmek İmam Gazali (r.a) tabirine göre; kişinin sıkıntılarının yakın zamanda bitmeyeceği ve psikolojik olarak zor bir süreç geçireceği şeklinde yorumlanır. Rüyada araba kazası görmenin diğer anlamları ise şunlardır;

 • Rüya sahibinin içsel sıkıntıları olduğunu,
 • Gelecek olumsuz haberler olduğunu,
 • Kişinin elindeki parayı yanlış yerlere kullanması ve israf etmesi,
 • Alınacak bazı olumsuz haberlerin olması, bu anlamların bazılarıdır.

Rüyada Trafik Kazasında Ölen İnsanlar Görmek

Rüyada trafik kazasında ölen insanlar görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüya sahibinin hayatında karmaşa yaşaması ve bu karmaşalardan dolayı kafasının çok dolu olmasına işaret eder. Rüyasında trafik kazasında ölen insanlar gören kişi günlük hayatında kendisini çok yorgun ve halsiz hissedebilir. Aynı zamanda bu rüya gelecek günler içinde kişinin hayatında karmaşanın devam edeceğini simgeliyor.

Rüyada Eşinin Trafik Kazası Yaptığını Görmek

Rüyada eşinin trafik kazası yapması hayırlı bir rüyadır. Kişinin eşi ile birlikte uzun, sağlıklı ve güzel bir hayatı olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca rüyasında eşinin trafik kazası yaptığını gören kişiye birçok hayır kapıları açılır. Beklediği güzel haberleri art arda alır.

Rüyada Trafik Kazası Geçirmek ve Yaralanmak

Rüyada trafik kazası geçirip yaralanmak rüya sahibinin iş hayatında yeniliklerle karşılaşması ve karşısına dişli rakiplerin çıkmasına delalet eder. Rüya sahibi rakipleri tarafından yenilgiye uğramaz ve yaptığı her işte başarılı olur.

Rüyada Araba Kazasında Yaralandığını Görmek

Rüyada araba kazasında yaralandığınızı gördüyseniz , hiç beklemediğiniz bir olay ya da kişinin vasıtası ile duyacağınız bir şeyden dolayı çok üzgün olacağınıza delalet eder.

Eğer araba kazasında yaralanmadığınızı gördüyseniz o zaman düşmanlarınızı ve rakiplerinizi yeneceğinize onların üstesinden geleceğinize işaret eder.

Rüyada Araba Kazasında Öldüğünü Görmek

Rüyada araba kazasında öldüğünüz gördüyseniz , gerçek yaşam da hiç istemediğiniz durum ve olaylarla karşılaşacağınıza delalet eder.

Rüyada Kaza Yapmış Araba Görmek

Rüyada kaza yapmış olan bir arabaya bindiğinizi gördüyseniz , iş hayatınızda yüksek bir makama ulaşacağınıza alamet eder. Fakat bir kazanın gözünüzün önünde olduğunu görmek hiç hayra yorumlanmaz.

Rüyayı gören kişinin başına bir bela geleceğine , bu yüzden çok dikkatli olması gerektiğine işaret eder.

Rüyada Arabaya Çarpmak İslami Ve Diyanet Yorumu

Rüyada arabaya çarpmak , Rüyayı gören kişi davranışıyla veya karakteriyle ilgili bir değişiklik yapacağına , yaşam tarzını değiştireceğinize işaret eder.

Bunun yanı sıra yaşam tarzının çok farklı olmasından dolayı birçok insanın rahatsız olacağına yorulur. Rüyayı gören kişinin kültürünün farklı olmasından dolayı yaşam tarzı farklı olabilir. Bu yüzden kişi çevresinde bulunan insanlara karşı biraz saygılı olmalı uyum içerisinde olup sakin davranası gerekmektedir.

Rüyada Araba Çarptığını Görmek

Rüyada araba çarptığını gördüyseniz , hem sosyal hem de iş hayatınızda sıkıntı çekeceğinize , parasal olarak zor duruma düşeceğinize fakat kısa zaman içerisinde elinize geçecek olan toplu bir para sayesinde rahata kavuşacağınıza işaret eder.

Bunun haricinde kısa süreliğine de olsa maddi olarak rahatlayacağınıza , borçlarınızı kapatacağınıza ve ailenizle beraber çok mutlu günler geçireceğinize yorulur.

Rüyada Araba Çarpmasından Kurtulmak

Rüyada araba çarpmasından kurtulduğunuzu gördüyseniz , hiç ummadığınız bir anda elinize yüklü miktarda para geçeceğine , bu parayı çok iyi değerlendirip bir şeye yatırım yapacağınıza delalet eder.

Özellikle elinize geçecek olan bu para ile borçlarınızı ödeyeceğinize , maddi sıkıntıları artık geride bırakacağınıza ve daha güzel işlere imza atarak yeni fırsatlar yakalayacağınıza alamet eder.

Rüyada Araba Çarpmasından Kurtulmak İhya

Rüyada araba çarpmasından kurtulduğunuzu gördüyseniz , başınıza gelecek olan kötü şeylerden ve kötü durumlardan kolayca kurtulacağınıza, mutlu bir yaşam süreceğinize , elinize yüklü miktarda para geçeceğine ve bu para ile ileride başarılı işler yapacağınıza , tanınan birisi olacağınıza ve krizleri her zaman fırsatlara çevireceğinize yorulur.

Rüyada Çocuğuna Araba Çarpması

Rüyada çocuğuna araba çarpması , hem sosyal hem de iş hayatınızda bazı değişiklikler yapacağınıza , bu yapacağınız değişiklikler ile farklı olaylar yaşayıp köklü olarak radikal kararlar alacağınıza yorulur.

Rüyada Araba Çarpması Görmek

Rüyada araba çarpması görmek , içerisinde bulunmuş olduğunuz çevrede hareketleriniz , hal ve tavırlarınızdan dolayı birçok kişinin sizi garip karşılayacağına , ülkenin veya kültürünüz farklıysa içerisinde bulunduğunuz topluma uyum sağlayamayacağınıza işaret eder.

Fakat her zaman sakin olup akıllı davranın. Bu şekilde topluma çok kolay ayak uydurabilirsiniz. Bunun yanı sıra geçmiş zamanda yapmış olduğunuz hataları düzelteceğinize , daha uyumlu olacağınıza , iyi niyetli arkadaşlar edineceğinize ve hoşgörülü olduğunuz için etrafınızdaki insanlardan takdir göreceğinize alamet eder.

Rüyada Çocuğuna Araba Çarpması

Rüyada çocuğunuza araba çarptığını gördüyseniz , hem aile ilişkilerinde hem de iş hayatında can sıkıcı olaylar yaşayacağınıza , aile içerisinde sürekli olarak sağlık sorunlarının yaşanacağına , iş ortamında ise geçim zorluğu yüzünden kavgaların baş göstereceğine delalet eder.

Rüyada Hırka Görmek

 

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

5 Yorum

 1. Beyaz bir arabayla kızım ve ben arabadaydık arabayı kullanan bendim hızlı kullanıyordum birden virajda dönemedim uçurum olduğunu hatırlıyorum her yer yeşillikti birden yoldan çıktık kızıma sarılarak kelimeyi Tevhid getirdik ölüyorduk başka bir şey hatırlamıyorum

 2. Issız karanlik bir yolda arabam ile kaza yaptığımı gördüm. Bazi yerlerde arabam tepetaklak ben basindaydim… reel hayatta görüşmediğim ama mesajlastigim bir arkadasi arayarak yardım istedigimi gördüm. Onun endisenledigini ve bana dogru yola çıktığını gördüm. Beklerken kendimi arabamin sürücü koltuğunda

 3. Ruyamda kardesimmi gordum kusum onlarla onasenet le paravermisi onu getirmis ve bircesme basinda arbasiyla ikitr dondu ve cesmenin oluguna vurdu kendisinde birsey yoktu ama araba hasar gordu kizida motorsiletle uzerimize geldi korkutdu babam gilin evitimus ama hicte oturdugu eve benzemiyodu kosarak babam anem abime akmaya geldiler arabanin icinde dorunuda vardi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu