Rüyada Karanlık Görmek

Rüyada karanlık görmek birçok rüya yorumcusu tarafından çeşitli şekillerde yorumlanmıştır. İslamiruyalar.org olarak biz de bu çeşitli yorumları sizler için derledik. Rüyada karanlık görmek, kimileri tarafından hayra yorulurken kimileri tarafından şerre yorulmaktadır. Şu şekilde bu hayra ve şerre yorulan yorumları özetleyebiliriz:

  • Bazı yorumlar, rüyada karanlık gören rüya sahibinin çevresinde kötü nefisli ve zalim insanların olduğunu dile getirmektedir.
  • Bazı yorumlar ise rüyada karanlık görmenin kişinin başarıya, anlaşmaya ve mutluluğa ulaşacağına işaret etmektedir.

Rüyada Karanlık Görmek İhya

Rüyada görülen karanlık, şaşkınlık, cehalet, münafıklık, dinsizlik, sapıklık ve fakirlik gibi hususlara işaretle yorumlanır denilmiştir.

Bu sebeple Rüyada karanlıktan aydınlığa çıktığını görmek, . hayra işaretle yorumlanmıştır. Bu Rüyayı gören kafir biri ise, Müslüman olur, sapık biri ise, tövbe ederek (hidayete, doğru yola gelir), hapis biri görse, hapislikten kurtulur, fakir ise, zengin olur ve dolayısıyla servete, rahata, selamete, şaşkınlık ve şüpheden kurtulup emniyete ve ferahlığa muradına kavuşmaya işaretle yorumlanmıştır.

• Rüyada görülen karanlık zulme ve gaddarlığa da işarettir. Bu sebeple bir kişi, Rüyada karanlık bir yere girdiğini görse, onun zalim biri ve gaddar bir kişi olacağına işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Karanlıkta Yürümek

Rüyada karanlıkta yürüdüğünü görmek rüya sahibinin tüm umutlarını yitirdiğine, hayatının oldukça karamsar bir döneminde olduğuna işaret etmektedir. Rüya sahibinin hayatının daha da kötüye gideceğine ve işin içinden çıkamayacak gibi hissedeceğine yorulan bu rüya kimi yorumcular için ise hayra yorulmaktadır. Bu yorumlara göre rüya sahibi hayatının kötü bir dönemindedir ancak bu kötü dönemden tez zamanda kurtulacaktır. Rüya sahibinin kendini bırakmaması ve işleri yoluna koymak için çabalaması tavsiye olunur.

Rüyada Karanlıkta Kalmak

Rüyada karanlıkta kalmak yorumcular tarafından hayra yorulmaktadır. Rüyayı gören kişinin zor zamanlar geçireceği ancak bu zor zamanlardan yalnız başına kurtulacağı şeklinde yorumlanan bir rüyadır. Bunun yanı sıra rüyada karanlıkta kalmak, kişinin aslında güçlü olduğunu ve kendi kendine yettiğini hatırlaması için oldukça etkili bir rüyadır.

Rüyada Karanlık Yolda Yürümek

Rüyada karanlık yolda yürümek rüya sahibinin maddi kayıp yaşayacağına ve bundan dolayı üzüleceğine işaret etmektedir. Bu rüya, işlerinin kötüye gitmesi ve yakınlarının destek olmaması ile kişinin oldukça büyük sıkıntılar yaşayacağına delalet etmektedir. Kişi işlerini düzeltmek için borç alacak ve bu borçlar onun işlerinin daha da kötüye gitmesine neden olacaktır. Rüya sahibini oldukça zor ve yıpratıcı günler beklemektedir.

Rüyada Karanlıkta Koşmak

Rüyada karanlıkta koşmak neredeyse tüm yorumcular tarafından iyiye yorulmuş bir rüyadır. Rüyaya göre rüya sahibi hayatı boyunca yetecek kadar birikim yapacak ve çocuklarına, sevdiklerine yüklü miktarlarda miras bırakacaktır. Bu rüya sahibinin kalbinde kin aklında kötülük olmadığından ihtiyacı olan kimselere bu birikimle yardım edecek ve yardımının karşılığını kat be kat alacaktır. Kısacası bu rüya; güzelliklere, mutluluğa, sağlığa, helal kazanca ve birikime işaret etmektedir.

Rüyada Gece Karanlığı Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında gece karanlığı görmesi işsiz olmaya ve aylak aylak gezmeye işaret etmektedir. Bu işsizlik ise büyük bir geçim sıkıntısını beraberinde getirecektir. Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumlamasına göre; rüyasında karanlık bir gece görmek beş farklı şekilde yorumlanır. Bunlar:

  • Küfür
  • Hayret
  • Geçimde ve dünya işlerinde zorluk ve güçlükle karşılaşmak
  • Bedbahtlık
  • Talihsizlik

Bunlara göre kişi derin bir üzüntüye düşecek ve mutsuzluk içinde hayatını sürdürecektir. Aynı şekilde rüyada akşam karanlığı görmek başı boşluğa ve maddi sıkıntılara yorulmaktadır. Kişinin bir an önce kendine çeki düzen vermesi ve aylaklığı bırakması tavsiye olunur.

Rüyada Karanlık Görmek Diyanet

Diyanete göre rüyada karanlık görmek; sapıklıkla ilgilidir. Bu rüya sevginin her şeyden üstün gelmesine ve bazı şeyleri gizlemeye yorulmaktadır. Cabir Mağribi’ye göre rüyada karanlık görmek; üzüntü ve sıkıntıya işaret etmektedir. Rüya sahibinin yaşadığı bölgede halkın üzüntülü olacağı ve sıkıntıların peş peşe geleceği, işlerin yolunda gitmeyeceği şeklinde yorumlanmış bir rüyadır.

Rüyada Karanlıkta Yürümek Neye İşarettir?

Kişinin rüyasında karanlıkta yürüdüğünü görmesi; sıkıntılı zamanlar geçireceğine ve kötü olaylar yaşayacağına yorulmaktadır. Bu rüya kimi yorumcular için ise büyük bir borcun altına girileceğine işaret etmektedir. Kişinin büyük çalıştığı yerde büyük bir iftiraya maruz kalacağı ve bu iftiranın altından kalkamayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bir diğer yorum ise biraz daha umut vaat eden bir yorumdur. Bu yoruma göre; kişinin zor zamanlar geçireceği ancak bu zor zamanlardan tez zamanda kurtulacağı düşünülmektedir.

Rüyada Karanlıkta İnsanlar Görmek

Kişinin rüyasında karanlıkta insanlar görmesi; eğitim alacağına ve başarıya ulaşacağına delalet etmektedir. Karanlıkta insanlar gören rüya sahibi, eğitim hayatında hiç olmadığı kadar başarılı olacak ve tez zamanda iş hayatına atılacaktır. Yorumculara göre rüyayı gören kişi iş hayatında da çok başarılı olacak ve aranan bir insan olacaktır. İşinde hızlı bir şekilde yükselip iyi bir statü sahibi olacak olan rüya sahibi için oldukça hayırlı bir rüyadır.

Rüyada Gece Görmek

Rüyada gece olduğunu görmek; kişinin dinleneceği, boş boş duracağı veya işsiz kalacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ay ışığının dahi olmadığı bir gece olduğunu görmek, kişinin hayatının yoksulluk ve sefalet içinde geçeceğine işaret etmektedir. Ay ışığının olduğu bir gece görmek ise; kişinin işlerinde başarıya ulaşacağına, makam sahibi olacağına ve şu anki kariyerinden daha iyi bir kariyere sahip olacağına dalalet etmektedir. Bu rüya birçok yorumcu tarafından hayra yorulan bir rüyadır. Rüya sahibinin iyi yerlere geleceğine ve bu sayede de iyi bir hayat süreceğine işaret etmektedir.

Rüyada Karanlıkta Bir Adam Görmek
Karanlıkta bir adam görmek, önceden bilinmeyen güzel olayların ortaya çıkacağına işaret eder.

Rüyada Karanlıkta Bir Adam Görmek

Kişinin rüyasında karanlıkta bir adam görmesi; aile yaşamında çok hayırlı olayların meydana geleceğine, daha önce haberi olmayan olayların gün yüzüne çıkacağına işaret eder. Rüya sahibinin dertlerinden kısa sürede kurtulacağı, işlerinin açılacağı ve zorlukları birer birer aşacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada karanlıkta adam görmek oldukça hayırlı rüyalardandır. Kimi yorumcular rüyada karanlıkta adam görmeyi şu şekilde yorumlarlar:

  • Hatalardan tez zamanda dönülecek ve işyerinde yeni ve olumlu gelişmeler yaşanacaktır.
  • Şansın döneceği, maddi olarak iyi kazanılacak ve uğursuzluğun sizden uzak olacağı bir döneme gireceğiniz şeklinde yorumlanan güzel bir rüyadır.

Rüyada Karanlık Yolda Yürümek Diyanet

Rüyada karanlık yolda yürümek Diyanet’e göre kişinin yaşadığı sıkıntılardan dolayı umudunu kaybettiğine işaret etmektedir. Rüya genel olarak kişinin içinde bulunduğu ruh halini anlatan bir rüyadır. Öte yandan karanlık güç ve azmi temsil etmektedir. Bundan dolayı kişinin her ne kadar kötü şeyler yaşıyor olsa da umudunu kaybetmemesi ve mücadele etmeyi bırakmaması tavsiye edilmektedir. Karamsar bir rüya gibi görünse de hayırlı bir rüya olarak yorumlanabilen bir rüyadır. Kişi yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen zor zamanlarını anlatabilir ve hayatını yeniden yola koyabilir. Yapması gereken tek şey umudunu kaybetmemek ve pes etmemektir.

Rüyada Karanlıkta Birini Görmek

Rüyada karanlıkta birini görmek o güne kadar verdiği tüm emeklerin karşılığını alacağına delalet etmektedir. Bu kişi yakın çevresinden o güne kadar hiç görmediği kadar maddi ve manevi destek görecektir. Gördüğü bu destekler sayesinde tez zamanda işlerini yoluna koyacak ve maddi ve manevi rahata kavuşacaktır. Tüm zorlukların üstesinden gelmekle yorumlanan bu rüya oldukça hayırlı rüyalardandır.

Rüyada Karanlık Odada Birini Görmek

Kişinin rüyasında karanlık odada birini görmesi yakın zamanda iş ve hayatındaki sıkıntılardan kurtulacağı ile yorumlanmaktadır. Sevdiği insanların yardımlarıyla tez zamanda toparlayacak ve hayatı yoluna girecektir. Kişinin karanlık oda görmesi ise rüya sahibinin içinde bulunduğu durumdan dolayı karamsar olduğunu ifade etmektedir. Umutsuzluğa kapılmış, bıkkın ve üzgün bir ruh haline işaret eden rüya sahibi kendini yalnızlaştırmakta ve sıkıntısını büyütmektedir.

Rüyada Karanlık Sokakta Yürümek

Rüyada karanlık bir sokakta yürüdüğünü gören kişi, sıkıntılarını tek başına halletmeye çalışmaktadır. Bu rüya, yorumcular tarafından farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Kimi yorumcular; karanlıkta sokakta yürüdüğünü görmenin zorluk ve sıkıntılarla mücadele etmek olduğunu söylerler. Kimi yorumcular ise rüya sahibinin birtakım günahlar işlemiş olduğuna işaret etmektedir. Ancak genel olarak karanlık gücü ve azmi temsil etmektedir. Bir sıkıntı varsa çözüleceği ve bir günah varsa af dileneceği şeklinde yorumlar bulunmaktadır.

Rüyada Işık Görmek

RÜYA TABİRLERİ SÖZLÜĞÜ
ABCÇDEFGHIİJKL
MNOÖPRSŞTUÜVYZ
0-9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yükleniyor...
Başa dön tuşu