Rüyada Hırka Görmek

Rüya tabirlerinde hırka, hayırlı işlere, kısmetin açılmasına ve başarılı olmaya işaret eder. Kısacası rüyasında hırka görmek zenginlik ve işlerinde başarı anlamına gelir. Diğer bir rivayette rüyada hırka giymek mal mülk ve paraya delalet eder. Bazı alimlerde bu rüya hakkında manevi huzura işaret etiğini söylemişlerdir. Rüyasında hırka verdiğini gören kişinin de hırkayı verdiği kişinin işlerinde başarılara ulaşacağına işarettir.

Rüyada Hırka Görmek İhya

Rüyasında hırka gören kimse, maddi ve manevi ferahlığa erer, rızkı için mal ve para elde eder, zengin olur şeklinde tabir edilir.

Rüyada Beyaz Hırka Giymek

Rüya sahibinin rüyasında beyaz hırka giydiğini görmesi helal kazancınızın artmasına işarettir.  Rüya tabirlerinde beyaz zaten hayır ve bolluğa işaret eder. Bu yüzden rüyada beyaz hırka giyen kimsenin rızkının artacağı, bolluk ve bereket içerisinde hayatının devam edeceği şeklinde yorumlanır.

Bazı rivayetlerde beyaz hırka gören kişinin şan ve şöhretinin hayırlı bir şekilde öne çıkacağı anlamına gelir. Aynı zamanda rüya sahibinin yaptığı işten başarı ile çıkmasına da işarettir.

Rüyada Beyaz Hırka Görmek

Rüyasında beyaz hırkayı gören kişinin içerisinde bulunduğu bunalımda çıkacağına, hayırlı kazanç kapılarının açılacağına işaret eder. Aynı zamanda aile içerisindeki anlaşmazlıkların son ermesine ve tatlıya bağlanmasına delalet eder. Sonrasında aile mutluluğunun başlaması olarak tabir edilmiştir.

Ayrıca rüyada beyaz hırka gören kişinin işlerinde sorunların yaşanıp daha iyi bir iş kapısı açılacağı şeklinde yorumlanır. Bazı alimlerin rivayetlerine göre beyaz hırka her türlü sorunlardan kurtulup maddi ve manevi huzura ermesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yeşil Hırka Giymek
Yeşil hırka, yakın zamanda kazançların artacağını işaret eder.

Rüyada Yeşil Hırka Giymek

Rüyasında yeşil hırka giydiğini gören kişinin yakın zamanda kazançlarının artacağına işarettir. Hem maddi hem de manevi anlamda zenginlik anlamlarına da gelir. Ayrıca rüyasında yeşil hırka görmek rızkın genişliğine ve bolluğun artmasına vesiledir. Diğer bir rivayette rüya sahibinin arzu ettiği maddi ve manevi mertebelere erişeceğine işarettir denilmiştir. Rüyada hırka görmenin diğer bir anlamı da dünya ve ahiret hayatında mutluluk ve sevince işarettir.

Rüyada Birinin Hırka Giydiğini Görmek

Rüyasında arkadaşın veya tanımadığı bir kişinin hırka giydiğine görmenin anlamı; kendisinin maddi ve manevi anlamda mutlu olacağına işaret eder. Diğer bir anlam olarak iş hayatındaki bir kararından dolayı sorunlu bir sürece gireceği şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada birinin hırkasını giydirdiğine görmek ise; akrabaları tarafından yardım edileceğine işarettir. Maddi bunalım içerisinde eşinin ailesinden destek verileceğine de delalet eder. Bazı rivayetlere göre de iş hayatında ciddi anlamda bir gelişme yaşanacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Hırka Görmek Diyanet

Diyanet’e göre rüyada hırka görmeniz iş hayatında yeni bir işe ve para kazanmanız şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda rüyasında yeni alınmış bir hırka görmek, işlerinin helal yoldan artacağına ve işyerinde istediği makama geleceğine işaret eder. Rüyada hırka satın aldığınızı görürseniz, yakın zamanda bir mal sahibi olunacağına işarettir. Ayrıca rüyada hırkayı çıkarıp başkasına giydirdiğinizi görmeniz bulunduğunuz işten ayrılıp yeni bir işe gireceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Yeşil Örgü Hırka Görmek

Rüyada yeşil örgü şeklinde hırka gören kişinin yakın zamanda iş hayatında istediği makam ve mevkiye ulaşacağına işarettir. Aynı zamanda kazançlı iş teklifleri alacağına ve maddi anlamda ferah bir sene geçireceği anlamına gelir. Rüya gören bekar ise evlilik döneminde kendisini her anlamda mutlu edecek bir eş karşısına çıkacağı şeklinde de tabir edilir. Rüya tabircilerin diğer bir tabirine göre de kalıcı bir işe gireceğine delalet ettiği söylenmiştir.

Rüyada Siyah Hırka Görmek Diyanet

Rüyada siyah hırka görmek Diyanet’e göre; gireceği her işten zararla çıkacağına, maddi sorunların artacağına işarettir. Zor zamanlarda geçerken dostlarından yardım isteyeceği anlamına gelir. Ancak bu sorunlardan kurtulup yaşamına kaldığı yerden devam edileceği şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada Siyah Hırka Görmek

Eğer rüya sahibi rüyasında siyah hırka gördü ve evli ise eşi ile arasında sorunların yaşanacağına, aile içinde maddi anlamda sorunların artacağına delalet eder. Ancak daha sonra akrabalardan gelecek destek ve yardımlarla sorunların düzeleceği anlamına gelir. Ayrıca iş hayatında yanlış kararlar vererek kendisini sıkıntılara sokacağı şeklinde tabir olunur. Bazı dini alimler bu rüya hakkında hayırlı kazanç kapılarının açılacağına, Allah’a karşı görevlerini yerine getirmeye başlayacağına işarettir.

Rüyada Kırmızı Hırka Giyen Birini Görmek

Rüyasında kırmızı hırka giymiş birini görmek yakın zamanda hayırlı haberler alacağınız anlamına gelir. İş hayatında atacağınız adımlarda oldukça kazançlı çıkacağınıza işaret eder. Aynı zamanda kendinizi maddi ve manevi anlamda huzurlu hissetmenize vesile olarak görülmüştür. Bazı rivayetlerde de haksızlıklar karşısında kendisini savunmasız bir şekilde kalacağı şeklinde tabir edilmiştir. Diğer bir rivayette kırmızı hırkayı birine giydirdiğini gören kişinin yakın çevresinden birinin kazançlı işlere adım atacağı şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Uzun Hırka Giymek

Rüyasında uzun hırka giydiğini gören kişinin çevresindekiler tarafından sevilip sayılmaya başlanacağına işarettir. Aynı zamanda iyi niyeti sayesinde akrabaları tarafından bu durumdan faydalanılacağına delalet eder. Ancak her şeye rağmen kötü günleri atlatarak huzurlu günlere erişeceği anlamına gelir.

Rüyada Gri Hırka Görmek

Rüyasında gri hırka görmenin anlamı; hali hazırdaki sorun ve sıkıntıların yakın zamanda halledileceğine işarettir. Rüyayı gören kişinin yanında çocuklarının da kazançlarının artması şeklinde tabir edilir. Ayrıca rüya sahibinin iş hayatında helal kazancının artmasına, maddi olarak sorunların ortadan kalkacağına delalet eder.  Bazı alimler bu rüya hakkında rüya sahibinin Allah’a yakın biri olmaya başlayacağı şeklinde yorumları vardır.

Rüyada Hırka-i Şerif Görmek

Rüyada Hırka-i Şerif Görmek, Bir kimsenin Rüyada Hırka-i Şerif (Peygamberimizin hırkasını) görmesi, büyük hayırlara işarettir. Bu Rüya, hacca gitmeye, üzüntülerden, kederlerden kurtulmaya ve her türlü korkulardan emin olmaya ve hasta olanların şifa bulmasına işarettir şeklinde yorumlanmıştır.

• Rüyada Hırka-i Şerif’i ziyaret ettiğini görmek, peygamberimizin şefaatine nail olmaya ve hacca gitmeye ve diğer yukarıda sayılan hayırlara kavuşmaya işarettir denmiştir.

Rüyada Yün Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu